Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ψαχνουμε να βαφτισουμε ενα μωρακι..


lilika 83

Recommended Posts

ψαχνουμε να βαφτισουμε ενα μωρακι..ας ειναι και αγγενητο ακομα φτανει να ειναι η συμφωνια κουμπαριας αποφαση σωστη.ειμαστε Ελληνες και ψαχνουμε ενα μωρακι Λαμια η Αθηνα.εχετε ακουσει κατι??αλλα απο το νεο ετος και μετα λογο υγειας.παρακαλω οποιος ενδιαφερεται στειλτε μηνυμα προσωπικο,καλο ξημερωμα.:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπορεις να απευθυνθεις κ στον συλλογο προστασιας αγενητου παιδιου ''ΑΓΚΑΛΙΑ''

http://www.agalia.org.gr/

κ να κανεις αιτηση για νονα αφου κλεισεις πρωτα ραντεβου με την κοινωνικη λειτουργο τους.

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΝΑΝ ΕΣΤΩ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ ΝΑ ΒΑΠΤΙΣΕΙΣ ? ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ, ΑΚΟΜΗ Κ ΑΠΟ ΑΓΝΩΣΤΟ?

ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ !

ΨΑΧΝΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ 1400 ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ?

ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΣΑ (ΑΠΟ 50Ε ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ)

ΚΑΘΕ ΠΑΣΧΑ - ΧΡΙΣ/ΓΕΝΝΑ- ΓΙΟΡΤΗ Κ ΓΕΝΕΘΛΙΑ?


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα ψαχνουμε να βαφτισουμε ενα παιδακι γιατι αγαπαμε πολυ τα παιδακια και εειναι απο τα καλυτερα μυστηρια για την ψυχη των χριστιαννων....και επειδη εχουμε αγορασει και σταυρο ουδετερο και εχουμε πληρωσει και βαφτιστικο πακετο σε μαγαζι με βαφτιστικα.το οποιο το εχουμε στο μαγαζι αφησει γιατι το παιδακι που ηταν καλοκαιρι να βαφτιστει ηταν αγορακι.τωρα ομως για καποιον λογο δεν μπορουσαμε να το βαφτισουμε και ετσι μας εμειναν τα πραματα.γιατι ειναι κακο να ψαχνουμε να βαφτισουμε???και απο γνωστους ειδαμε χαρα...και αγνωστοι να ναι το ζευγαρακι θα γνωριστουμε.και στο φιναλε δεν ειπαμε βρε παιδια να το παρουμε σπιτι μας αλλα να το κανουμε χριστιανο ειναι τοσο καχυποπτο?οσο γιαυτα τα υδριματα πηγα ακομα και στο μητερα και μου ειπαν οτι εαν υοθετηθει και το επειθυμουν οι γονεις θα το βλεπουμε αλλιως δεν θα το ξανα δουμε.και εμεις θελουμε επαφες ,οχι,μονο,να κανουμε το μυστηριο και μην τον ειδατε.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα ψαχνουμε να βαφτισουμε ενα παιδακι γιατι αγαπαμε πολυ τα παιδακια και εειναι απο τα καλυτερα μυστηρια για την ψυχη των χριστιαννων....και επειδη εχουμε αγορασει και σταυρο ουδετερο και εχουμε πληρωσει και βαφτιστικο πακετο σε μαγαζι με βαφτιστικα.το οποιο το εχουμε στο μαγαζι αφησει γιατι το παιδακι που ηταν καλοκαιρι να βαφτιστει ηταν αγορακι.τωρα ομως για καποιον λογο δεν μπορουσαμε να το βαφτισουμε και ετσι μας εμειναν τα πραματα.γιατι ειναι κακο να ψαχνουμε να βαφτισουμε???και απο γνωστους ειδαμε χαρα...και αγνωστοι να ναι το ζευγαρακι θα γνωριστουμε.και στο φιναλε δεν ειπαμε βρε παιδια να το παρουμε σπιτι μας αλλα να το κανουμε χριστιανο ειναι τοσο καχυποπτο?οσο γιαυτα τα υδριματα πηγα ακομα και στο μητερα και μου ειπαν οτι εαν υοθετηθει και το επειθυμουν οι γονεις θα το βλεπουμε αλλιως δεν θα το ξανα δουμε.και εμεις θελουμε επαφες ,οχι,μονο,να κανουμε το μυστηριο και μην τον ειδατε.

μα δεν σου παρεθεσα το μητερα το εχω ψαξει κ το ξερω αυτο που λες! εχεις παει στον συλλογο αγκαλια?? γιατι εκει δεν ειναι ετσι! τα παιδακια που τυχον δινοντα για βαπτιση ειναι με τις φυσικες οικογενειες τους ειναι συλλογος που βοηθαει την ανυπαντρη ισως μητερα η κ τον πατερα κ το μωρο απο την κοιλια ακομα! αφορα οικογενειες που θελουν να κρατησουν το παιδακι τους αλλα οικονομικα δεν μπορουν κ τους βοηθουν για καποιο διαστημα ακομα να τελεσουν κ γαμο.

(μπορεις να προσφερεις κ πραγματα δεχονται απ΄ολα που μπορει να χρειαστει ενα νεο νοικοκυριο η ενα μωρο η μαμα κτλ)

εκει μιλας με την κοινωνικη λειτουργο μπορεις να επιλεξεις αγορι κοριτσι ονομα ισως,η περιοχη ειναι κατα βαση απο Αθηνα συμπληρωνεις μια αιτηση κ περιμενεις να υπαρξει ενδιαφερον απο καποια οικογενεια. μετα σε φερνουν σε επαφη κ αν τα βρειτε προχωρατε στην κουμπαρια. ο συλλογος ειναι υπερ κ προσπαθουν να ενισχυουν τον δεσμο νονας παιδιου.

αν πραγματικα σε ενδιαφερει μπορεις να κλεισεις ραντεβου κ να πας απο εκει.

εγω το εχω κανει ηδη;) παρ ολο που εχουμε ηδη 2 βαφτηστηρια,για δικους μου λογους:) αλλα ακομη δεν εχει προκυψει διαθεσιμο μωρο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα

δεν ειναι κακο φυσικα να ψαχνεις να βαπτισεις αλλα' ειναι περιεργο οπως ειπα κ γιαυτο το βλεπουμε λιγο καχυποπτα...

δεν μπορει το μαγαζι να σε δωσει καρτα με το ποσο για να το χρησιμοποιησεις οποτε θελεις ?η' αν πουλαει κ α'λλα ειδη το μαγαζι οπως σετακια για δευτερα ρουχα νατα κανεις δωρακια? επρεπε να παρεις τωρα στις εκπτωσεις ολο το ποσο κ να τα πουλησεις εδωμεσα..αυτοι εχουν κ πυζαμακια κα' για να παρεις..


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

μα δεν σου παρεθεσα το μητερα το εχω ψαξει κ το ξερω αυτο που λες! εχεις παει στον συλλογο αγκαλια?? γιατι εκει δεν ειναι ετσι! τα παιδακια που τυχον δινοντα για βαπτιση ειναι με τις φυσικες οικογενειες τους ειναι συλλογος που βοηθαει την ανυπαντρη ισως μητερα η κ τον πατερα κ το μωρο απο την κοιλια ακομα! αφορα οικογενειες που θελουν να κρατησουν το παιδακι τους αλλα οικονομικα δεν μπορουν κ τους βοηθουν για καποιο διαστημα ακομα να τελεσουν κ γαμο.

(μπορεις να προσφερεις κ πραγματα δεχονται απ΄ολα που μπορει να χρειαστει ενα νεο νοικοκυριο η ενα μωρο η μαμα κτλ)

εκει μιλας με την κοινωνικη λειτουργο μπορεις να επιλεξεις αγορι κοριτσι ονομα ισως,η περιοχη ειναι κατα βαση απο Αθηνα συμπληρωνεις μια αιτηση κ περιμενεις να υπαρξει ενδιαφερον απο καποια οικογενεια. μετα σε φερνουν σε επαφη κ αν τα βρειτε προχωρατε στην κουμπαρια. ο συλλογος ειναι υπερ κ προσπαθουν να ενισχυουν τον δεσμο νονας παιδιου.

αν πραγματικα σε ενδιαφερει μπορεις να κλεισεις ραντεβου κ να πας απο εκει.

εγω το εχω κανει ηδη;) παρ ολο που εχουμε ηδη 2 βαφτηστηρια,για δικους μου λογους:) αλλα ακομη δεν εχει προκυψει διαθεσιμο μωρο!

Ευχαριστω πολυ παρα πολυ θα το κοιταξω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

δεν ειναι κακο φυσικα να ψαχνεις να βαπτισεις αλλα' ειναι περιεργο οπως ειπα κ γιαυτο το βλεπουμε λιγο καχυποπτα...

δεν μπορει το μαγαζι να σε δωσει καρτα με το ποσο για να το χρησιμοποιησεις οποτε θελεις ?η' αν πουλαει κ α'λλα ειδη το μαγαζι οπως σετακια για δευτερα ρουχα νατα κανεις δωρακια? επρεπε να παρεις τωρα στις εκπτωσεις ολο το ποσο κ να τα πουλησεις εδωμεσα..αυτοι εχουν κ πυζαμακια κα' για να παρεις..

καλησπερα και σε σενα .οχι μονο βαφτιστικα εχουν και απο την αλλη θελουμε πολυ να βαφτισουμε ενα παιδακι που δεν θελω να ξεπουλησω οσο να ναι το πακετο βαφτισης που το πηρα 450 και να το δωσω κατω απο 300.βρηκαμε στην Κρητη αλλα ειναι πολυ μακρια να να βλεπουμε το παιδακι ,οπως και με το αλλο στην Αλεξανδρουπολη,πολυ μακρια.αν και αγνωστα τα ζευγαρια μας θελουν αλλα ...μακρια:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα σας :tongue:

ειμαστε πολυ χαρουμενοι βρηκαμε μωρακι να βαπτισουμε δεν εχει γεννηθει ακομα η μανουλα θα μπει στον μηνα της 23 Αυγουστου πρωτα Ο Θεος,θα παω Αθηνα οταν με το καλο ερθει στον κοσμο να το ασημωσουμε να το καλοσωρησουμε οπως αξιζει στο βαπτιστηρι μας.:rolleyes: οποτε τελος αναζητησης!!! ααααααααααααα και κατι ακομη η μανουλα απο εδω ειδε την αγγελια και επικοινωνησε μαζι μου.μην φοβαστε να κανετε γνωριμιες καμια φορα κανει πολυ καλο.:P

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας για την μεγάλη απόφαση που πήρατε και αποφασίσατε να βάφτισετέ ένα μωρό που ούτε καν το ξέρετε,αυτό είναι ευλογία κ δείχνει πόσο καλή άνθρωποι είστε,τώρα πια στις μέρες μας πολλά μωρά δεν βαφτίζονται γιατί δεν υπάρχει νονός,Και πάλι μπράβο πάρ'

ΠΆΝΤΑ ΆΞΙΟΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...