Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ...


Moments

Recommended Posts

παιδιατρο εχει στην ορεστιαδα της μεγαλης καραμελλιτσας.Η Ορεστιαδα ειναι μιση ωρα απο εδω και ειναι μεγαλη πολη. Απο εκει ειναι κοντα το διδυμοτειχο και δεν εχουν αλλο νοσοκομειο, πανε εκει.Απο εδω πεφτει μακριουτσικα! Αλλα και τι να κανω!

Αυτο για την Κωνσταντινουπολη δεν ειναι κακη ιδεα! αληθεια γιατι το λες; ειναι θεμα θρησκειας; δε δεχονται την καισαρικη; Δε το ξερω...να το σκεφτω αν ειναι μουχαχα!

Εντωμεταξυ ειναι μουσουλμανος αυτος που θα παω στο διδυμοτειχο αλλα δε τον βλεπω να το υποστηριζει!:P


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 223
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας...

για να ειμαι απολυτα ειλικρινης σας διαβασα οριζοντιως χιχιχι

ειστε καλα ομως απο οτι ειδα και σεις και τα μπεμπακια σας

εμεις γυρισαμε με πολυ περισσοτερα κλωτσιδια και λιγες ενοχλησεις στην κοιλια αλλα απο οτι διαβαζω ειναι απολυτα φυσιολογικο πια σημερα μπηκα στον ογδοο

τικερακι δεν εχω ιδεα πως βαζουν:)

στο σπιτι οι δουλειες καλα κρατουν βαψιμο συγυρισμα ρουχα απο κουμπαρες πορτ μπεμπε κλπ κλπ γτ οπως και να το κανουμε εμεινα σχεδον τελευταια που δεν ειχα κανει παιδακι και τωρα τα δινουν ολα σε μενα:) δε το συζηταμε ομως με τετοια κριση και πραγματα που θα ειναι χρησιμα για ενα τριμηνο δεν αξιζει να δωσεις λεφτα παραπανω θεωρω....

αυτα την Πεμπτη εχω γιατρο να κανουμε το 3ο ντομπλερ ελπιζω ολα καλα...:)

φιλια σε ολες και υποσχομαι να σας διαβασω αναλυτικα προς το παρον βαριεμαι να βαλω και τονους ειμαι σε Mode διακοπων μαλλον ακομα οχι για πολυ ομως χιχιχιχιχχιχιχ απο Οκτωμβρη τα δυσκολα, τα ωραια δυσκολα όμως:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!

Καραμελλάκι έτσι όπως σε διαβάζω λες και είστε στη μέση του πουθενά...Ακούς εκεί το πιο κοντινό σε γιατρό είναι ο φαρμακοποιός! χαχαχαχα Αχ μπράβο σου όμως που είσαι ψύχραιμη και που θα το παλέψεις για φυσιολογικό τοκετό! Σου εύχομαι να έρθουνε τα πράγματα όπως εσύ θες! Η μεγάλη καραμελλίτσα αγριεύει ε; Και όταν έρθει η μικρούλα εκεί να δεις που θα αντιδρά περισσότερο...τουλάχιστον έτσι συνέβηκε σε μια δυο φίλες μου εδώ...και βέβαια μια φάση είναι και περνάει...

Σε σκεφτόμουνα αυτές τις μέρες γιατί πήγαμε τζάμπο και πήρα μαζί μου την καμηλοπαρδαλίτσα μας..τη Σόφη (τη θυμάσαι;:D)...ολη μέρα την κρατάει και τη μασουλάει..και τη χάσαμε...και στεναχωρέθηκααα...Πήγα πίσω λοιπόν και έβλεπες μια τρελή να σκύβει μέσα στο πάρκινγκ και να κοιτάει κάτω από τα σταθμευμένα αυτοκίνητα μήπως είναι η Σόφη από κάτω χαχαχαχαχα Τελικά βρήκα ένα κατάστημα που την έχει...και την αγόρασα...με νέες βούλες...γιατι΄η προηγούμενη είχε γίνει αλμπίνο!;)

Κουκάκι μου...αααααααααχχχχχχ...σε μια βδομάδα πάω δουλειά και μου έγινε ψύχωση...όλη μέρα βλέπω εφιάλτες...Ουφ..ξε΄ρω όμως πως θα μας κάνεί και τους δύο καλό, και του μικρού αλλά και μένα...Το λέω για παρηγοριά βέβαια αυτό χαχαχαχαχα...Θα τον΄εχει η μαμά μου και το ξέρω πως πρέπει να είμαι ευγνώμων γι αυτό παρά σε μια ξένη...Της πήραμε ένα car seat από το τζάμπο και ίσως θα περνάει αυτή να τον πιάνει το πρωί και το μεσημέρι να τον παίρνω εγώ από κει...Θέλω να του δίνω εγώ το γάλα του πριν πάω δουλειά...και στη μαμά μου θα τρώει το φρούτο του...το μεσημέρι πάλι θα τρώμε μαζί αφού σχολάω στις 1...Μου λέει καιο μομέντος " τι να πούνε και οι άλλες κοπέλες που βλέπουνε τα μωρά τους στις 7 κλπ;" Δίκιο εχει μωρέ...αλλά είμαι εξαρτημένη νομίζω! Κι εγώ θηλάζω ακόμη (ποιος θα το φανταζότανε αφού δεν ήμουνα και φανατικιά) και θα το συνεχίσω όσο μπορώ...

Δομνινάκι μου ελπίζω να είναι καλά ο μικρούλης σου πια...Περιμένουμε νεάκια σου...

Μελετινάκι μου πώς είστε; Φωτογραφιούλα θα έχουμεεεεεεεεεεεεεε;;;;

Αχ πέρασε τόσος καιρός να σας γράψω που δεν ξέρω από πού να πρωτοξεκινήσω...

Εμείς μια το ένα μια το άλλο αλλάξαμε παιδίατρο...Καιρός ήτανε γιατί διαφωνούσαμε ως προς το θέμα της διατροφής...Το μομεντάκι δυσκολεύεται πάάάάρα πολύ με το μεσημεριανό...μόνο φρούτα και γάλα θέλει...Της υγιεινής διατροφής το παιδί μου χαχαχαχα...Του βάζω βέβαια κα ιβρώμη και κεχρί για να τα εμπλουτίσω λιγάκι...Το μεσημέρι ήτανε ένα δράμα...πολύ κλάμα...μα πολ΄όμως...και στενοχωριόμουνα που έβλεπε το κουτάλι και άρχιζε να ουρλιάζει...με τα ψυχολογικά το έκανα το παιδί...Η νέα παιδίατρος μου έδωσε πολλές συμβουλές...και φυσικά νέο μενού..χωρίς έτοιμες τροφές...Ελεος πια! Και επιτέλους μπήκε στη διατροφή μας το γιαούρτι και μας έσωσε...γιατί του αρέσει και τώρα πια τρώει ότι μπορώ να κρύψω μέσα στο γιαούρτι! Εστω και αυτό...τρώμε κοτόπουλο και μοσχάρι, λαχανικά διάφορα, πουργούρι και σιγά σιγά θα δοκιμάσουμε και τα μακαρονάκια...Ολα αλεσμένα πολύύύύ όμως...μόλις δοκιμάσω να μην είναι τόσο αλεσμένα αντιδρά...οπότε συνεχίζω με τους ρυθμούς του και ει΄μαι πολυ ευχαριστήμένη..όσο φάει ...δεν τον πιέζω και έτσι σταματη΄σανε τα κλάματα και πάμε παρακάτω...

Το πιο σημαντικό όμως νέο είναι πως ξεκινήσαμε φυσιοθεραπεία..ουφ...το μομεντάκι από όταν γεννήθηκε και λίγες μέρες μετά πρόσεξα πως έγερνε το κεφαλάκι του περισσότερο στη μια μεριά...ο καταπληκτικός γιατρός όμως μου έλεγε πως θα ισιώσει όταν κάτσει και τίποτα δεν είναι κλπ...ΕΤσι νόμιζα κι εγώ...και όταν τώρα αρχίσαμε τις στερεές και κάθεται πάλι γέρνει το κεφάλι και κατάλαβα πως κάτι δεν πάει καλά...

Τελικά μας καθοδήγησε η νέα παιδίατρος..ραιβόκρανο λέγεται και έχω καταστεναχωρηθεί....Ραιβόκρανο είναι η κλίση του κεφαλιού στη μια μερια΄...και τώρα αλλάξαμε όλες μας τις συνήθειες για να τον ενθαρρύνουμε να γυρνάει από την άλλη...και όλη μέρα τον έχω στο πάτωμα σε χαλάκια που του αγόρασα μπρούμυτα...δεν τον βάζουμε να κάθεται σχεδόν κα θόλου και ελπίζουμε να δυναμώσει..Ετσι μας είπανε...Ητανε πολυιδιότροπο το καημένο στην αρχή γιατί όλα του τα είχαμε αλλάξει, το μπρούμητα δεν του άρεσε:rolleyes: Εντάξει όμως..τώρα συνήθισε..και΄αρχισε να σέρνεται παντού και να το χαίρεται...Βελτιώθηκε λιγάκι αλλά έχουμε ακόμη πολλή δουλειά:rolleyes: Σε τέτοιες περιπτώσεις δεν ενδύκνειται το ριλαξάκι κι εμείς το είχαμε πολλές ώρες εκεί...δεν ενδύκνειται το car seat πολύ κλπ...Στεναχωρέθηκα πάάάρα πολύ....Πήγαμε και για εξετάσεις μήπως επηρεάστηκε και το ένα του ματάκι η όραση του εννοώ και γι αυτό έγερνε..ευτυχώς όλα καλά..Ουφ...

Αυτό το έχουνε πολλά μικρά μας είπανε..και ειδικά όταν είναι μεγάλα (όπως ο βουδάκος μου) που μέσα στην κοιλιά περιορίζονται και γέρνουνε και το κεφάλι τους εκεί και μετά συνεχίζουνε...Αλλά αν μας το έλεγε ο γιατρός από νωρίς δεν θα χρειαζότανε τόσες πολλές φυσιοθεραπείες τώρα..ουφ..αυτά...

Σας τρέλανα ε;

ο γαμπρούλης μας μια χαρα θα τα καταφερει και θα τρωει τ απαντα και ισιος θα γινει........:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας..

Μπήκα κι εγώ σαν σίφουνας να σας πω ότι είμαστε καλά και μεγαλώνουμε μέρα με τη μέρα όλο και περισσότερο! Είμαστε κοντά στα 7.5 κιλά και αρχίσαμε και το φρούτο.. Όλη την προηγούμενη βδομάδα τρώγαμε μήλο και από σήμερα προσθέσαμε και τη μπανάνα.. Ο μπέμπης τα τρώει με ευχαρίστηση και έτσι έχω σκοπό να συνεχίσω κάθε βδομάδα να του προσθέτω καινούργιο φρούτο και να καθυστερήσω αρκετά να του αρχίσω τα κρέατα και τα λαχανικά μιας και θηλάζουμε συνεχώς..

Εγώ το μειωμένο ωράριο το έχω πάρει όλο μαζί (συνολικά 3.5 μήνες) και έτσι επιστρέφω στη δουλειά στις 4 Νοέμβρη.. Έχω καιρό ακόμη θα μου πείτε αλλά το σκέφτομαι από τώρα. Τον μπέμπη θα τον κρατάει αναγκαστικά η πεθερά μου η οποία θα έρθει να μείνει μαζί μας από τον Οκτώβρη μέχρι και του χρόνου τον Ιούνη (δεν θέλω καθόλου αλλά η ανάγκη βλέπετε).. τουλάχιστον ξέρω ότι αγαπάει το παιδί και θα κάνει ότι της πω.

Ο μικρός έχει φτιάξει πλέον το πρόγραμμά του μια χαρά και έτσι κοιμάται από τις 8.30 έως τις 8 το πρωί με ένα μόνο νυχτερινό ξύπνημα για φαγητό. Γυρνάει από μπρούμητα ανάσκελα και θέλει να κάθεται στον πωπό του κάθε μέρα και περισσότερο. Κουνάει χεράκια ποδαράκια συνέχεια και γελάει ακατάπαυστα.. Σε γενικές γραμμές είναι ένα πολύ χαρούμενο παιδάκι σχεδόν απροβλημάτιστο. Τα ούλα μας έχουν αρχίσει να μας ενοχλούν αλλά το παλεύουμε..

Χαίρομαι που είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμη καλύτερα..

Ελπίζω να καταφέρω να ξαναμπώ πολύ σύντομα..

Σας φιλώ όλες!

ΥΓ: Καραμέλλο μου για τα κακάκια που με ρώτησες. Η δική μου η παιδίατρος θεώρησε πως ήταν αλλεργία στο αγελαδινό γάλα γι αυτό και έκανα διατροφή μια βδομάδα. Δυστυχώς δεν είδαμε καμία βελτίωση. Έτσι τον πήγα σε μια παιδίατρο εδώ στο βόλο στην οποία πήγα και δειγμα πάνας. Δεν είδε κανένα δείγμα αλλεργίας και έτσι επιστρέψαμε στην παλιά καλή μας διατροφή. Εγώ πιστεύω πως ήταν συνδυασμός της κορτιζόνης και των δοντιών.. Τώρα που έχουμε αρχίσει φρούτα είναι πιο σφιχτά πάντως..

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Δομνινα μου που ειναι ολα καλα!

Και με τη διατροφη πολυ καλα κανετε και δε βιαζεστε γιατι πολλες φορες μας πιανει ανυπομονησια να τα δοκιμασει ολα και αυτο μονο καλο δεν ειναι...σιγα σιγα...

Εμεις απο υπνο χααααλιααα..δε ξερω τι την ενοχλει.Βγαινει ο τελευταιος κυνοδοντας και ισως ειναι αυτο...εχω φαει το ξυλο της ζωης μου και ειμαι αυπνη 3 μερες ..ουτε νεογεννητο να ειχα...ποτε δε κοιμοταν καλα αλλα οταν την πιανουν και οι ενοχλησεις της δε παιζεται...

Η μπεμπα καλα, πηγαμε γιατρο σημερα 2.300 κιλα και ολα καλα και κατα τις 10 του αλλου μηνα θα γινει η καισαρικη εκτος απροοπτου...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έκανα τικερακι και ηθελα να δω αν μπηκε αλλα μπαααα

Τα δικά μου νέα είναι τα εξής

πήγαμε και μεις γιατρο το Σαββατο και μετα από τρελλή αναμονή και αγωνία είδε ότι όλα είναι καλα

κάναμε το ντόμπλερ μας τα κοιτάξαμε όλα και είναι οκ

η μικρή είναι 1800 και θα βγει 17/10 ή καπου εκεί

αλλά όλες ξέρουμε ότι όλα είναι πιθανά ανά πάσα στιγμή

εγώ πια κοιμάμαι με μικρό φωτάκι αρχίζω και έχω το νου μου......ευτυχως ο άντρας μου είναι πρωΪνός και περνάει πιό γρήογρα το πρωί την προηγούμενη βδομάδα είχα φρικάρει που ήταν απόγευμα και δεν είχαμε πάει γιατρό ακόμα πολύ φρίκηηηηηηηη

ελπίζω αυτή η βδομάδα να πάει κατ'ευχήν και να τελειώσουμε τις δουλειές....φιλιά σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Καραμέλλο μου μήπως θα πρέπει σιγά σιγά να δοκιμάσεις να κοιμιζεις την μεγάλη καραμελλίτσα μόνη της; όχι τίποτε άλλο αλλά όταν με το καλό σκάσει μύτη η μπέμπα στο σπίτι τι θα γίνει; μου φαίνεται ότι το πας φιρί φιρί να μην κοιμάσαι καθόλου..

Μαρκελλάκι με το καλό να υποδεχθείς κι εσύ το κοριτσάκι σου.. Είμαι σίγουρη πως θα κάνει την εμφάνισή της μόλις είναι έτοιμη!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου απλα δε γινεται να κοιμηθει μονη της...

πες λοιπον οτι ειμαι στο αλλο δωματιο παω την ξανακοιμιζω τη βαζω κουνια και επιστρεφω στο δικο μου δωματιο.Ε μετα απο μια ωρα πανω κατω θα εχει ξαναξυπνησει να με ψαχνει και εγω θα κοβω βολτες περα δωθε ανα μια ωρα χειροτερα απο νεογεννητο..Οποτε ουτως η αλλως δε θα κοιμαμαι καθολου.Ειδικα αυτες τις μερες δε ξερω τι εχει ξυπναει και κλωτσαει ολο το βραδυ και ουτε να την ξαναβαλω κουνια δε μπορω αφου δε κοιμαται βαρια και θα το καταλαβει και αν οχι αμεσως , πολυ συντομα θα ξανασηκωθει.Συνεπως τρωω και τις κλωτσιες μου και δε κοιμαμαι και δε μπορω να κανω κατι για την εκπαιδευση της αν δεν ηρεμησει λιγακι..

Ειναι στο παιδι δυστυχως.Ο υπνος δε μας εκατσε καλα.Ελπιζω η μικρη καραμελλιτσα να ειναι λιγο πιο βολικη γιατι πραγματικα δε θα την παλεψω...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου απλα δε γινεται να κοιμηθει μονη της...

πες λοιπον οτι ειμαι στο αλλο δωματιο παω την ξανακοιμιζω τη βαζω κουνια και επιστρεφω στο δικο μου δωματιο.Ε μετα απο μια ωρα πανω κατω θα εχει ξαναξυπνησει να με ψαχνει και εγω θα κοβω βολτες περα δωθε ανα μια ωρα χειροτερα απο νεογεννητο..Οποτε ουτως η αλλως δε θα κοιμαμαι καθολου.Ειδικα αυτες τις μερες δε ξερω τι εχει ξυπναει και κλωτσαει ολο το βραδυ και ουτε να την ξαναβαλω κουνια δε μπορω αφου δε κοιμαται βαρια και θα το καταλαβει και αν οχι αμεσως , πολυ συντομα θα ξανασηκωθει.Συνεπως τρωω και τις κλωτσιες μου και δε κοιμαμαι και δε μπορω να κανω κατι για την εκπαιδευση της αν δεν ηρεμησει λιγακι..

Ειναι στο παιδι δυστυχως.Ο υπνος δε μας εκατσε καλα.Ελπιζω η μικρη καραμελλιτσα να ειναι λιγο πιο βολικη γιατι πραγματικα δε θα την παλεψω...

Ααααααααχ ύπνος?????:confused: Τι είναι αυτό????:?::rolleyes: Για θυμήστε μου!!!!:tongue:

Τώρα και με την δουλειά καλοπερνάω!!! και το βράδυ δεν κοιμάμαι και το πρωί-πρωί ξυπνάω!!!Αλλά δεν πειράζει!όταν επιστρέφω στο σπίτι από την δουλειά κομμάτια κάνουμε αγκαλίτσες με το κουκάκι, θηλάζει και με χαϊδεύει και μου ρίχνει αυτά τα υπέροχα χαμόγελα που με κάνει να τα ξεχνάω όόόόόόλλλλαααααα!!!!:-P


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοριτσάκια μου!!! Βαφτιστήκαμε!!Είμαστε και επισήμως πλέον μπεμπάκος με ονοματεπώνυμο!!! Περάσαμε υπέροχα!!!όλοι μας λένε ακόμα και τώρα μετά από τόσες μέρες τι ωραία που ήταν στην βάφτιση!!

Ίσως γιατί δεν πολύ έδωσα σημασία σε στολισμούς και βαφτιστηκά όσο στο να περάσουμε όμορφα και να διασκεδάσουμε και τελικά όλοι το ευχαριστηθήκαμε!!

Ο Κωνσταντινούλης ήταν πολύ ήρεμος μέχρι που τον βουτήξαμε στην κολυμπήθρα από εκείνη την ώρα και μετά έκλαψε πολύ.............. και μαζί με αυτόν και η μαμά του........(ξεφτίλα έγινα!!!) όμως έκλαιγε ο καημένος και μου άπλωνε τα χέρια του να τον πάρω αγκαλιά.........κλαψ.......κομμάτια η μαμά!!!

Θα σας στείλω φωτο τις επόμενες μέρες να μας δείτε!!


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κουκακι μου να σας ζησεεεειιιιι!!!!

Κι εγω με το ζορι κρατηθηκα και δεν εκλαψα στη βαφτιση αληθεια δε ξερω πως τα καταφερα.Ισως ειχα παρα πολυ αγχος και υπερισχυση της συγκινησης.Εχω κλαψει ομως σε βαφτισεις αλλων μωρων αλλα και σε γαμους! Αυτο ειναι ξεφτιλα! Σε γαμους απο χαρα και σε βαφτισεις επειδη δεν αντεχω πραγματικα να χτυπιουνται τα μωρα να ζητανε βοηθεια και να μη καταλαβαινουν γιατι τους το κανουν αυτο....Οποτε μαλλον ειμαι χειροτερη απο σενα! χαχα!

Γιατι δε κοιμαται καλα ο μικρος; Ξεκινησατε δοντακια; καλος δεν ηταν στον υπνο του η δε θυμαμαι καλα;ξυπναει και κλαιει; αργει να ξανακοιμηθει; θηλαζει πολυ το βραδυ;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου το είχα ξεχάσει τελείως το καφέ μας,αλλά αυτή ΤΞ στιγμή είμαι τόσο κομμάτια που δεν μπορώ να σχολιάσω.Θα πω μόνο στο Κουκάκι μας να της ζήσει ο μικρούλης της.Κοπέλα μου να τον χαίρεσαι.Ωραία περάσετε Ε???θέλουμε φωτο.

Φιλάκια σε όλες.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κουκακι μου να σας ζησεεεειιιιι!!!!

Κι εγω με το ζορι κρατηθηκα και δεν εκλαψα στη βαφτιση αληθεια δε ξερω πως τα καταφερα.Ισως ειχα παρα πολυ αγχος και υπερισχυση της συγκινησης.Εχω κλαψει ομως σε βαφτισεις αλλων μωρων αλλα και σε γαμους! Αυτο ειναι ξεφτιλα! Σε γαμους απο χαρα και σε βαφτισεις επειδη δεν αντεχω πραγματικα να χτυπιουνται τα μωρα να ζητανε βοηθεια και να μη καταλαβαινουν γιατι τους το κανουν αυτο....Οποτε μαλλον ειμαι χειροτερη απο σενα! χαχα!

Γιατι δε κοιμαται καλα ο μικρος; Ξεκινησατε δοντακια; καλος δεν ηταν στον υπνο του η δε θυμαμαι καλα;ξυπναει και κλαιει; αργει να ξανακοιμηθει; θηλαζει πολυ το βραδυ;

Κορίτσια σας ευχαριστώ!!!Σύντομα θα σας στείλω και φώτο!!!;)

Καραμελίτσα μου ο μικρούλης κοιμόταν καλά μέχρι τον 5ο-6ο μήνα αλλά από εκεί και μετά ξυπνάει αρκετές φορές το βράδυ ειδικά τώρα τελευταία ανα μισή ώρα μπορώ να σου πω! :rolleyes: Δεν ξυπνάει για να φάει αλλά επειδή πονάει πιθανότατα :? βγάζει τα δοντάκια του τα κάτω αλλά έχουν φουσκώσει όλα (σχεδόν) τα ούλα του πάνω και κάτω! αφού με κλειστά μάτια πιάνει το δαχτυλό μου το βάζει στα ούλα του και αφού το τρίψει και το δαγκώσει καλά καλά, γυρνάει από την άλλη μεριά και κοιμάται το καημενούλι!:|


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοριτσάκια μου!!! Βαφτιστήκαμε!!Είμαστε και επισήμως πλέον μπεμπάκος με ονοματεπώνυμο!!! Περάσαμε υπέροχα!!!όλοι μας λένε ακόμα και τώρα μετά από τόσες μέρες τι ωραία που ήταν στην βάφτιση!!

Ίσως γιατί δεν πολύ έδωσα σημασία σε στολισμούς και βαφτιστηκά όσο στο να περάσουμε όμορφα και να διασκεδάσουμε και τελικά όλοι το ευχαριστηθήκαμε!!

Ο Κωνσταντινούλης ήταν πολύ ήρεμος μέχρι που τον βουτήξαμε στην κολυμπήθρα από εκείνη την ώρα και μετά έκλαψε πολύ.............. και μαζί με αυτόν και η μαμά του........(ξεφτίλα έγινα!!!) όμως έκλαιγε ο καημένος και μου άπλωνε τα χέρια του να τον πάρω αγκαλιά.........κλαψ.......κομμάτια η μαμά!!!

Θα σας στείλω φωτο τις επόμενες μέρες να μας δείτε!!

Να σας ζησει κοριτσακι μου περιμενουμε φωτο εναγωνιως:)

Link to comment
Share on other sites

Αχ μωρε ο ψυχουλης...κι εμεις εχουμε ενα κυνοδοντα που μας εχει βγαλει το λαδι.Ο τελευταιος.Και μετα 4 πισω και τελος με τα παιδικα...

Τι γλυκια εικονα που σου δειχνει που ποναει!!τρελαθηκα!! ειναι πανεξυπνο το κουκακι μας!!:-D:-D:-D


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...