Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ...


Moments

Recommended Posts

Κουκακι μου εδω που ειμαι ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα.Ο γιατρος που εχω λεει οτι εχει ξανακανει αρκετες φορες και τα εχει καταφερει αλλα δεν ειναι απο τους "επισημους" γιατρους.προχωραμε και βλεπουμε δε ξερω πραγματικα τι θα γινει.Ουτε μπορω να βρω πολλες πηγες για να επιβεβαιωσω αυτα που λεει , αν και δε πιστευω οτι λεει ψεμματα, αλλα ουτε ξερω ποσο καλος ειναι στη δουλεια του τι να πω..Μια φοβαμαι και λεω να παω να κανω την καισαρικη μου σα καλο κοριτσι μια μπριζονομαι και λεω προχωραμε και βλεπουμε...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 223
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κουκακι μου εδω που ειμαι ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα.Ο γιατρος που εχω λεει οτι εχει ξανακανει αρκετες φορες και τα εχει καταφερει αλλα δεν ειναι απο τους "επισημους" γιατρους.προχωραμε και βλεπουμε δε ξερω πραγματικα τι θα γινει.Ουτε μπορω να βρω πολλες πηγες για να επιβεβαιωσω αυτα που λεει , αν και δε πιστευω οτι λεει ψεμματα, αλλα ουτε ξερω ποσο καλος ειναι στη δουλεια του τι να πω..Μια φοβαμαι και λεω να παω να κανω την καισαρικη μου σα καλο κοριτσι μια μπριζονομαι και λεω προχωραμε και βλεπουμε...

Θα γεννήσεις σε νοσοκομείο ή σε ιδιωτική κλινική??

Καλά λες Καραμελίτσα μου προς το παρων προχώρα χωρίς να αγχώνεσαι και ότι είναι να γίνει θα γίνει!

Σίγουρα θα ήσουν πιο ήσυχη αν ήταν κάποιος από τους γνωστούς γιατρούς που το έχουν κάνει πολλές φορές αλλά νομίζω πως ούτως ή αλλως ο γιατρός δεν θα διακινδυνέψει τίποτα αν δει ότι μπορείτε για φυσιολογικά θα σε πάει φυσιολογικά αν προβληματιστεί για κάποιο λόγο δεν νομίζω να ρισκάρει κάτι οπότε θα σε πάει με καισαρική!


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει ιδιοτικη κλινικη εδω κοντα.Δημοσιο και ααααν καταφερει αυτος να κανει συνεννοηση γιατι δε το βλεπω...ειναι ιδιοτης και ξεγεναει κομοτινη και του λεω δε παιζει ειναι πολυ μακρια...και ειπε και καλα οτι θα κανει συμφωνια στο διδυμοτειχο αλλα δε ξερω αν ειναι εφικτο..

Το λογικο ειναι οτι δε θα πιεσει καταστασεις ο γιατρος αλλα πολλα μπορουν να συμβουν...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα στα μέρη τα παλιά:P:p

Κουκάκι καλή επάνοδο στη δουλειά εύχομαι. Δύσκολο να αφήνεις τον μπέμπη ε??

Καραμελλο εμείς τα έχουμε αναλύσει όλα απο κει αλλά νομίζω ότι κάνε αυτό που θα σε προστάξει η φύση όσο για τον γιατρό μην αγχώνεσαι, καμμιά φορά και τα μεγάλα ονόματα κανουν και τα μεγάλα λάθη

Δομνίνα περαστικά στον μικρό μας, ελπίζω να αποτελεί πια παρελθόν το ατυχηματάκι....

Εγώ συνεχίζω τη διαίτα για τον διαβήτη και καλά κρατεί προς το παρόν έχω γλυτώσει τις ινσουλίνες αλλά με πολύ πρωϊνή πείνα!!!μετά καταλαγιάζει το πράγμα το πρωϊνό είναι το προβληματικό αλλά εχω καταφέρει να το ρυθμίσω με ελάχιστο πρωϊνό....

Εγώ επίσης έχω 22/10 ΠΗΤ κάπου στις 20 με προγραμματίζει ο γιατρός, αλλά δεν ξέρω τον τρόπο όλα θα τα κρίνεις ως φαίνεται το ζάχαρο η εξέλιξή του δλδ....και πάντα υπάρχουν τα απρόοπτα οπότε απλά προσευχόμαστε και ότι θέλει ο Θεός και ο γιατρός ας γίνει καλύτερο για τη μικρή.....

Σάββατο πάμε διακοπούλες και μεις για 15 μέρες γτ όπως είπε και ο γιατρός μετά μας περιμένει τσουνάααααμιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι χαχαχαχα φιλιά σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα στα μέρη τα παλιά:P:p

Κουκάκι καλή επάνοδο στη δουλειά εύχομαι. Δύσκολο να αφήνεις τον μπέμπη ε??

Καραμελλο εμείς τα έχουμε αναλύσει όλα απο κει αλλά νομίζω ότι κάνε αυτό που θα σε προστάξει η φύση όσο για τον γιατρό μην αγχώνεσαι, καμμιά φορά και τα μεγάλα ονόματα κανουν και τα μεγάλα λάθη

Δομνίνα περαστικά στον μικρό μας, ελπίζω να αποτελεί πια παρελθόν το ατυχηματάκι....

Εγώ συνεχίζω τη διαίτα για τον διαβήτη και καλά κρατεί προς το παρόν έχω γλυτώσει τις ινσουλίνες αλλά με πολύ πρωϊνή πείνα!!!μετά καταλαγιάζει το πράγμα το πρωϊνό είναι το προβληματικό αλλά εχω καταφέρει να το ρυθμίσω με ελάχιστο πρωϊνό....

Εγώ επίσης έχω 22/10 ΠΗΤ κάπου στις 20 με προγραμματίζει ο γιατρός, αλλά δεν ξέρω τον τρόπο όλα θα τα κρίνεις ως φαίνεται το ζάχαρο η εξέλιξή του δλδ....και πάντα υπάρχουν τα απρόοπτα οπότε απλά προσευχόμαστε και ότι θέλει ο Θεός και ο γιατρός ας γίνει καλύτερο για τη μικρή.....

Σάββατο πάμε διακοπούλες και μεις για 15 μέρες γτ όπως είπε και ο γιατρός μετά μας περιμένει τσουνάααααμιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι χαχαχαχα φιλιά σε όλες

Καλά τα λέει ο γιατρός!!!:P:p:pΤο τσουνάμι έρχεταιαιαιαιαιαιαι!!!!!:mrgreen:

Ωραίο τσουνάμι!!! όμως!!

όλα θα πάνε καλά να δεις!! και απρόοπτα δεν θα υπάρξουν ;)

Αχ, τι ωραία έχουμε γεννητούρια σε λίγο καιρό πάλι!!Τι καλά!!!!:D:D

Φιλάκια πολλάάά


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια τι μου κανετε?:-D:grin::-D

Είχαμε παει δυο εβδομαδουλες στο εξοχικο....γυρίσαμε ......και αύριο ξαναφευγουμε.

Είμαστε πολύ καλά....ο μπεμπης εχει μεγαλωσει και στην εξοχη εμαθε να κοιμαται και τα βραδια.

Εσείς πως είστε?

Καραμελλακι ακουω για δυνατοτητα να γεννησεις στην περιοχη που μενεις? μακαρι να τα καταφερει ο γιατρος σου και να ρθει εκει. Όσο για το φυσολογικο αν τηρεις τις προυποθεσεις γιατι οχι? θα ναι ξεχωριστη εμπειρια.

Δομνινακι τι τσιμπησε το μωρουλινι σου? ειναι καλυτερα τωρα?

Νασουλα πως ειστε?

Μομεντακι και συ αρχιζεις δουλεια? οπως και το κουκάκι?

Κουκακι σίγουρα ειναι σε καλυτερα χερια το μωρακι σου οταν ειναι με τη μαμα σου....ελπίζω να βρεθει μια χρυση τομη ωστε να μην ταλαιπωρειστε.

Μαρκελλακι μια χαρα τα καταφερνεις με το ζάχαρο:-D τι κανει η μπεμπουλα?

Νικολινακι μου πολλά πολλά φιλάκια!

Ιονελιτάκι πως τα πας με τα δυο κοριτσάκια?

Χαιρετω όλα τα κοριτσάκια και θα τα πουμε μολις γυρισω!

Link to comment
Share on other sites

Καραμελίτσα ποτε γεννάς? ποτε είναι η ΠΗΤ σου?

Εχεις δίκιο για την δουλειά μεγάλη υπόθεση να γυρνάς στην δουλειά αυτές τις εποχές που έχουν γίνει τόσο δύσκολα τα πράγματα και μακάρι να έχουμε δουλειά για πολύ ακομα!

Ο μικρός άλλες μέρες περνάει πολύ όμορφα και άλλες πάλι τον πιάνει το παράπονο ξαφνικά και βάζει τα κλάματα αλλά μετά του περνάει! Όταν επιστρέφω στο σπίτι στις 5 το απόγευμα δεν μου κάνει χαρές καθόλου! Γραπώνει το στήθος καλά καλά και ρουφάει με μανία σαν εξαρτημένος που παίρνει την δόση του!!

Μετά αφού φάει καλά καλά και ικανοποιηθεί αρχίζει τα χαμόγελα και τις γλύκες και τα χαδάκια!! Πονηρούλης...........!!!

Κατα άλλα έχει αρχίσει και επικοινωνεί τώρα πλέον και είναι πάνω στα ωραία του!

Επίσης έχει πλάκα στην θάλασσα! Τρελαίνεται!! Από μακρυά την βλέπει και χτυπάει χεράκια και ποδαράκια ξετρελαμένος! όταν μπει κιόλας μέσα αρχίζει και τις φωνές και τα γέλια!! έχει πλάκα! Δεν τον χορταίνω!

Μομεντούλα μου αν η μαμά σου έχει την δυνατότητα να κρατήσει τον μπέμπη σας να το προτιμήσεις τώρα που θα πας στην δουλειά γιατί πιστεύω θα είσαι πιο ήσυχη με την μαμά σου! Εγώ σκεφτομουν να πάρουμε μία κοπέλα γιατί η μαμά μου μένει μία ώρα μακρυά από το σπίτι μας αλλά δεν θα ήμουν ήσυχη καθόλου τελικά οπότε προτιμήσαμε να έρχεται η μαμά μου και ν δουλεύω 8ωρο τις 4 μέρες της εβδομάδας και να έχω το μειωμένο ωράριο με μία μέρα ρεπώ την Παρασκευή.

Αυτά προς το παρων

φιλιά σε όλες!

Κουκάκι διάβασα αυτό που έγραψες με το μειωμένο ωράριο και είπα να κάνω μια παρέμβαση.:P:p:pγια το καλο του κουκακίου!!! Κανονικά θα πρεπε να δουλευεις αντι 4 8ωρα και ενα ρεπο........3 8ωρα 1 6ωρο και μια μερα ρεπο. Δεν ξερω αν καταλαβες τι εννοω εκτος αν κανατε τετοια συμφωνια. Εννο'ω έτσι οπως δουλευεις .......δουλεύεις 2 ωρες παραπάνω ....γιατι να μην τις σχολας νωριτερα ωστε να βλεπεις παραπανω το μικρο κουκακι?;)

Αν δεν καταλαβες εννοω πως αν δουλευες καθε μερα με 2 ωρες μειωμενο θα δουλευες τη βδομαδα 30 ωρες ενω ετσι οπως το χεις κανει δουλευεις 32.

Θα μπορουσες να δουλευεις 3 μερες 8ωρο και ενα ρεπο και παλι 3 μερες εργασιμες και ρεπο....η αντιστοιχια είναι στις 4 μερες να δουλευεις 3 8ωρα και 1 μερα ρεπο. Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα:P

Μαθηματικό μυαλο δε μπορεις να πεις??:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μελετινα μου δυστυχως δε καταφερα να βγαλω ακρη...

κανενας δεν αναλαμβανει ουτε διδυμοτειχο ουτε Αλεξανδρουπολη.

Μονο ο ιδιοτης που με παρακολουθει στην ορεστιαδα ως τωρα ισχυριζεται οτι το εχει κανει και μπορουμε να προσπαθησουμε αλλα δε τον ξερω ουτε εχω κανενα σοβαρο σχολιο γι αυτον το γιατρο για να τον εμπιστευτω για κατι τετοιο και λεω να μη παω ακλαυτη...

Οσο για την περιοχη που μενω..χεχε!! Εδω δεν υπαρχει τιποτα! Ουτε κεντρο υγειας! Το πιο κοντινο σε γιατρο ειναι ο φαρμακοποιος χαχα!

Υπαρχει το νοσοκομειο στο διδυμοτειχο..50 λεπτα απο εδω και της Αλεξανδρουπολης 1 και 45...

Μπραβο στο μπεμπουλη που του εκανε καλο η εξοχη και κοιμαται τα βραδυα!

Και ετσι να μεινει!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!

Καραμελλάκι έτσι όπως σε διαβάζω λες και είστε στη μέση του πουθενά...Ακούς εκεί το πιο κοντινό σε γιατρό είναι ο φαρμακοποιός! χαχαχαχα Αχ μπράβο σου όμως που είσαι ψύχραιμη και που θα το παλέψεις για φυσιολογικό τοκετό! Σου εύχομαι να έρθουνε τα πράγματα όπως εσύ θες! Η μεγάλη καραμελλίτσα αγριεύει ε; Και όταν έρθει η μικρούλα εκεί να δεις που θα αντιδρά περισσότερο...τουλάχιστον έτσι συνέβηκε σε μια δυο φίλες μου εδώ...και βέβαια μια φάση είναι και περνάει...

Σε σκεφτόμουνα αυτές τις μέρες γιατί πήγαμε τζάμπο και πήρα μαζί μου την καμηλοπαρδαλίτσα μας..τη Σόφη (τη θυμάσαι;:D)...ολη μέρα την κρατάει και τη μασουλάει..και τη χάσαμε...και στεναχωρέθηκααα...Πήγα πίσω λοιπόν και έβλεπες μια τρελή να σκύβει μέσα στο πάρκινγκ και να κοιτάει κάτω από τα σταθμευμένα αυτοκίνητα μήπως είναι η Σόφη από κάτω χαχαχαχαχα Τελικά βρήκα ένα κατάστημα που την έχει...και την αγόρασα...με νέες βούλες...γιατι΄η προηγούμενη είχε γίνει αλμπίνο!;)

Κουκάκι μου...αααααααααχχχχχχ...σε μια βδομάδα πάω δουλειά και μου έγινε ψύχωση...όλη μέρα βλέπω εφιάλτες...Ουφ..ξε΄ρω όμως πως θα μας κάνεί και τους δύο καλό, και του μικρού αλλά και μένα...Το λέω για παρηγοριά βέβαια αυτό χαχαχαχαχα...Θα τον΄εχει η μαμά μου και το ξέρω πως πρέπει να είμαι ευγνώμων γι αυτό παρά σε μια ξένη...Της πήραμε ένα car seat από το τζάμπο και ίσως θα περνάει αυτή να τον πιάνει το πρωί και το μεσημέρι να τον παίρνω εγώ από κει...Θέλω να του δίνω εγώ το γάλα του πριν πάω δουλειά...και στη μαμά μου θα τρώει το φρούτο του...το μεσημέρι πάλι θα τρώμε μαζί αφού σχολάω στις 1...Μου λέει καιο μομέντος " τι να πούνε και οι άλλες κοπέλες που βλέπουνε τα μωρά τους στις 7 κλπ;" Δίκιο εχει μωρέ...αλλά είμαι εξαρτημένη νομίζω! Κι εγώ θηλάζω ακόμη (ποιος θα το φανταζότανε αφού δεν ήμουνα και φανατικιά) και θα το συνεχίσω όσο μπορώ...

Δομνινάκι μου ελπίζω να είναι καλά ο μικρούλης σου πια...Περιμένουμε νεάκια σου...

Μελετινάκι μου πώς είστε; Φωτογραφιούλα θα έχουμεεεεεεεεεεεεεε;;;;

Αχ πέρασε τόσος καιρός να σας γράψω που δεν ξέρω από πού να πρωτοξεκινήσω...

Εμείς μια το ένα μια το άλλο αλλάξαμε παιδίατρο...Καιρός ήτανε γιατί διαφωνούσαμε ως προς το θέμα της διατροφής...Το μομεντάκι δυσκολεύεται πάάάάρα πολύ με το μεσημεριανό...μόνο φρούτα και γάλα θέλει...Της υγιεινής διατροφής το παιδί μου χαχαχαχα...Του βάζω βέβαια κα ιβρώμη και κεχρί για να τα εμπλουτίσω λιγάκι...Το μεσημέρι ήτανε ένα δράμα...πολύ κλάμα...μα πολ΄όμως...και στενοχωριόμουνα που έβλεπε το κουτάλι και άρχιζε να ουρλιάζει...με τα ψυχολογικά το έκανα το παιδί...Η νέα παιδίατρος μου έδωσε πολλές συμβουλές...και φυσικά νέο μενού..χωρίς έτοιμες τροφές...Ελεος πια! Και επιτέλους μπήκε στη διατροφή μας το γιαούρτι και μας έσωσε...γιατί του αρέσει και τώρα πια τρώει ότι μπορώ να κρύψω μέσα στο γιαούρτι! Εστω και αυτό...τρώμε κοτόπουλο και μοσχάρι, λαχανικά διάφορα, πουργούρι και σιγά σιγά θα δοκιμάσουμε και τα μακαρονάκια...Ολα αλεσμένα πολύύύύ όμως...μόλις δοκιμάσω να μην είναι τόσο αλεσμένα αντιδρά...οπότε συνεχίζω με τους ρυθμούς του και ει΄μαι πολυ ευχαριστήμένη..όσο φάει ...δεν τον πιέζω και έτσι σταματη΄σανε τα κλάματα και πάμε παρακάτω...

Το πιο σημαντικό όμως νέο είναι πως ξεκινήσαμε φυσιοθεραπεία..ουφ...το μομεντάκι από όταν γεννήθηκε και λίγες μέρες μετά πρόσεξα πως έγερνε το κεφαλάκι του περισσότερο στη μια μεριά...ο καταπληκτικός γιατρός όμως μου έλεγε πως θα ισιώσει όταν κάτσει και τίποτα δεν είναι κλπ...ΕΤσι νόμιζα κι εγώ...και όταν τώρα αρχίσαμε τις στερεές και κάθεται πάλι γέρνει το κεφάλι και κατάλαβα πως κάτι δεν πάει καλά...

Τελικά μας καθοδήγησε η νέα παιδίατρος..ραιβόκρανο λέγεται και έχω καταστεναχωρηθεί....Ραιβόκρανο είναι η κλίση του κεφαλιού στη μια μερια΄...και τώρα αλλάξαμε όλες μας τις συνήθειες για να τον ενθαρρύνουμε να γυρνάει από την άλλη...και όλη μέρα τον έχω στο πάτωμα σε χαλάκια που του αγόρασα μπρούμυτα...δεν τον βάζουμε να κάθεται σχεδόν κα θόλου και ελπίζουμε να δυναμώσει..Ετσι μας είπανε...Ητανε πολυιδιότροπο το καημένο στην αρχή γιατί όλα του τα είχαμε αλλάξει, το μπρούμητα δεν του άρεσε:rolleyes: Εντάξει όμως..τώρα συνήθισε..και΄αρχισε να σέρνεται παντού και να το χαίρεται...Βελτιώθηκε λιγάκι αλλά έχουμε ακόμη πολλή δουλειά:rolleyes: Σε τέτοιες περιπτώσεις δεν ενδύκνειται το ριλαξάκι κι εμείς το είχαμε πολλές ώρες εκεί...δεν ενδύκνειται το car seat πολύ κλπ...Στεναχωρέθηκα πάάάρα πολύ....Πήγαμε και για εξετάσεις μήπως επηρεάστηκε και το ένα του ματάκι η όραση του εννοώ και γι αυτό έγερνε..ευτυχώς όλα καλά..Ουφ...

Αυτό το έχουνε πολλά μικρά μας είπανε..και ειδικά όταν είναι μεγάλα (όπως ο βουδάκος μου) που μέσα στην κοιλιά περιορίζονται και γέρνουνε και το κεφάλι τους εκεί και μετά συνεχίζουνε...Αλλά αν μας το έλεγε ο γιατρός από νωρίς δεν θα χρειαζότανε τόσες πολλές φυσιοθεραπείες τώρα..ουφ..αυτά...

Σας τρέλανα ε;


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Μομεντακι μου κι εμας η σοφη εχει ξεβαψει! Και καλα επειδη οι βαφες ειναι υγιεινες και οχι πλαστικα χρωματα ...με τα πλυσιματα και γλυψιματα φευγουν...χαιρομαι που σας αρεσε εστω και αν τωρα ειναι η σοφη νουμερο δυο! Συμβαινουν αυτα!!:P

Τωρα για τη μεση του πουθενα που λες...βαλε ακρη του πουθενα και εισαι μεσα χαχα!

Αν εχεις περιεργεια να δεις που ειμαι βαλε στο google Κυπρινος Εβρου και μετα μπορεις να γελασεις ελευθερα !!:tongue::tongue::tongue:

Μη τον πιεζεις με τις ποσοτητες και μη βιαζεσαι να αλεθεις λιγοτερο αν δε το δεχεται.Ειναι μικρουλης ακομα και το βαρος του ειναι πολυ καλο.και η καραμελιτσα αργησε πολυ να φαει μη αλεσμενο και το ενδιαμεσι σταδιο , το μισοαλεσμενο δε το ηθελε.Την αηδιαζε.Μπορει και ο μομεντακος να ειναι καπως ετσι.Εμεις περασαμε κατευθειαν στα μη αλεσμενα λιγο αργοτερα.Αλλα μη βιαζεσαι.Ολα θα γινουν στην ωρα τους οταν ειναι ετοιμος να το δεχτει.Ξεεις κανεναν ενηλικο ανθρωπο να τρωει αλεσμενα; οχι! Αρα καποια στιγμη αργα η γρηγορα την περνανε τη φαση.Αλλα παιδακια το κανουν αμεσως ..αλλα αργουν και αλλα αργουν πολυ! Αλλα μην αγχωνεσαι!!θα γινει!

Αφηνω τελευταιο το σοβαρο κομματι για το κεφαλακι..δε το ειχα ξανακουσει.Αλλα ο γιατρος σου επρεπε...χαιρομαι που αλλαξες και να μη ξαναπας! Μπορεις επισης να βαλεις μια διακριτικη βομβα στο ιατρειο του η να βαλεις καποια φιλη να πηγαινει και καλα ως επισκεπτρια και να ενημερωνει τους υπολοιπους ανυποψιαστους γονεις να την κανουν οσο ειναι καιρος!!Ηλπιζα οτι μπορει να ειναι ασχετος στη διατροφη αλλα να ειναι καλος σα γιατρος. μ αυτο αποδεικνυει οτι ειναι απλα τελειως ασχετος!!

καταλαβαινω τη στεναχρια σου..πιστευω ομως οτι θα φτιαξει...

και ναι επιτελους εβαλες τικερακιιιιι!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ βρε καραμελλάκι μου αυτές οι ιδέες σου για σαμποτάζ του γιατρού! χαχαχαχαχα

Σοβαρά όμως είναι από τους πιο γνωστούς και παλιούς παιδιάτρους που υπάρχουνε στην πόλη...και όλοι λένε τα καλύτερα...Για τη διατροφή βέβαια που ρώτησα από δω και από κει εκ των υστέρων όλοι μου επιβεβαίωσαν πως είναι "του έτοιμου"...Τώρα για το άλλο...ήμασταν και οι δύο κι εγώ και ο μομέντος πολύ θυμωμένοι...Ειδικα΄ο μομέντος ο οποίος περιτό να σου πω πως άρχισε τη δυσφήμιση:P...Για χάρη μου εμένα δεν τον πήρε τηλέφωνο να του τα πει...Δεν υπάρχει λόγος και δεν θα βγάλει πουθενά...Σαφώς ΔΕΝ θα ξαναπάμε εκεί...

Επίσης πολύ γέλασα με το Κυπρίνος γιατί πριν ήσουνα Κύπρο και τώρα Κυπρίνο! χαχααχαχα Αρχισα τα χαζά πάλι...

Οσο για τα αλεσμένα καθόλου δεν με αγχώνει η φάση...και βέβαια ούτε η ποσότητα γιατί είμαστε ΄΄ηδη βούδες ! Δεν είναι αναγκη να γίνουμε πιο μεγάλοι!:P Απλά θέλω να είναι δεκτικός στις γεύσεις...και στις υγιεινές επιλογές...μόνο αυτό...

Θα μπω να βρω την άκρη του πουθενά! Είμαί πολύ περιέργη! Ο μομέντος ακόμη γελάει με την "άκρη του πουθενά" χαχαχαχαχα


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

ΠΩ!!ΠΩ!!!Μπήκα να δω που είναι ο Κυπρίνος και εγώ!!!

Εντωμεταξύ αργούσε να φορτώσει τον χάρτη και σκεφτόμουν από μέσα μου καλά πόσο άκρη του πουθενά είναι αυτό το μέρος?? Τελικά φορτώθηκε ο χάρτης και έμεινα με τα μάτια γουρλωμένα!!!!Πολύ ΑΚΡΗ του ΠΟΥΘΕΝΑ όμως!!!!!παπαπαπααααααα!!!!πιο κοντά νομίζω είναι κανένα νοσοκομείο της Κων/πολης για να γεννήσεις παρά Ελληνικο!!! Εκεί θα σε βάλουν κιόλας αμέτι μουχαμέτι να γεννήσεις φυσιολογικά!!!χαχαχα!!όμως για το άκλαυτη που λες δεν ξέρω τι μπορεί να γινει..........χοχοχοχο!!!

Εντομεταξύ βρε Καραμελίτσα μου εκεί υπάρχει παιδίατρος να παρακολουθεί το μωράκι σας όταν γεννηθεί επειδή θέλει συχνή παρακολούθηση??

Μου φαίνεται πως η ζωή σας εκεί πάνω στο τέρμα του Θεού θα θυμίζει παλιές εποχές ε? Ωραίο αυτό!!! Φαντάζομαι κηπάκους και εξοχή και πολύ ωραία μέρη για να μεγαλώσεις παιδιά!!! Εντάξει με αγχώνει κάπως ότι η πιο κοντινή ειδικότητα σε γιατρό είναι ο φαρμακοποιός αλλά εύχομαι να είστε όλοι γεροί και δυνατοί και να μην χρειάζεστε γιατρούς και γιατροσόφια!!!:wink:


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κουκάκι διάβασα αυτό που έγραψες με το μειωμένο ωράριο και είπα να κάνω μια παρέμβαση.:P:p:pγια το καλο του κουκακίου!!! Κανονικά θα πρεπε να δουλευεις αντι 4 8ωρα και ενα ρεπο........3 8ωρα 1 6ωρο και μια μερα ρεπο. Δεν ξερω αν καταλαβες τι εννοω εκτος αν κανατε τετοια συμφωνια. Εννο'ω έτσι οπως δουλευεις .......δουλεύεις 2 ωρες παραπάνω ....γιατι να μην τις σχολας νωριτερα ωστε να βλεπεις παραπανω το μικρο κουκακι?;)

Αν δεν καταλαβες εννοω πως αν δουλευες καθε μερα με 2 ωρες μειωμενο θα δουλευες τη βδομαδα 30 ωρες ενω ετσι οπως το χεις κανει δουλευεις 32.

Θα μπορουσες να δουλευεις 3 μερες 8ωρο και ενα ρεπο και παλι 3 μερες εργασιμες και ρεπο....η αντιστοιχια είναι στις 4 μερες να δουλευεις 3 8ωρα και 1 μερα ρεπο. Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα:P

Μαθηματικό μυαλο δε μπορεις να πεις??:tongue::tongue::tongue:

χμ, ναι έχεις δίκιο Μελετινάκι μου όντως χάνω 2 ώρες την εβδομάδα αλλά νομίζω ότι δεν έχω επιλογές.......:roll: δηλαδή σου λένε ή επιλέγεις μειωμένο ωράριο ή μία μέρα ρεπώ...:| Πάντως θα το ρωτήσω με την πρώτη ευκαιρία στο γραφείο προσωπικού να δω τι θα μου πούν!;)

Ευχαριστώ!!!:cool:


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΩ!!ΠΩ!!!Μπήκα να δω που είναι ο Κυπρίνος και εγώ!!!

Εντωμεταξύ αργούσε να φορτώσει τον χάρτη και σκεφτόμουν από μέσα μου καλά πόσο άκρη του πουθενά είναι αυτό το μέρος?? Τελικά φορτώθηκε ο χάρτης και έμεινα με τα μάτια γουρλωμένα!!!!Πολύ ΑΚΡΗ του ΠΟΥΘΕΝΑ όμως!!!!!παπαπαπααααααα!!!!πιο κοντά νομίζω είναι κανένα νοσοκομείο της Κων/πολης για να γεννήσεις παρά Ελληνικο!!! Εκεί θα σε βάλουν κιόλας αμέτι μουχαμέτι να γεννήσεις φυσιολογικά!!!χαχαχα!!όμως για το άκλαυτη που λες δεν ξέρω τι μπορεί να γινει..........χοχοχοχο!!!

Εντομεταξύ βρε Καραμελίτσα μου εκεί υπάρχει παιδίατρος να παρακολουθεί το μωράκι σας όταν γεννηθεί επειδή θέλει συχνή παρακολούθηση??

Μου φαίνεται πως η ζωή σας εκεί πάνω στο τέρμα του Θεού θα θυμίζει παλιές εποχές ε? Ωραίο αυτό!!! Φαντάζομαι κηπάκους και εξοχή και πολύ ωραία μέρη για να μεγαλώσεις παιδιά!!! Εντάξει με αγχώνει κάπως ότι η πιο κοντινή ειδικότητα σε γιατρό είναι ο φαρμακοποιός αλλά εύχομαι να είστε όλοι γεροί και δυνατοί και να μην χρειάζεστε γιατρούς και γιατροσόφια!!!:wink:

χαχαχαχαχαχα Σαν τουρκικο΄σήριαλ! χαχαχαχαχαχα


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...