Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts

κοριτσακια γιατρο ειχα παει την πεμπτη.Στο μπαμπα μας δυστυχως θ αργησουμε να παμε.τα ανελβαλλα ολα για τουλαχιστον 15 μερες γιατι ο γιατρος ειπε να μη πεταξω ετσι κι εγω φυσικα δε το ρισκαρω.θα κανω και την αυχενικη εδω και μμετα αν ολα ειναι καλα θα παω...τι να πω..απ την αλλη σκεφτομαι ευτυχως που ετυχε τωρα και δεν ετυχε οταν θα ημουν ηδη πανω που εχει και υπηρεσιες κλπ..

Μομεντακι κι εγω ημουν"το φαι"! δε ξερω αν το θυμασαι!χαχα!αντρες!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, καλημέρα, καλήμέρα!

Σήμερα ευτυχώς είμαι πολύ καλύτερα με το θέμα του στήθους.. Να είναι καλά ο κουμπάρος μου.. Μέσα σε όλα τα πράγματα που μας έδωσε για το μωρό μου είχε δώσει κι ένα χειροκίνητο θήλαστρο.. Ευτυχώς δηλαδή.. Το χρησιμοποίησα άμεσα, έβγαλα όλο το περισσευούμενο γάλα από το αριστερό στήθος και έτσι όχι μόνο ξεπρήστηκε άμεσα αλλά θήλασε και το μωρό αρκετές φορές από κει..

Το χθεσινό βράδυ το περάσαμε κι αυτό αγκαλίτσα.. Μας βγήκε αγκαλίτσας ο μπόμπιρας.. Έτρωγε, γλάρωνε, τον έβαζα στην καλαθούνα και μετά από λίγο έβγαζε τσιρίδα.. Μόνο στην αγκαλιά ηρεμούσε.. Τι να κάνω η γυναίκα, υπέκυψα.. Τον πήρα αγκαλίτσα και έτσι κοιμηθήκαμε ήσυχα όλο το βράδυ.. Ξύπνησε στις 7, έφαγε, κοιμήθηκε πάλι λίγο, ξύπνησε κοντά στις 9 όπου αλλάξαμε πάνα γιατί είχαμε λερωθεί, φάγαμε πάλι και μετά τον πάρκαρα στην καλαθούνα του όπου επιτέλους κοιμάται.. Μου φαίνεται ότι είναι νυχτερινός τύπος!

Καραμελλάκι μου αέρια έχει το καημενούλι μου και μάλιστα αρκετά.. Αφού ο Δομνίνος το πρώτο πράγμα που με ρωτάει - και έχει καταντήσει αηδία πια - είναι: μήπως έκλασε, μήπως χέστηκε;

Δυσκοίλιο δεν είναι το μαναράκι μου.. από προχθές το βράδυ μέχρι σήμερα το πρωί έκανε τουλάχιστον 4 φορές κακάκια και είναι μουσταρδί οπότε πάει το μηκώνιο και φαίνεται ότι το γάλα μου τον πιάνει.. Ο αφαλός μας δεν έχει πέσει ακόμη.. Είμαστε βλέπεις μόλις μια βδομάδας..

Καλά έκανες και ανέβαλλες τα πάντα.. Δεν είναι η κατάστασή σου για να παίρνεις τέτοια ρίσκα τώρα.. Και ευτυχώς που δεν ήσουν απάνω όπου η κατάσταση με τους γιατρούς και τα νοσοκομεία είναι λίγο έως πολύ μπορντέλο! Με το καλό λοιπόν η αυχενική σας εδώ στην Αθήνα!

Μομεντάκι μου μια χαρά βάρος έχει ο μικρός σου Βούδας.. βέβαια η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο τσιμπημένο αλλά αφού δεν ανησυχεί ο γιατρός εσύ γιατί σκας;

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινακι μου η δικια σου διατροφη πως ειναι; Σιγουρα πρεπει να τρως καλα τωρα που θηλαζεις αλλα πολλες φορες τα αεριακια των μωρων επιβαρυνονται απο τη διατροφη μας.Αν τρως λαχανικα που προκαλουν αερια οπως λαχανο μπροκολο κουνουπιδι η οσπρια πχ μπορει να χειροτερευει η κατασταση.Υποθετω θα το ξερεις απλα μου περασε απο το μυαλο και ειπα να το αναφερω.

Αν η ενοχληση φτανει σε σημειο κολικων πολλες φορες βοηθαει το να μειωσεις τα γαλακτοκομικα.Μη τα κανεις ολα με τη μια δε κανει.Σιγα σιγα με παρατηρηση.Υπαρχουν και διαφορα αρθα για τις τροφες που προκαλουν αερια η κολικους μεσω του θηλασμου.Μη σε πιασει αγχος.Χαλαραααα!!

Νωρις ξεκινησατε παντως με τις δυκολιες! Η καραμελλιτσα για μια βδομαδα το επαιζε καλο μωρο! Φοβοταν μαλλον μη την επιστρεψουμε!:tongue:Μετα αρχισανε τα γλεντια!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!

Δομνινάκι σε διαβάζω και χαμογελάω!!!:D

Καραμελλάκι σήμερα θα πήγαινες στο γιατρό; Χμ..τα έχω συγχίσειι; Πότε θα πας πάνω να σε βοηθάει λιγάκι ο μπαμπάς;

Μαρκελλάκι μου όπως τα λες...σιγά σιγά...να περνάει το κάθε στάδιο με το καλό και να πηγαίνουμε παρακάτω...Μαζί σου στην πορεία και εμείς...

Εμείς καλά...το μομεντάκι μεγαλώνει! Εγινε πια 6μιση κιλά....Εγώ συνεχίζω να πιστεύω πως είναί παχουλός! Δίαιτα όμως δεν μπορούμε να κάνουμε!;) Είναι χαμογελαστούλης και όποιος του μιλάει χαμογελάει ...είναι πολύ καταδεκτικός! Με ακολουθάει πια με το βλέμμα του και άμα βγω απ το δωμάτιο αρχίζει το κλάμα...Ο μομέντος κοροϊδεύει και του λέει χαζά: "Το γάλα σου περπατάει"..."Το γάλα σου βγήκε για μια δουλειά"...;)

Ευχαριστώ Μομεντάκι μου όσο πλησιάζει η ώρα του γιατρού αρχίζει ο παραλογισμός όλο και μια ωοθήκη με τραβάει όλο και η μέση μου πονάει..οπως λέει και ο άντρας μου Πέμπτη έχουμε γιατρό??Τετάρτη θα κοιμηθώ στον καναπέ...:confused: η χαρά μου κρατάει 2 με 3 24ωρα από την τελευταία επίσκεψη, ανάλογα τα συμπτώματα!!άσε που όσο πλησιάζει η ώρα του γιατρού εννοείται νομίζω ότι η κοιλιά μου μικραίνει το στήθος μου ξεπρηζεται και δε μυρίζω τπτ όπως "πριν"....μάλλον θέλω τον ψυχολόγο μου..Πάντως ευχαριστώ για τη στήριξη χιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δομνινα μου σιγουρα θα σε βοηθησουν οι συμβουλες της κουκου μας! Περαστικουλια!

Για την κοιλιτσα αν μπορεις να κανεις κινησουλες με τα ποδαρακια λυγισμα στην κοιλιτσα και τεντωμα κατω και λιγο μασαζακι κυκλικα στην κοιλιτσα δεξιοστροφα μακρια απο τον αφαλουλη με λιγο λαδακι...εχει πεσει ο αφαλος σας;Ακους να εχει και αερια ειναι ειναι δυσκοιλιοτητα λες;

Μαρκελα δε νομιζω οτι θα τα εχεις συνεχεια τα καφε...σε λιγο καιρι θα γινουν παρελθον!

Μακάρι αν και πάντα έχω καφέ από πολύ μικρή είναι τα οιστρογόνα μου πολλά νομίζω δειλά δειλά επιστρέφουν στα κανονικά τους. Εσύ πώς είσαι?? Εγώ ώρες ώρες νομίζω ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω και έχω ταχυκαρδίες..μόνο αυτό για αυτή την εβδομάδα κατά τ'άλλα μια χαρά από μυρωδιές ανακατοσούρες κλπ και φυσικά το έντερο με τπτ όμως δε συνέρχεται.....ελπίζω να είσαι και συ καλά και να μη κουράζεσαι:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μας και χρόνια πολλά σε όσες και όσους γιορτάζουν!

Κάθε μέρα που περνάει είμαστε όλο και καλύτερα.. Ο μπεμπίνος μου θηλάζει αποκλειστικά πια και έτσι φτιάχνει σιγά σιγά πρόγραμμα.. Το χθεσινό μας βράδυ πήγε πολύ καλά διότι τον πήρε ο πατέρας του αγκαλίτσα και κοιμηθήκανε μαζί.. Μετά τον βάλαμε ανάμεσά μας και μόλις ξύπναγε τον θήλαζα και αποκοιμιόταν σχεδόν αμέσως.. Ξύπνησε στις 1, στις 4, στις 7 και στις 9.30.. Τώρα κοιμάται στην καλαθούνα του από τις 11 και κατά τις 14:00 τον περιμένω να ξυπνήσει. Ξέρω ότι δεν είναι καλό αυτό που κάνουμε αλλά δεν μπορώ να του αντισταθώ.. Εγώ και ο Δομνίνος πάντως είμασταν τόσο κουρασμένοι από την αυπνία που είχε συσσωρευτεί τις προηγούμενες μέρες που σήμερα ξυπνήσαμε τελικά στις 9.30 μαζί με τον μπέμπη!

Καραμέλλο μου το παιδάκι μου από τότε που μας έχεσε πατόκορφα έχει ηρεμήσει απίστευτα.. οπότε δεν είναι θέμα κολικών. Τη διατροφή μου την προσέχω πολύ και σαλάτες ακόμη δεν έχω φάει.. Λίγο λάχανο έφαγα χθες αλλά δεν είδα καμιά διαφορά.. Το καημενούλι μου είναι μόλις 9 ημερών.. τι να σου κάνει κι αυτό..

Κατά τα άλλα είναι απόλυτα συνεργάσιμος και έχει κλέψει τις καρδιές ολωνών!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ποσο χαιρομαι να διαβαζω τις περιγραφες σου δομνινα μου!χαιρομαι που ειναι καλυτερα ο μικρουλης.θα ρυθμιστει.και το εντρρακι του.μωρε και θα στρωσετε.για τον υπνο μαζι ειμαι υπερ...

ειδα στο γκρουπ οτι πληγωθηκες και ειχες πολλες απαντησεις .Εμενα με σωσανε τα κοχυλακια που σου ειπε η κοπελα.ειναι αστεια και λιγο αβολα αλλα κανουν δουλεια γιατι ο αερισμος ειναι το πιο σημαντικο.το γαλα σου βοηθαει πολυ,η λανολινη με μετρο ειναι παρα πολυ καλη οπως και το αλατονερο,ο φυσιολογικος ορος και το ελαιολαδο,αλλα το τελευταιο πιο πολυ στον ερεθισμο καλυτερο οχι στην πληγη.διαλεξε και παρε χεχε.

Μαρκελα πολλα φτιαχνουν με μια εγκυμοσυνη.μπορει να ισορροπησουν οι ορμονες σου!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Α!επισης αν χρησιμοποιεις επιθεματα κοψτακαι ο θηλες σιλικονης για λιγο εμενα με βοηθησαν αλλα οταν τις εκοψα ηταν ολα πολυ καλυετρα.δημιουργουν διαφορα.πχ δε ρυθμιζοταν καλα η παραγωγη μου και δεν σκληραιναν οι θηλες αρκετα ωστε να μη πληγωνονται πια και ξανασκιζονταν.οταν τις εκοψα αν και φοβομουν ,ηταν ολα πολυ καλυτερα.

Ασε που ερχεσαι απευθειας σε επαφη με το σαλιο του μπεμπη που κι.αυτο ειναι το καλυτερο φαρμακο!ελπιζω να μη σε ζαλισα με πραγματα που ηδη ξερεις...

και οι επομενες πρωτομανουλες κρατατε σημειωσεις χεχε αν και εδω θα ειμαστε να τα λεμε!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Εδώ είμαστε και πάλι.. Δεν μπορείτε να πείτε ότι σας αφήνω ανενημέρωτες.. Κάθε μέρα μπαίνω και δίνω αναφορά! Λοιπόν εμείς κάθε μέρα που περνάει πάμε όλο και καλύτερα.. Τώρα το μόνο μου άγχος είναι να δω πόσο βάρος πήρε αυτές τις μέρες που τον θηλάζω αποκλειστικά, όχι για να βεβαιωθώ ότι έχω γάλα, διότι αυτό το βλέπω, αλλά για να βεβαιωθώ ότι το γάλα μου είναι θρεπτικό και φτάνει στον μπέμπη. Αύριο το βράδυ θα έρθει η παιδίατρος, να μας δει, να μας εξετάσει, να μας ζυγίσει και να μας δώσει περαιτέρω οδηγίες.. Άντε να γίνει κι αυτό για να συνεχίσω χωρίς άγχος το θηλασμό..

Καραμέλλο μου το πρόβλημά μου το έχω εντοπίσει. Ο μικρός δεν πιάνει σωστά τη θηλή.. Προσπαθώ να του βάζω εγώ τη θηλαία άλω στο στόμα αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα. Ευτυχώς δεν με έχει πληγώσει πολύ και έτσι αντέχεται ο πόνος αλλά πρέπει να μάθουμε να πιάνει σωστά διότι κάποια στιγμή πρέπει ο πόνος να σταματήσει..

Θηλές σιλικόνης δεν έχω βάλει.. Επιθέματα φοράω διότι όταν θηλάζω από το ένα στήθος αρχίζει και τρέχει το άλλο.. θα δω τι θα κάνω.. Στην τελική ίσως επικοινωνήσω με μια σύμβουλο θηλασμού για να έρθει να μας δει και να μου δείξει πως να το κάνω σωστά.. Μήπως έχεις εσύ καμία στα υπόψη σου;

Φιλακια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπορω να ρωτησω μια φιλη που ειχε παει μια συμβουλος σπιτι της.Κατα τ αλλα ειχα ακουσει και οτι η Αγλαια κανει και συναντηση μεσω σκαιπ με μια σχετικη χρεωση φυσικα! Δε ξερω αν το κανει ακομα! θες να ζητησω στοιχεια της κοπελας;να στα στειλω πμ;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να ρωτήσεις τη φίλη σου θα με εξυπηρετούσες πολύ.. και ναι, αν μπορείς στείλε τα στοιχεία με π.μ. Εγώ δεν είμαι παιδί της τεχνολογίας.. είμαι παιδί της πρακτικής. Οπότε θα προτιμούσα να το δω στην πράξη παρά στη οθόνη..

Και πάλι σ' ευχαριστώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα κοριτσακι.Αν θυμαμαι ηταν και αρκετα ευχαριστημενη και την επαιρνε και τηλ μετα για οτι ηθελε.θα τη ρωτησω και θα σου στειλω πμ το συντομοτερο!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα, καλημέρα!

Ήμασταν πολύ καλά παιδιά χθες το βράδυ.. Κοιμηθήκαμε στις 23:30 μαζί με τον μπαμπά και τη μαμά, ξυπνήσαμε στις 1.30 κάναμε μαμ και μετά ξανακοιμηθήκαμε μέχρι τις 5.30 όπου και ξυπνήσαμε, είπαμε καλημέρα στον μπαμπά, του δώσαμε ένα φιλάκι, του ευχηθήκαμε καλή δουλίτσα, βάλαμε τη μαμά να μας κάνει μπάνιο τον πωπό 2 φορές, φάγαμε ένα λουκούλειο γεύμα και μετά την πέσαμε για ύπνο μέχρι και αυτή τη στιγμή!

Σήμερα θα έρθει η παιδίατρος το βράδυ να μας δει. Για να δούμε τι θα δούμε!

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...