Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts

Δε τον απαξιωσε κανεις τον ανθρωπο κουκακι μου! Για να φτασω στο σημειο να διαφωνησω θα ειχα διαβασει πρωτα το βιβλιο.Οτι το μωρο πιστευει οτι η μαμα μεσω του θηλασμου ειναι η προεκταση του εαυτου του το ξερω και το εχω νιωσει! Αργει πολυ να σθνειδητοποιησει οτι ειναι ξεχωριστο ατομο.Απλα τεθηε και το θεμα της συμμετοχης του πατερα και αυτο συζητουσαμε.Πανω σ αυτο τι λεει; βαλε μας κανενα κομματι οποτε εχεις χρονο...(εδω ειναι που απαντας τραβα διαβασε το μ..ρη!:tongue:)

Επισης αργει να συνειδητοποιησει το ρολο του πατερα ακομα και αν συμμετεχει.Ισως εννοεις κατι τετοιο; Στην αρχη κοροιδευαμε με τον καραμελλο και λεγαμε οτι ο μπαμπας ειναι αυτος ο τυπος που κυκλοφορει στο σπιτι μας .Και καμια φορα αλλαζει και καμια πανα!Δε συνδεονται τοσο πολυ με τον πατερα στην αρχη οσο με τη μανα ειδικα αν θηλαζουν...μετα το χρονο συνειδητοποιουν σιγα σιγα τι ειναι οππατερας.μηπως κατι τετοιο θες να πεις;

Μαλιστα οταν το ειχαμε διαβασει αυτο του λεω αυτο δε σημαινει οτι μεχρι το χρονο δε θα αλλαζεις πανες!:tongue: Αχ...στη αρχη αλλαζε και δεν ειχε προβλημα...μετα απο καποιους μηνες αρχισε να μου κανει κολπα και να μην αλλαζει αν εχει κανει και χοντρα κλπκλπ ειδικα οταν αρχισε τιος στερεες...αντρες...:rolleyes:

καλα τωρα ειχα παθει ζημια δε ξερω αν σας ο ειχα πει...δε μπορουσα να την αλλαξω λογω τον συμπτωματων..της οσφρησης...καθε φορα που τα εκανε ελεγα ωχ θεε μου πως θα το κανω αυτο παλι; και τα κανουμε και συχνα εμμεις χαχα! Τωρα ειμαι λιγο καλυτερα αλλα και παλι δεν ειμαι οπως πριν που μπορουσα και να τρωω ταυτοχρονα!:-P

πωπω ξεφυγα πολυ! πρεπει να ανοιξουμε το καινουρια θεμα!:rolleyes:

ναι όλα αυτά ακριβώς! Συν ότι το να ασχολείται ένα πρόσωπο μαζί του δηλαδή να οσφρίζεται μία μόνο μυρωδιά ενός ανθρώπου ο οποίος ανταποκρίνεται στις βασικές του ανάγκες είναι αυτό που του παρέχει την μεγαλύτερη ασφάλεια.

Τις πρώτες πρώτες μέρες μάλιστα που η μοναδική αίσθηση που λειτουργεί στο φουλ είναι η όσφηση!!!

Εν το μεταξύ αυτό δεν το αναφέρει μόνο αυτός αυτο το πράγμα αλλά και σε άλλα βιβλία που έχω διαβάσει αυτό το διάστημα όπως σε κάποια που διαβάζω για τον θηλασμό αλλά και σε άλλα που αναφέρουν την φροντίδα του μωρού τον πρώτο χρόνο, απλά αυτός αναφέρει και τις επιπτώσεις που μπορεί να έχει στην ψυχοσυνθεσή του ως ενήλικας καθώς και τις διάφορες προσκολλήσεις στις φάσεις ανάπτυξης (κατά τον Φρόιντ, στοματική φάση, πρωκτική και φαλλικη) που περνάνε τα βρέφη και τα νήπια και τις πιθανές επιπτώσεις των προσκολλήσεων στον χαρακτήρα τους ως ενήλικες.

anyway!σας έπρηξα..............:tongue: sorry..............:?


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα..

Μόνο αυτό θα σας πω.. χθες το βράδυ από τις 12.30 κατάφερα να τον κοιμήσω στις 2 τα ξημερώματα και αυτό αφού είχε κουραστεί πολύ και τον πήρα και τον έβαλα πάνω μου.. μετά εννοείται στο κρεβάτι μας και το πρωί κατά τις 4.30 τα ίδια.. Μάλλον περνάει ή ψιλοκολικούς ή κάποιο άλμα ανάπτυξης το καημενούλι μου..

Σήμερα νομίζω πως είμαστε λίγο καλύτερα.. κοιμάται στην καλαθούνα του αυτή τη στιγμή..

Φτύστε μας..!

Η καημένη η μάνα (δηλαδή εγώ) μόλις με 4 ώρες ύπνο αλλά χαλάλι του!

Φιλιά πολλά!

Υ.Γ. Να ρωτήσω.. εσείς οι μανούλες μήπως έτυχε να βγάλετε τα μωράκια σας βόλτα πριν σαραντίσουν; πολύ θα το ήθελα αλλά φοβάμαι γιατί ο καιρός είναι περίεργος και δεν είμαστε τώρα να κολλάμε τίποτε..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Μόνο αυτό θα σας πω.. χθες το βράδυ από τις 12.30 κατάφερα να τον κοιμήσω στις 2 τα ξημερώματα και αυτό αφού είχε κουραστεί πολύ και τον πήρα και τον έβαλα πάνω μου.. μετά εννοείται στο κρεβάτι μας και το πρωί κατά τις 4.30 τα ίδια.. Μάλλον περνάει ή ψιλοκολικούς ή κάποιο άλμα ανάπτυξης το καημενούλι μου..

Σήμερα νομίζω πως είμαστε λίγο καλύτερα.. κοιμάται στην καλαθούνα του αυτή τη στιγμή..

Φτύστε μας..!

Η καημένη η μάνα (δηλαδή εγώ) μόλις με 4 ώρες ύπνο αλλά χαλάλι του!

Φιλιά πολλά!

Υ.Γ. Να ρωτήσω.. εσείς οι μανούλες μήπως έτυχε να βγάλετε τα μωράκια σας βόλτα πριν σαραντίσουν; πολύ θα το ήθελα αλλά φοβάμαι γιατί ο καιρός είναι περίεργος και δεν είμαστε τώρα να κολλάμε τίποτε..

εμείς Δομνίνα μου είχαμε κάνει πάρα πολλές βολτες πριν σαραντήσουμε!!και ηταν και πιο χειμωνας!μην τον πας πουθενα με πολύ κοσμο τώρα που κυκλοφορουν ιώσεις αλλά μία βολτα θα του κανει καλό εστω και με το αυτοκινητο!!


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου μ αρεσει που διευκρινιζεσαι οταν μιλας για τη μανα (δλδ εγω) χαχα! δε το χεις συνειδητοποιησει κι εσυ ακομα ε;;;;χαχα!

Εμεις δομνινα μου βγηκαμε πολυ νωρις γιατι η παιδιατρος μας ειχε τη φιλοσοφια να τα πηγαινεις εκει τα μωρακια.Και ηταν και νοεμβριος.Μια βολτα με το καροτσι στη γειτονια καια τις 12 να εχει ζεστανει λιγακι μια χαρα θα του ειναι.Ντυστον καλα, οχι κρεμμυδι γιατι υποφερουν και βγειτε!Αλλα οπως ειπε και η κουκου οχι σε κλειστους χωρους με κοσμο κλπ.Καροτσαδα τελεια!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς δομνινάκι μου τον είχαμε βγάλει για βολτούλα νωρίς...και για τον παιδίατρο και για απλήβολτούλα...Διαλέξαμε μέρα που να ναι καλή με ήλιο...Είναι πολύ ωραία η πρώτη βολτούλα...Λίγο 'αγχωτική" αλλά ωραία!:P

Κουκάκι μου εννοείται πως δεν κρίνουμε τον άνθρωπο πριν τον διαβάσουμε...Απλά πήραμε φόρα και αρχίσαμε τις συζητήσεις!;)

Καραμελλάκι και μένα ο μομέντος έχει θέμα με τις πάνες λες κι εγώ γεννήθηκα έτοιμη να αλλάζω πάνες! χαχαχαχα Ειδικά στα "χοντρά" εξαφανίζεται! χαχαχαχα Και αν εμφανιστεί φοράει τη στολή του σκ....Ετσι τη λέμε! Βάζει χαρτιά στα ρουθούνια του, ή βάζει ρούχο μπροστά σαν ταλιμπάν!Τώρα το μωρό δεν καταλαβαίνει αλλά όταν αρχίσει να καταλαβαίνει ψυχολογικά θα του δημιουργη΄σουμε του καημένου!!!;)

Μαρκελλάκι δηλαδή Προχωράμε 200; Η προχωράμε Η προχωράμε 2010; Εχω απορίες ακόμη η ξανθιά! Είναι πριν τ0 2010 και μεταφερθήκαμε εδώ από το πάρεντς...Δεν θυμάμαι πότε είχε ανοίξει το θεματάκι αρχικά...Αλλά δεν έχει σημασία ...


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν πας στην πρωτη σελιδα του θεματος μομεντακι δεν εχει ημερομηνια στο πρωτο μνμ;

Α καλοοοοος και ο μομεντος! Πες του οτι τωρα τα κακα σας δε μυριζουν ακομα!! κατσε να φατε λαχανικα και οσπρια! χαχαχα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς δομνινάκι μου τον είχαμε βγάλει για βολτούλα νωρίς...και για τον παιδίατρο και για απλήβολτούλα...Διαλέξαμε μέρα που να ναι καλή με ήλιο...Είναι πολύ ωραία η πρώτη βολτούλα...Λίγο 'αγχωτική" αλλά ωραία!:P

Κουκάκι μου εννοείται πως δεν κρίνουμε τον άνθρωπο πριν τον διαβάσουμε...Απλά πήραμε φόρα και αρχίσαμε τις συζητήσεις!;)

Καραμελλάκι και μένα ο μομέντος έχει θέμα με τις πάνες λες κι εγώ γεννήθηκα έτοιμη να αλλάζω πάνες! χαχαχαχα Ειδικά στα "χοντρά" εξαφανίζεται! χαχαχαχα Και αν εμφανιστεί φοράει τη στολή του σκ....Ετσι τη λέμε! Βάζει χαρτιά στα ρουθούνια του, ή βάζει ρούχο μπροστά σαν ταλιμπάν!Τώρα το μωρό δεν καταλαβαίνει αλλά όταν αρχίσει να καταλαβαίνει ψυχολογικά θα του δημιουργη΄σουμε του καημένου!!!;)

Μαρκελλάκι δηλαδή Προχωράμε 200; Η προχωράμε Η προχωράμε 2010; Εχω απορίες ακόμη η ξανθιά! Είναι πριν τ0 2010 και μεταφερθήκαμε εδώ από το πάρεντς...Δεν θυμάμαι πότε είχε ανοίξει το θεματάκι αρχικά...Αλλά δεν έχει σημασία ...

Βάλε 2010-σημερα που ηλθαν και τα βασικα στελεχη μου μεινανε κιολας οτι θελετε κοριτσια...φιλιαααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Δομνινακι μου να το βγάλεις το μωρό για βολτίτσα,μόνο καλό θα του κάνει.Εμείς τον είχαμε βγάλει 16 ημερών και 30 ημερών είχαμε πάει διακοπές στο εξοχικό μου,αλλά ήταν και καλοκαίρι τότε.

Κορίτσια εγώ λέω να το ονομάσουμε σκέτο "προχωράμε"όπως είπες μομεντακι μου,να μην μπερδευόμαστε με τις ημερομηνίες.

Εμείς σήμερα είχαμε παιδίατρο για το περιβόητο mmr.Το καθυστερησα όσο μπορούσα,αλλά έπρεπε να το κάνουμε πριν γεννηθεί το μωρό,μην τυχόν κολλούσε καμία ιλαρά,ερυθρά και έχουμε αλλά.Τώρα φυσικά θα πρέπει να προσέχω λίγο και εγώ που δεν έχω περάσει την ιλαρά αλλά οκ,δεν νομίζω πια.Μας είπε να είμαστε σταντ μπαι γιατι αυτό το εμβόλιο κάνει πυρετό μετά τις 8-10 μέρες.Ελπίζω να μην κάνει και εγώ να γενναω εκείνες τις μέρες.Αχ πως θα τον αφήσω μου λέτε?Το αγοράκι μου:-(


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!νασουλα εμεις το καναμε το μμρ και μετα ανακαλυψα οτι ειμαι εγκυος!τα εχω περασει.βεβαια ολα αυτα και μετα καναμε ανεμοβλογια και εκανα εξεταση για αντισωματα και ειμαι οκ.τωρα αυτες τις μερες.ειναι που θα εκδηλωθει αν ειναι.μας τα κανε ξεχωριστα εμας γιατι ειπε οτι εχει καλυτερη αντιδραση το ανοσοποιητικο ενω οι περισσοτεροι κανουυν το τετραπου ειναι ολα μαζι.δε θυμασαι αν τα εχεις περασει;εγω το θυμμομουν και η μαμα μου αλλα εκανα και την εξετασση.....να προσεχεις και τα κακακια οταν αλλαζετε καλυτερα να το κανει αλλος αν γινεται και αν πετακει καντηλες.μου ειπε οτι εχουν cvζωντανο ιο μεσα.μη τις πιανεις με γυμνα χερια χωρις να πλενεσαι.

συυυμφωνω με το προχωραμε σκετο..δε.πιστευω μνα μη μας δεχτουν;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου καλησπέρα!

Το αντράκι μου χθες και σήμερα ήταν πολύ καλό παιδάκι.. Επειδή προχθές δεν είχε κοιμηθεί καλά η ψυχούλα μου, χθες όλη μέρα κοιμόταν, ξυπνούσε, έτρωγε και ξανακοιμόταν.. το βράδυ μας πήγε πολύ καλά.. έφαγε στις 11.30, μετά στις 3.30 και μετά στις 6.30 όπου ξεπροβοδίσαμε τον μπαμπά μας για δουλειά.. τώρα τον έχουμε κάνει μπάνιο, είναι ταισμένος και κοιμάται από τις 7.45 σχεδόν..

Νασούλα ελπίζω να μην παρουσιάσει κάνενα πρόβλημα και καμία αντίδραση στο εμβόλιο ο μικρούλης σου.. είναι πολύ δύσκολο να είναι το μικρούλι σου άρρωστο και εσύ να πρέπει να το αφήσεις.. μάλλον με προγραμματισμένη καισαρική θα πάτε, έτσι δεν είναι;

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ θέλω να τον βγάλω έξω αλλά ο καιρός ακόμη δεν είναι κατάλληλος.. Εννοείται πως δεν θα τον πάω σε κλειστά μέρη ή σε μέρη με πολύ κόσμο αλλά και πάλι το σκέφτομαι.. είναι τόσο μικρούλης και ανυπεράσπιστος και τρέμω μη μου κολλήσει το παραμικρό.. οπότε λέω να το καθυστερήσω λιγάκι ακόμη!

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενακαι φιλακια σε ολα τα κορητσακια μας!

Εμεις το παλευουμε,μετραμε μερα,μερα και πρωχωραμε!

Δομνινα την μικρη απο 23 ημερον οχι μονο βολτα την ευγαλα αλλα και σουπερμαρκετ,τραπεζα,ΔΕΗ και παντου λογο αναγκης!

Link to comment
Share on other sites

δομνινα μου ρωτα και την παιδιατρο σας για την εξοδο να σου.πει την.αποψη της.εμεις βγαιναμε νοεμβρη μηνα με.κρυο και ουτε μυξουλα δεν ετρεξε!οπως νιωθεις!

Ιονελα μου προχωραμεεε!κρατα γερααα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

δομνινα μου ρωτα και την παιδιατρο σας για την εξοδο να σου.πει την.αποψη της.εμεις βγαιναμε νοεμβρη μηνα με.κρυο και ουτε μυξουλα δεν ετρεξε!οπως νιωθεις!

Ιονελα μου προχωραμεεε!κρατα γερααα!

Ναι προχωραμε,αυτο εχει σημασια!:)

Εσυ με τα χρωματακια πως τα πας?Εξαφανιστεικαν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...