Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Πωπω..... Είμαι 1 μήνα μπροστά σου και μου φαίνεται σαν να έχουν περάσει αιώνες!!!!! 16 Μάη έκανα την αυχενική

Έτσι ακριβώς μου φαίνεται και μένα... ότι ο επόμενος μήνας δεν θα περάσει ποτέ :-). Νομίζω πάντως ότι μετά την αυχενική θα είμαι πιο ήρεμη


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Έτσι ακριβώς μου φαίνεται και μένα... ότι ο επόμενος μήνας δεν θα περάσει ποτέ :-). Νομίζω πάντως ότι μετά την αυχενική θα είμαι πιο ήρεμη

Κι εγώ ηρέμησα πάρα πολύ μετά την αυχενική.

Να φανταστείς όταν πηγαίναμε να την κάνω, σκεφτόμουνα και για το φύλο. Μόλις έκανα την εξέταση και είναι καλά το μπεμπέ, ούτε που με ένοιαξε το φύλο. Και τώρα είμαι τελείως υπεράνω. Όταν το μάθω, το 'μαθα!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε; Εγώ ζαλίζομαι πολύ σήμερα. Ήμουνα στον λογιστη και μετα πήγα στον ΟΑΕΔ μετά παλι λογιστή μετα παραλιγο να κατουρηθω γιατί δεν έβρισκα τουαλετα. Μετά κάτσαμε για καφε. Εγώ πήρα γρανίτα λεμόνι φραουλα που δεν με πειραζε. Μάλλον μέχρι σήμερα γιατί από την ωρα που την ήπια μου ανεβαίνει μέχρι το λαιμό. Να δω Ποτε θα ηρεμήσω εγώ.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολυξένη, δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια αν αργεί κάποια από τις αιματολογικές...

Γενικά ήταν άπειρες εξετάσεις... Πάντως ξέρω ότι η καλιέργεια κολπικού υγρού θέλει καμιά βδομάδα... αλλά 10 μέρες μου φάνηκε υπερβολή. Ίσως είναι η εξέταση για κυστική ίνωση.

Η κυστικη ινωση αργει σιγουρα!! εκανα και εγω!! εκανε μια εβδομαδα :D η καλλιεργεια ομως βγηκε αμεσως μαζι με τις υπολοιπες


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε; Εγώ ζαλίζομαι πολύ σήμερα. Ήμουνα στον λογιστη και μετα πήγα στον ΟΑΕΔ μετά παλι λογιστή μετα παραλιγο να κατουρηθω γιατί δεν έβρισκα τουαλετα. Μετά κάτσαμε για καφε. Εγώ πήρα γρανίτα λεμόνι φραουλα που δεν με πειραζε. Μάλλον μέχρι σήμερα γιατί από την ωρα που την ήπια μου ανεβαίνει μέχρι το λαιμό. Να δω Ποτε θα ηρεμήσω εγώ.

2 βδομαδουλες υπομονη Ελλη.Τοτε ηρεμησα εγω.Βεβαια καποιες φορες η "ξινιλα" με θυμαται...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσακια!

Ειμαι η μόνη που της περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός;

Ισως επειδη δεν είχα ούτε μια ζαλαδα , ούτε μια αναγούλα, και απολαμβάνω πολυ την εγκυμοσυνη μου! Ειμαι τόσο χαρούμενη! Μου φαινεται σαν χθες που σηκώθηκα χαράματα πρωταπριλιάς και έκανα το τεστάκι!

Ellie κανε λίγη υπομονη ακομα! Θα περάσουν ολα! Τα δύσκολα πέρασαν!

Iazon εγω στην αυχενικη δεν είχα ανησυχία για το αποτέλεσμα, αλλα επειδη είχα 6 εβδομάδες να κανω υπερηχο και δεν ένιωθα απόλυτος τιποτα, φοβόμουν μήπως δεν εχει παει κατι καλα και δεν εχω συμπτώματα! :confused:

Ευτυχώς άκουσα αμέσως την καρδούλα του!

Φυσικά ήθελα να μάθω αμέσως το φύλο , αλλα ο γιατρός αν και έβλεπε ειπε πως θα μας πει για σιγουριά στην 15η εβδομαδα!

Το Σάββατο θα πάω να κανω την καμπύλη! Ευτυχώς το μικρ, ειναι και Σάββατο ανοιχτό!

Επόμενος υπερηχος 20 Ιουνίου! Γιουπιιιιι θα μάθω το φύλο και θα πάω με χαρά στις διακοπές μας...

Αχ δεν πρεπει να εχω προτίμηση, αλλα γαλάζιο, θελω γαλαζιοοοο :D


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!

Ειμαι η μόνη που της περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός;

Ισως επειδη δεν είχα ούτε μια ζαλαδα , ούτε μια αναγούλα, και απολαμβάνω πολυ την εγκυμοσυνη μου! Ειμαι τόσο χαρούμενη! Μου φαινεται σαν χθες που σηκώθηκα χαράματα πρωταπριλιάς και έκανα το τεστάκι!

Ellie κανε λίγη υπομονη ακομα! Θα περάσουν ολα! Τα δύσκολα πέρασαν!

Iazon εγω στην αυχενικη δεν είχα ανησυχία για το αποτέλεσμα, αλλα επειδη είχα 6 εβδομάδες να κανω υπερηχο και δεν ένιωθα απόλυτος τιποτα, φοβόμουν μήπως δεν εχει παει κατι καλα και δεν εχω συμπτώματα! :confused:

Ευτυχώς άκουσα αμέσως την καρδούλα του!

Φυσικά ήθελα να μάθω αμέσως το φύλο , αλλα ο γιατρός αν και έβλεπε ειπε πως θα μας πει για σιγουριά στην 15η εβδομαδα!

Το Σάββατο θα πάω να κανω την καμπύλη! Ευτυχώς το μικρ, ειναι και Σάββατο ανοιχτό!

Επόμενος υπερηχος 20 Ιουνίου! Γιουπιιιιι θα μάθω το φύλο και θα πάω με χαρά στις διακοπές μας...

Αχ δεν πρεπει να εχω προτίμηση, αλλα γαλάζιο, θελω γαλαζιοοοο :D

εισαι δικια μου εσυ!!! ετσι και εγω απο την αρχη δεν ειχα τιποτα, μονο μια βδομαδα αναγουλες, και πραγματικα εχω ευχαριστηθει την εγκυμοσυνη μου μεχρι τωρα!!:D:D επισης και εγω μονο γαλαζιο ηθελα, και να που τα καταφεραμε!!! χεχεχ:D:D που θα πατε διακοπες;;; :tongue:


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

kat3r1na .............. ΠΗΤ 01/11/13

AthKos ................. ΠΗΤ 02/11/13 Κοριτσι

stefaniana............. ΠΗΤ 06/11/13 Αγορι

zacharoula1982 ... ΠΗΤ 07/11/13 Κοριτσι

zwoula80 ............. ΠΗΤ 07/11/13

Figaroli ................. ΠΗΤ 07/11/13

Δημητρα69........... ΠΗΤ 09/11/13

ganna .................. ΠΗΤ 09/11/13 Αγορι

polixenh ............... ΠΗΤ 15/11/13 Αγορι

Merenta ............... ΠΗΤ 16/11/13

Vula ..................... ΠΗΤ 17/11/13

despina77............. ΠΗΤ 20/11/13

elenaki1987 ......... ΠΗΤ 20/11/13

πακι ...................... ΠΗΤ 21/11/13

glykeritsa ............. ΠΗΤ 23/11/13 Αγορι

ioazon .................. ΠΗΤ 23/11/13

kokkinotrixa...........ΠΗΤ 01/12/13

Ellie2013............... ΠΗΤ 02/12/13 Αγορι

Lia_84 .................. ΠΗΤ 04/12/13 Κοριτσι

magdou_............... ΠΗΤ 08/12/13 Αγορι

maria*................... ΠΗΤ 10/12/13

maribell ................ ΠΗΤ 13/12/13 Κοριτσι

sotsafi89 .............. ΠΗΤ 15/12/13

kellymania ............ ΠΗΤ 18/12/13

maira77 ................ ΠΗΤ 20/12/13

chrstina123 .......... ΠΗΤ 24/12/13

may23 .................. ΠΗΤ 25/12/13

kristy25 ................ ΠΗΤ

ΓΙΑΤΡΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!!

10/06 Christina123.....(αυχενικη)

14/06 elenaki1987 .....(επιβεβαιωση φυλου)

15/06 kokkinotrixa......(υπερηχος)

17/06 Ellie2013 ..........(εξετασεις)

20/06 maria* .............(επιβεβαιωση φυλου)

25/06 polixenh ...........(υπερηχος)

03/07 ganna ..............(Β' επιπεδου)

12/07 polixenh ...........(Β' επιπεδου)

08/08 magdou_ ..........(Β' επιπεδου)


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Ξέρω με χάσατε.. Μπαίνω που κι που και σας διαβάζω..! Γίναμε κ πολλές έχασα το λογαριασμό :P

Είχα διάφορα το διάστημα αυτο... Είχα λίγο αίμα.. Χρειάστηκε να νοσηλευτώ και λίγες μέρες για άλλο λόγο!! Τεσπα ας μην τα σκέφτομαι καλύτερα!!!

Οι διδυμομανουλες καμία φορά τη βγάζουν λίγο δύσκολα!

Η κοιλιτσα έχει μεγαλώσει αρκετά... Και τα μωρά τα ακούω κανονικά ένα μήνα τώρα!! Κάνουν πάρτυ κάθε μέρα στην κοιλιά μου ή παίζουν ξύλο δεν ξέρω!!!

Θα σας διαβάσω να δώ τι έχω χάσει, όσο αντέχω να μάθω νέα σας :tongue:

Ζωουλα, εμαθες φυλο;;; :D:D:D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ πήγα στην κουραστική μου εργασία.

Μετά πήγα να πάρω δώρο για ένα γάμο που έχω αύριο. Τους πήρα μία παγωτομηχανή. Μου φάνηκε καλή ιδέα.

Μετά πήγα και πήρα ανθρώπινα σουτιέν γιατί τώρα που καλοκαιριάζει τα εγκυμοσύνης είναι τεράστια και ΑΝΤΙΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ :P

Ε, και μετά έπεσα για μία νανούμπα στον καναπέουρα!

Την Τετάρτη πάω να κάνω το A-test (ο ενδιάμεσος υπέρηχος μεταξύ αυχενικής και β' επιπέδου). Θα δω το μπεμπέ!!!!!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, ή μάλλον καλημέρα :rolleyes:

Χθες έκανα την αυχενική και μου είπαν όλα καλά, απλά περιμένω και τις αιματολογικές την Τρίτη για να δω πιθανότητες γιατί δεν είμαι και νιάτο πλέον (αισίως 33):cool:. Δεν έμαθα φύλο, αλλά η αλήθεια είναι πως δεν ρώτησα καν :shock::shock::shock: δεν ξέρω τι έπαθα, είχα πολύ τρακ παρόλο που είναι το δεύτερο παιδάκι μου :eek: Αυτά τα νέα μου, δεν είμαι και πολύ καλά, ο άντρας μου αναγκαστικά έπιασε κ 2η δουλειά και στριμωχτήκαμε λίγο, αφήστε που μου κακοφάνηκε, δεν είμαστε κ παιδάκια πια :| Είμαι πολύ κακόκεφη και ελπίζω να μη το μεταδίδω κ στο μικρούλι... άσε που φωνάζω κ χωρίς λόγο και στην μικρή μου την καημένη και δεν φταίει σε τίποτα :cry:

Στείλτε κάνα νέο ν'αλλάξουμε λίγο ψυχολογία ;)

Φιλιά σε όλες


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

εγώ εχθές αισθανόμουν πολύ κουρασμένη και με πήρε ο ύπνος απο τις 9 και κοιμόμουν μέχρι τώρα :-). Αλλά τουλάχιστον τώρα νιώθω ξεκούραστη!

Εγώ έχω αρχίσει να προβληματίζομαι με τις διακοπές. Είχαμε προγραμματίσει να κατέβουμε στο νήσι τις 2 τελευταίες βδομάδες του Ιουλίου, αλλά τώρα δεν ξέρω αν θα μας βγει. Μετά την αυχενική και ανάλογα τα αποτελέσματα μπορεί να πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση... Μήπως ξέρετε σε ποια εβδομάδα γίνεται συνήθως??? Στο internet λένε μεγάλο εύρως... Anyway, φοβάμαι λοιπόν ότι μπορεί μετά να μην με αφήσει ο γιατρός να φύγω (και θα φοβάμαι και εγώ δηλαδη)... εκτός αν γίνει αφού γυρίσουμε.

Δεν σας είπα η αυχενική θα γίνει στις 19/6 τελικά... μου άλλαξε το ραντευού ο γιατρός. Και έτσι θα ξέρω στο τέλος του μήνα.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ χθες πήγα βόλτα. Έχουμε πανυγηρι στο χωριο και παρότι το χαλια στομάχι βγηκα. Έφαγα πατατουλες και τσιμπησα και δύο ξεροψημενα λουκάνικα. Φυσικα όταν γυρισαμε τα έβγαλα ολα αλλά χαλαλι. Πέρασα καλά. Ειμασταν ωραία παρέα. Το ανακοινώσαμε σε ένα φιλαράκι μας και τον ρωτησαμε αν θέλει να γίνει νονός. Και το πήρε ζεστά αλλά είπε θα σας πω γιατι δεν ξέρω πως θα είμαι. Του εξήγησα πως ας παρει αυτός τις λαμπαδες το σταυρουδακι και το λαδάκι και τα ρουχαλάκια και τα υπολοιπα θα τα πάρουμε εμείς. Κανένας δεν έχει πλέον οποτε δεν είναι κακό να μοιραστούμε τα έξοδα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...