Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Ζηνοβία ή Ζηναϊς?


Ποιο όνομα σας αρέσει πιο πολύ για βαφτιστικό: Ζηνοβία ή Ζηναϊς? (& τα 2 γιορτάζουν)  

29

  1. 1. Ποιο όνομα σας αρέσει πιο πολύ για βαφτιστικό: Ζηνοβία ή Ζηναϊς? (& τα 2 γιορτάζουν)

    • Ζηνοβία
      7
    • Ζηναϊς
      12
    • κανένα από τα 2
      10


Recommended Posts

Αυτό το κάνουμε πιο πολύ για πλάκα, σα στοίχημα, ποιο όνομα αρέσει πιο πολύ για βαφτιστικό αν ένα παιδί το φωνάζουν Ζήνα. Σημείωση: και τα 2 ονόματα γιορτάζουν, το Ζηνοβία 30 Οκτωβρίου και το Ζηναϊς 7 Ιουνίου. Δε λέω τίποτα άλλο για να μην επηρεάσω... Ευχαριστώ πολύ!! :D

Επίσης, επειδή δεν είμαι καν έγκυος ακόμα και το ερώτημα είναι υποθετικό μη διστάσετε να πείτε τη γνώμη σας όσος καιρός κι αν περάσει, όσο περισσότερες γνώμες τόσο το καλύτερο! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελινακι παντως μην μπαινεις σε διαδικασια επιλογης ονοματος απο τωρα γιατι οταν με το καλο μεινεις εγκυος και γεννηθει το μωρακι μπορει να εχουν αλλαξει χιλιαδες πραγματα...καλως η κακως ο αντρας σου τωρα μιλαει εκ του ασφαλους και γελαει τοτε ομως?θα ειναι το ιδιο?πολυ φιλικα στο λεω γιατι οι αντρες ειναι σχεδον ολοι λιγο εξαρτημενοι απο τις μανουλες τους

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω με την irene2! Εγώ όταν έμεινα έγκυος στην κόρη μου είχα συμφωνήσει με τον άντρα μου να βγει η μαμά μου. Λίγο πριν κανονίσουμε τα της βάπτισης άρχισε να μου τα μασάει ότι και καλά η μαμά του δεν θα ακούσει το όνομά της από την αδερφή του και τελικά έκανα την παραχώρηση να μπει και το όνομα της πεθεράς μου δεύτερο. ΑΛΛΑ με την συμφωνία πως θα ακούγεται μόνο της μαμάς μου. Έτσι κι έγινε! Η κόρη μου έχει και το όνομα της πεθεράς μου μόνο στα χαρτιά όμως!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! Για να μην επηρεάσω τις απαντήσεις δε δίνω άλλα στοιχεία εδώ και έχω απαντήσει στο άλλο μου θέμα. Τη δημοσκόπηση την κάνουμε πολύ πιο αθώα πάντως, είναι πιο πολύ σα στοίχημα :D

Link to comment
Share on other sites

ψηφιζω Ζηναϊς χωρις πολυ σκεψη και παρα πολυ παθος! στον Εβρο υπαρχουν αρκετες Ζήνες απο το Ζηνοβία (σε περιπτωση που τυχει να πατε κατα κει). Το ονομα ειναι σπανιο μεν , τοπικα δε συνηθισμενο, οποτε το Ζηναϊς μου ακουγεται πιο γλυκα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τέλεια, ευχαριστώ για την πληροφορία delebririth!! Αν και δε φαίνονται ονόματα στο ποιος έχει ψηφίσει και τι νομίζω πως δεν καταχωρήθηκε η ψήφος σου, εκτός αν ψήφισες χθες και έγραψες το σχόλιο σήμερα :/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 1 month later...

...θα επέλεγα κάποιο από τα δύο μόνο αν υπήρχε σοβαρός λόγος, άρα 'κανένα από τα δύο'.

Αγγελική2, τυχερή είσαι... Εμένα, αν και είχαμε συμφωνήσει πως αν κάνουμε παιδί & είναι κοριτσάκι θα δώσουμε το όνομα της μητέρας μου (που δεν είναι κοντά μας...), τώρα μου τα έχει γυρίσει (επειδή το όνομά της πήρε η ανηψιά μου), και θέλει να βγει η μαμά του.

Προφανώς και θα υποχωρήσω αφού εκείνος δεν το κάνει, αλλά με βαριά καρδιά...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...