Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ...


Moments

Recommended Posts

Τον ταισα......οταν κανει τοσες ωρες να φαει το πρωι μετα που πειναει πιο συχνα για να αναπληρωσει,

Αυτα που λετε τα νεα μας. Καναμε και το πρωτο εμβολιο ..........από βαρος ειμαστε στο μεσο ορο και απο υψος ειμαστε ψηλοι. Γενικοτερα κανουμε πραγματα πριν απο την ηλικια μας και ειμαστε δρατηριοι. Ειμαι παρα πολυ χαρουμενη και ευτυχισμενη ......τον κοιταω και δεν τον χορταινω.....ακομα δεν εχω πιστεψει αυτο που μου συμβαινει.

Νασουλα μου να τα εκατοστησει ο γιοκας σου !!!!! Να τον χαιροσαστε. Πως τα πάει με το μωράκι ? αρχιζει να συνηθιζει την παρουσια του?

Καραμελλάκι μπεμπουλα περιμενουμε ε? Θα χει και αδερφάκι η καραμελλιτσα μας!!! Θα ναι και το ίδιο φυλο και μεγαλωνοντας θα λενε και τα μυστικά τους ;)

Δομνινάκι διακοπουλες ε?:D Αχ τι ωραια κανετε και μπανακια. Αληθεια πως ειναι αυτες οι ειδικες πάνες? Πηγατε και 4 μηνων ε? πωπω ....αληθεια ποσα κιλακια εισαστε σε αυτη την ηλικια?

Κουκακι τι κανει ο μικρουλης? εσεις κανετε μπανακια?

Μαρκελλακι και καραμελλακι φιλάκια στην κοιλιτσα σας!

Ιονελιτάκι ευχομαι να γινονται μερα με τη μερα πιο ευκολα τα πραγματα.

Μαριαμνάκι έχουμε καμμια ωραια σκανδαλιτσα απο το μικρο σου να μας περιγραψεις?

Ντεσκο πως εισαι? τι κανουν τα μικρα σας? που θα γουν γινει τωρα θηριακια:D Η μαμά σου?

Ροδακινουλα εσεις κανετε μπανακια?

Νικολινάκι σε σκέφτομαι πολυ, μομεντακι. μαρακια , τουρτιτσα, στελλιτσα,ανθουλα και σε όλα τα κοριτσάκια στελνω πολλα πολλα φιλακια!

Ελπιζω να καταφερνω να μπαινω πιο συχνα....σας σκεφτομαι συνεχεια και ποτε δε σας ξεχνω γιατι οτι εχω περάσει το πέρασα μαζί σας και είστε απο τα λίγα άτομα που μπορουν να καταλάβουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 223
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπραβο στα μωρουλινια μας που αρχισαν να κοιμουνται και να συνερχονται!

Εμεις παλι απο υπνο...ουτε νεογεννητο χαχα! ειδια χτες παρολο που την ειχα στο κρεβατι, ναι μεν δε ξυπναει τελειως να κλαιει αλλα κανει τουμπες και τρωω τις κλωτσιες της ζωης μου και δε κλεινω ματι!

Υποθετω δοντι αλλα ποιος ξερει τι τους φταιει... ιδρωμενη δεν ειναι να ζεσταινεται..κρυα δεν ειναι να κρυωνει...αρρωστουλα δεν ειναι...Απλα περιμενω και ελπιζω να φτιαξει λιγο ο υπνος της μεχρι να γεννησω γιατι αλλιως πραγματικα την εβαψααααα!!! Θα προσπαθησουμε να κανουμε και μια εκπαιδευση γιατι θελει μονο εμενα στον υπνο και ετσι και παει αλλος οταν ξυπνησει γινεται χαμος...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Απλα περιμενω και ελπιζω να φτιαξει λιγο ο υπνος της μεχρι να γεννησω γιατι αλλιως πραγματικα την εβαψααααα!!! Θα προσπαθησουμε να κανουμε και μια εκπαιδευση γιατι θελει μονο εμενα στον υπνο και ετσι και παει αλλος οταν ξυπνησει γινεται χαμος...

Πακετοοοοο......


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!!

Μολις κοιμήθηκε ο μπεμπίνος μου για βράδυ και μπήκα να πω μια καλησπέρα........σταθερος στο ωράριο του:tongue:

Καραμελλο μου πως τα πας με την εγκυμοσύνη σου? με το γιατρο που επέλεξες είσαι ευχαριστημένη?

Κλωτσάει η καραμελλίτσα ε? ζορικη:tongue:

Πες μου για τη μικρη μπεμπουλα......αυτη κλωτσάει?:

Νασουλα εσεις πως τα πάτε?

Για πες μου ποσα κιλακια ειστε τωρα?

Φιλάκια σε όλα τα κοριτσια....παω και γω να ξαπλώσω γιατι αυριο εχω και μια δουλιτσα το πρωι ....και θα μαι κομματια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!

Μελετινάκι μου πόσο χαίρομαι που εμφανίστηκες! Μας έλειψες! Βέβαια δεν χάρηκα που ταλαιπωρείσαι τόσο...Αχ σε ταλαιπωρεί ο μικρούλης; Φάση είναι! θα περάσει...αλλά φαντάζομαι χρειάζεται πολλή υπομονή...και αντοχές!

Καμιά φωτογραφιούλα να μας στείλεις;:D

Βγαίνω γιατί κάτι θέλει ο μομέντος....θα προσπαθήσω να επανέλθω...


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά ξέρω πως έχω χαθεί αλλά το μικρό μου φιρφιρίκι δεν μου αφήνει καθόλου ελεύθερο χρόνο μιας και απαιτεί το κάθε δευτερόλεπτο... αλλά μου αρέσει τρελλά.. Βρήκα δυο λεπτά καιρό και μπήκα να σας πω ότι ειμαστε καλά, περνάμε σούπερ και ροδίζουνε τα μαγουλάκια μας..

Ελπίζω να είστε όλες καλά, να περνάτε υπέροχα και με το καλό να γεννήσουνε τα κοριτσάκια που περιμένουνε..

Σας αγαπώ όλες πολύ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας!!!!!

Με θυμάστε???? χαχαχαχαχα!!! Είμαι η Κούκου και δεν είμαι καλά.............!!!

Είναι η πρώτη μέρα σήμερα που επέστρεψα στην δουλειά!!!

Στεναχωριέμαι πολύύύύ!!! Ο μπεμπάκος προς το παρών περνάει μια χαρά με την γιαγιάκα του αλλά μέχρι τις 4:30 που σχολάω είναι ακόμα σχεδόν 2 ώρες και μου έρχεται να κάνω χαρακίρι!!!

Μου λείπει πολύύύύ το χαμογελαστράκι μου!!!!!!!!Θέλω να το πάρω αγκαλίτσα και να το ξεζουμίσω!!!!αχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες!!! Τώρα θα γράφω συχνότερα γιατί θα ξεκλέβω χρόνο στην δουλειά!!!


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Κουκάκι μου! Κι εγω σε 3 βδομάδες τα ίδια θα έχω κι βλέπω ηδη εφιάλτες!:-/

και εγώ πραγματικά έβλεπα εφιάλτες μήνες τώρα που σκεφτόμουν την επανοοδό μου στην δουλειά!

Τελικά ο μικρός εχθές πέρασε πολύ καλά αλλά όλο το βράδυ απόψε ξυπνούσε και με έψαχνε ενώ και το πρωί μόλις σηκώθηκα από το κρεβάτι ξύπνησε και αυτός και μουρμούριζε :|

Τελικά πήγε δίπλα του η μαμά μου μήπως και ησυχάσει και κοιμηθεί αλλά δεν ξέρω τι έγινε μετά :?

Δεν μπορώ να πάρω και τηλ μήπως και κοιμήθηκε να μην τον ξυπνήσω και μου έρχεται να σκάσω....

Που θα πάει θα συνηθίσουμε όμως και εκείνος και εγώ!


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά συγνώμη που χάθηκα αλλά είχαμε περιπέτεια με τον μικρούλη μου.. Τον τσίμπησε κάτι στην παραλία.. έντομο που ήταν μολυσμένο και του δημιούργησε τρομερό πρήξιμο στα ποδαράκια. Ευτυχώς τον άρπαξα και τον πήγα αμέσως νοσοκομείο που μας κρατήσανε 2 μέρες και μας ταράξανε στην κορτιζόνη. Βλέπετε ο μικρούλης μου ήταν μόλις 4 μηνών και 10 ημερών και φοβηθήκανε για τα χειρότερα. Βγήκαμε σχετικά γρήγορα αλλά η κορτιζόνη του έφερε εκνευρισμό και σε συνδυασμό με τα δοντάκια μας που έχουν αρχίσει να μας ενοχλούν είχαμε πολλή γκρινια.. οπότε που καιρός.

Τώρα είμαστε πολύ καλύτερα και ευτυχώς έχουμε επανέλθει στον παλιό καλό μας εαυτό.

Κούκου μου γιατί είχα την εντύπωση ότι θα πήγαινες στη δουλειά από Σεπτέμβρη; άλλαξε κάτι και πήγες νωρίτερα;

Κι εγώ πρέπει να πάω στη δουλειά 1η Νοέμβρη και το σκέφτομαι από τώρα!

Σας φιλώ γλυκά και εύχομαι να περνάτε υπέροχα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να μαι κι εγωωωω!!!

Κουκακι Μομεντακι δυσκολη η επανοδος ε;; Μομεντακι εσενα ποιος θα κραταει το μπεμπη; Οι γιαγιαδες η θα βρειτε κοπελα;

Δε το εχω περασει αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι εισαστε πολυ τυχερες πρωτον που εχετε δουλεια αυτη την εποχη και δευτερον που εχετε βοηθεια και αναλαμβανει το παιδι ανθρωπος εμπιστοσυνης και οχι ξενος.παρ ολα αυτα εχετε ολα τα δικια του κοσμου να νιωθετε οπως λετε.Πραγματικα ειναι πιο δυσκολο να απογαλακτιστουμε εμεις απο αυτα παρα αυτα απο εμας! Μια χαρουλα θα ειναι τα μπεμπακια! θ συνηθισουν!Στη μαμαερχεται παντα πιο δυσκολο! Φοβερο ε;;;

Δομνινα μου το μπεμπουλη βρηκε το σιχαμενο να τσιμπησει; :evil::evil::evil::evil:

τι ητανε το ειδατε εκεινη την ωρα η μονο απο το πρηξιμο μετα;

Ειδα που το εγραψες και στο γκρουπ... Τι σου ειπανε τελικα μπορει να εφταιγε η κορτιζονη για τα κακα; Δε διαβασα τη συνεχεια το εχασα...

Εμεις ειμαστε καλα...

Η μεγαλη καραμελλιτσα μεταμορφωνεται σε ατακτο τερατακι γκρινιαρικο απαιτητικο και μολις εμαθε να λεει οχι στα παντα και η αρνηση παει συννεφο..

Και φυσικα ειναι σιφουνας θελει εναν ανθρωπο αποκλειστικα για να τρεχει απο πισω της να μαζευει τα συντριμια....

Η μικρη καραμελλιτσα κανει τουμπες χοροπηδαει ολη η κοιλια ριχνει και κατι καλες και σε καποια σημεια ψηλα ποναει πολυ και δε το ειχα αυτο στην πρωτη εγκυμοσυνη....Πετρωματακια αρκετα αλλα ισως λιγο καλυτερα γιατι σε καποαι φαση ειχα αρχισει να ανησυχω..

Και προχωραμε...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καραμελίτσα ποτε γεννάς? ποτε είναι η ΠΗΤ σου?

Εχεις δίκιο για την δουλειά μεγάλη υπόθεση να γυρνάς στην δουλειά αυτές τις εποχές που έχουν γίνει τόσο δύσκολα τα πράγματα και μακάρι να έχουμε δουλειά για πολύ ακομα!

Ο μικρός άλλες μέρες περνάει πολύ όμορφα και άλλες πάλι τον πιάνει το παράπονο ξαφνικά και βάζει τα κλάματα αλλά μετά του περνάει! Όταν επιστρέφω στο σπίτι στις 5 το απόγευμα δεν μου κάνει χαρές καθόλου! Γραπώνει το στήθος καλά καλά και ρουφάει με μανία σαν εξαρτημένος που παίρνει την δόση του!!

Μετά αφού φάει καλά καλά και ικανοποιηθεί αρχίζει τα χαμόγελα και τις γλύκες και τα χαδάκια!! Πονηρούλης...........!!!

Κατα άλλα έχει αρχίσει και επικοινωνεί τώρα πλέον και είναι πάνω στα ωραία του!

Επίσης έχει πλάκα στην θάλασσα! Τρελαίνεται!! Από μακρυά την βλέπει και χτυπάει χεράκια και ποδαράκια ξετρελαμένος! όταν μπει κιόλας μέσα αρχίζει και τις φωνές και τα γέλια!! έχει πλάκα! Δεν τον χορταίνω!

Μομεντούλα μου αν η μαμά σου έχει την δυνατότητα να κρατήσει τον μπέμπη σας να το προτιμήσεις τώρα που θα πας στην δουλειά γιατί πιστεύω θα είσαι πιο ήσυχη με την μαμά σου! Εγώ σκεφτομουν να πάρουμε μία κοπέλα γιατί η μαμά μου μένει μία ώρα μακρυά από το σπίτι μας αλλά δεν θα ήμουν ήσυχη καθόλου τελικά οπότε προτιμήσαμε να έρχεται η μαμά μου και ν δουλεύω 8ωρο τις 4 μέρες της εβδομάδας και να έχω το μειωμένο ωράριο με μία μέρα ρεπώ την Παρασκευή.

Αυτά προς το παρων

φιλιά σε όλες!


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ωραια ηλικια 8 μηνων κουκου μου!

Η μαμα σου κανει καθε μερα μια ωρα δρομο η της τον πηγαινετε εσεις εκει;

Η ΠΗΤ μου κανονικα ειναι 22 οκτωβριου.Αλλα τωρα παλευω να δωσω λιγες πιθανοτητες στο μωρακι μου να γεννηθει φυσιολογικα και οχι με καισαρικη.

τεσπα μη σας κουραζω με λεπτομερειες! Ελπιζω να καταληξω πριν γεννησω χαχα!

Θα σας ενημερωσω!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ωραια ηλικια 8 μηνων κουκου μου!

Η μαμα σου κανει καθε μερα μια ωρα δρομο η της τον πηγαινετε εσεις εκει;

Η ΠΗΤ μου κανονικα ειναι 22 οκτωβριου.Αλλα τωρα παλευω να δωσω λιγες πιθανοτητες στο μωρακι μου να γεννηθει φυσιολογικα και οχι με καισαρικη.

τεσπα μη σας κουραζω με λεπτομερειες! Ελπιζω να καταληξω πριν γεννησω χαχα!

Θα σας ενημερωσω!

Καραμελίτσα σκέφτεσαι για Vbac δηλαδη?? :o

Μπράβοοοοοο!!!Γενναία απόφαση!!!! Εγώ θα το ήθελα πολύ αλλά προς το παρών φοβάμαι! Πιστεύω είναι πολύ σημαντικό να έχεις ένα γιατρό που θα σε παροτρύνει για να το κάνεις! Πάντως έχω μάθει τον τελευταίο καιρό για πάρα πολλές περιπτώσεις vbac και είναι πολύ ενθαρρυντικό αυτό!!

Να ακόμα ένας μύθος που καταρρίφθηκε!! ότι δηλαδή 1 φορά καισαρική=πάντα καισαρική!;)

Πρόσφατα μία κοπέλα γέννησε το 3ο της παιδάκι φυσιολογικά μετά από 2 καισαρικές!;)


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

α!!για την μαμά μου ου με ρώτησες έρχεται την Δευτέρα το πρωί-πρωί και μένει μαζί μας μέχρι την Πέμπτη το απόγευμα! Κάποιες μέρες πολύ πιθανών να μείνω και εγώ Χανιά και να κάνω εγώ το δρομολόγιο αυτό γιατί και ο μπαμπάς μου είναι κρίμα να μένει μόνος του αφού έχει και ένα σωρό προβλήματα υγείας..... Εντάξει είναι και ο αδερφός μου στο δίπλα σπίτι αλλά εκείνος δουλεύει σχεδόν όλη την ημέρα......


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...