Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ...


Moments

Recommended Posts

Να' μαι κι εγώ..

Επιτέλους μαζευτήκαμε σπίτι μας οπότε ας πω σε όλες σας καλό φθινόπωρο!

Γυρίσαμε χθες το μεσημέρι αλλά επειδή έλειπα 3 ολόκληρους μήνες και ο άντρας μου όλο αυτό το χρονικό διάστημα ήταν μόνος του καταλαβαίνετε πως βρήκα το σπίτι.. Οπότε πλακώθηκα χθες και σήμερα στις δουλειές και την Τετάρτη περιμένω και την κοπέλα για να κάνουμε μια σούπερ γενική αλλά δεν με πειράζει καθόλου.. Αισθάνομαι τόσο όμορφα που γύρισα σπίτι μου..

Σιγά σιγά θα ετοιμαστούμε για τη βάφτισή μας και πρέπει να προσαρμοστούμε και στο χειμερινό πρόγραμμα μιας και 4 Νοέμβρη πάω για δουλειά.. Ναι, ναι.. πέρασε ο καιρός τόσο γρήγορα.. τώρα κάποια στιγμή πρέπει να πάω στη δουλειά για να κανονίσουμε τι ωράριο θα δουλεύω μιας και το να ξαναγυρίσω 11-7 (το παλιό ωράριο) το αποκλείω.. Ο μικρός 8 η ώρα κάνει μπάνιο και 8.30 κοιμάται οπότε αν γυρίσω στο παλιό δεν θα τον βλέπω καθόλου όλη μέρα.. Εγώ θα προτείνω να πηγαίνω 10-6 για να τον θηλάζω το πρωί πριν φύγω αλλά και για να προλαβαίνω έστω και μια ωρίτσα να είμαι μαζί του το βράδυ..

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα παιδάκια σας ακόμη καλύτερα!

Σας φιλούμε γλυκά.. τώρα ελπίζω να μας βλέπετε περισσότερο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 223
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!!Τι κάνετε??? εγώ σέρνομαι από την αυπνία!! ο μπέμπης όλο το βράδυ ούρλιαζε!!και αυτή την φορά δεν ήταν δόντια!

Μάλλον του έπεσε βαρύ το γιαούρτι που έφαγε εχθές! είπα να του ξεκινήσω γιαούρτι για απογευματινό και έφαγε λίγο όλυμπος βιολογικό αλλά φοβάμαι μήπως του έπεσε βαρύ και τον πονούσε η κοιλιά του! Ελενη-Καραμελίτσα για πες μου παίζει τέτοια περίπτωση???

Δομνίνα μου WELCOME BACK!! και με το καλό η βαφτισή σας!!!Επίσης καλή επανοδο στην δουλειά!! Ελπίζω αν είναι δυνατόν να σε βάλουν ακόμα νωρίτερα στο ωράριο δηλαδή 9 με 5 θα ήταν ακόμα καλύτερα!! γιατί το μωρο τότε θα πίνει γάλα κατά τις 8 και μετά κατά τις 10 θα τρώει φρουτόκρεμα, μετά κατά τις 2 θα τρώει φαγητό και όταν γυρνάς κατά τις 5:30 θα πίνει γάλατάκι (φούλ!!) και κατά τις 7 πάλι το απογευματινό του! Ενώ το 10 με 6 είναι πιο ζόρικο αφού αναγκαστικά θα γίνει ο θηλασμός πρωί-βράδυ!

Μαρκελάκι μου πλησιάζει ο καιρός να γεννήσεις!!Απίστευτο!!πότε πέρασαν οι μήνες!!!Πως είναι το μωρό? έχει πάρει θέση?

Ελπίζω ναι και να μην χρειαστεί να πας με καισαρική και εσύ!

Αν το μωράκι σου είναι στην σωστή θέση μην δεκτείς καισαρική επειδή έχεις κάνει εξωσωματική!

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος! Στην καισαρική έχουν γίνει πλέον πιο απλά τα πραγματα από ότι παλιά δηλαδή σε σηκώνουν από το κρεβάτι αμέσως σε 3-4 ώρες δηλαδή και αν και σου φαίνεται ακατόρθωτο και όμως γίνεται!

Αλλά δεν πάβει να είναι ένα χειρουργείο που αν δεν υπάρχει λόγος δεν πρέπει να το περάσεις!

Εμείς οι γυναίκες έχουμε την ευλογία να ζούμε το θαύμα της ζωής και της γέννας!

Ήρθε ο κυρ προισταμενούλης! κλείνω να δουλέψω και θα ξαναμπω αργότερα! Φιλιάαααααααααααααααααα!!!


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Πήγαμε χθες στην παιδίατρο.. Ο μικρός είναι θηρίο! Είναι 8.380 και 72 πόντους ύψος και αυτό μόνο με γάλα μανούλας και λίγο φρουτάκι. Η γιατρός έμεινε κατενθουσιασμένη και μας είπε να ξεκινήσουμε και γιαούρτι βιολογικό ΟΛΥΜΠΟΣ. Προσπάθησα να το βρω σε 4 σούπερ μάρκετ αλλά μάταια.. έτσι του πήρα βιολογικό επιδόρπιο γιαουρτιού με μπανάνα και αχλάδι το οποίο το τσάκισε ο κύριος.. Εμ χαζός ήταν να το αφήσει; Όμως το Σάββατο θα πάω στον ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ να του πάρω απλό βιολογικό γιαούρτι για να μη συνηθίσει στις γλυκές γεύσεις..

Κούκου μου 9 με 5 δεν το βλέπω πιθανό... Όχι μόνο θα μου φέρουν πολλές αντιρρήσεις αλλά δεν με βολεύει κιόλας μιας και χρειάζομαι οπωσδήποτε κάποια ελεύθερη ώρα το πρωί για να κάνω κάποιες δουλειές, π.χ. πληρωμή λογαριασμών, τράπεζες, ψώνια.. Βλέπεις δεν θέλω να ανακατεύεται η πεθερά μου με αυτά.. Μου φτάνει που θα την έχω μέσα στο σπίτι.. Προχθές είπε στο γιο της να φέρουν το κρεβάτι τους το διπλό στο σπίτι γιατί δεν τους βολεύει ο καναπές - κρεβάτι που έχουμε στο δωμάτιο. Εννοείται ότι του το ξέκοψα διότι όχι μόνο δεν χωράει το διπλό κρεβάτι αλλά δεν θέλω να τους έχω και μόνιμα μέσα στο σπίτι..

Βρε κορίτσια εσείς που βγάζετε με θήλαστρο. Αν κάποια στιγμή χρειαστεί να λείψω από το σπίτι και θελήσω να βγάλω γάλα για ένα γεύμα, μετά από πόση ώρα μπορεί να το δώσει η πεθερά μου χωρίς να χρειαστεί να το βάλω ψυγείο; και αν τυχόν χρειαστεί να το βάλω ψυγείο μετά πως το ζεσταίνουμε για να το δώσουμε;

Κουκάκι μου ελπίζω σήμερα να είχες ένα πιο ξεκούραστο βράδυ!

Φιλάκια σε όλες σας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κουκου μου σορυ για την καθυστερημενη απαντηση. Μπορει ηδη να εχεις βρει λυση. Ασε λιγες μερες χωρις γιαουρτι και δες συμπεριφορα αι οταν θα ειναι παλι ηρεμος ξαναδοκιμασε με μικρες ποσοτητες.Αν η αντιδραση ειναι η ιδια θα πει οτι τον πειραζει και πρεπει να αφησεις ενα σημαντικο διαστημα για να ξαναδοκιμασεις.

Δομνινα στο θηλαζογκρουπ υπαρχει καποιο σχετικο αρχειο για το μητρικο γαλα γιατι κι εγω δε το πολυεκανα και δε τα θυμαμαι απ εξω.Νομιζω οτι εχω ομως κρατησει και λινκ.Θα προσπαθησω να το βρω να στο βαλω.


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από μένα!!!

Επιτέλους τα κατάφερα να βρω χρόνο να μπω να σας διαβάσω και φυσικά να απαντήσω!:D

Τρέχω όλη μέρα τώρα που ανοίξανε τα σχολεία !Η πρώτη τάξη έχει τα ζόρια της και πολλή προετοιμασία στο σπίτι...και για να μην επιβαρύνω το μομεντάκι προσπαθώ να διαβάζω μόνο όταν κοιμάται...οπότε εγώ δεν ξεκούράζομαι και είναι όλα μια ομορφιά! Το βράδυ δε που πάω να κοιμηθώ ξυπνάμε ανα μία ώρα γιατί βγάοζυμε δοντάκια...Τα ίδια με σας κουκάκι μου... Τις τελευταίες δύο νύκτες μόνο κοιμηθήκαμε σερί και νιώθω άλλος άνθρωπος λέμε! χαχαχαχαχα

Δομνινάκι μου ξεκινήσατε γιαουρτάκι ε; Εμας ήτανε η πιο σημαντική εξέλιξη το γιαουρτάκι γιατί χάρη σε αυτό έμαθε να τρώει τα φαγητά...Σε αντίθεση με σας το γιαουρτάκι το ξεκινήσαμε ένα μήνα πιο μετά από σας αφού είχε δοκιμάσει ήδη τα λαχανικά κα ιτο κρέας...Ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του προφανώς! Οπως και να χει του άρεσε το γιαουρτάκι και έτσι του το έδινα με το φαγητό...και τώρα πια τρώει το φαγητό του χωρίς γιαούρτι και το γιαουρτάκι το δίνω κάποια απογεύματα αντί φρούτο ή το δίνω με βρώμη και μέσα αλεσμένα δαμάσκηνα...ή με σος ροδάκινο το οποίο ψήνω στον ατμό και το πολτοποιώ και γίνεται σος...κάνω επιδορπιάκια με λίγα λόγια! Μαστερσεφ!!!:D

Με τη γιαγιά το μομεντάκι τα πάει μια χαρά ευτυχώς κι έτσι χαίρομαι κι εγώ...Ασχέτως όμως τρέχω σαν τρελή να τον πιάσω για να ρθούμε σπιτάκι μας και να μαστε μαζί!:D Μεγάλος έρωτας!!!:D

Συμπεθερά ετομάζεται η νυφουλα μας σιγά σιγά ε; Αντεεεεεε!!!:D Πώς πάνε οι προετοιμασίες;

Φιλιά σε όλες..Καλό βράδυ!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου, τι μου κάνετε;

Εμείς είμαστε καλά, μεγαλώνουμε, ομορφαίνουμε επικίνδυνα και τρελλαίνουμε κόσμο μιας και γελάμε συνέχεια και σε όλους και μάλιστα με δυο γλυκύτατα λακάκια στα μαγουλάκια! Προσπαθώ να συντονίσω τις ετοιμασίες για τη βάφτισή μας που θα γίνει στις 20 Οκτωβρίου.. δεν έχω κάνει σχεδόν τίποτε αλλά δεν πανικοβάλλομαι.. όλα θα γίνουν στην ώρα τους..

Εγώ είμαι καλά.. μέσα στο σπίτι βρίσκονται και τα πεθερικά μου τα οποία θα ξεχειμωνιάσουν - ξεκαλοκαιριάσουν μαζί μας (άτιμη ανάγκη.. τι να κάνω αφού δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω γυναίκα για το μωρό) αλλά τουλάχιστον αγαπάνε το παιδί μου και κάπως παρηγοριέμαι με αυτό. Ετοιμάζομαι επίσης να πάω για δουλειά στις 4 Νοέμβρη ύστερα από 9 μήνες σχεδόν απουσίας και δεν θέλω καθόλου.. μου φαίνεται συνήθισα στο καθησιό και βαριέμαι να πάω.. αλλά προκειμένου να βγαίνω από το σπίτι και να αλλάζω παραστάσεις και να μην είμαι όλη μέρα με τα πεθερικά μου θα πάω και θα πω κι ένα τραγούδι!

Ελπίζω να απολαμβάνετε τις στιγμές με τα μπεμπάκια σας και να είστε όλες καλά!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

χμμμ δε βλεω συμμετοχη στο φορουμ πια!

εγω και γω δεν πολυμπαινω τωρα με την μικρη!

απλα ηθελα να ευχαριστησω ολεσ τισ κοπελεσ που μου σταθηκανε σε αυτο το διχρονο ταξιδι....καπωσ ετσι το πρωτο πλοιο επιασε λιμανι το επομενο ειναι υπεραντλαντικο........

να μου ειστε ολεσ καλα

φιλια απο μενα και τη μικρη Μαρκελλα μου!!!!

αν ειστε εδω και μπαινετε θα τα λεμε αν οχι σασ σκεφτομαι και σασ ευχαριστω ολεσ πολυ!!!

και δεν μπορεσα ποτε να φτιαξω τικερακι ρε γμτ...

αλλα πηρα αυτο το μπαλονι it's a girl που παντα ελεγα γτ μια ζωη να το παιρνω μονο σε αλλουσ???ε αυτη τη φορα το πηρα για τον εαυτο μου!!!:Dκαι τη μικρη Μαρκελλα μασ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα να χαθούμε ύστερα από όλα όσα περάσαμε.. τώρα σχεδόν όλες μας είμαστε μαμάδες και κρατάμε στην αγκαλιά μας τα θαυματάκια μας.. Ξέρω ότι τα μωρά μας είναι ιδιαίτερα απαιτητικά και χρειάζονται και το τελευταίο ελεύθερο δευτερόλεπτο της προσοχής και του χρόνου μας..

Όμως εγώ προσωπικά θα είμαι πάντα εδώ για σας γιατί μου σταθήκατε τόσο πολύ και ήσασταν συνοδοιπόροι σε αυτό το δύσκολο ταξίδι της μητρότητας..

Μαρκελάκι να σου ζήσει η μικρή Μαρκέλλα.. να είναι πάντα γερή, ευτυχισμένη και χαρούμενη!

Σας αγαπώ πολύ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εδω ειμαστε ολες μωρεεεε...απλα τρεχουμε και δε φτανουμε..

Η μικρη ειναι πιστο αντιγραφο της μεγαλης εκτος απο εμφανιση και σε ολα τα υπολοιπα ης ηλικιας.Αρχισε κολικους παλινδρομιση δε κοιμαται στο καλαθι της θελει αγκαλια και ολο και περισσοτερο προσκολλαται στο στηθος...Εχω να κοιμηθω 22 μερες πανω απο 3 ωρες μεσο ορο το 24 ωρο...παλια μου τεχνη κοσκινο...αντεχουμε ακομα...

Φιλια σε ολες!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω εδώ είμαι:D!!!!!!!!!!!!!!!!! Μπορεί να μη γράφω συχνά ....αλλά διαβάζω τα νεα σας!!!! Και γω δεν πρόκειται ποτέ να σας ξεχάσω γιατί είσασταν μαζί μου σε όλο αυτό το ταξίδι.......σε όλα αυτά που ένιωσα....σε όλες μου τις προσπάθειες........και όλες μαζί μπορουσαμε να νιώσει η μια την άλλη.......τη στιγμή που κανείς άλλος δε μπορούσε να καταλάβει όσο εσείς!!!

Πάντα θα χετε μια ξεχωριστη θεση στην καρδιά μου και πάντα θα θέλω να μαθαίνω τα νέα σας.

Ο μικρος για πολυ καιρο ηταν ξενυχτης και δεν εμενε χρονος για τπτ........αχ καραμέλλο μου .....αυτη η αυπνια δεν παλευετε......εμενα το πιο δυσκολο κομματι μου αυτο ηταν..........ειμουνα σα ζομπυ............

Ευτυχως φτιαξαμε τον υπνο μας και τωρα ο μπεμπης κοιμαται σχετικα νωρις αλλα ξενυχταει η μαμά του χαχαχαχα

Ξεκινησαμε και τις κρεμουλες........την τρωεει με μεγαλη ευκολια........απο τη μια κουταλιά ως την άλλη βαζουμε και τα κλάμματα αμα λαχει:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Εχουμε μεγαλώσει.....και ξεκαρδιζομαστε στα γελια......και γκρινιαζουμε .......και από όλα τα καλά.

Είμαι πολύ ευτυχισμενη για αυτο που μου χει συμβει που ωρες ωρες ακομα δεν το χω πιστεψει....οχι οτι εχω παιδι......αλλα ουτε οτι ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης;)

Εύχομαι σε όλα όλα τα κοριτσάκια μας να το ζήσουν όλο αυτό!!!!

Εδώ γύρω θα είμαι........και θα τα λέμε!!!!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας και καλή βδομάδα να έχουμε!

Σας γράφω πλέον από το γραφείο όπου επέστρεψα ύστερα από 8.5 μήνες απουσίας.. Εντάξει, άλλη αίσθηση πια.. Ο μικρούλης μου μου λείπει ήδη τρελλά αλλά τι να κάνουμε, αφού πρέπει να δουλέψουμε..

Το καλό είναι ότι επιτέλους έχω και λίγο χρόνο για τον εαυτό μου.. κάτι είναι κι αυτό.. Στο γραφείο είναι σαν να μην πέρασε μια μέρα... και πολύ μου αρέσει αυτό..

Ο μικρούλης μου τις τελευταίες μέρες κάνει πολύ ανήσυχο ύπνο τα βράδια.. Τι εννοώ.. Κοιμάται σερί από τις 8.30 μέχρι τις 12 με 1 το πρωί και από κει και πέρα ξυπνάει σχεδόν κάθε 1.30 ώρα όπου θηλάζει και ξανακοιμάται.. Αυτό με έχει βγάλει λίγο εκτός προγράμματος αλλά τι να κάνουμε.. τουλάχιστον εκείνη την ώρα τον έχω αγκαλίτσα, εκείνος κοιμάται μακάρια και εγώ η χαζομαμά τον χαζεύω..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Χρειάζομαι επειγόντως χάπια Yutopar, έχουν αποσυρθεί από τα φαρμακεία και δεν τα βρίσκουμε!!!

Αν κάποια κοπέλα έχει και δεν τα χρειάζεται πια, παρακαλώ πολύ να επικοινωνήσει μαζί μου σε πμ

Είναι ανάγκη!!!!!!!!!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου καλη επιστροφη! Τι να κανουμε..παλι καλα που υπαρχει δουλεια να λετε γιανα μπορει να φαει και ο μπεμπης χαχα!

dim μολις την περασμενη βδομαδα εστειλα τα γιουτοπαρ μου σε μια κοπελα.Αυτο που σας κανανε ειναι απαραδεκτο.Αποφασισανε ξαφνικα να τ αποσυρουνε...Εισαι κραβατωμενη; Σε ποια βδομαδα εισαι; οταν καταφερω να περασω απο το φαρμακειο εδω θα ρωτησω αν εχουν να σου στειλω.Ειμαι επαρχια και ειναι λιγο πισω δεν εχουν ενημερωθει χαχαχα!!Αληθεια δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο ρε παιδι μου; ο γιατρος σου τι λεει; Στειλε γενικα μνμτ ισως βρεις καποια να εχει...αν δε βρισκεις στειλε μου πμ..


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...