Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Αναρωτικη αδεια κυησης


gianna_p

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Σου έδωσε ένα τριπλότυπο; Το δίνεις στον εργοδότη σου, το συμπληρώνει κ το σφραγίζει κατω δεξιά, το πας στο ικα,σου δίνουν ένα αλλο χαρτί - το τι χρηματα θα πληρωθείς από το ικα - το δίνεις στον εργοδότη για να κανει την εκκαθαριση,να σου δώσει δηλ τα υπόλοιπα...όλα αυτα έως τις 25 πρώτες αναρρωτικές του εργασιακού σου ετους...το αν είσαι έγκυος ή όχι δεν παίζει ρόλο...ετσι ηταν μεχρι πριν ενα χρόνο, είμαι σε αδεια ενα χρόνο κ δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι με τον εοπυυ ...

Link to comment
Share on other sites

Σου έδωσε ένα τριπλότυπο; Το δίνεις στον εργοδότη σου, το συμπληρώνει κ το σφραγίζει κατω δεξιά, το πας στο ικα,σου δίνουν ένα αλλο χαρτί - το τι χρηματα θα πληρωθείς από το ικα - το δίνεις στον εργοδότη για να κανει την εκκαθαριση,να σου δώσει δηλ τα υπόλοιπα...όλα αυτα έως τις 25 πρώτες αναρρωτικές του εργασιακού σου ετους...το αν είσαι έγκυος ή όχι δεν παίζει ρόλο...ετσι ηταν μεχρι πριν ενα χρόνο, είμαι σε αδεια ενα χρόνο κ δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι με τον εοπυυ ...

ο γιατρος μου δεν ειναι συμβεβλημενος με τον εοπυυ. οποτε ισως χρειαστει να παω σε γιατρο του εοπυυ? για να μου δωσει αυτο το τριπλοτυπο?

θα παρω κι ενα τηλεφωνο αυριο στο ικα να δω τι θα μου πουν.....ελπιζω να μην εχει τρεξιμο.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Gianna μου καλησπέρα. Πρεπει να περάσεις επιτροπή εοπυυ για να πληρωθείς. Δες αν θες την διαδικασία που περιγραφω στη σελιδα 161 στο καφε Μαιου 2013 και οτι περισσότερη πληροφορία θες, χαρά μου να σε βοηθήσω.


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Gianna μου καλησπέρα. Πρεπει να περάσεις επιτροπή εοπυυ για να πληρωθείς. Δες αν θες την διαδικασία που περιγραφω στη σελιδα 161 στο καφε Μαιου 2013 και οτι περισσότερη πληροφορία θες, χαρά μου να σε βοηθήσω.

σε ευχαριστω πολυ.

ψιλο ταλαιπωρια ειναι ή μου φαινεται???

αχ αχ αχ ..........θα μιλησω αυριο με το ικα. εμας εδω σιγουρα δεν υπαρχει επιτροπη εοπυυ. μενω σε νησι. θα τους παρω λοιπον αυριο να δω τι θα μου πουν.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιαννα , θα παρεις τηλ στο 14900 η σε οποιο αλλο που ειναι το ικα

Θα εχεις οταν παρει τηλ μπροστα σου το βιβλιαριο θελουν το ΑΜΚΑ σου και τον αριθμο μητρωου ικα

Θα τους πεις οτι θελεις να κλεισεις ραντεβου σε κεντρο προστασιας μανας και παιδιου της περιοχης σου και προκειται για εγκυμοσυνη

Θα πας στο ραντεβου με το χαρτι του γιατρου σου (πες του να σου βαλει αλλες 5 μερες να στο κανει 15 αν γινεται) το βιβλιαριο σου και την ταυτοτητα σου

Θα σου δωσει ο γιατρος του Ικα οταν πας στο ραντεβου ενα τριπλοτυπο το οποιο θα το πας στον εργοδοτη οταν επιστρεψεις αν δεν μπορεις πιο νωρις και αυτος θα βαλει σφραγιδα και θα στο δωσει πισω.

Μετα θα πας στο ΙΚΑ της περιοχης σου στις παροχες (εαν δεν εχει ξαναπληρωθει αναρωτικη ρωτα τον γιατρο του ικα θα σου πει που να πας) μαζι με αριθμου λογαριασμου απο την Εθνικη τραπεζα που να ειναι στο ονομα σου φωτοτυπια την πρωτη σελιδα που λεει το IBAN , το βιβλιαριο σου , την ταυτοτητα σου και το τριπλοτυπο που εχει την σφραγια του εργοδοτη.

Θα σου δωσουν τα χαρτια ποσα θα σε πληρωσουν και θα σου βαλουν τα λεφτα στο λογαριασμο σου.

Μεχρι 15 μερες συνεχομενη ασθενεια ειναι αυτη η διαδικασια....μετα αλλαζει αμα θες πες να σου πω.

Καλο θα ειναι μα μαθεις απο που πληρωνεσαι και να κανεις και ενα λογαριασμο στην Εθνικη αν δεν εχεις γιατι μετα απο εκει θα πληρωθεις για τις 119 μερες που δικαιουσε για το επιδομα κυοφοριας και λοχειας το οποιο ειναι αρκετα δλδ το 85% του μισθου σου για 4 μηνες αλλα και στην συνεχεια θα χρειαστεις το λογαριασμο για να παρεις συμπληρωματικες αποδοχες μητροτητας αλλα και το 6 μηνο που δινει ο ΟΑΕΔ αν αποφασισεις να το παρεις.Οτι θελεις ρωτησε με...Απλα , λογο του οτι δουλευω σε πολυεθνικη ασχολουμε με μισθοδοσια γιατι διευθυνω και εχω εγκυμονουσες και ημουν και η ιδια εγκυμονουσα να στα πω ολα να μην πηγαινοερχεσαι γιατι ειναι λιγο βλακες !!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...