Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

πω πω να χαρω εγω κατι κουκλες!!!! τι κοριτσια εχουμε μαζευτει εδω!!! τα ομορφοτερα παιδια τελος του χρονου θα γεννηθουν!!!!

τα λεφτα του νοσοκομειου μην τα σκεφτεστε!! ειναι το λιγοτερο!! απλα να εχετε λιγο το νου σας γιατι η ξαδερφη μου στο μητερα προπερσι γεννησε σε τρικλινο και οι αλλες δυο ηταν αλλοδαπες, και πραγματικα υπεφερε απο μυρωδιες κοσμο πολυ (εχουν πιο εντονο το δεσιμο της οικογενειας απο εμας) αλλα και ανησυχια για τα πραγματα της. επισης δεν σεβονταν καθολου την ωρα του θυλασμου και εμεναν ολοι μεσα και καθε φορα ερχοταν σεκιουριτι και τους εβγαζε εξω. στο τελος την αλλαξαν δωματιο. για να μην παρεξηγηθω δεν τα ειδα με τα ματια μου αυτα, τα δικα της λογια μεταφερω...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πω πω να χαρω εγω κατι κουκλες!!!! τι κοριτσια εχουμε μαζευτει εδω!!! τα ομορφοτερα παιδια τελος του χρονου θα γεννηθουν!!!!

τα λεφτα του νοσοκομειου μην τα σκεφτεστε!! ειναι το λιγοτερο!! απλα να εχετε λιγο το νου σας γιατι η ξαδερφη μου στο μητερα προπερσι γεννησε σε τρικλινο και οι αλλες δυο ηταν αλλοδαπες, και πραγματικα υπεφερε απο μυρωδιες κοσμο πολυ (εχουν πιο εντονο το δεσιμο της οικογενειας απο εμας) αλλα και ανησυχια για τα πραγματα της. επισης δεν σεβονταν καθολου την ωρα του θυλασμου και εμεναν ολοι μεσα και καθε φορα ερχοταν σεκιουριτι και τους εβγαζε εξω. στο τελος την αλλαξαν δωματιο. για να μην παρεξηγηθω δεν τα ειδα με τα ματια μου αυτα, τα δικα της λογια μεταφερω...

μου ελεγε τα ιδια φιλη μου που γεννησε στο μητερα περυσι!την αλλαξαν αμεσως δωματιο γιατι ολο κοσμος υπηρχε μεσα ακι πολλα μικροβια!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν παω στα μαιευτηρια σε φιλες συγγενεις που εχουν γεννησει. και μου τη σπαει που παει τοσος κοσμος σε τοσο δυσκολες μερες, και ευτυχισμενες βεβαια δεν τιθεται θεμα αλλα εχουν μια ζωη να μας καμαρωνουν... επειδη ειμαι και λιγο νευρικη φοβαμαι μην βαλω τιποτα φωνες και τους διωξω ολους και παρεξηγηθω (οχι οτι δεν με ξερουν)...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν παω στα μαιευτηρια σε φιλες συγγενεις που εχουν γεννησει. και μου τη σπαει που παει τοσος κοσμος σε τοσο δυσκολες μερες, και ευτυχισμενες βεβαια δεν τιθεται θεμα αλλα εχουν μια ζωη να μας καμαρωνουν... επειδη ειμαι και λιγο νευρικη φοβαμαι μην βαλω τιποτα φωνες και τους διωξω ολους και παρεξηγηθω (οχι οτι δεν με ξερουν)...

εγω να σου πω, αναλογα ποιος γενναει!!αν ειναι κοντινο μου ατομο(οχι αδερφη, αλλα καλη φιλη πχ) παω, δινω δωρο, ενα φιλι, και φευγω!

ε και να τις βαλεις λεχωνα θα σαι, θα εχεις δικαιολογια!;)


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν παω στα μαιευτηρια σε φιλες συγγενεις που εχουν γεννησει. και μου τη σπαει που παει τοσος κοσμος σε τοσο δυσκολες μερες, και ευτυχισμενες βεβαια δεν τιθεται θεμα αλλα εχουν μια ζωη να μας καμαρωνουν... επειδη ειμαι και λιγο νευρικη φοβαμαι μην βαλω τιποτα φωνες και τους διωξω ολους και παρεξηγηθω (οχι οτι δεν με ξερουν)...

εχεις ενα δικιο...και εγω πρωτη φορα πηγα σε μαιευτήριο. οντως ειναι πολυ δυσκολο. ειναι και μερικες κοπελες ομως που το θελουν, θελουν να ερθει κοσμος να τις επισκεπτει. οπως νιωθει η καθε μια. στη χωρα μας παντως, συνηθιζεται ( θες δεν θες χεχε) να ερχονται στο μαιευτήριο. και μετα ξαναβλεπουν το παιδι οταν κλεισει τα 18!! ( καποιες θειαδες που βλεπεις μια στο τοσο)


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πω πω να χαρω εγω κατι κουκλες!!!! τι κοριτσια εχουμε μαζευτει εδω!!! τα ομορφοτερα παιδια τελος του χρονου θα γεννηθουν!!!!

τα λεφτα του νοσοκομειου μην τα σκεφτεστε!! ειναι το λιγοτερο!! απλα να εχετε λιγο το νου σας γιατι η ξαδερφη μου στο μητερα προπερσι γεννησε σε τρικλινο και οι αλλες δυο ηταν αλλοδαπες, και πραγματικα υπεφερε απο μυρωδιες κοσμο πολυ (εχουν πιο εντονο το δεσιμο της οικογενειας απο εμας) αλλα και ανησυχια για τα πραγματα της. επισης δεν σεβονταν καθολου την ωρα του θυλασμου και εμεναν ολοι μεσα και καθε φορα ερχοταν σεκιουριτι και τους εβγαζε εξω. στο τελος την αλλαξαν δωματιο. για να μην παρεξηγηθω δεν τα ειδα με τα ματια μου αυτα, τα δικα της λογια μεταφερω...

αυτο το περιστατικο ειναι λιγο scary....οχι τιποτα αλλο, αλλα ειναι τοσο λεπτες ευαισθητες και ιδιωτικες οι στιγμες που ζεις στο μαιευτηριο, που εαν εχεις να σκεφτεσαι και αυτα....( μυρωδιες, προσωπικα πραγματα κτλ)


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

εχεις ενα δικιο...και εγω πρωτη φορα πηγα σε μαιευτήριο. οντως ειναι πολυ δυσκολο. ειναι και μερικες κοπελες ομως που το θελουν, θελουν να ερθει κοσμος να τις επισκεπτει. οπως νιωθει η καθε μια. στη χωρα μας παντως, συνηθιζεται ( θες δεν θες χεχε) να ερχονται στο μαιευτήριο. και μετα ξαναβλεπουν το παιδι οταν κλεισει τα 18!! ( καποιες θειαδες που βλεπεις μια στο τοσο)

αυτο ακριβως!!! αν και εκ των πραγματων δεν θα γλιτωσω τον κοσμο γιατι μενω επαρχια ολο μου το σοι ειναι αθηνα οποτε θα ερθουν ολοι να βγαλουν την υποχρεωση. με δακρυα στα ματια :P εβαλα την μαμα μου και τα αδερφια μου να μου υποσχεθουν οτι θα τους παιρνουν και θα τους πηγαινουν στην καφετερια. ασε που στην δικη μου περιπτωση θα ειναι πολυ επικινδυνο γιατι στο ελενα εχεις το μωρακι διπλα σου συνεχεια...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως!!! αν και εκ των πραγματων δεν θα γλιτωσω τον κοσμο γιατι μενω επαρχια ολο μου το σοι ειναι αθηνα οποτε θα ερθουν ολοι να βγαλουν την υποχρεωση. με δακρυα στα ματια :P εβαλα την μαμα μου και τα αδερφια μου να μου υποσχεθουν οτι θα τους παιρνουν και θα τους πηγαινουν στην καφετερια. ασε που στην δικη μου περιπτωση θα ειναι πολυ επικινδυνο γιατι στο ελενα εχεις το μωρακι διπλα σου συνεχεια...

Δεν το επιλεγεις εσυ? εχει και στο ιασω rooming in αλλα δεν νομιζω να το επιλεξω...με τοσο κοσμο, ειδικα εαν παω σε τρικλινο, δεν θα ειναι ο,τι καλυτερο!

τωρα μολις ειδα οτι εισαι απο την κορινθο! εκει παντρευτικα! οχι μεσα, στο εκκλησακι διπλα στη βυθιζόμενη γεφυρα, στα ισμθια


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν το επιλεγεις εσυ? εχει και στο ιασω rooming in αλλα δεν νομιζω να το επιλεξω...με τοσο κοσμο, ειδικα εαν παω σε τρικλινο, δεν θα ειναι ο,τι καλυτερο!

τωρα μολις ειδα οτι εισαι απο την κορινθο! εκει παντρευτικα! οχι μεσα, στο εκκλησακι διπλα στη βυθιζόμενη γεφυρα, στα ισμθια

οχι δεν το επιλεγεις. εκτος κι αν χρειαστει να νοσειλευτει διαφορετικα το μωρακι(μακρια απο εμας). εγω μενω βραχατι αλλα το ξερω το εκκλησακι που παντρευτηκες!!! πολυ ωραιο!!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι ειναι τα τρικλινα του ΙΑΣΩ? ηταν τα παλια εξακλινα, και τα εχουν χωρισει στη μεση με γυψοσανιδα!! ειναι τοσο μικρα, μωρα μαμαδες και μπαμπαδες, φισκα το δωματιο! ειχα παει τα χριστουγεννα σε μια ξαδερφη που γεννησε, και φρικαρα με το 3κλινο! απιστευτο σου λεω....τοσα λεφτα, για μια τρυπα. τι να πω

ναι ναι, η κουμπαρα μας που γεννησε τον Γεναρη στο Ιασω ηταν ακριβως ετσι! Ασε που αμα εισαι με ΕΟΠΠΥ σε βαζουν σε αλλο οροφο, και γινεται λιγο χαμοςεκει (το ειδα με τα ματια μου, ειχαμε παει οταν γενναγε, μαζι τους)!!

πω πω να χαρω εγω κατι κουκλες!!!! τι κοριτσια εχουμε μαζευτει εδω!!! τα ομορφοτερα παιδια τελος του χρονου θα γεννηθουν!!!!

τα λεφτα του νοσοκομειου μην τα σκεφτεστε!! ειναι το λιγοτερο!! απλα να εχετε λιγο το νου σας γιατι η ξαδερφη μου στο μητερα προπερσι γεννησε σε τρικλινο και οι αλλες δυο ηταν αλλοδαπες, και πραγματικα υπεφερε απο μυρωδιες κοσμο πολυ (εχουν πιο εντονο το δεσιμο της οικογενειας απο εμας) αλλα και ανησυχια για τα πραγματα της. επισης δεν σεβονταν καθολου την ωρα του θυλασμου και εμεναν ολοι μεσα και καθε φορα ερχοταν σεκιουριτι και τους εβγαζε εξω. στο τελος την αλλαξαν δωματιο. για να μην παρεξηγηθω δεν τα ειδα με τα ματια μου αυτα, τα δικα της λογια μεταφερω...

πφφφφφφφ!!! Ανατριχιασα, και στο μητερα που πηγα για την κυστικη ινωση, γινοταν Ο ΧΑΜΟΣ εξω απο γυφτους ή ημιδαπους, οπως θελετε τους λετε!

αυτο ακριβως!!! αν και εκ των πραγματων δεν θα γλιτωσω τον κοσμο γιατι μενω επαρχια ολο μου το σοι ειναι αθηνα οποτε θα ερθουν ολοι να βγαλουν την υποχρεωση. με δακρυα στα ματια :P εβαλα την μαμα μου και τα αδερφια μου να μου υποσχεθουν οτι θα τους παιρνουν και θα τους πηγαινουν στην καφετερια. ασε που στην δικη μου περιπτωση θα ειναι πολυ επικινδυνο γιατι στο ελενα εχεις το μωρακι διπλα σου συνεχεια...

εγω θελω να το εχω συνεχεια διπλα μου, γιατι δεν τους εμπιστευομαι οτι ΔΕΝ θα το ταισουν με συμπληρωμα αμα κλαψει εκει που θα το εχουν!! Θελω να το θηλασω αποκλειστικα. Οποτε ουτε εγω θελω κοσμο, ΜΟΝΟ τον αντρα μου!!!

α! ασχετο, ρε κοριτσια δεν ξερω αν το νιωθετε και εσεις,αλλα εγω εκνευριζομαι παααααρα πολυ αμα μου χαϊδευουν την κοιλια μου! Δεν θελω να με χαϊδευει κανεις! ουτε καν οι γονεις μου! ΚΑΘΟΛΟΥ! σπανε τα νευρα μου! αληθεια.

μονο απο τον αντρα μου το απολαμβανω και μ'αρεσει!

βεβαια δεν τους λεω τιποτα, γιατι δεν θελω να παρεξηγηθω, αλλα με ενοχλει!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α! ασχετο, ρε κοριτσια δεν ξερω αν το νιωθετε και εσεις,αλλα εγω εκνευριζομαι παααααρα πολυ αμα μου χαϊδευουν την κοιλια μου! Δεν θελω να με χαϊδευει κανεις! ουτε καν οι γονεις μου! ΚΑΘΟΛΟΥ! σπανε τα νευρα μου! αληθεια.

μονο απο τον αντρα μου το απολαμβανω και μ'αρεσει!

βεβαια δεν τους λεω τιποτα, γιατι δεν θελω να παρεξηγηθω, αλλα με ενοχλει!

διαβαζω ενα βιβλιο, το τι να περιμενεις οταν εισαι εγκυος, και κανει αναφορα σε αυτο το θεμα. Λεει λοιπον, οτι η κοιλια μας για ολο το κοσμο, ειναι κατι χαριτωμενο και ακομα πιο χαριτωμενο ειναι αυτο που περιεχει μεσα, οποτε ειναι φυσιολογικο να θελουν να τη χαιδευουν!

απο εκει και περα, σε περιπτωση που δεν θελεις να σε χαιδευουν ( γιατι και παλι υπαρχουν καποιες γυναικες που απολαμβανουν την προσοχη που τους δειχνει ο κοσμος!) με διαφορους τροπους λεει οτι μπορεις να το αποφεγεις:

μπορεις να σταυρωνεις τα χερια σου μπροστα απο τη κοιλια σου, κρατοντας αμυντική σταση. η εαν καποιος ερθει να σου βαλει το χερι στη κοιλια, βαλε και εσυ το δικο σου στη δικη σου κοιλια - με το αντιστοιχο σχολιο βεβαιως βεβαιως!χεχε πλυ κακο αυτο

η επισης, παιρνεις το χερι αυτου που σου χαδευει τη κοιλια, και το βαζεις στη δικη του, λεγοντας χαριτωμενα πχ " παρακαλω δεν αγγιζουμε!" η " το μωρο κοιμαται τωρα, καλυτερα να μην το ξυπνησουμε"


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

και γω το θελω μαζι μου γιατι θελω αποκλειστικο θηλασμο!βεβαια ετσι κι αλλιως θα το χα μιασ και γω σε δημοσιο θα μαι!

πολυξενη και γω δεν μπορω να μου πιανουν την κοιλια, και καμια φορα ουτε ο αντρας μου!ειδικα μετα απο φαγητο που ειμαι τερμα φουσκωμενη!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω ενα βιβλιο, το τι να περιμενεις οταν εισαι εγκυος, και κανει αναφορα σε αυτο το θεμα. Λεει λοιπον, οτι η κοιλια μας για ολο το κοσμο, ειναι κατι χαριτωμενο και ακομα πιο χαριτωμενο ειναι αυτο που περιεχει μεσα, οποτε ειναι φυσιολογικο να θελουν να τη χαιδευουν!

απο εκει και περα, σε περιπτωση που δεν θελεις να σε χαιδευουν ( γιατι και παλι υπαρχουν καποιες γυναικες που απολαμβανουν την προσοχη που τους δειχνει ο κοσμος!) με διαφορους τροπους λεει οτι μπορεις να το αποφεγεις:

μπορεις να σταυρωνεις τα χερια σου μπροστα απο τη κοιλια σου, κρατοντας αμυντική σταση. η εαν καποιος ερθει να σου βαλει το χερι στη κοιλια, βαλε και εσυ το δικο σου στη δικη σου κοιλια - με το αντιστοιχο σχολιο βεβαιως βεβαιως!χεχε πλυ κακο αυτο

η επισης, παιρνεις το χερι αυτου που σου χαδευει τη κοιλια, και το βαζεις στη δικη του, λεγοντας χαριτωμενα πχ " παρακαλω δεν αγγιζουμε!" η " το μωρο κοιμαται τωρα, καλυτερα να μην το ξυπνησουμε"

καλο αλλα αυτο μπορω να το κανω στους "ασχετους" και με μεγαλη ευχαριστηση!! αλλα στη μανα μου ή στη πεθερα μου, δεν μου βγαινει να τους παρω το χερι και να τους πω μην αγγιζετε!! νομιζω πως θα φανω κακια!! :cry:


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω ενα βιβλιο, το τι να περιμενεις οταν εισαι εγκυος, και κανει αναφορα σε αυτο το θεμα. Λεει λοιπον, οτι η κοιλια μας για ολο το κοσμο, ειναι κατι χαριτωμενο και ακομα πιο χαριτωμενο ειναι αυτο που περιεχει μεσα, οποτε ειναι φυσιολογικο να θελουν να τη χαιδευουν!

απο εκει και περα, σε περιπτωση που δεν θελεις να σε χαιδευουν ( γιατι και παλι υπαρχουν καποιες γυναικες που απολαμβανουν την προσοχη που τους δειχνει ο κοσμος!) με διαφορους τροπους λεει οτι μπορεις να το αποφεγεις:

μπορεις να σταυρωνεις τα χερια σου μπροστα απο τη κοιλια σου, κρατοντας αμυντική σταση. η εαν καποιος ερθει να σου βαλει το χερι στη κοιλια, βαλε και εσυ το δικο σου στη δικη σου κοιλια - με το αντιστοιχο σχολιο βεβαιως βεβαιως!χεχε πλυ κακο αυτο

η επισης, παιρνεις το χερι αυτου που σου χαδευει τη κοιλια, και το βαζεις στη δικη του, λεγοντας χαριτωμενα πχ " παρακαλω δεν αγγιζουμε!" η " το μωρο κοιμαται τωρα, καλυτερα να μην το ξυπνησουμε"

χαχαχαχα μπλουζα με σταμπα : μην ακουμπατε η μαμα δαγκωνει!!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...