Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts

ουρτιτσα μου γλυκιά,από τη μια χάρηκα που είδα μήνυμα σου μετά από καιρό αλλά από την άλλη στεναχωρήθηκα τόσο πολύ με αυτό που σας συνέβη.Βρε παιδί μου,δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όταν κάτι πάει στραβά μετά ακολουθούν από πίσω και αλλά τόσα.

Από το μήνυμα σου καταλαβαίνω πόσο πολύ σε πόνεσε αυτή η περιπέτεια με το αγοράκι σου και σε παρακαλώ μην σκέφτεσαι ότι μπορεί ο επόμενος που θα πάθει κάτι θα ειναι Θ μικρή σου γιατί με στεναχωρεις.Μην έχεις τέτοιες σκέψεις βρε κουκλα μου,τίποτα δεν θα ξανασυμβεί.Αρκετά έχετε τραβήξει σαν οικογένεια,ήρθε ο καιρός πια να βγει το ουράνιο τόξο.

Θέλω την επόμενη φορά που θα ξαναμπείς να μας πεις για τα νέα κατορθώματα και τις σκανταλιες των μικρών σου.

Για καλώς η κακώς κάνε και κανένα ευχέλαιο,αν και δεν τα πιστεύω αυτά.Σε φιλώ.

Πρειερ μια νέα αρχή ειναι πάντα για καλό.Εύχομαι με αυτόν τον γιατρό να καταφερεις ΝΣ μείνεις από μόνη σου εγκυουλα.Τα ίδια ακριβώς είχα και εγω.Έκανα 3 σπερματεγχυνσεις χωρίς ΝΣ ελέγχουμε την ωορρηξία,ποτέ γίνεται ακριβώς και πέσαμε στο κενό.Αφού άλλαξα γιατρό κει κάναμε και άλλες εξετάσεις,που τελικά το δικό μας πρόβλημα ήταν άλλου,εμεινα μονη μου εγκυος.Σου εύχομαι το ίδιο.

Σ'ευχαριστώ πολύ....Εύχομαι τα καλύτερα για σένα...!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νασούκο μου!!! Εμφανίστηκες!:D Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχου΄λες για το μικρούλι μου νεοφώτιστο κοριτσάκι μου !!!

Prayer μου καλωσόρισες και πάλι!!! Χαίρομαι που είσαι πια καλύτερα και πήγες κι ένα βήμα παρακάτω...Ετσι είναι! Θέλουμε το χρόνο μας και μετά επανερχόμαστε!!! Ο νέος γιατρός μου ακούγεται πολύ πιο οργανωμένος από τον προηγούμενο και να προχωρά με περισσότερη μεθοδικότητα!!! Δυστυχώς μέσα στο δύσκολο αυτό δρόμο για να γίνουμε μανούλες υπάρχει το ενδεχόμενο να χάνουμε το χρόνο μας με λα΄θος γιατρούς...δυστυχώς...γιατί εμει΄ς την πληρώνουμε τελικά (Ψυχολογικά και οικονομικά)...Οπως και να χει ...καινούρια αρχή λοιπόν! Με νέες ελπίδες! Μόνο αυτό να έχεις στο μυαλό σου πια!

Και φυσικά σου εύχομαι να έρθει το μωράκι σου και να είναι "βιολογικό"...Εχουμε πια τόσα παραδείγματα εδώ με΄σα που ήρθανε από μόνα τους τα μικρούλια μας!!! Οπως και να χει εδώ θα είμαστε εμείς να τα λέμε...Θέλουμε να μαθαίνουμε νεά σου και σε ό,τι μπορούμε να βοηθήσουμε!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλησπέρα σας..

Είμαι στην πολύ ευχάριστη θέση να σας γράφω από το σπίτι, στο οποίο γυρίσαμε χθες το μεσημέρι και στο μέσα δωμάτιο να έχω μια υπέροχη φατσούλα να κοιμάται αμέριμνη...

Η αλήθεια είναι ότι ο πιτσιρίκος μας έπιασε εξ απροόπτου μιας και όταν πήγαμε στο ΙΑΣΩ το Σάββατο το πρωί στις 16 Μαρτίου για να κάνουμε το NST ο κύριος δεν κουνιόταν καθόλου... είχε αποφασίσει ότι θα κάνει το χατήρι του πατέρα του και θα βγει ψαράκι βλέπετε και έτσι δεν έδινε κανένα σήμα.. ούτε φωνή, ούτε ακρόαση.. η καρδούλα του βέβαια χτυπούσε σε γοργούς ρυθμούς αλλά αυτό δεν μας έφτανε μιας και στο ραντεβού που είχαμε με το γιατρό πριν από το ΙΑΣΩ είχαμε δει ότι οι περιτυλίξεις στο λαιμό εξακολουθούσαν να είναι δυο..

Έτσι είπαμε να βγω από το μηχάνημα για να φάω κάτι μπας και γλυκαθεί ο μικρός και αρχίσει τις κλωτσιές και όντως αυτό έκανα.. Όταν όμως ξαναμπήκα στην αίθουσα και λίγο πριν με βάλουν στο μηχάνημα για δεύτερη φορά είχα ένα τηλεφώνημα από τον γιατρό μου ο οποίος μου είπε ότι μπαίνουμε κατευθείαν για καισαρική μιας και δεν ήθελε να με τραβολογάει στο ΙΑΣΩ 3 φορές τη μέρα για NST και με την προοπτική του τριημέρου της Καθαρής Δευτέρας και του απίστευτου άγχους που θα είχα εγώ εάν τυχόν και δεν άκουγα το μικρό για λίγο..

Μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια αλλά σε μισό δευτερόλεπτο του απάντησα θετικά και βγήκα έξω να ενημερώσω και το σύζυγο.. Δεν λέτε που τελευταία στιγμή του είπα να πάρουμε τη βαλίτσα που είχα ετοιμάσει μόλις το προηγούμενο βράδυ μαζί..

Δίνω λοιπόν τα στοιχεία μου στην υποδοχή ασθενών, φιλάω τον σύζυγο και αποσύρομαι σε ένα δωματιάκι για να αρχίσει η γνωστή διαδικασία.. ξύρισμα, κλύσμα, καρδιογράφημα, ιστορικό, ορός κλπ.... Αφού γίναν όλα αυτά πήρα το γνωστό δρόμο προς το χειρουργείο όπου και μετά από λίγο ξεκίνησε η διαδικασία της επισκληριδίου... Εγώ επειδή δεν τα πάω καλά γενικά με τις βελόνες άρχισα να αισθάνομαι κάπως από την ψυχολογική πίεση που αισθανόμουν εκείνη τη στιγμή.. άρχισα να γέρνω είναι η αλήθεια και ζήτησα να μυρίσω ένα βαμβάκι με λίγο οινόπνευμα για να πάρω τα πάνω μου και να συνέλθω.. Τέλος πάντων.. με ξαπλάρουν στη γνωστή θέση του σταυρού και ξεκινάνε... Δεν κατάλαβα τίποτε.. η αλήθεια είναι ότι νύσταζα πολύ εκείνη τη στιγμή, δεν ξέρω γιατί, και ευχαρίστως αν δεν με ταρακουνούσαν να έριχνα έναν υπνάκο... Ευτυχώς που δεν το έκανα όμως διότι σε 10 λεπτά από τη στιγμή που άρχισε η όλη διαδικασία είδα και άκουσα ένα μπλε πλασματάκι να κάνει την εμφάνισή του δίπλα μου.. Ο γιός μου είχε γεννηθεί επιτέλους! Ο καημενούλης βγήκε μπλε από την πίεση που αισθανόταν τόσο καιρό λόγω των περιτυλίξεων... Ακούστηκε αμέσως η φωνούλα του και μου τον φέραν πάνω μου για να του δώσω το πρώτο φιλάκι... και μόλις του μίλησα άνοιξε τα υπέροχα ματάκια του και με κοίταζε απορημένος... Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψω το τι αισθάνθηκα εκείνη τη στιγμή.. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι αισθανόμουν ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στον κόσμο...

Αφού τελείωσε η επέμβαση και πήγα στην αίθουσα ανάνηψης για καμιά ωρίτσα, με ανεβάσαν μετά στο δωμάτιο όπου ύστερα από λίγη ώρα κατέφτασε και ο άντρας της ζωής μου, ο πιτσιρίκος μου, ο γιος μου... Όχι να το παινευτώ αλλά είναι πανέμορφος.. έχει μια απίστευτη φατσούλα και πολλά καστανόξανθα μαλλάκια... και είναι μόνο δικός μου... ε καλά, και του μπαμπά του..

Τον έβαλα στο στήθος από την πρώτη στιγμή και το έπιασε αμέσως και με θέληση.. Ευτυχώς αναρρώσαμε και οι δυο μια χαρά και έτσι από χθες είμαστε σπιτάκι μας όπου προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας..

Σας εύχομαι πραγματικά σε όλες όσες δεν το έχετε ζήσει να το ζήσετε το συντομότερο.. Κοιτώντας τα μάτια του γιου μου και βλέποντάς τον να κοιμάται αμέριμνος στο κρεβατάκι του απορώ πως τόσο καιρό ζούσα χωρίς αυτόν...

Ένας κύκλος έκλεισε (της εγκυμοσύνης) και ένας καινούργιος κύκλος ξεκινά (της μητρότητας)...

Θέλω να σας ευχαριστήσω που ήσασταν πλάι μου τόσο καιρό και με στηρίξατε με τα λόγια και την ενθάρρυνσή σας..

Γλυκό μου Μομεντάκι.. σου έχω γράψει και αλλού.. να είστε πάντα καλά να χαίρεστε το νεοφώτιστο!

Ντέσκο μου ελπίζω τα μικρά να έχουν συνέλθει επιτέλους κι εσύ να έχεις ξεκουραστεί κάπως.. Θέλω να σε ευχαριστήσω για το δωράκι που μας έστειλες με τη γλυκιά Καραμέλλο μας.. Μπορεί να μην έχουμε αξιωθεί να συναντηθούμε μέχρι τώρα αλλά σίγουρα κάποια στιγμή θα συναντηθούμε στο μέλλον με τα μωρά μας!

Γλυκιά μου Καραμελλίτσα.. Είσαι όνομα και πράγμα.. Σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για τον κόπο σου να έρθεις να μας δεις στο μαιευτήριο και το πολύ όμορφο δωράκι σου.. Ο μπαμπάς μας φανατικός ήρωας της Marvel τρελλάθηκε! Σου εύχομαι καλό ταξίδι, καλή προσαρμογή και καλή αντάμωση... Θα είμαστε σε επικοινωνία και που ξέρεις, μπορεί να κάνουμε κανένα ταξίδι μέχρι την Ξάνθη που είναι οι κουμπάροι μας το καλοκαίρι και να πεταχτούμε να σας δούμε!

Μαρκελλάκι λυπάμαι πολύ γι' αυτή την εξέλιξη κορίτσι μου αλλά όπως λέει ο σοφός λαός κάθε εμπόδιο για καλό.. Καλύτερα τώρα παρά αργότερα... Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σε λίγο καιρό να κρατάς κι εσύ στην αγκαλίτσα σου το θαυματάκι σου!

Prayer καινούργιος γιατρός καινούργια αρχή.. Δες το θετικά και θα δεις που πολύ σύντομα θα έχεις ευχάριστα νέα..

Ιονελίτα ευχαριστώ για τις ευχούλες!

Νασούλα και Μελετινάκι κοντεύει και η δική σας η σειρά.. Διπλά γεννητούρια τον Μάιο θα έχει το καφέ μας και διπλές χαρές!

Νικόλ, σιωπηλή παρουσία.. σου εύχομαι τα καλύτερα!

Τουρτίτσα μου γλυκιά όπως πολύ σωστά είπε και το Μομεντάκι δεν διανοούμαι λυπημένη τουρτίτσα.. Πολύ βαρύ και δύσκολο όλο αυτό που σας έτυχε αλλά τέλος καλό όλα καλά.. Μη σκέφτεσαι τόσο αρνητικά.. το καταλαβαίνω.. Τα τελευταία 3 χρόνια μόνο δυσάρεστα πράγματα σας συμβαίνουν αλλά θέλω να πιστεύω πως αυτή η άσχημη περίοδος κακοτυχίας ανήκει πια στο παρελθόν και πως μόνο όμορφα πράγματα θα σας συμβαίνουν από δω και πέρα..

Σας δίνω υπόσχεση ότι θα προσπαθήσω να μπαίνω όσο συχνότερα γίνεται..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αγαπες μου αι αμ μπακ χαχα

Δομνινακι μουυυυ.. σου γραφω και διπλα! πως ειναι οι ωρες σας απλα μοναδικες ε? ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!!!

Μομεντακι να χαιρεσαι και συ τον νεοφωτιστο σας και να τον καμαρωνετε που μεγαλωνει!

Καραμελλακι ποτε πας στον αντρουλη? Να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις. Και σεις ιονελιτα, νασουλα, μαρκελλακι.. αχ ξεχναω καμια εγκυουλα?

Ρrayer μου ευχομαι το καλυτερο αποτελεσμα τωρα που το παρακολουθειτε το θεμα.. το καλυτερο δωρακι ενα γλυκο μπεμπακι..

Φιλακια και στις υπολοιπες μανουλες! Σας αγαπω πολυ! Θαυα λεμε!


oR8mp2.png

P7wlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινακι μου σνιφ σνιφ αν και τα ηξερα τα περισσοτερα η περιγραφη σου με εκανε να λιωσω...γεματη συναισθηματα....Να σας ζησει γλυκια μου!!

Χαιρομαι που σας αρεσε το δωρακι μας χεχε!!Καλοφορετο!

Ελπιζω να σε βλεπουμε οσο συχνα μπορεις και σε οτι μπορουμε να βοηθησουμε ειμαστε εδω!

Prayer καλη αρχη!!!!

Μαριαμνακι μας Ελειψεεεες!!

Τουρτιτσα μου με καλυψαν τα κοριτσια...δυστυχως καποιοι ανθρωποι εχουν τον γκαντεμομαγνητη αλλα ελπιζζω συντομα να ξεκουμπιστει απο την οικογενεια σας να ηρεμησετε!!

Εγω εχω λιγα καφε και ξεκινησα ουτρο και λιγη παραπανω προσοχη....πουφ...:rolleyes:


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από μένα!

Οι πρώτες μέρες στο σπίτι με το μωρό είναι γεμάτες μοναδικά συναισθήματα και εμπειρίες.. Χθες κάναμε και το πρώτο μας μπάνιο.. Μάλιστα μας το έκανε ο μπαμπάς διότι είναι πιο έμπειρος (λόγω του ότι έχει ήδη ένα παιδί και τα θυμάται καλύτερα!).. είμαστε πολύ καλά παιδάκια και συνεργάσιμα.. Μάλιστα έχουμε ξεκινήσει και θηλασμό και πάμε όλο και καλύτερα.. Το καμάρι μου σιγά σιγά μπαίνει σε πρόγραμμα και δεν μας ταλαιπωρεί καθόλου.. Μπορώ να κάθομαι να τον κοιτάω με τις ώρες!

Καραμέλλο μου γλυκιά πρόσεχε κορίτσι μου τον εαυτό σου.. Η Ελευθερία είναι σκέτο ζουζούνι και είμαι σίγουρη ότι δεν σε αφήνει σε ησυχία.. όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι..

Σε όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια μια υπέροχη καλημέρα από μένα και τον μπέμπη!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα γέμισες το φόρουμ με πανέμορφα συναισθήματα!!!!Και πάλι να σου ζήσει!!!Διαβάζω και ξαναδιαβάζω το μήνυμά σου και πραγματικά βλέπω ότι όταν έχεις περάσει πολλά γίνεσαι πιό συνειδητοποιημένος γονιός. Η ηρεμία που τα γράφεις όλα είναι σα να λες σε όλες τις κοπέλες "γίνετε μανούλες ειναι το ωραιότερο πράγμα του κόσμου"

Φιλάκια πολλά

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο...Ντεσακι εσυ που ειχες πολλους εμετους ειχες φτασει μεχρι αιμα;..ρωταει μια κοπελα που βασανιζεται και πηγε νοσσοκομειο και την προκοψανε..ειναι απο τον ερεθισμο του εντερου; σου δωσανε κατι;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου! Καραμελλο πηγατε για υπερηχο σημερα? Αγαπη μου προσεχε!! Αντε να πατε κοντα στον μπαμπα να βοηθα..

Τουρτιτσα μου σε αφησα τελευταια για χθες και τελικα σε ξεχασα.. αλλο κακο να μην σας τυχει και καντε εναν αγιασμο βοηθαει! Φιλακια πολλα στα μωρακια σας και ναναι παντα καλα!

Μαρκελλακι εφυγαν τα καφε?

Δομνινακι μου μας θυμισες πολλα με την υπεροχη περιγραφη σου!


oR8mp2.png

P7wlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινακι μου σνιφ σνιφ αν και τα ηξερα τα περισσοτερα η περιγραφη σου με εκανε να λιωσω...γεματη συναισθηματα....Να σας ζησει γλυκια μου!!

Χαιρομαι που σας αρεσε το δωρακι μας χεχε!!Καλοφορετο!

Ελπιζω να σε βλεπουμε οσο συχνα μπορεις και σε οτι μπορουμε να βοηθησουμε ειμαστε εδω!

Prayer καλη αρχη!!!!

Μαριαμνακι μας Ελειψεεεες!!

Τουρτιτσα μου με καλυψαν τα κοριτσια...δυστυχως καποιοι ανθρωποι εχουν τον γκαντεμομαγνητη αλλα ελπιζζω συντομα να ξεκουμπιστει απο την οικογενεια σας να ηρεμησετε!!

Εγω εχω λιγα καφε και ξεκινησα ουτρο και λιγη παραπανω προσοχη....πουφ...:rolleyes:

Και μενα μου λειψατε!!!


oR8mp2.png

P7wlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν εχω λογια....

Δομνινα εχω ανατριχιασει ολοκληρη με το κειμενο σου,...σε καθε τελεια σου πηγαινα κ εβλεπα τα μικρα μου...να σαι καλα κοριτσι μου να εχεις υγεια κουραγιο και αισιοδοξια να δωσεις σε αυτο το πλασματακι τα καλυτερα !!!

Καραμελακι μου, ναι εκανα εμετους καθε 5 λεπτα σχεδον και εβγαζα και αιμα...βασικα μονο αιμα...ηταν απο τον οισοφαγο και το στομαχι εμενα (επαθα γαστριτιδα) στο νοσοκομειο εμεινα 10 μερες με αντιεμετικα σε ορους και πολλες πολλες βιταμινες...φευγοντας μου δωσανε αγωγη με ζοφρον νομιζω λεγοταν που δεν το χορηγει κανενα ταμειο,,,και με αυτο σωθηκα,,..ηταν το μονο που με ειχε πιασει και τι επαιρνα πολλους μηνες (γιατι μεχρι τον 6ο εκανα εμετους οταν πηγαινα να το μειωσω)


Παναγία μου σε ευχαριστούμε!

EsnLp2.png

PmLSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου! Καραμελλο πηγατε για υπερηχο σημερα? Αγαπη μου προσεχε!! Αντε να πατε κοντα στον μπαμπα να βοηθα..

Τουρτιτσα μου σε αφησα τελευταια για χθες και τελικα σε ξεχασα.. αλλο κακο να μην σας τυχει και καντε εναν αγιασμο βοηθαει! Φιλακια πολλα στα μωρακια σας και ναναι παντα καλα!

Μαρκελλακι εφυγαν τα καφε?

Δομνινακι μου μας θυμισες πολλα με την υπεροχη περιγραφη σου!

οχι Μαριαμνάκι μου νομίζω θα τα κληρονομήσω για όλο το διάστημα αλλά δεν αγχώνομαι πια!!!!ότι είναι να γίνει θα γίνει!!!κόντεψα να τρελαθώ προχθές έκανα κακό στον άντρα μου και στο εμβρυάκι μου. Βδομάδα βδομάδα και ο Θεός βοηθός!!!φιλάκια Μαριαμνάκι μας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλησπέρα!

Σήμερα γίναμε κιόλας μιας βδομάδας! Καλέ πως περνάει έτσι ο καιρός; Αδιανόητο..

Είμαστε καλά αλλά χθες το βράδυ τραβήξαμε μια απίστευτη ταλαιπωρία.. Το καημενούλι μου πάλευε από τις 22:30 να κοιμηθεί αλλά με το που κοιμόταν και τον ακούμπαγα στην κούνια του, τσουπ, το μάτι γαρίδα και στριγκλίες.. Βρε τι αγκαλιές τον έκανα, τι πάνα του άλλαξα, τι τον τάισα πότε από το στήθος και πότε ξένο.. τίποτε αυτός.. Κάποια στιγμή κατά τις 3.30 τα ξημερώματα έκανε κακά και επιτέλους ηρέμησε... Ο μπαμπάς μας τον φάσκιωσε και μου τον έδωσε αγκαλίτσα στο κρεβάτι όπου με είχε οχυρώσει με μαξιλάρια διότι έβλεπε την εξάντλησή μου και κοιμηθήκαμε έτσι χωρίς να κουνήσουμε τα δυο μας μέχρι τις 7 το πρωί.. Ξύπνησε, θήλασε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 9.. όπου ξαναθήλασε, έκανε άλλη μια φορά κακά και κοιμήθηκε το αστεράκι μου από τις 10:15 μέχρι τις 12:00.. Το καημένο, το ενοχλούσε η κοιλίτσα του.. Σήμερα όμως αφού έχει κάνει ήδη 3 φορές κακά είναι πολύ καλύτερα.. Τι ζόρι τραβάνε και αυτά τα καημένα.. Κι εμάς δεν πήγε το μυαλό μας..

Αντιμετωπίζω ένα θεματάκι με το στήθος.. έχει κάνει γρομπαλάκια και αυτό σημαίνει ότι το γάλα έχει συσσωρευτεί.. Μίλησα με την Κούκου μας που έχει εμπειρία και μου είπε τι να κάνω ακριβώς.. Ομολογώ ότι βοήθησε πολύ και ελπίζω να καλυτερέψω αρκετά..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου σιγουρα θα σε βοηθησουν οι συμβουλες της κουκου μας! Περαστικουλια!

Για την κοιλιτσα αν μπορεις να κανεις κινησουλες με τα ποδαρακια λυγισμα στην κοιλιτσα και τεντωμα κατω και λιγο μασαζακι κυκλικα στην κοιλιτσα δεξιοστροφα μακρια απο τον αφαλουλη με λιγο λαδακι...εχει πεσει ο αφαλος σας;Ακους να εχει και αερια ειναι ειναι δυσκοιλιοτητα λες;

Μαρκελα δε νομιζω οτι θα τα εχεις συνεχεια τα καφε...σε λιγο καιρι θα γινουν παρελθον!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!

Δομνινάκι σε διαβάζω και χαμογελάω!!!:D

Καραμελλάκι σήμερα θα πήγαινες στο γιατρό; Χμ..τα έχω συγχίσειι; Πότε θα πας πάνω να σε βοηθάει λιγάκι ο μπαμπάς;

Μαρκελλάκι μου όπως τα λες...σιγά σιγά...να περνάει το κάθε στάδιο με το καλό και να πηγαίνουμε παρακάτω...Μαζί σου στην πορεία και εμείς...

Εμείς καλά...το μομεντάκι μεγαλώνει! Εγινε πια 6μιση κιλά....Εγώ συνεχίζω να πιστεύω πως είναί παχουλός! Δίαιτα όμως δεν μπορούμε να κάνουμε!;) Είναι χαμογελαστούλης και όποιος του μιλάει χαμογελάει ...είναι πολύ καταδεκτικός! Με ακολουθάει πια με το βλέμμα του και άμα βγω απ το δωμάτιο αρχίζει το κλάμα...Ο μομέντος κοροϊδεύει και του λέει χαζά: "Το γάλα σου περπατάει"..."Το γάλα σου βγήκε για μια δουλειά"...;)


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...