Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      • Μου αρέσει 1

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια..

Καραμέλλο μου τελικά η παιδίατρος δεν ήρθε χθες διότι της έτυχε σοβαρό έκτακτο περιστατικό και θα την έπαιρνε πολύ αργά για να έρθει.. Έτσι το κανονίσαμε για σήμερα.

Πήρα και τηλέφωνο τη σύμβουλο θηλασμού που μου είπες και ακούστηκε συμπαθέστατη και εξυπηρετικότατη. Για αύριο το απόγευμα κανονίσαμε να έρθει, απλά θα με πάρει τηλέφωνο το μεσημεράκι για να μου πει ακριβώς ώρα και να της πω τη διεύθυνση. Σ' ευχαριστώ και πάλι..

Ο μπέμπης μου τελικά είναι πονηρός.. μόλις πάει 22:00 το βράδυ και καταλάβει ότι ήρθε η ώρα του ύπνου κάνει ότι μπορεί για να μας αναγκάσει να τον πάρουμε στο κρεβάτι μαζί μας. Έτσι και χθες.. Από τις 22:00 το βράδυ τελικά κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα από τις 24:00 μέχρι τις 3 όπου και έφαγε και μετά από τις 4 μέχρι τις 7 κοιμήθηκε στην καλαθούνα του.. Ξαναέφαγε και κοιμάται από τις 7:45 μέχρι και τώρα..

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια!

Πολλές απουσίες βλέπω και στενοχωριέμαι γι' αυτό.. Τέλος πάντων.. ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμη καλύτερα..

Εμείς είμαστε μια χαρά. Επιτέλους, ήρθε η παιδίατρος χθες και μας ξετίναξε.. Το γενικό συμπέρασμα είναι ότι το αγοράκι μου είναι τέλειο! Με αποκλειστικό θηλασμό πήρε 200 ολόκληρα γραμμάρια σε μια βδομάδα και έτσι δεχτήκαμε τα θερμά συγχαρητήρια της παιδιάτρου και εντολή να συνεχίσουμε ακάθεκτοι.

Μου είπε ότι είναι τζόρας, πεισματάρης και δυναμικός και όντως αν βλέπατε πως αντιδρούσε σε όλα αυτά που του έκανε δεν θα πιστεύατε ότι αυτό το μωρό είναι μόλις 13 ημερών! Μας έδωσε βιταμινούλα D να παίρνουμε από το στόμα και σταγονίτσες προβιοτικές για το εντεράκι του.. Μας είπε ότι πολύ πιθανόν να ξεκινήσει σύντομα κολικούς αλλά να μη το δέσουμε και κόμπο. Έμεινε πολύ ευχαριστημένη από τη γενική εικόνα του μωρού και τώρα θα μας ξαναδεί μόλις σαραντίσουμε. Απλά θα πρέπει να τον ζυγίζουμε κάθε βδομάδα για να βεβαιωνόμαστε ότι παίρνει το κατάλληλο βάρος!

Το ξέρω ότι είμαι κουκουβάγια αλλά η αλήθεια είναι ότι περίμενα πολύ καιρό για να ζήσω όλη αυτή την ευτυχία!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις κοπελα μου και εισαι κουκουβαγια!Τοσο αγωνα καναμε.Τοση ταλαιπωρια αγωνια απογοητευση...και δε θα σαι κουκουβαγια;

Συγχαρητηρια για το θηλασμο!! Σουπερ το γαλατακι της μαμας!

Οντως πολυ ησυχια στο καφε μας! Καλεεεε;;;παρουσιαστειτεεεε!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις κοπελα μου και εισαι κουκουβαγια!Τοσο αγωνα καναμε.Τοση ταλαιπωρια αγωνια απογοητευση...και δε θα σαι κουκουβαγια;

Συγχαρητηρια για το θηλασμο!! Σουπερ το γαλατακι της μαμας!

Οντως πολυ ησυχια στο καφε μας! Καλεεεε;;;παρουσιαστειτεεεε!!

Ξέρεις τι μου κάνει εντύπωση; ότι παρόλο που θηλάζω δεν πεινάω ιδιαίτερα.. γάλα έχω αρκετό και τα κιλά φεύγουν σαν νερό.. Ο γιος μου με θέλει μοντέλο στην παραλία το καλοκαίρι! :tongue:


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δομνινάκι σούπερ ο μπεμπάκος μια χαρά τα πάτε με τον θηλασμός και πολύ χαίρομαι. Να σου πω και απο δω να σου ζήσει και να τον καμαρώσεις όπως επιθυμείς. Διαβάζω να τα νεάκια σου και χαίρομαι πάρα πολύ, είναι μοναδικές οι στιγμές αυτές και δεν συγκρίνονται με τίποτα. Όσο για τα κιλάκια σου εγώ να φανταστείς πήρα 21 στο σύνολο και ενώ ποτέ δεν θήλασα αποκλειστικά μέρχρι να 40σω είχαν φύγει τα 16, οπότε μην έχεις άγχος θα φύγουν !!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ροδακινούλα μου χαίρομαι πολύ που σε ξαναβλέπω! Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές και που δεν μας ξεχνάς παρόλο που τρέχεις με τον μικρούλη σου..

Εγώ στην εγκυμοσύνη πήρα μόλις 7.5 κιλά.. αλλά έχω περισσευούμενα από πριν και πολύ χαίρομαι που τα ξεφορτώνομαι σιγά σιγά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πρωινή πρωινή.Είμαι ξύπνια από τις 4.30.Η κόρη έχει δώσει ρεσιτάλ χορού εκεί μέσα.Ας ελπίσουμε όταν βγει ΝΣ ηρεμήσει γιατί δεν με βλέπω να την παλευω αν ειναι σαν τον Αλέξη που κοιμόταν όλο το 24ωρο μόνο 6-8 ώρες και όλη την άλλη ώρα ήθελε αγκαλιά και βόλτες γιατί αλλιώς πλανταζε στο κλάμα.Αχ ακόμα θυμάμαι τους αφόρητος πόνους της πλατουλας μου.

Κάντε καμία προσευχουλα μπας και η μικρή μου βγει λίγο πιο συνεργασιμη.

Οκ τα είπα και ξελαφρωσα,χαχαχα.

Δομνινακι μου σούπερ ο αντρουλης σου,μια χαρά τα πάτε με το θηλασμό.Αλήθεια πόσο ειναι τώρα σε κιλά και σε ύψος?Και όσο για το κουκουβαγια,το δικαιούσαι να είσαι και με το παραπάνω,με όσα έχεις περάσει για να φέρεις αυτή την ψυχούλα στον κόσμο.

Για τα κιλά που λέτε,εγω είχα φτάσει στο συν 7 αλλά από τη στιγμή που άρχισε η διατροφή του ζαχαρου,τώρα είμαι στο συν 4,με κόβω όμως μέχρι να γεννήσω να τα έχω χάσει και αυτα.Δομνινακι μέχρι να σαραντησεις,μην σου πω και πιο πριν θα έχεις χάσει και πολλά παραπάνω κιλά από αυτα που σου έχουν μεινει.Θα είσαι μια φιτ μαμά στις παραλίες και θα καμαρώνεις με το γιο σου αγκαλίτσα.

Ροδακινουλα μου φιλακια πολλά στο αγοράκι σου.

Καραμελακι μου θέλω να μπω στο γκρουπακι που μου έλεγες αλλά δεν ξέρω πως και να σου πω την αλήθεια δεν έχω και χρόνο ρε γαμωτο.Έχω όμως πολλές απορίες για το θηλασμό γιατί στον Αλέξη αν και στο τέλος τα κατάφερα και θηλαζα αποκλειστικά στην αρχή είχα σοβαρό πρόβλημα με τις τραυματισμενες θηλές.

Αν και νομίζω ότι όλα άρχισαν στραβά από το μαιευτήριο που μου έδειξαν πως να θηλασω και με άφησαν στην μοίρα μου με αποτέλεσμα αν και πονούσα εγω τον άφηνα να θηλάσει όσο θέλει χωρίς να σκεφτώ ότι μπορεί ΝΣ έχω βάλει λάθος το μωρο.

Βρε κορίτσια την πρώτη-δεύτερη μέρα πόση ώρα είχατε το μωρό στο κάθε στήθος,γιατί εγω τον άφηνα με τις ώρες και νομίζω εκεί έγινε η μεγάλη ζημιά που μου τις μάτωσε.

Αχ με έπιασε πάλι το άγχος μου.

Κουκάκι μου σε ευχαριστω που με έβαλες στο γκρουπακι σας,έχω διαβάσει ςρκετα πραγματάκια.Τι κάνει ο όμορφος?

Μελετινακι μου που είσαι κοριτσακι μου,πως τα πας με την εγκυμοσύνη?Για πες κανένα νέο από καμία επίσκεψη στο γιατρό,πόσΑ κιλακια ειναι το μωράκι?

Εμείς έχουμε την πέμπτη γιατρό.Μάλλον θα κανονίσουμε και ημερομηνία τοκετού.Πλησιάζει ο καιρός.

Εντωμεταξύ δεν έχω κάνει τίποτα από ετοιμασίες,ούτε βαλίτσα ούτε πλησιματα ούτε τίποτα.Δεν με αφήνει βρε κορίτσια ο μικρός,έστω και λίγο να μην παίζω μαζί του νευριάζει και πέφτει στο πάτωμα και χτυπιέται,άλλο πάλι και τούτο....

Έχω και τις συσπάσεις που με την παραμικρή κούραση με καθηλώνουν και έτσι τα έχω αφήσει όλα πίσω.

Αυτό το σκ έχουμε πει με τον άντρα μου να κάνουμε ένα ντου.Αρχίσαμε εχθές με το να μεταφέρουμε την κούνια του Αλέξη στο δωμάτιο του για να συνηθίζει σιγά σιγά(αν και σήμερα δεν μπορεσα να τον αποχωριστω και ήρθα και κοιμήθηκα και εγω μαζί του.

Έχουμε όμως ΝΣ μεταφέρουμε την αλλαξιερα στο δικό μας, να στήσουμε το λικνο,να αδειάσει ο άντρας μου την ντουλάπα του από το παιδικό για ΝΣ βάλω της μπέμπας,να πλύνω τα απαραίτητα κτλ κτλ κτλ.Ουφ ποια έρχεται για βοήθεια βρε κορίτσια????

Ιονελιτακι φιλακια στις κόρες σου εντός και εκτός κοιλιάς.

Μαρκελακι προχωράμε ακαθεκτες.keep going.

Φιλακια πολλά και στα υπόλοιπα κοριτσάκια.

Sorry για το μεγάλο ποστ.Ειναι να μην πάρω φόρα.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!!!!!!!!

Καλό ΣΚ σε όλες μας!!!

Δομνίνα μια χαρά παρακολουθώ τα περιγραφικά σου νέα και διακρίνω μια αρμονία μεταξύ μαμάς και γιού!!!Πολύ όμορφα Μπράβο όλα καλά και ήρεμα:P:p:pΈτσι σου αξίζει άλλωστε

Νάσυ μου σε ταλαιπωρεί η κόρη ε?????ε κορίτσια είναι αυτά ορμόνες φουλ!!!!

Καραμελο συνοδοπόρισα όλα καλά???

Ροδακινούλα μου πολλά φιλάκια στον μικρό!!!!

Εμείς την Πέμπτη είδαμε το εμβρυάκι που αρχίζει και γίνεται παιδάκι σιγά σιγά!!!!Έφτασε 3,4 εκατοστά....θα με δει σε 15μέρες πάλι μετά από κείνο τον υπέρηχο κοιμάμαι ελάχιστα....;) Τα συμπτώματά μου έχουν υποχωρήσει (πόνοι στο έντερο, πολύ πείνα, ζαλάδα στο αμάξι κλπ κλπ)ευτυχώς, και αποφάσισα να φτιάξω τη διατροφή μου και αισθάνομαι ήδη πολύ καλύτερα γτ σε 15 μέρες θα κάνω τις διάφορες εξετάσεις και θέλω να προλάβω το κακό χαχαχαχαχα

Αυτά πάνω κάτω τα δικά μου

Μαριαμνάκι, Κούκου, (Μομεντάκι που είσαιιιιιιιιιιιιιι????????????????????????), Μελετινάκι (ελπίζω να βαίνουν όλα καλώς) , Νικάκι, Ντέσκο, Μαράκια και Ανθή εύχομαι ένα καλό ΣΚ όπως η κάθε μια το επιθυμεί Φιλάκια πολλά πολλά

Link to comment
Share on other sites

Μαρκελακι μια χαρά μεγαλώνει το σπορακι σου,φτου φτου.

Εγώ κορίτσια νομίζω ότι δεν θα ξαναβγω από το σπίτι για βόλτα-περίπατο.Πήγαμε σήμερα στις κούνιες στο Φλοίσβο που είχε καλό καιρο και λίγο που περπάτησα τα έπαιξα.Πόνος και συσπάσεις.Από εδώ και πέρα θα τον πηγαίνει μόνο ο άντρας μου βόλτα και αυτό με χαλάει πραγματικά.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...