Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ...


Moments

Recommended Posts

Δομνινα τι φρουτακι ξεκινατε καλε; ποσο θα ειναι στις 15 αυγουστου; νωρις δεν ειναι;

Θα χετε κλεισει τον πεμπτο; πωπωωωωω περναει ο καιροοοος!!

Καραμέλλο μου 16 Αυγούστου κλείνουμε τον 5ο! Και ναι, ο καιρός περνάει με ταχύτητα φωτός.. Εσύ ήδη διανύεις τον έκτο μήνα... Μου είπε ότι θέλει να προλάβουμε τα καλά φρούτα (ροδάκινο, βερύκοκο, αχλάδι, μπανάνα).. ούτως ή άλλως θα μας πάρει κανένα μήνα μέχρι να τα προσθέσουμε όλα και εννοείται πως ο θηλασμός θα εξακολουθήσει να είναι το κυρίως γεύμα! Εσύ πως είσαι; Η μικρή τι λέει για την κοιλιά σου; Ο Καραμέλλος;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 223
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εχθές η μέρα μου ηταν τραγική.Όλη μέρα τα μικρά έκλαιγαν και στο τέλος από την κούραση έκλαιγα κάι εγωμαζί τους.Το αποκορύφωμα ήταν όταν είχα αγκαλιά τη μικρή και χτυπιοταν από το κλάμα ο Αλέξης είχε κολησει πάνω στα πόδια μου και έκλαιγε και αυτός ζητώντας μου να τον πάρω αγκαλιά.Ξαφνικά που λέτε κάνει ένα πραφη μικρή και χαιζει όλο τον κόσμο,στην κυριολεξία όμως,φαίνεται όπως την κρατούσα αγκαλιά είχε μετακινηθεί ελάχιστα η πάνα και γέμισε με κακά και εμένα αλλά και το χέρι του Αλεξακου.Έπρεπε να με βλέπατε...να τρέχω σαν την τρελή να κάνω μπάνιο δύο παιδιά ,που να κλαίνε ταυτόχρονα και εγώ χωρίς ρούχα γιατί είχα γίνει χάλια.Τι να σας λέω,μια ομορφιά.Αφού δεν πηδιξα από το μπαλκόνι πάλι καλά.

Το απόγευμα που ήρθε ο άντρας μου,μας πήρε και πήγαμε στον αδερφό του για να ξελαμπικαρουμε οικογενειακώς.Η μικρή ενώ έκλαιγε στο αυτοκίνητο όλη την ωρα,όταν φτάσαμε στα παιδιά ήταν μια κυρία.Και μάλιστα το βράδυ που γυρίσαμε την ταισα στις 11 και μετά κοιμήθηκε από τις 12 μέχρι τις 5.30.ουαου...δεν το πίστευα.Έφαγε και κοιμήθηκε άλλο ένα δίωρο.Σήμερα προς το παρών τα πράγματα είναι πιο ήσυχα.Η μικρή κοιμάται πάνω μου και ο Αλεξακος παίζει και λίγο μόνος του.

Δομνινα σούπερ ο μπεμπης σας.Αλήθεια πότε θα το βαφτισετε?

Καλές διακοπές αν δεν ξαναμιλησουμε,και καλά μπάνια.Ζηλεύω .

Καραμελακι τα γνωρίζω αυτά που μου λες,αλλά ο παιδίατρος μου το πρότεινε για να δούμε αν πρόκειται για αλλεργία ή για ψςυδοαλλεργια και της έχει περάσει.Τον εμπιστεύομαι γιατί και στον Αλέξη που είχαμε στην αρχή κάποια θεματακια ήταν απόλυτα σωστός σε αυτά που μου έλεγε.Θα δείξει,ελπίζω να έχει δίκιο και να μην χρειαστεί να ξανακάνω πλήρη αποχή.Προς το παρών όμως δεν τρώω ακόμα

γαλακτοκομικά αγελαδινα.

Πρέπει να ενισχύσω και το ανοσοποιητικό μου ρε γαμωτο και πρέπει να τρώω απ'όλα.

Εσυ πως τα πας?

Φιλάκια σε όλες.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νασούλα μου μάλλον ήταν η μέρα του χεσίματος χθες διότι και μένα ο μικρός με έχεσε πατόκορφα.. Εγώ τουλάχιστον όμως είχα μόνο αυτόν και τον εαυτό μου.. άσε που μετά έπρεπε να πλύνω στο χέρι τα ρούχα διότι τα συγκεκριμένα "περιττώματα" δεν βγαίνουν με τίποτε..

Δεν υπάρχει κανένας να σε βοηθήσει λίγο; ούτε έστω για μια ωρίτσα τη μέρα να παίρνει τον Αλέξη μια βόλτα για να ξελαμπικάρεις λιγάκι; Είναι κι αυτή η άτιμη η ζέστη που δεν παλεύεται με τίποτε και εννοείται πως δεν μπορείς να βγάλεις τη μικρή έξω ούτε γι' αστείο..

Εξοχικό δεν παίζει να πάτε κάποιες μέρες να χαλαρώσετε;;;

Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω με κάποιον τρόπο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινακι μου έτυχε αυτή την εβδομάδα να έχουν φύγει τα πεθερικά μου,αλλιώς έρχονται για μια ωρίτσα μέρα παρά μέρα και παίζουν λίγο με τον Αλέξη.Όταν δεν είχε τόση ζέστη,τον πήγαιναν και στην παιδική χαρά και ξέφευγε και αυτός λιγάκι.

Στο εξοχικό θα πάμε τον 15αυγουστο που θα πάρει άδεια ο άντρας μου.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Aχ βρε νασούλα μου σε διαβάζω και στεναχωριέμαι...Σιγά σιγά θα περάσουνε΄ολα αυτά και θα γίνουνε πιο εύκολα...οι κολικοί σιγά σιγά θα μειώνονται και όλα θα είναι ένα παρελθόν...Προσπαθώ να το δούμε λίγο θετικά...τι να πω...

Δομνινάκι μου αντε φρουτάκια κι εσείς...Εμείς δοκιμάσαμε μέχρι τώρα μήλο , αχλάδι και δαμάσκηνα (παστά)...Τώρα σκέφτομαι να τον δοκιμάσω βερίκοκα...

Καραμελλάκι τα βερίκοκα τα δίνω με ή χωρίς τη φλούδα; Ξέρεις αν βοηθάνει καθόλου στη δυσκοιλιότητα; Τα φρέσκα εννοώ...όχι τα παστά....


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μομεντακι κατ αρχην ..στα μουτρα σου χαχα! Με ολο το σεβασμο!καθε φορα που βλεπω το αβαταρ σου νιωθω μουτζωμενη!:P:p:p

Για το βερυκοκο νομιζω οτι βοηθαει στην περιπτωση σας..Να ρωτησουμε και κουκακι για την επισημη εγκριση!

Αχχχ νασουλααα...δυσκολες φασεις ρε παιδι μου...θελει απισατευτη ψυχραιμια...Και εμενα η καραμελλιτσα με ειχε ...καραμελλωσει πολλες φορες μεσα στη νυχτα οταν ειχε διαρροιες...φευγανε στα δυο μετρα απο τα αερια που ειχε το καημενακι κι ετσι οπως την αλλαζα νυσταγμενη πλααααατς ολα πανω μου και παντου τοιχο..πατωμα....τελειααα..

Και ναι δομνινα θελει και στο χερι αμεσως και ααααν βγει! Δεν ειναι μονο τα δικα σας χεχε!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

half-birthday-cake.jpg

Αντε κεραστείτε καλέ!!! Σήμερα γίναμε 6 μηνών άντρες και σαν χαζομαμά που είμαι ει΄πα να σας κεράσω!!!:D

Καραμελλάκι μου μα είδες αβατάρ ε; χαχαχαχαχαχα Το ξεκινήσαμε το βερίκοκο αλλά μάλλον δεν μας πολυάρεσε χαχαχαχα Οπως και να χει το φάγαμε με αχλαδι και δαμάσκηνο! Βασικά τα δαμάσκηνα είναι που τον χαλάνε περισσότερο γιατί είναι γλυκά για τα γούστα του...είναι των πιο ουδέτερων γεύσεων απ ότι μου φαίνεται γιατί τρώει με περισσότερη όρεξη την κολοκυθοπατατοσουπίτσα του!

Σήμερα για πρώτη φορά του έδωσα αχλάδι με βρώμη!:D Του άρεσε πολύ και χάρηκαααααααααααααααα!!! Ελπίζω να βοηθήσει κιόλας!!! Ουφ...πονάει πολύ και συνέχεια...Και αυτό που με θυμώνει περισσότερο είναι που παντού που διάβασα λέει πως στα παιδιά με οικογενειακό αλλεργιών ενδύκνειται να αρχίσουνε τις στερεές μετά τον 6ο μήνα...Εμείς τι στο καλό βιαστήκαμε; Αφού είχαμε θέμα και με το εντεράκι μας! Ουφ...τέσπα...Αύριο θα βάλω και φασολάκι στην σουπίτσα του και αυτά! Δεν θα προσθέσω κάτι καινούριο για λίγες μέρες να δω μήπως βοηθήσουνε όλα αυτά...Κατα το γιατρό μου σήμερα θα αρχίζαμε το φαριν λακτε...αλλά δεν και ούτε πρόκειται συντόμως!!!

Μας είπε και για ένα φάρ΄μακο για να κάνει τα κακάκια του πιο μαλακά αλλά θα κάνω ακόμη λίγο υπομονή μήπως τα κατα΄φερουμε με τη διατροφή...Του δίνω και περισσότερο νερό κατά τη διάρκεια της με΄ρας...και χαμομήλι και γλυκάνισο...για να δούμε! Καραμελλάκι είδες τι δυναμικό μενού; Μέσα στην υγεία και τις φυτικές ίνες είμαστε....το εντεράκι μας όπως ακόμη να το πάρει είδηση καλέ!!!

Εσύ τι γίνεσαι; Για πες νέα από τα σύνορα! Εντυπώσεις...καμιά γνωριμία κάνατε με γείτονες, ντόπιους κλπ; Για πες για πες!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλα μισογενεθλια λοιπον μομεντακι!Σβησατε και κερακι; χεχε!

Πολυ καλα τα πας με τη διατροφη και σε χαιρομαι! Δυναμικη και αποφασιστικη! Στα μουτρα του η φαριν λακτε ! Α στο καλο!

Για τα ευαισθητα και προβληματικα εντερακια στο ειχα πει κι εγω οτι καλυτερα να εχει κλεισει ο 6ος.Ετσι καναμε κι εμεις παρολο που η παιδιατρος ελεγε απο τον πεμπτο να ξεκινησουμε λαχανικα γιατι και καλα τα θηλαζοντα εχουν πιο πολλς πιθανοτητες να κανουν αναιμια και αν δε ξεκινησουμε στον 5ο τουλαχιστον να παρουμε συμπληρωμα σιδηρου.(δε ξερω ποσο το σκεφτηκε αυτο στην κατασταση του εντερου μας να της δωσω και σιδηρο θα ηταν το τελικο χτυπημα.)και φυσικα ουτε το ενα εκανα ουτε το αλλο και σε εξετασεις που προεκυψαν αργοτερα μια χαρα ηταν ο σιδηρος της. Εσυ αποφασιζες για το παιδι σου.Αν δε συμφωνεις τι θα κανει ο γιατρος; μηπως θα σε κανει ντα η θα ερθει το βραδυ στο σπιτι σου και θα το μπουκωσει φαριν λακτε;

Απο ντοπιους δεν εχω ιδιαιτερες επαφες...στο σουπερμαρκετ στο μαναβικο (φρουταρια χαχα) αυτα...

ΑΛΛΑ!!! Αυριο το πρωι θα πιουμε καφε με..τους σπιτονοικοκυρηδες ενος συναδελφου που λειπει για ταξιδι του μελιτος.Οταν ειχε ερθει ο καραμελος να βρει σπιτι εδω τον ειχε φιλοξενησει ο συγκεκριμενος συναδελφος και τον ειχαν τραπεζωσει μια δυο φορες οι σπιτονοικοκυρηδες του και τωρα εδω και ενα μηνα μας κυνηγανε να παμε για καφε...εντομεταξυ...παπουδες ετσι; Να παμε με τους παππουδες για καφε για ποιο λογο;;;; ποσο βαριεεεεμαιιι!! Και αυτος μιλαει τττοοοοσοο πολυυυ !! και λεει συνεχεια τα ιιιδιαααα!! Σπιτονοικοκυρη δεν ειχαμε και βρηκαμε!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλή σας μέρα..

Είμαι στο χωριό εδώ και μια βδομάδα και όπως καταλαβαίνετε μου είναι πραγματικά δύσκολο αφενός να βρω το χρόνο και αφετέρου να βρίσκω ίντερνετ για να σας ενημερώνω.. Είμαστε καλά, την Τρίτη που μας έρχεται κλείνουμε τους 4 μήνες και είμαστε όλο χαρά και ζωντάνια.. Φοράμε τις ειδικές πάνες για κολύμπι και σκίζουμε τις θάλασσες χτυπώντας χεράκια και ποδαράκια.. Η μαμά και ο μπαμπάς κατουριούνται από τη συγκίνηση και τη χαρά τους.. Θηλάζουμε ακόμη αποκλειστικά και τον επόμενο μήνα θα ξεκινήσουμε και φρουτάκια..

Η χαρά μου και η ευτυχία μου είναι απερίγραπτη Σας φιλώ γλυκά και σας σκέφτομαι!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!!

Εχω πάάάρα πολύ καιρό να μπω το ξέρω , αλλά έτσι όπως είναι η καθημερινότητα μου το λάπτοπ μου έχει μετακομίσει σε άλλο δωμάτιο και δεν ανοίγει σχεδόν ποτέ....κάτι πρέπει όμως να κάνω και με αυτό:tongue:

Μπήκα και διάβασα τα τελευταία νέα σας γιατί σίγουρα θα ναι μαζεμένες πολλές σελιδούλες.......μακαρι να βρω την ευκαιρια να τις διαβάσω και αυτές.

Να πω Χρονια πολλά στο μικρο μομεντάκι που έκλεισε το μισό χρόνο:D:D:D

Τα δικά μου νέα.......δεν ξέρω από που να αρχίσω.

Να πω ότι ακόμα δεν έχω ένα φυσιολογικό πρόγραμμα..........στις αρχές ξυπνουσα ανα 3ωρο να τον ταιζω τα βράδια.........τώρα δε χρειάζεται καν να ξυπνήσω το βράδυ γιατί πολύ απλά δεν κοιμάμαι τα βράδια:rolleyes:

Μου εχει υιοθετησει ενα πρόγραμμα όπου από το βράδυ έχει μάτι γαρίδα και αν δεν πάει 5,00 με 6.00 το πρωί δεν κοιμάται........και αυτό επειδή έχει εξαντληθεί......κάνει προσπάθειες και τοτε να ανοιξει τα μάτια του αλλά αυτα τον προδίδουν και κλείνουν. Στην κουνια του όταν τον βάζω κλαιει με το που καταλαβαινει οτι θα τον βάλλω.......στο κρεβατι το διπλο με εμενα διπλα πάλι κλαίει.........το μονο που τον ηρεμει ειναι να ειναι αγκαλια μαζι μου στο κρεβατι πάνω μου.........εκει μπορει και κοιμαται.....αλλα δε μπορω εγω.....και δε γινεται να κοιμαται με αυτο τον τροπο ολο το βραδυ. Όποτε κοιμαται πανω μου τον αφηνω μια δυο ωρες να κοιμηθει βαθιά.......και μολις τον βάζω διπλα μου στο ιδιο βρε κοριτσια κρεβατι (στο διπλό) μεσα σε ενα 5 λεπτο το χει καταλάβει και χαλάει τον κόσμο, Αν δε φτασει το ξημερωμα να εξαντληθει δεν κοιμαται. Το προγραμμα αυτο εγινε από τη στιγμη που ειχε κολικους που δεν κοιμοταν τα βράδια από τον πονο......αχ και κει περασαμε πολυ δυσκολα,,,,,υπέφερε πολύ ο καημενουλης........τωρα ομως περασαν με εξαιρεση το χθεσινο που πρεπει να χε πονακια......αλλα μας εμειναν τα ξενυχτια. Ειμαστε ξενυχτηδες:tongue:

Όπως καταλαβαίνεται πέφτω το πρωί για ύπνο....όπου ξυπνάει κάποια στιγμή μρτα απο ενα 3 ωρο και τοτε τον θηλάζω και μπορει να μου ξανακοιμηθει μεχρι το επομενο γευμα. Αρχικά ερχοταν και η μαμα μου καθημερινα να κοιμαμαι εγω τα πρωινα......και τωρα ερχεται καποιες ωρες γιατι προσπαθω να βρω και γω ενα ρυθμο ,,,,και λεω αφου εστω κοιμαται ο μικρος το πρωι να κοιμαμαι μαζι του.

Η διατροφή του.......έκανα προσπάθειες πολλές να μη χαθει το δικο μου γάλα που δεν ηταν πολυ ....και προσπαθησα να το αυξησω.........αυτο που καταφερα ειναι να το διατηρησω και λιγο να το αυξησω αλλα ο μικρος τρέφεται και με ξενο γάλα. Προσπάθησα και με θηλαστρα ....οπου ακομα εχω και το νοσοκομειακο που εχω νοικιασει.......ακους Κουκάκι? αλλά πέρα από τα ωφ'ελη που εχει το μητρικο γάλα ειναι και αυτη η επαφη ......κοριτσια θα ξαναμπω ...κλαει ο μικρος...πρεπει να τον ταισω.............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ααααχχχ...μελετινα μου...ο μπεμπης σου λεει τοσο κοπο εκανες ναμε αποκκτησεις,τωρα θα νιωσεις καααθε στιγμη της μητροτητας!γιατι να θες να κοιμηθεις ενωμπορουμε να ειμαστε αγκαλιτσα;;;

πραγματικα καποια μωρακια περνουν πολυ δυσκολα τους πρωτους μηνες.ειχαμε βγειι τιις προαλλες για καφε μ ενα ζευγαρι με διδυμα 3ων μηνων και λεω πραγματικα ετσι κανω και τετραδυμα.καθονταν συτο καροτσακι ηπιαν γαλα το αλλο κοιμηθηκε μονο του το ενα χαζευε γυρω γυρω και το βραδυ ξυπνανε λεειι μια φορα.εγω στην αντιστοιχη φαση ημουν μ ενα μωρο κρεμασμενο πανω μου σε μαρσιπο σλινγκ στηθος...βολτες π3ρα δωθε για να κοιμηθει μονο αγκαλια το καροτσακι και το καλαθι ειχαν καρφια!

αλλα μελετινα μου δεν ειχαμε αυτο το βραδυνο.επειδη τη μερα κοιμοταν ελαχιστα για την ηλικια της λογω κολικων το βραδυ εμπαινε στην κουνια.και οχι οτι δε ξυπναγε η ξανακοιμοταν ευκολα αλλα οχι αυτο ξτο πραγμα που περνας εσυ.

με το θηλασμο δεν ηρεμει;αν ξαπλωσετε δλδ στο πλαι και του δωσεις να πιπιλαει,κι ας μην εχειαρκετο γαλα,δε το θελει;εμενα αυτο με εσωσε απο ενα σημειο και μετα που κοντευα να καταρρευσω και ετσι κοιμομουν λιγο κι εγω...

πιστευω οτι το παθαινουν απ τους παλιοκολικουςς.ακομα κι ας δεν εχουν εκεινη την ωρα θελουν ασφαλεια.και η σταση που περιΓαφεις μαλλον τον ανακουφιζει γιατι ακουμπαει η κοιλιτσα ζεσταινεται και νιωθει ασφαλεια.θα περασει ομως αυτη η φαση. που θα παειιι;;;;

ποσο εισαστε τωρα;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά πολλά γαμπρούλι μας τί και αν είναι μισογενέθλια οι ευχές είναι από καρδιάς:P:p:p:p:p

Αυτό που λες για τα διδυμάκια Καραμέλο έτσι είναι και το βαφτιστήρι του άντρα μου (δίδυμα με εξωσ.) πάμε για καφέ και εμείς πρέπει να κάνουμε πιό πολύ θόρυβο και εννοείται για φαγητό και ποτό καθιστό άνετα....στο μπάνιο δε μόνο να χεις οπτικό πεδίο τπτ άλλο..από ύπνο 12ωρα.....ειναι 3 χρονων!

οποτε μπαίνω και σας διαβάζω κρατάω συμβουλές που θα χρειαστώ όταν με το καλό έλθει η μικρή μας...Μελετινάκι εμείς τα λέμε και τηλεφωνικώς καλό κουράγιο, και με τα άλλα κοριτσάκια πάνω κάτω στο τσατ του fb εδώ δεν πολυμπαίνω γτ χρησιμοποιώ το τάμπλετ και δε θυμάμαι καν τους κωδικούς μου χιχιχιχ.....Φιλιά σε όλες όλες Δομνίνα καλές βουτιές σε σένα και το μικρό σου θαυματάκι!!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.Χάθηκα λίγο,αλλά όλη μέρα με δύο παιδιά που σε χρειάζονται ταυτόχρονα είναι λίγο δύσκολο να μπαίνω και να γράφω.Μπαίνω λίγο fb τις ώρες που θηλάζω και αυτό είναι όλο.

Μελετινα τα δικά μου στα είπα και στο κιν.Τωρα είδα και τα δικά σου τα νέα.Δύσκολα πολύ με τον ύπνο και σε καταλαβαίνω απόλυτα.Με τον Αλέξη είσασταν έτσι,δεν κοιμόμασταν ποτέ,γιατί κοιμόταν το πολύ μια ωρα και μετά ξυπναγε με κλάμα.Κοιταγα τις προαλες το ημερολόγιο του και είδα ότι για να κοιμηθεί 5-6 ώρες συνεχόμενες έπρεπε να φάει 9 μηνών!!!,οπότε καταλαβαίνεις.Υπομονή βρε κοριτσάκι και κάνε και αυτό που σου λέει το καραμελακι με το θηλασμό στο κρεβάτι,μπορεί να βοηθήσει,αν και εμένα αυτή η στάση δεν με βόλεψε καθόλου,δεν ξέρω,μπορεί να κάνω και κάτι λάθος.

Καραμελακι ο μπεμπης της μελετινας είναι 2,5 μηνών.Με την μπουμπου μου εχουν μια βδομάδα διάφορα.

Εμείς κορίτσια φτου φτου μην μας ματιασω είμαστε καλυτερα.Οι κολικοί έχουν μειωθεί παρά πολύ,οπότε κάθετε και λίγο στο ριλαξ και χαζεύει,όχι για πολύ,αλλά κάτι είναι και αυτό.Μελετινακι εσύ μην το διαβάσεις αυτό,χιχιχι,αλλα η μικρή εδώ και μια βδομάδα που έχουν σταματήσει οι κολικοί κοιμάται το βράδυ 5ωρα.Και όταν

ξυπναει,έχει όρεξη για παιχνίδια και γέλια.Αν εκείνη η ωρα δεν ήταν στις 4 τα ξημερώματα,θα ήταν ακόμα καλύτερα,αλλά ας μην είμαι και αχάριστη.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σας πω ότι το Σάββατο το μικρό μου το αγοράκι έγινε 2 χρονών,το μαναρι μου.Του κάναμε μια μικρή γιορτουλα,μεταξύ μας,λόγω της μικρής.Την ωρα που του τραγουδούσαμε το τραγουδάκι της τούρτας,κάπως του ήρθε όλο αυτό και φοβήθηκε ή ντραπηκε,δεν ξέρω,και έβαλε τα κλάματα.

Μετά του είχε κάτσει αυτό το σκηνικό και όταν του λέμε το τραγούδι ακόμα και μόνοι μας όταν είμαστε,πάλι βάζει τα κλάματα.Αλλο πάλι και τούτο.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και πάλι.........τι κάνετε?

Αχ κοριτσια σημερα νιωθω ξεκουραστη:rolleyes:

Χθες ο μικρος κοιμηθηκε γυρω στις 3 και........(παραδεισος μου φανηκε) .........ξυπνησε μονος του στις 8 και ....τον εβαλλα στο στηθος δε σηκωθηκα καν .............και μετα ξανακοιμηθηκαμε;)......κοιταζω καποια στιγμή την ωρα και ηταν 11 και αφου τον ξαναβαλλα στο στηθος ειπα να του φτιαξω και λιγο γαλα γιατι ειχε να φαει απο τις 2 το βραδυ.......αφου εφαγε λιγακι...........ξανακοιμηθηκαμε ως τις 2.30 το μεσημερι .....που βρε κοριτσια εγω τον ξυπνησα μολις ειδα την ωρα.........εκεινος ακομα θα κοιμοταν......και μαλιστα δεν πεινουσε ....τον εκανα ενα μπανακι και μετα γυρω στις 3.00 εφαγε.

Αυτα μου τα κανει τις τελευταιες μερες......δηλ μκπορει να κοιμαται αργα αλλα κανει πολλες ωρες να φαει,,,,,,,και τον εχω στο νου μου γιατι τωρα που ειναι καλοκαιρακι πρεπει να ενυδατωνεται................και προχθες παλι στη 1.30 εφαγε πρωτο γευμα με μπιμπερο απο τις 3 το βραδυ.....βεβαια ενδιαμεσα τον βαζω στο στηθος αλλα ποσο να φαει? δεν νομιζω οτι εχω πολυ γαλα....αφηστε που ναρκωνεται και τον χαιδευω για να ξυπναει λιγακι να τρωει.

Καραμελλάκι αυτο που ειπες δηλ να τον βαζω στο στηθος το βραδυ το κανω και ηρεμει παρα πολυ.......καποιες φορες κοιμαται βγαζοντας το στομα του απο το στηθος..........και μετα απο ενα 5 λεπτο που το συνηδειτοποιει παλι αρχιζει και κλαιει............μονο γυρω στις 5 το πρωι πιανει αυτο το κολπακι επειδη εχει εξαντληθει . Εγω τον θηλαζω στα πλαγια αλλα δε μπορω να κοιμηθω ευκολα σε αυτη τη σταση .........αφηστε που καμμια φορα τελειωνει το γαλα μου και κλαει ο καημενου΄λης που δε βρισκει τπτ.

Καραμελλάκι στις βολτιτσες ειμαι τυχερη μπορω να πω.....δυο φορες εχουμε βγει με κοσμο και καθεται ξυπνιος στο καροτσάκι του και χαζευει......θα τον σηκωσω μονο αν χρεαστει να τον ταισω και μετα θα τον ξαναβαλλω στο καροτσι........του αρεσουν οι βολτες.

Με το καροτσι τον βγαζω σχεδον καθε μερα.......και ακουω που λετε πως τα δικα σας κοιμουνται....εμενα δεν κοιμαται ποτε....αλλα ειναι σχετικα ησυχος......καθεται και παρατηρει;)

Επανερχομαι............μου γκρινιαζει λιγακι:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...