Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      τι να σου πω, αν το καλοσκεφτεις έχει κάποια λογικη στο δικό μ μυαλό! ναι μεν ο προεμφυτευτικος σου αυξάνει τις πιθανότητες για εμφύτευση  γιατί είναι εξ αρχής ένα υγιές έμβρυο αλλά είναι μέχρι την ημέρα που πήραν κύτταρα για εξέταση, μετά τι γινεται; ίσως βέβαια κάνω και λάθος , δεν επιμένω!  ίσως τα κορίτσια που έχουν ασχοληθεί περισσότερο με τον προεμφυτευτικο ξέρουν καλύτερα ! θυμαμαι όμως ότι μ είχαν πει αυτό και συγκεκριμένα την ημέρα της αποξεσης που ήμουν έτσι ψυχολογικά πιεσμένη ειπα πως την επόμενη φορά θα κάνουμε προεμφυτευτικο και μ απάντησε η μαια , μη νομίζεις ότι ο προεμφυτευτικος είναι πανάκεια ! 

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημερα!!!!Τι κανετε?

Λια καλες ξαπλες τωρα!!

Κελλυ υπομονη ολοι περναμε δτσκολα..σκεψου ομως ποσο ευλογημενη εισαι με την οικογενεια σου!!Υγεια κοριτσια το μονο δυσκολο!!

Χριστινα μακαρι να μην χρειαστει αμνιο!!Μια φιλη παντως που εκανε επρεπε να μεινει μια εβδομαδα μεσα μετα μπορουσε να κανει οτι θελει!!

Ελλη το χωριατικο λουκανικο ειναι πολυ βαρυ..εδω εγω το εβγαλα που δεν εχω θεμα..μακαρι να σου περασει συντομα!!Οσο για τον νονο καλη σκεψη και μεις τις ειπαμε να μην κανει πολλα εξοδα!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εισαι δικια μου εσυ!!! ετσι και εγω απο την αρχη δεν ειχα τιποτα, μονο μια βδομαδα αναγουλες, και πραγματικα εχω ευχαριστηθει την εγκυμοσυνη μου μεχρι τωρα!!:D:D επισης και εγω μονο γαλαζιο ηθελα, και να που τα καταφεραμε!!! χεχεχ:D:D που θα πατε διακοπες;;; :tongue:

Ήθελα αγοράκι απο την αρχή που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες!

Αυτός ειναι και ο λόγος που ξεκινήσαμε άλλωστε!

Οι μπαμπάδες μας εχουν το ίδιο όνομα και λέγαμε με τον άντρα μου πως οταν κάνουμε παιδια και κάνουμε αγοράκι, θα χαρούν και οι δυο! Ετσι μας μπήκε στο μυαλό το μπεμπε...

Διακοπές θα πάμε στην όμορφη Κρήτη και ανυπομονώ!

Κορίτσια καλησπέρα, ή μάλλον καλημέρα :rolleyes:

Χθες έκανα την αυχενική και μου είπαν όλα καλά, απλά περιμένω και τις αιματολογικές την Τρίτη για να δω πιθανότητες γιατί δεν είμαι και νιάτο πλέον (αισίως 33):cool:. Δεν έμαθα φύλο, αλλά η αλήθεια είναι πως δεν ρώτησα καν :shock::shock::shock: δεν ξέρω τι έπαθα, είχα πολύ τρακ παρόλο που είναι το δεύτερο παιδάκι μου :eek: Αυτά τα νέα μου, δεν είμαι και πολύ καλά, ο άντρας μου αναγκαστικά έπιασε κ 2η δουλειά και στριμωχτήκαμε λίγο, αφήστε που μου κακοφάνηκε, δεν είμαστε κ παιδάκια πια :| Είμαι πολύ κακόκεφη και ελπίζω να μη το μεταδίδω κ στο μικρούλι... άσε που φωνάζω κ χωρίς λόγο και στην μικρή μου την καημένη και δεν φταίει σε τίποτα :cry:

Στείλτε κάνα νέο ν'αλλάξουμε λίγο ψυχολογία ;)

Φιλιά σε όλες

Μερικές φορές μας πιάνει το παράπονο και ξεχνάμε όσα ειναι πραγματικά σημαντικά στη ζωή... Ετσι ήμουν και εγω πριν λίγες μερες... Πρεπει να σκεφτόμαστε μόνο τον άντρα μας και τα παιδια μας και να παρακαλούμε να είμαστε καλα... Οσο για τη δεύτερη δουλειά, εμένα ο δικός μου δεν κάνει δυο, αλλα μια που τον κρατά 13 ώρες την ημέρα...:shock: τι να κάνουμε όμως...

Ξέρεις πόσες φορές με πιάνει στεναχώρια οτι δεν θα τον βλέπουν τα παιδια μας;

Αλλα ειναι άδικο..δεν πρεπει να σκεφτόμαστε ετσι, υπάρχουν άλλες περιπτώσεις που ειναι πιο δύσκολες... Και αν πάω στην άλλη άκρη, η ξαδερφη μου χώρισε επειδη ο άντρας της αποδείχθηκε τεμπελης΄ , τι να πει κα αυτή... Εγω έναν τέτοιο τύπο δεν θα τον παντρευομουν ποτε...χαμογέλασε τα ωραία έρχονται!

Christina123 νομίζω πως σύμφωνα με την ΠΗΤ σου, τωρα σου έδωσε καλύτερη ημέρ. Για αυχενικη! Μην σκέφτεσαι απο τωρα τα αρνητικά... Ακομα δεν έγιναν.

Γιατι σπαταλάμε τόσο χρόνο απο τη ζωή μας σε σενάρια που 90% των περιπτώσεων δεν συνέβησαν ποτε; Η αυχενικη σου θα ειναι τέλεια!:D

Ελλάκι πως είσαι σημερα; Δύσκολα για όλους ειναι πια και εγω ειμαι σε σκέψη να μην κανω βάφτιση με κόσμο αλλα ξερω πως ο άντρας μου το θέλει πολυ...

Μου τη δίνει να χάλασω 8000ε (μη μου πειτε ειναι πολλα, γιατι εδω που ζουμε τοσο θα μας παει το εχω υπολογισει) για κατι άτομα που δεν το αξίζουν με τιποτα, αλλα θα το κανω μόνο για τον άντρα μου και το παιδί μου...για κανέναν άλλον.


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

kellymania,

να θυμάσαι πως τα παιδιά δεν τα νοιάζει αν είναι πλούσιοι ή όχι οι γονείς. Άλλα πράγματα τα κάνουν ευτυχισμένα και κυρίως ο χρόνος που περνάτε μαζί τους, ο ποιοτικός χρόνος!

Christina123,

η αμνιο γίνεται μεταξύ 17ης και 21ης εβδομάδας συνήθως. Νωρίτερα κάνουν λήψη τροφοβλάστη. Μην αγχώνεσαι από τώρα. Έχεις την αυχενική μπροστά σου. Πόσων εβδομάδων θα είσαι στις 19/6;

Ellie,

αυτά ακούω για τα βαφτίσια και τα λεφτά και χαίρομαι που εμείς δεν θα βαφτίσουμε!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Δε σας προλαβαίνω βρε...

Τρέχω όλη μέρα σαν την τρελή με τον μικρό ο οποίος είναι ταλιμπάν!!! Χτες έκανα δουλειές γιατί σήμερα θα έρθει η κολλητή μου για ΣΚ οπότε προβλέπεται σουρτούκεμα!

Χαίρομαι που είστε όλες καλά και τα μπεμπίδια σας ακόμα καλύτερα!!!

Υπομονή σε όσες έχουν προβληματάκια όλα θα φτιάξουν!

Εμείς νονό δνε έχουμε διαλέξει ακόμα αλλά εννοείται πως δεν θα τον ξεπαραδιάσουμε... και ο νονός του μικρού σταυρό, ρουχάκια (όχι βαφτιστικά γιατί τα βρίσκω άθλια, πήραμε απλώς μπλουζάκι παντελόνι) και λαμπάδες και λαδόπανα πήρε. Γιατί τι άλλο να έπαιρνε δλδ; Μια χαρά είναι αυτά ειδικά τώρα στη κρίση!


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξέχασα να σας πω πως έκανα πριν την καμπύλη ζαχαρου.

Η διαδικασία ηταν τέλεια, μου έδωσε αυτή την πορτοκαλάδα με γλυκόζη.

Με τόση πείνα μου φάνηκε κα πολυ νόστιμη!

Αιματοκριτης 42 ακομα, τυχερη ειμαι και σε αυτο!

Αλλα επειδη ειναι Σάββατο μου ειπε πως θα ειναι έτοιμες την Δευτέρα...

Κλάψ...

Εσένα Ellie βγήκε την ίδια μερα;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

maria*,

κι εμείς Κρήτη θα πάμε! Βγάλαμε και εισιτήρια για το πλοίο!!!!

Χαχαχαχα κι εμείς Κρήτη θα πάμε αεροπορικώς...Ηράκλειο κ Αγιο Νικόλαο! Όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου πριν 2 χρόνια είχαμε πάει Χανιά Ρέθυμνο!!!


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κόκκινο τρίχα καλα να περάσετε με την κολλητή σου... Εμένα οι δικές μου , ειναι ολες πολυ μακριά!

Ιαζον εμείς θα πάμε με αεροπλάνο γιατι μένουμε Γιάννενα...

Αχ θα ειναι τέλεια!

Μη μου λες τέτοια , οτι δεν θα βάφτισετε γιατι ειμαι στη μέση!

Θα δώσετε όνομα στο δημαρχείο;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μη μου λες τέτοια , οτι δεν θα βάφτισετε γιατι ειμαι στη μέση!

Θα δώσετε όνομα στο δημαρχείο;

Ναι, maria, δεν τα πάμε καλά με την εκκλησία και είναι υποκριτικό να βαφτίσουμε το παιδί. Αν όταν μεγαλώσει θέλει, ας πάει να βαφτιστεί.

Θα κάνουμε ονοματοδοσία.

(αρκεί να μάθουμε τι είναι πριν γεννηθεί γιατί δεν μας έχει δείξει τα προσόντα του ακόμα :P )

Και γάμο πολιτικό κάναμε. Χωρίς σκοπό για τούλια κλπ.....


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, maria, δεν τα πάμε καλά με την εκκλησία και είναι υποκριτικό να βαφτίσουμε το παιδί. Αν όταν μεγαλώσει θέλει, ας πάει να βαφτιστεί.

Θα κάνουμε ονοματοδοσία.

(αρκεί να μάθουμε τι είναι πριν γεννηθεί γιατί δεν μας έχει δείξει τα προσόντα του ακόμα :P )

Και γάμο πολιτικό κάναμε. Χωρίς σκοπό για τούλια κλπ.....

Δεν ξερω τι να κανω , πραγματικά... Σκέφτομαι με τόσα λεφτά μα πάμε ενα τέλειο ταξίδι που τρελενομαι για ταξίδια εξωτικά...

Απο την άλλη, να μη το κρύβω φοβάμαι οτι θα μας ζαλισουν με τα γιατι και γιατι και δεν εχω όρεξη να ακούσω καμία βαριά κουβέντα, οπως το οτι το παιδί ειναι αβαφτιστο... Ο άντρας μου θέλει πολυ, θέλει να το γλεντησουμε...

Κουραστικά ειναι ολα αυτα και εγω ειμαι και τελειομανης και αν το κανω δεν μπορω να αρκεστω να κανω κατι απλό με 20 άτομα , θα θελω να τους ευχαριστήσω πάλι όλους...

Να φανταστείς πως μετα τον πολιτικό μας γάμο, δεν ήθελα να κανω θρησκευτικό,

Αλλα αφού αποφάσισα να το κανω για τους γονεις, ήθελα να ειναι τέλειος...

Η τελειος η καθόλου και ετσι και εγινε τελικά...

Αρα και με τη βάφτιση πάλι στα ίδια με βλέπω...


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά, εννοείται πως λυπάμαι και τα χρήματα.

Τα χρήματα βγαίνουν πάρα πολύ δύσκολα πλέον για να τα χαλάμε σε τέτοια πράγματα.

Ο ακθένας ας κάνει ότι νομίζει όμως. Είναι η δική μου άποψη αυτή.


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!!!

ελειπα 2 μερες αθηνα και με τοσο χαμο δεν προλαβαινα να σας γραωψ τα νεα μου. πηγα στον ανδοκρινολογο και μου εδωσε χαπια για τον θυροειδη (τα οποιο αν δεν ειμαι τρελη μου κοβουν την ορεξη) και θα ξαναπαω την πεμπτη με εξετασεις για επιβεβαιωση. κατα τα αλλα καλα δεν με λες, η πιεση μου οπο το 7 δεν ανεβαινει στο τσακιρ κεφι φτανει 8. ουτε ορθια να πλυνω πιατα δεν μπορω να σταθω! ασε που υποψιαζομαι οτι και αιματοκριτης μου μια απο τα ιδια θα ειναι. θα μαθω την επομενη βδομαδα μιας και την πεμπτη εχουμε ραντεβου στον γιατρο και θα μου γραψει εξετασεις. το μονο θετικο ειναι οτι με πηρε ο γιατρος που μου εκανε την αυχενικη και μου ειπε οτι οι αιματολογικες βγηκαν πολυ καλες (οχι οτι ειχα φοβο, μετα τον τροφοβλαστη δεν με νοιαζει τιποτα) και οτι ηρθε η αδερφουλα μου απο το Λονδινο για 2 μερες σποντα και την ειδα λιγο... εκλαιγα ασταματητα οπως φανταζεστε κουβεντα δεν σταυρωσαμε!

στα λιγοτερο σημαντικα τωρα, εγω το μωρακι μου θα το δωσω σε αδερφο η αδερφη εμενα και του αντρα μου να το βαφτισει οχι μονο αυτο και οσα ακολουθησουν. ειχαμε και εγω και ο αντρας μου ασχημες εμπειριες απο νονους και αφου ετσι κι αλλιως κανεις δεν θα το αγαπησει περισσοτερο απο τα αδερφια μας. δικη μας αποψη βεβαια! ασε που ετσι κι αλλιως ο αδερφος μου εχει λυσσαξει με τον ανηψιο του!!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Christina123,

η αμνιο γίνεται μεταξύ 17ης και 21ης εβδομάδας συνήθως. Νωρίτερα κάνουν λήψη τροφοβλάστη. Μην αγχώνεσαι από τώρα. Έχεις την αυχενική μπροστά σου. Πόσων εβδομάδων θα είσαι στις 19/6;

Θα έχω κλείσει 13 εβδομάδες. Όντως 10/6 ήταν νωρίς, κανονικά μου είπε ο γιατρός για 15 ή 17/6 αλλά δεν βρήκα ραντεβού και έτσι πήγε για 19.

Η αδελφή διάλεξε πρώτα μας ξαδέλφια για νονούς, που νομίζω ότι ήταν πολύ καλές επιλογές. Εγώ δεν ξέρω ακόμα... Βασικά δεν θέλω κάποιον που να έχει βαφτίσει ήδη. Δεν είμαι υπερ του να έχεις πολλά βαφτιστήρια.

Πάντως θα προτιμήσω μικρή βάφτιση... στο γάμο είχαμε μόνο 150 άτομα... και η βάφτιση λέω να είναι ακόμα μικρότερη... λίγοι και καλοί :-)


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

maria και kellymania εγώ δουλεύω 12 ώρες την ημέρα και μετά μπορεί να με πάρουν τηλέφωνο οποιαδήποτε στιγμή ακόμα και τη νύχτα. Δυστυχώς όμως οι εποχές είναι δύσκολες και δεν υπάρχει δυνατότητα ούτε για να μην δουλεύεις ούτε για να αλλάξεις δουλειά...(και πέρα από τα ωράρια η δουλειά μου μου αρέσει και ο μισθός είναι καλός για τα δεδομένα της εποχής). Όμως ακόμα και το μειωμένο είναι αμφίβολο ότι θα μπορέσω να το κάνω... Πολλές φορές προβληματίζομαι τι θα γίνει, αλλά το ξεπερνάω γιατί ξέρω ότι θα έχω μεγάλη βοήθεια και συμπαράσταση από τον άνδρα μου...

Βλέπω και πολλούς στον κύκλο μου που τα βγάζουν πέρα με το ζόρι και λέω και δόξα το θεό.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...