Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      οχι ρε συ  δεν μιλάω για τα 2400  ! μιλάω για το κυοφορίας ,λοχείας και μητρότητας ! εγώ με αυτά εχω γίνει εξαλλη αν δεν μας τα πληρώνουν ! δλδ σκέφτομαι ότι πχ θα εμένα  1 χρόνο απλήρωτη και παθαίνω σοκ…  τέλος πάντων ας αγχωθώ πάλι για τις συσπάσεις μου και θα ξανά αγχωθώ γι αυτό τον άλλο μήνα 🙄

      Όχι ρε συ απτήν στιγμή που δουλεύεις αυτά είναι στην ουσία επιδόματα που δίνουν για να μην σε διώξουν απτήν δουλειά σου. Αυτά στην ουσία προστατεύουν την εργασία σου Κ δεν είναι επίδομα για ενίσχυση.

      Αυτό το έχουν κάνει για να μείνεις έγκυος ενώ δουλεύεις . Γιατί αλλιώς δεν θα έμενε καμία γυναίκα έγκυος με το φόβο της απόλυσης. 

      Οπότε στην ουσία σου δίνει ένα βασικό μισθό για 6 μήνες Κ άδεια κ δεν επιβαρύνει τον εργοδοτη για να κάτσεις στην δουλειά Κ να μεγαλώσει Κ λίγο το παιδί . 

      Στην ουσία είναι εργασιακό δικαίωμα . 

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Ελενίτσα χαρηκα που σε άκουσα!!!

Ελενη Κ φυσικά και σε θελουμε στην παρέα μας!!!!!

Βλέπω οτι εχεις πειρα θα μας εισαι χρησιμη!!!ΧΙΧΙΧΙ

Margi σιγα σιγα με τις δουλειες!!!!! Έχω πάει στην Βεργίνα και μου εχει αρεσει αρκετά!!!

Λεω στον αντρα μου μιας και είμαι απο εκεί να πάμε να το δουμε και μαζί αλλα όλο κάτι συμβαίνει!!!! Η εικόνα της Παναγιάς Σουμελάς μου βγάζει κάτι ξεχωριστο!!!!!!!!

Τουτς μου μόνο κουλουράκια θα καταφερω να κάνω μόνη μου, .οχι πινακα!!!!!!!

Θα ψαξω να βρω κανενα αφηρημένο τοπίο ή σωμα ή κατι τετοιο!!!!!!! θα δω!!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

magda μου ευχαριστω..το πρωί επιστρεαμε..οπως καταλαβενεις δεν εκανα τήν σαλπιγγογραφία..εχει ο Θεος ....τον αντρούλη μου λυπαμαι..πηγε το πρωί κατευΘειαν στήν δουλεια,,

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

εμεις σημερα περασαμε πολυ ωραια,παντρευτηκε ενα φιλικο μας ζευγαρι (με πολιτικο γαμο) και ειχε πλακα ειμασταν 3 ζευγαρια ολα και ολα και καναμε και χαβαλε ολη την ωρα και μετα πηγαμε για φαγητο και εκει ο μικρος μου ξεσαλωσε εγω προσπαθουσα να τον ταισω και αυτος ηθελε παιχνιδια,αλωνισε σε ολο το μαγαζι με βαρδιες καθομασταν στο τραπεζι με τον αντρουλη μου αλλα ο μικρος το καταευχαριστηθηκε!!!

να ζησουνε λοιπον τα παιδια και να ειναι παντα ευτυχισμενα και να ζησουνε τη ζωη οπως την ονειρευοντε!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάει ο πελαργός....Μας το έκλεισαν το θεματάκι! Είχες δίκιο Μηλίτσα που έλεγες ότι αργά ή γρήγορα θα μας το κόψουν. Δεν ήταν γραφτό να ανακοινώσουμε εκεί ευχάριστα νέα. Ευτυχώς που πρόλαβε και μας ανακοίνωσε την εγκυμοσύνη η domnina, αλλιώς θα έμενα με δυσάρεστη αίσθηση...Μπράβο στη Μηλίτσα που για μια ακόμη φορά προνόησε και μας μάζεψε εδώ. Α, ρε κοπέλα μου, είσαι φοβερή!!!

Πήγαμε για καφεδάκι σήμερα το πρωί με τον άντρα μου, γινόταν χαμός από κόσμο. Μάγδα αν θέλετε να κάνετε όμορφο ταξιδάκι ελάτε στα Γιάννενα. Εχει ωραίο καιρό και είναι ΤΕΛΕΙΑ να κάνεις βόλτα στις καφετέριες δίπλα στη λίμνη. Αν το αποφασίσετε να έρθετε, Θ κανονίσουμε να συναντηθούμε κιόλας να τα πούμε από κοντά! Τι λες;;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Μαrgi να μπορέσουμε να κανονίσουμε ταξιδάκι αλλα δεν το βλέπω πριν το καλοκαίρι!!!! Το Πασχα θα παμε στο πατρικό μου και με τον Μαϊo εχουμε υποχρεωση στον Βόλο!!!! Αν τον Ιουν αποφασίσουμε να παμε κάπου εγώ Γιάννενα θα προτείνω!!!!

Αχ μας το έκλεισε το θεματάκι αν και είχα βάλει στόχο να ανακοινώσω εκεί ευχάριστα!!!! δεν πειράζει δεν ηταν τυχερό μας σε εκείνο το θεματάκι!!!!!! ευχομαι εδώ να γίνονται οι ανακοινώσεις η μια πισω από την άλλη, να μην προλαβένουμε!!!!!!! Τωρα θα τα λέμε απο εδώ χωρίς αγχος!!!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ περιμένωπώς και πώς τον Ιούνιο, γιατί από εκεί και πέρα θα κανονίσω με την αδελφή μου να πάμε στον Αγιο Ραφαήλ στην Μυτιλήνη. Εχω τάμα κορίτσια. Αν βέβαια είμαι έγκυος και δεν μου το επιτρέψει ο γιατρός θα πάω την επόμενη χρονιά με το μωρό και τον άντρα μου. Αν δεν έχω μείνει ακόμα θα πάμε με την αδελφούλα μου να προσκυνήσουμε. Τώρα που είπα για την αδελφή μου, μήπως έχετε κανένα καλό παιδί να της γνωρίσουμε, εσείς οι Αθηναίες; Μένει Αθήνα η αδελφή μου, είναι 37 και νοσηλεύτρια. Ηταν άτυχη γενικώς....Μηλίτσα, έχεις κανά γαμπρό;;;; ( αστεία λέω, αλλά καμιά φορά από εκεί που δεν το περιμένεις). Μάγδα, για το Καλοκαίρι σού προτείνω Πάργα, Λευκάδα ή Σύβοτα. Είναι πολύ ωραία. Αλήθεια από πού είσαι ακριβώς;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

φαντάστηκα ένα μήλο να περπατάει με γουόκμαν!!!!!! :mrgreen:

Γεια σου Μηλίτσα!!!!!!

Γεια σας κορίτσια!!!

Εγω παλι σε φανταστηκα μια τρελοκοτσιδου σαν το αβαταρ σου να εχεις το πινελο σε σφεντονα και να δημιουργεις κουλουρια στο καμβα,ως αλλος Ντινος Ηλιοπουλος με καλλιτεχνικο οιστρο στο βλεμμα. Μαργκι μου,μην ξεχνας πως ειναι εγκυουλα και η Εlly μας,αν τη θυμασαι. Αντε,αμα βρω γαμπρο,τι θα μου δωσεις? Θα σκεφτω... Ελενιτσα κου, καλε που πηγες; ελα να απαντησεις στη μαργκι ανδρες καμμενα χαρτια... οπως ελεγε η Τιτη μας...ελενιτσα,κι εγω παρατησα αυτον τον κυκλο να ξεκουραστω. Ξεκιναω απ τον επομενο δυναμικα. Ποντικακι,κι εγω με πολιτικο παντρευτηκα. Να ζησουν! Η μικρη με εχει φαει να βαψουμε τα αυγα με μαρκαδορους. Τουντς,περιμενω ιδεες. Να στη στειλω για ιδιαιτερα; φιλακια...


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ειμαι και εγω νεα στο καφε και μου αρεσει το παρεακι σας!!!

θελετε να γινουμε φιλες (οπως λεγαμε οταν ημασταν κοριτσακια) χαχαχα!!!!

Λοιπον εχω και εγω ενα κοριτσακι 4,5 χρονων και ειμαι στην φαση που προσπαθω για δευτερο και με μια διακοπη κυησης λογω μεσογειακης στο βιογραφικο μου αυτα για μενα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ειμαι και εγω νεα στο καφε και μου αρεσει το παρεακι σας!!!

θελετε να γινουμε φιλες (οπως λεγαμε οταν ημασταν κοριτσακια) χαχαχα!!!!

Λοιπον εχω και εγω ενα κοριτσακι 4,5 χρονων και ειμαι στην φαση που προσπαθω για δευτερο και με μια διακοπη κυησης λογω μεσογειακης στο βιογραφικο μου αυτα για μενα...

καλως την !!!

ναι θελουμε θελουμε καλε κοριτσακι!!!

με το καλο να μας πεις ευχαριστα συντομα!!!!

εμενα η κορη μου ειναι 5 ,και τον Οκτωμβρη εχασα το μωρακι μου και εμεις ειμαστε φαση προσπαθειας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αλλα αφου ειμαστε στο περι ανεμων και υδατων σας λεω πως εχθες γιορταζε η ζουζουνα μου καισημερα πιαστηκα να μαζευω αλλα απο το απογευμα ερχεται η μαμα οποτε παραταω το σπιτι και ξεκιναω βολτες θα αναστεναξουν τα πεζοδρομεια :-) Εγω με την μικρη κραταμε τα εθιμα τα αυγα τα βαφουμε μ.πεμπτη αλλα κανονιζω να μην εχω αλλες δουλειες γιατι η μικρη ειναι ικανη να κατσει ολη την ημερα και να βαφει, τελεια ανυπομονω !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλλα αφου ειμαστε στο περι ανεμων και υδατων σας λεω πως εχθες γιορταζε η ζουζουνα μου καισημερα πιαστηκα να μαζευω αλλα απο το απογευμα ερχεται η μαμα οποτε παραταω το σπιτι και ξεκιναω βολτες θα αναστεναξουν τα πεζοδρομεια :-) Εγω με την μικρη κραταμε τα εθιμα τα αυγα τα βαφουμε μ.πεμπτη αλλα κανονιζω να μην εχω αλλες δουλειες γιατι η μικρη ειναι ικανη να κατσει ολη την ημερα και να βαφει, τελεια ανυπομονω !!!!!!!!!

αχ τελεια και εμεις Μεγ.Πεμπτη θα τα βαψουμε( εχουμε κανει βεβαια ψευτικα εννοειτε γιατι δεν κρατιεται)!!

κουλουρια και τσουρεκια δεν κανω και εμενα θα ερθει η μαμα μου Μ.Σαββατο και θα μου φερει!!

Link to comment
Share on other sites

Μηλίτσα, δεν την θυμάμαι την Ελλη! Ηταν στον πελαργό; Μήπως δεν έμπαινε συχνά, γι΄αυτό δεν την συγκράτησα! Οπως και να έχει : ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΕΛΛΗ!!!

Εγώ ειμαι πολύ ευδιάθετη κορίτσια. Σταματήσαμε σήμερα τη δουλειά για τις διακοπές του Πάσχα. Σε δύο βδομάδες πάλι...Πόσο μ' αρέσει αυτή η δουλειά, αλλά δυστυχώς του χρόνου μάλλον δεν θα με πάρουν καθόλου. Ηταν να διοριστώ τον Αυγουστο αλλά μειώνονται οι προσλήψεις και την πατάω πάλι. Μια ζωή γκαντέμω, ρε κορίτσια. Πότε θα γυρίσει επιτέλους ο τροχός για εμένα;;Αννα, καλώς όρισες. Να έχεις καλά το κοριτσάκι σου.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...τι ομορφα που ειναι εκει το Πάσχα..... βαμμενα αυγα..κουλουρια και τσουρεκια ..AXXXXXX τι ομορφα.. ζηλεύωωωω..εδω φυσικα δεν γιορταζουν :((((...ναι Μηλιτσα μου Ξεκιναμε απο τον επομενο δυναμικααααααα.....margi μου αυτο το μηνα περιμενουμε ευxαριστα απο σενα...magda μου τι κανεις????

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αν περιμένετε από εμένα....ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι!!! Ούτε καν θυμάμαι σε ποια μέρα του κύκλου είμαι, οι επαφές δεν ήταν προγραμματισμένες, υποφέρω ξανά από μυκητιάσεις ( με πέθαναν οι άτιμοι οι παλιομύκητες). Σκέφτομαι καμιά φορά:θα απαλλαγώ ποτέ απο αυτούς;Πότε;Οταν μπω στην εμμηνόπαυση;Η, ακόμα χειρότερα,θα είμαι γριά και θα ξύνομαι; Θεε μου....Τι κακό κι αυτό! Τι θα θυμάμαι από την ζωή μου ως γυναίκα;Οτι κάθε τρεις και λίγο είχα μυκητίαση;Ελεος πια...Τους καταπολέμησε ποτέ καμιά σας και αν ναι πείτε μου, ΠΩΣ;;

Ελένη, να σε ρωτήσω κάτι. Είσαι Ελληνίδα; πω βρέθηκες Τουρκία;Μπορει να το ξαναανάφερες αλλά αυτή τη στιγμή μου διαφεύγει. Καληνύχτα κοριτσάκια. Εχουμε μια ταινία και θα κάτσουμε να τη δούμε. Τα λέμε αύριο


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...