Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Βιολόγος δεν είμαι αλλά επειδή κάνω προεμφυτευτικο δεν λειτουργεί έτσι. Δηλαδή δεν γίνεται να το ελέγξεις για συγκεκριμένο νόσημα και στο στάδιο των εκατό κυττάρων να είναι υγιές και να αλλάξει μετά. Εκείνο πού ίσχυει είναι ότι σε ακραιες περιπτώσεις πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις γιατί αλλιώς δεν ξέρουν τι πρέπει να εντοπίσουν περα από τις πολλές γονιδιακές μεταλλάξεις που ξέρουν και επίσης υπάρχει περίπτωση να αφαιρέσουν κύτταρα που στην πλειοψηφία τους είναι υγιή και να σου βγει αποτέλεσμα για μωσαικισμο. Για αυτό λένε μετά να κάνεις τροφοβλάστη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου. Άσε που με την αφαίρεση κυττάρων κάποια έμβρυα χάνουν τη δυναμική της ανάπτυξης τους.

      • Μου αρέσει 1

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημέρα

Στις τιμές που λέει η Πολυξένη υπολογίστε κάτι και για την προϊσταμένη/μαίες…. διαφορετικά η εξυπηρέτηση είναι μηδέν… το λέω από προσωπική πείρα… Είναι ικανές να μην κάνουν ούτε τα βασικά. :evil:


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα! τι κανετε κοριτσια? εγω δουλεια και βαριεμαι τρελα!

Εγω θα γεννησω στο ΙΑΣΩ, ο γιατρος μου δυστυχως μονο με αυτο το νοσοκομειο συνεργαζεται...και λεω δυστυχως γιατι ειναι το πιο ακριβο. Τελος παντων, προσπαθω να μην σκεφτομαι τα λεφτα ακομη, αλλα προεχουν.

Εχω αρχισει να νιωθω το μωρακι, οχι κλωτσιες βεβαια, αλλα σαν μπουρμπουληθρες και ανακατεματα ( δεν ξερω πως αλλιως να το εκφρασω!) και χτες ολη μερα το ενιωθα, σημερα δεν το εχω αισθανθει καθολου...πωπω τι ανησυχία ειναι αυτη! εσεις τα νιωθετε η οχι ακομη? και αν ναι, συνεχεία??


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μελλουσες μανουλες!!!σας διαβάζω αλλα απ την πολυ βαρεμαρα που έχω πάνω μου ουτε να γράψω δεν μπορω!!πρεπει να ενεργοποιηθω αλλα και πως να το κάνω η ερμη που ειμαι απο καναπέ σε κρεβάτι και τουμπαλιν!;ελπίζω σήμερα να ψησω το αντρακι να πάμε κανά σινεμά,αφήνει ο γιατρός,ειναι αναπαυτικά εκεί!(υπενθυμίζω έκανα περίδεση δεν ειμαι τεμπελα!χιχι)


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! τι κανετε κοριτσια? εγω δουλεια και βαριεμαι τρελα!

Εγω θα γεννησω στο ΙΑΣΩ, ο γιατρος μου δυστυχως μονο με αυτο το νοσοκομειο συνεργαζεται...και λεω δυστυχως γιατι ειναι το πιο ακριβο. Τελος παντων, προσπαθω να μην σκεφτομαι τα λεφτα ακομη, αλλα προεχουν.

Εχω αρχισει να νιωθω το μωρακι, οχι κλωτσιες βεβαια, αλλα σαν μπουρμπουληθρες και ανακατεματα ( δεν ξερω πως αλλιως να το εκφρασω!) και χτες ολη μερα το ενιωθα, σημερα δεν το εχω αισθανθει καθολου...πωπω τι ανησυχία ειναι αυτη! εσεις τα νιωθετε η οχι ακομη? και αν ναι, συνεχεία??

Καλημέρα!!τα λεφτά της γεννας ειναι ενα θέμα αλλα όπως είπες κ συ άστο να το σκεφτείς αργότερα!!:)))

Το νιώθεις ε;;;εγω ειμαι πολυ νωρίς νομίζω για κάτι τέτοιο!βεβαια το βράδυ που υπάρχει ηρεμία σαν κάτι να νιώθω αλλα λογικά θα ναι το εντερο χαχα!

Πως ειναι η αίσθηση;;τέλειο πρεπει να ναι ε;


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! τι κανετε κοριτσια? εγω δουλεια και βαριεμαι τρελα!

Εγω θα γεννησω στο ΙΑΣΩ, ο γιατρος μου δυστυχως μονο με αυτο το νοσοκομειο συνεργαζεται...και λεω δυστυχως γιατι ειναι το πιο ακριβο. Τελος παντων, προσπαθω να μην σκεφτομαι τα λεφτα ακομη, αλλα προεχουν.

Εχω αρχισει να νιωθω το μωρακι, οχι κλωτσιες βεβαια, αλλα σαν μπουρμπουληθρες και ανακατεματα ( δεν ξερω πως αλλιως να το εκφρασω!) και χτες ολη μερα το ενιωθα, σημερα δεν το εχω αισθανθει καθολου...πωπω τι ανησυχία ειναι αυτη! εσεις τα νιωθετε η οχι ακομη? και αν ναι, συνεχεία??

Εχω τιμες και για το ΙΑΣΩ αμα θες, για να ξερεις!! οσο για το μωρακι επειδη ουτε εγω εχω φαει ακομα κλωτσια, αυτα τα γαργαλητα-γουργουρητα μπορει να τα νιωθω ολη μερα αλλα και καθολου!!! ποτε ετσι ποτε αλλιως!! μην ανησυχεις!!

Καλημέρα

Στις τιμές που λέει η Πολυξένη υπολογίστε κάτι και για την προϊσταμένη/μαίες…. διαφορετικά η εξυπηρέτηση είναι μηδέν… το λέω από προσωπική πείρα… Είναι ικανές να μην κάνουν ούτε τα βασικά. :evil:

ναι ναι, εχεις απολυτο δικιο, ουτε η αμοιβη του γιατρου ειναι μεσα!!

Καλημέρα μελλουσες μανουλες!!!σας διαβάζω αλλα απ την πολυ βαρεμαρα που έχω πάνω μου ουτε να γράψω δεν μπορω!!πρεπει να ενεργοποιηθω αλλα και πως να το κάνω η ερμη που ειμαι απο καναπέ σε κρεβάτι και τουμπαλιν!;ελπίζω σήμερα να ψησω το αντρακι να πάμε κανά σινεμά,αφήνει ο γιατρός,ειναι αναπαυτικά εκεί!(υπενθυμίζω έκανα περίδεση δεν ειμαι τεμπελα!χιχι)

σε ειπε καμια μας τεμπελα;;; εεε;;; κατσε ξεκουρασου εκει, και μη σε νοιαζει τιποτα!!!

ειμαι και εγω στη φαση "ΠΡΟΣΟΧΗ" οποτε σε καταλαβαινω! :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!τα λεφτά της γεννας ειναι ενα θέμα αλλα όπως είπες κ συ άστο να το σκεφτείς αργότερα!!:)))

Το νιώθεις ε;;;εγω ειμαι πολυ νωρίς νομίζω για κάτι τέτοιο!βεβαια το βράδυ που υπάρχει ηρεμία σαν κάτι να νιώθω αλλα λογικά θα ναι το εντερο χαχα!

Πως ειναι η αίσθηση;;τέλειο πρεπει να ναι ε;

ειναι πολυ περιεργο να σου πω την αληθεια...σαν να σκαει κατι μεσα στην κοιλια σου...σαν ποπ κορν! ειναι πολυ ευχαριστο συναισθημα γιατι ξερεις απο τι προερχεται!

βεβαια περιμενω πως και πως τις κλωτσιες! εκει νομιζω οτι θα ειναι φοβερο!

αλλα οταν δεν εχω αυτα τα...διαφορα τελος παντων, ανυσηχω πολυ..τωρα απο το πρωι ειμαι σε εγρηγορση να πιασω οποιαδηποτε πιθανη κινηση! και επειδη ακομα δεν ειναι και πολυ εντονα, λεω ηταν δεν ηταν? τεσπα...

οσο αφορα τα χρηματα για τον τοκετο, θα παρουμε ενα επιδομα γεννας απο καποια ιδιωτικη ασφαλεια που εχω, και δεν θελω να τα χαλασω ολα στο ΙΑΣΩ. προτιμω να παω σε υποδεέστερο δωματιο και να τα χαλασω στο μωρακι, παρα να δωσω ενα σκασμο σε δικλινο η μονοκλινο, για 4 μερουλες. αλλα βρε παιδι μου ειναι και το πιο ακριβο...


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω τιμες και για το ΙΑΣΩ αμα θες, για να ξερεις!! οσο για το μωρακι επειδη ουτε εγω εχω φαει ακομα κλωτσια, αυτα τα γαργαλητα-γουργουρητα μπορει να τα νιωθω ολη μερα αλλα και καθολου!!! ποτε ετσι ποτε αλλιως!! μην ανησυχεις!!

επειδη τις ξερω ηδη πολυξενη, γιαυτο λεω δυστυχως...ειναι πολυ ακριβο βρε παιδι μου! εχω ακουσει για αλλα, που ειναι παρα πολυ καλα, και οχι τοσο ακριβα, το ΡΕΑ πχ.....anyway, για αυτα που δεν μπορω να αλλαξω και δεν μπορω να κανω κατι, δεν καθομαι να σκαω....ασε που επειδη ειμαι και λιγο προληπτική, δεν θελω να μιλαω για λεφτα και κοστη απο τωρα...ας πανε ολα καλα, και ολα θα γινουν!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύξενη μου γιατι προσοχη;σορυ αλλα αυτο κάπου μου ξέφυγε και δεν το διάβασα!ζαχαρουλα με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη!!και γω αν ήμουν ακόμη Αθήνα μητέρα θα γεννουσα εκεί ειναι ο γιατρός μου αλλα τωρα δημόσιο νοσοκομείο σε επαρχία!και καθόλου δε με νοιάζει!!ισα ίσα!!Και ασε που εδω οι αμοιβές γιατρών καμία σχέση!!ο δικός μου ειναι καθηγητής εχει έδρα στο πανεπ και του δίνεις ότι θες!και τίποτα που λεει ο λόγος!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι που ειμαι φοβητσιαρα κανω λιγα πραγματα στο σπιτι με βοηθαει και ο αντρας μου και ερχεται που και που η μαμα η η αδερφη μου και κανουμε τα πιο χοντρα. μεσα στα χοντρα ειναι και το σιδερο γιατι δεν μπορω να σταθω ορθια μου πεφτει η πιεση και πεφτω κι εγω ξερη. απο 38 νουμερο παπουτσι εχω παει στο 40 (τοσο φορουσα και οταν ημουν 110 κιλα και για καλη μου τυχη δεν τα εχω πεταξει) και δεν θελω να φανταστω που μπορει να φτασω...

και το καλυτερο?? χθες το βραδυ ενιωθα μπουρμπουλιθρες οπως ειπε και η zacharoula και δεν μπορουσα να κοιμηθω απο τη χαρα μου!!! λετε να ειναι ο γιος μου?? ειναι δυνατον απο την 14η εβδομαδα???


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

επειδη τις ξερω ηδη πολυξενη, γιαυτο λεω δυστυχως...ειναι πολυ ακριβο βρε παιδι μου! εχω ακουσει για αλλα, που ειναι παρα πολυ καλα, και οχι τοσο ακριβα, το ΡΕΑ πχ.....anyway, για αυτα που δεν μπορω να αλλαξω και δεν μπορω να κανω κατι, δεν καθομαι να σκαω....ασε που επειδη ειμαι και λιγο προληπτική, δεν θελω να μιλαω για λεφτα και κοστη απο τωρα...ας πανε ολα καλα, και ολα θα γινουν!

ναι, δικιο εχεις!!!!

Πολύξενη μου γιατι προσοχη;σορυ αλλα αυτο κάπου μου ξέφυγε και δεν το διάβασα!ζαχαρουλα με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη!!και γω αν ήμουν ακόμη Αθήνα μητέρα θα γεννουσα εκεί ειναι ο γιατρός μου αλλα τωρα δημόσιο νοσοκομείο σε επαρχία!και καθόλου δε με νοιάζει!!ισα ίσα!!Και ασε που εδω οι αμοιβές γιατρών καμία σχέση!!ο δικός μου ειναι καθηγητής εις έδρα στο πανεπ και του δίνεις ότι θες!και τίποτα που λεει ο λόγος!!

επειδη ο πλακουντας μας ειναι πολυ χαμηλα ακομα , και ειμαι σε κινδυνο αποκολλησης για 1-1.5 μηνα ακομα!!! Οποτε δεν κουραζομαι για τιποτα!!

εγω παλι που ειμαι φοβητσιαρα κανω λιγα πραγματα στο σπιτι με βοηθαει και ο αντρας μου και ερχεται που και που η μαμα η η αδερφη μου και κανουμε τα πιο χοντρα. μεσα στα χοντρα ειναι και το σιδερο γιατι δεν μπορω να σταθω ορθια μου πεφτει η πιεση και πεφτω κι εγω ξερη. απο 38 νουμερο παπουτσι εχω παει στο 40 (τοσο φορουσα και οταν ημουν 110 κιλα και για καλη μου τυχη δεν τα εχω πεταξει) και δεν θελω να φανταστω που μπορει να φτασω...

και το καλυτερο?? χθες το βραδυ ενιωθα μπουρμπουλιθρες οπως ειπε και η zacharoula και δεν μπορουσα να κοιμηθω απο τη χαρα μου!!! λετε να ειναι ο γιος μου?? ειναι δυνατον απο την 14η εβδομαδα???

ναι, ουτε εγω κανω δουλειες, ειδικα τωρα. ειχα γυναικα απο την αρχη της εγκμοσυνης και η μητερα μου με την πεθερα μου, μου κανουν μπανια μπαλκονια!! κτλ.

ειναι πολυ πιθανο να ειναι ο γιοκας σου!! εγω τον ενιωσα πολυ νωρις, νομιζω καπου στην 13η εβδομαδα!! :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


επειδη ο πλακουντας μας ειναι πολυ χαμηλα ακομα , και ειμαι σε κινδυνο αποκολλησης για 1-1.5 μηνα ακομα!!! Οποτε δεν κουραζομαι για τιποτα!!

ναι, ουτε εγω κανω δουλειες, ειδικα τωρα. ειχα γυναικα απο την αρχη της εγκμοσυνης και η μητερα μου με την πεθερα μου, μου κανουν μπανια μπαλκονια!! κτλ.

ειναι πολυ πιθανο να ειναι ο γιοκας σου!! εγω τον ενιωσα πολυ νωρις, νομιζω καπου στην 13η εβδομαδα!! :D

Κατάλαβα!ξαπλες και συ λοιπόν κ Άγιος ο θεός!!!

Μονο εγω δε το νιώθω;;ααααα δε παίζω!!!μωρε μπάς και είστε πετσί και κόκκαλο!;;;λένε οι πολυ αδύνατες τα νιώθουν νωρίς τα μωρά!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα τα χρηματα για τον τοκετο, θα παρουμε ενα επιδομα γεννας απο καποια ιδιωτικη ασφαλεια που εχω, και δεν θελω να τα χαλασω ολα στο ΙΑΣΩ. προτιμω να παω σε υποδεέστερο δωματιο και να τα χαλασω στο μωρακι, παρα να δωσω ενα σκασμο σε δικλινο η μονοκλινο, για 4 μερουλες. αλλα βρε παιδι μου ειναι και το πιο ακριβο...

Ζαχαρουλα και εγω Ιασώ θα γεννήσω.Μου ειπανε ότι υπάρχει πιθανοτητα ολα τα τρικλινα να γινουν δίκλινα.ελπιζω να μην αλλάξουν τις τιμες...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

(Επίσης κάπου είχατε πει για φμπ!οποια θέλει ας μου κανει και μένα αντ! :) lia mar-shortjohn)

δεν σε βρισκω :confused:

αν μπορεις βρες με εσυ Magda Apostolopoulou Kiafa και οποια αλλη θελει εννοειται...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρουλα και εγω Ιασώ θα γεννήσω.Μου ειπανε ότι υπάρχει πιθανοτητα ολα τα τρικλινα να γινουν δίκλινα.ελπιζω να μην αλλάξουν τις τιμες...

ξερεις τι ειναι τα τρικλινα του ΙΑΣΩ? ηταν τα παλια εξακλινα, και τα εχουν χωρισει στη μεση με γυψοσανιδα!! ειναι τοσο μικρα, μωρα μαμαδες και μπαμπαδες, φισκα το δωματιο! ειχα παει τα χριστουγεννα σε μια ξαδερφη που γεννησε, και φρικαρα με το 3κλινο! απιστευτο σου λεω....τοσα λεφτα, για μια τρυπα. τι να πω


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...