Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ψαχνωντας συμπτωματα εγκυμοσυνης στο ιντερνετ


ειμαι εγκυος????  

11

  1. 1. ειμαι εγκυος????

    • ισως
    • ναι
      0
    • οχι


Recommended Posts

οσες προσπαθουν για παιδακι αναρωτιουνται πολυ συχνα γι'αυτο... ειμαι και εγω μια απ'τις γυναικες που προσπαθουν για παιδακι εδω και μηνες οχι οτι ειναι πολλοι σε συγκριση με καποια ζευγαρια που προσπαθουν χρονια αλλα ελπιζω και εγω καποια στιγμη να μπορω να φωναξω οτι ειμαι εγκυουλαααααα!!! τοσους μηνες ψαχνω για συμπτωματα εχω διαβασει οτι σχετικο υπαρχει στο ιντερνετ και συμπασχω τις γυναικες που ψαχνουν εστω ενα συμπτωμα να αυξησει την ελπιδα οτι ισως ειναι εγκυες. προσπαθω να ειμαι χαλαρη αλλα οσο εχω ελευθερεσ επαφεσ με τον συντροφο μου παντα υπαρχει η πιθανοτητα να ειμαι εγκυος και ετσι ψαχνω συνεχως συμπτωματα. αυτον τον μηνα πχ. ημουν σιγουρη οτι δεν ειμαι ως που μου εβαλε την ιδεα ο συντροφος μου, αδιαθετησα 2 μερες νωριτερα , απογοητευτηκαμε.... ελα ομως οτι κρατησε μια μερα και αυτη ηταν πολυ ελαφρυα η περιοδος και συνεχιζω και εχω μερικες καφετι σταγονες εδω και 3 μερες ... οποια εχει παρομοια εμπειρια και ψαχνει συμπτωματα και ψαχνει για συμβουλες καρδιας ας μου γραψει εδω να μοιραστουμε μαζι την αγωνια μας για ενα παιδακι . τον σεβασμο μου σε οσες γυναικες εχουν γινει μανουλες σε οσες προσπαθουν και σε οσες θα γινουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε τέτοια φάση βρίσκομαι και εγώ ... Ψάχνοντας συμπτώματα! Ειδικά αυτόν το μήνα είχα 5 μέρες καθυστέρηση και 2 μέρες καφέ μόνο στο σκούπισμα και μετά όμως ήρθε.... Διάβασα τα πάντα, πόνοι περιόδου που σημαίνει ότι ανοίγει η λεκάνη σου, πόνοι στην μέση και στην πλάτη, ανακατωσούρες και αναγούλες από την αύξηση της χοριακής, δέκατα ... κτλ τα ξέρεις !! Περιττό να πω ότι τα είχα οοοοοοοοολα!!! Αλλά τζίφος... Τον άλλο μήνα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ax glykia mou eyxomai olopsyxa na eisai ton epomeno arkei na me enimerwseis min me ksexaseis;).... fantazomai oti prolabes na ependyseis synaisthimatika kai itan megali i apogoiteysi soy , egw den adiathetisa kanonika pote emeina sta kafeti ygra kai afoy exw diabasei ta panda kateliksa oti ayto simainei i diataraxi ormonwn i egkumosuni. exw gnwsti pou argise poly na katalabei tin egkymosyni tis giati gia parapanw apo 2 bdomades kathe mera eixe mia dyo stagwnitses kafeti . egw eimai sxedon sigouri oti den prokeitai gia egkymosyni alla gia kapoia diataraxi ormonwn logo kalokairiou oso kai an eyxomai na einai egkymosyni ...:confused: an den eixes tin kathysterisi tha sou elega opws poly kala ksereis kai esy oti ta symptwmata egkymosynis moiazoun poly me tis periodou alla i epithymia mas gia mwraki mas kanei na skeftomaste prwta tin egkymosyni me kathe allagi poy aisthanomaste sto swma mas. yg afoy exw katharisei kai apta kafeti xthes teleytaia mera synexizw kai exw tsimpimatakia kai enoxliseis xamila stin koilia an exete akousei kati paromoio enimerwste me ....pleaaaase

Link to comment
Share on other sites

telika yparxei tropos na kseroume an eimaste egkyes prin tin ypotithemeni kathysterisi pou kseroume oti einai to pio aksiopisto symptwma??? tin apantisi mporei na mas tin dwsei mono o idios mas o eaytos. kserw treis periptwseis gynaikwn pou katalavan oti i sygkekrimeni epafi einai ayti poy tha toys xarisei to paidaki toys , teleio ??? den eksigeitai giatrika alla pisteyw oti to mitriko enstikto einai to pio dynato kai to pio omrfo enstikto kai ksepernaei kathe test egkymosynis :D ayto mporei na mas to epivevaiwsoun oi idi manoules poso omorfo kai poso sxedon alanthasto einai (oloi kanoume lathoi ). tha mou peite vevaia oti ''afou to aisthanomaste kathe fora'' mazi sas kai egw alla pisteyw oti ekeini tin fora tha einai poly diaforetiko kai poly dynato kai tha kseroume oti einai i monadiki fora tin eyxomai se oses theloun na ginoun manoyles ayti i ksexwristi fora na erthei syntoma gia oles mas dld kai tin apeyxomai se oses gia dikoys toys logoys den einai etoimes na ginoun akoma manoules kai to exoun programatisei gia argotera... me kapoia methodo profylaksis tha itan pio eykolo sigoyra.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

χιονατη εχω ενα γιο 2 χρονων....

όντως εκεινο τον μηνα ημουν σιγουρη ότι ημουν εγγυος από την 23η ημερα σε κυκλο 30 ημερων......γιατι πρωτη φορα ειδα ροζ γραμμη στο σκουπισμα!!!!!!αυτο το ροζ δε θα το ξεχασω ποτε!!!!!!!!!!!!!!την επομενη εκανα τεστ κ βγηκε αχνο θετικο...πολύ νωρίς...

τωρα ειμαι πάλι στη φαση που ψαχνω συμπτώματα καθως προσπαθουμε για το δευτερο!

ευχομαι σε ολες με ενα κ δυο.....σπορους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειχα τιποτα σε ροζ κοριτσια μου απλα ακριβως μετα την ωορηξια συμφωνα με τους υπολογισμους μου παντα ειχα εντονα πονακια χαμηλα στην κοιλιτσα σκεφτηκα μηπως αργησε τελικα η ωορηξια μου για αυτο και τα πονακια οποτε συνεχησα τις επαφες και τις επομενες μερες αλλα τα πονακια ακομα δεν εχουν σταματησει. το στηθος μου εχει πριστει και με ποναει αλλα οπως και οταν περιμενω περιοδο. Το πιο παραξενο για μενα ειναι ο πονος στη μεση... με ποναει αρκετα θα ελεγα αφου το βραδυ δυσκολευτηκα να κοιμηθω και νομιζα οτι περασε σημερα αλλα τελικα ειαι ακομη εδω. αυτο με ζοριζει πολυ και ειναι ενα συμπτωμα που δεν ειχα ποτε ουτε με περιοδο. τι να πω κοριτσια θα δειξει εχω τρομερη αγωνια παντως και ειμαι τοςο μπερδεμενη γιατι διαβαζοντας για συμπτωματα στο ιντερνετ ειδα πως η καθε γυναικα εχει διαφορετικα και πως συνηθως ειναι ιδια με αυτα πριν αδιαθετησεις. αλλες ειχαν τα συμπτωματα μου και τελικα ηταν εγκυουλες και αλλες τα ειχαν και τελικα αδιαθετησαν.


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...