Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ??


Nikimn

Recommended Posts

έχω ενα πρόβλημα και πιστεύω οτι ίσωσ μπορειτε να με βοήθήσετε εσείσ.

Είμαστε νιόπαντροι σχεδόν ένα χρόνο και έχουμε νοικιάσει ένα σπίτι κοντά στουσ γονείσ μου για να μασ βοηθούν..το σπιτι τελικα αν και 'καινουργιο' αποδειχτηκε μια καταστροφη και θέλουμε να φύγουμε...έχουμε βρει ενα αλλό ωραίο σπιτάκι καινούργιο και έχει όλα όσα θέλουμε στα ίδια λεφτα και πιο μεγάλο(θέλουμε να νοικιασουμε κατι γύρω στα δυο χρονια και μετα αν μασ βοηθησει ο θεοσ να αγορασουμε κατι..)μονο αρνητικο΅: ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΣΑΝΣΕΡ και είναι στον τελευταίο όροφο μιασ τριπλοκατοικιασ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ¨: από φθινοπωρο σκεφτομαστε να βαλουμε μπροστα για ένα μωράκϊ :) ο ιδιοκτήτησ λεει οτι μπορει να το βαλει σε 6 μήνεσ αλλά μπορεί να πάει και περισσότερο και οτι δεν μπορει να υποσχεθει τίποτα...τι λέτε να κάνω...Αν μείνω έγκυοσ θα υπάρχει προβλημα να ανεβαίνω τισ σκάλεσ?

?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή μου κοπέλα ,

Σίγουρα στην εγκυμοσύνη κυρίως προς το τέλος θα σου είναι δύσκολο να ανεβοκατεβαίνεις τις σκάλες με ψωνια κτλ.

Αλλα το κυριότερο είναι να μπει το ασανσέρ και να μη μεινει μονο στα λόγια.

Γιατι οταν με το καλό γεννήσεις εκει θα ειναι παρα πολυ δυσκολα τα πραγματα .Μωρο καρότσι ενα σωρο πραγματα να κουβαλας.

Η σιγουρευτείτε οτι θα μπει το ασανσέρ ή βρεστε κανενα αλλο σπιτακι που τα εχει ολα.

Link to comment
Share on other sites

Nikkimn σε καταλαβαινω! Το τι θα κανεις εξαρταται μονο απο εσενα δεδομενου πως ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικες αντοχες!

Εγω απο την αρχη μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης ανεβοκατεβαινα πολλες φορες τις σκαλες οχι σε τριπλοκατοικια αλλα στον 4ο οροφο. Ειχα συνηθισει απλα προς το τελος της εγκυμοσυνης εκανα μια μικρη σταση (γυρω στο 1 λεπτο) και μετα συνεχιζα! Δεν με εμποδισε σε κατι η σκαλα και ουτε μου δημιουργησε καποιο προβλημα!

Αυτο θα το δεις μονη σου. Αντεχεις ή μονο και μονο στη σκεψη κουραζεσαι? Και περαν αυτου πρεπει να το συζητησεις με τον γυναικολογο σου για να σου πει κι ο ιδιος αν σου επιτρεπει να ανεβοκαταβαινεις 3 οροφους.

Σου ευχομαι ο,τι καλυτερο!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ζήσετε κοριτσάκι μου και με το καλό να έρθει ενα μωράκι να ολοκληρώσει την ευτυχία σας!!!

Το ανεβοκατέβασμα των σκαλιών είναι λίγο δύσκολο στους τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνης (ναι και το κατέβασμα γιατί δεν βλέπεις μπροστάσ ου από την κοιλίτσα!)...από εκεί και πέρα, απ΄ότι καταλαβαίνω το σπίτι θα είναι προσωρινό και επιπλεόν δεν ξέρεις πότε θα έρθει το μωράκι, οπότε η απόφαση είναι δική σου...

Πάντως αν γίνεις σαν κι εμένα, όχι 3 ορόφους, 3 σκαλιά δεν θα μπορείς να ανεβοκατέβεις μετά τον 8ο....Ελπίζω να μην είσαι πολύ λιχούδα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα

σου ευχομαι οτι επιθυμεις!!!!!!!!!

οταν ημουν εγκυος καναδυο φορες ετυχε να χαλασει το ανσασερ και για να ανεβω στον τεταρτο οροφο μου ειχε βγει η γλωσσα εξω

και ημουν στους πρωτους μηνες

φαντασου να μου ειχε τυχει στον ογδοο....ακομη θα ανεβαινα!!!

το μονο σιγουρο ειναι οτι το ανσασερ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ οταν βγαινεις με το καροτσι

αλλιως θα χρειαζεσαι παντα καποιο ατομο ενας να κρατα το μωρο και ο αλλος το καροτσι

και ενας τριτος αν εχεις ψωνια:tongue::tongue:


as1cEZlx03-1110MjQyZHwwMDA2NDk1ZHxvIG5pa29sYXMgbW91ISEhISE.gif

το αγορακι μου!!!!! ο ερωτας μου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρωτα πρωτα να ζησετε να εισαστε παντα ευτυχισμενοι και γρηγορα μ'ενα γερο μωρακι στην αγκαλια!!!!

το σπιτι μου ειναι μεζονετα με τις κρεββατοκαμαρες στο ισογειο το σαλονι στον οροφο και γραφειο και παιδοτοπο στο κατω κατω οροφο.οταν εμεινα εγκυος στον τριτο μου γιο μολις ειχαμε μπει μεσα και οι μεγαλοι μου[τοτε μικροι] δεν ξεκολαγαν απο το παιδοτοπο και εγω απο πισω .......ασε ολη την ωρα πανω κατω κουζινα δωματια....ολα πηγαν μια χαρα....προσπαθουσα να μην ανεβοκατεβαινω για ψηλου πηδημα εχωνα και τον μπαμπα καποιες φορες προς το τελος περισσοτερο και δεδομενου οτι γενναγα με καισαρικη πιο πολυ με αγχωνε το μετα απο την καισαρικη παρα η εγκυμοσυνη!!!

αν λοιπον δεν σου βαλει ασανσερ προς το τελος που μπορει να εχεις βαρυνει θα προσπαθησεις να μειωσεις τα πολλα πανω κατω!!!!και οταν πρεπει θ'ανεβαινεις με το πασο σου με προσοχη και με σταματηματα οταν χρειαζονται......

μεινε εσυ εγκυος και ολα θα πανε καλα θα το δεις.......να'σαι καλα!!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

;)κορίτσια σασ ευχαριστώ πάρα πολυ για τισ απαντήσεισ σασ..τελικά η απόφαση πάρθηκε χτεσ και θα πάμε στο καινούργιο αυτό σπίτι και παίρνουμε το ρίσκο ελπίζοντασ ότι τελικά θα βάλει το ασανσέρ..τώρα προσ το παρόν έχουμε μετακόμιση μπροστά μασ και βλέπουμε..θα σασ κρατώ ενήμερεσ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καθώς μένω στον τελευταίο όροφο και ......ανσανσέρ δεν πρόκειται να μπει ποτέ, στους τελευταίους μήνες βάζω μια καρέκλα σε κάθε πλατύσκαλο και ανεβαίνω με το πάσο μου!!!

Εκεί που είναι το μεγάλοοοοοοο πρόβλημα είναι το καρότσι, καθώς είναι αδύνατο να το αφήνω στην είσοδο :cry: :cry:


My girl: 23/08/05, My boy: 08/08/08 and:

as1cHsJ0g410010MTA3NzdkfDAwMDQ3MTdkfE91ciBsaXR0bGUgcHJpbmNlc3MgaXM.gif

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...