Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αντε Μηλίτσα, μού φαίνεται τώρα θα το πιάσεις το μωρό! Ποια αγγελική έμεινε έγκυος; Η μικρούλα που ο άντρας της είναι Κρητικός και τώρα τελευταία είχε ξεκινήσει εξωσωματική; Σε ποιο θεματάκι το ανακοίνωσε; Αχ, τι ωραία!!! Το θέμα με τους μύκητες είναι ότι κάνω 6 μηνη θεραπεία. Κάθε 4η και 5η μέρα του κύκλου παίρνω από 2 σπορανόξ. Αρα, λογικά δεν θα έπρεπε να μου ξαναβγούν 17 μέρες μετά την αντιβίωση. Γι' αυτό παραξενεύτηκε και ο Ζησόπουλος. Ασε, υποφέρω...φοβερό τσούξιμο...Το πιστεύετε ότι δεν θέλω να πάω στο γιατρό...Ξέρω ότι δεν θα βοηθήσει. θα βάλω γιαουρτάκι στην περιοχή και μετά την περίοδο θα ακολουθήσω τη συμβουλή μιας φίλης για φυτικές κολπικές αλοιφές.

οχι δεν ειναι αυτη η Αγγελικουλα.στο συμπτωματα εγκυμοσυνης το ανακοινωσε η γλυκεια μου!

Link to comment
Share on other sites

Μargi μου οχι δεν συνδεονται νομίζω η κολπιτιδα με τον ιο!!!

Δεν είχα κανένα συμπτωμα, απλά εκανα τεστ παπ κατι φανηκε στο τεστ και μετα εκανα λειζερ στο τραχηλο μια μικρη πληγη και αυτό ηταν(5 λεπτα υπόθεση)!!! Δεν είχα κατι σοβαρό υποψία θα το έλεγα!!!! Αλλα εαν δεν δειξει κατι το τεστ τοτε δεν εχεις τπτ!!! Νομίζω οτι άδικα αγχώνεσε!!!!

Το ξερεις ότι το αγχος προκαλει κολπίτιδες???? και η εγκυμοσύνη προκαλει κολπίτιδες!!! και η συχνές επαφες!!!! Μην αγχώνεσε και μην το ψαχνεις απλα στην επομενη επίσκεψη κανε ενα τεστ παπ(Οπως κάθε χρόνο)!!!!

Τωρα εσύ κάπου εδω δεν περιμένεις να μην σου έρθει??????

Κανόνισε τωρα που έχουμε καινουργια σελίδα να μας πεις τα ευχάριστα!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μargi μου οχι δεν συνδεονται νομίζω η κολπιτιδα με τον ιο!!!

Δεν είχα κανένα συμπτωμα, απλά εκανα τεστ παπ κατι φανηκε στο τεστ

Μαγδα μου κι εσύ με τον ιό; Εγώ το ανακάλυψα από την πρώτη μου εξέταση -παιδάκι ακόμα :P- αλλά οκ, πραγματικά δεν είναι τίποτα. Απλά θέλει κάθε 6μηνο παρακολούθηση με κολποσκόπηση..


pD6up3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια..Mηλίτσα μου Η μικρη τι εκανε τελίκα??βαψαται αυγα??με την ανανεωση στο σπιτι τι εκανες??????magda μου μακαρι όλες μας να κολλήσουμε με γκαστρίτιδα...++++..αννα25 ο αντρας σου τι κανει εδω???αν επιτρεπεται..δεν πειραζει τον επομενο μηνα.. στειλτε μου και μενα πασχαλινα εδεσματα..Mηλίτσα μου τις γνησιες συνταγες..θα μου τις στειλεις???margi μου παντως και εγω ειχα μυκητιάσεις..ο γιατρό μου μου ειπε γιαουρτάκι και πλύση με χαμομήλι..εχει δικοιο η αννα25..2 xρoνια ταλαιπορηθηκα..πλεον ειμαι μια xαρά..μην φοβάσαι..με τη νομοθεσία???υπηκοότητα?τρελαααα,,,αστο..Ελληνες της Βουλγαρίας και της Τουρκίας δεν μπορούν να πάρουν την υπηκοότητα...μόνο η καταγωγή αναγνωρίζεται ως ελληνική....εγω ειμαι Τουρκος υπηκοός..οι Ελλαδα δεν μας αναγνωρίζη..η Τουρκία???για αυτους ειμαστε Ελληνες..τρελοκομειο...ζηλεύω, κοριτσιααααα..τι ομορφα που ειναι εκει το Πάσχα...κουλουρια και τσουρεκια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πήγα χθες στη γιατρό...Είπε ότι είναι πάλι μύκητες. Πήραμε βέβαια και κολπικό υγρό και θα πάρω αύριο τα αποτελέσματα. Της είπα και τις ανησυχίες μου για κονδυλώματα και να κάνω πάλι τεστ παπ, αλλά είδε το τελευταίο παπ που εκανα και είπε ότι δεν τίθεται θέΜ και να ηρεμήσω. Μου έδωσε να βάλω μια αλοιφούλα παιδική για συγκάματα και μία κολπική κρέμα, τη lactal και μετά τα αποτελέσματα βλέπουμε. Κορίτσια μου, μόλις έβαλα τη λάκταλ τσουρουφλίστηκα. Και στο έμβολο μόλις το έβγαλα είχε λίγο αιματάκι. Θα μου έκαναν πληγή οι παλιομύκητες.

Ελενίτσα, το ίδιο λέει και ο πεθερός μου: Ελληνας στη Βουλγαρία και Βούλγαρος στην Ελλάδα...

Μάγδα μου, τελευταία περίοδος ήταν 6/3. ο κύκλος μου διαρκεί περίπου 28 μέρες. Πλησιάζει απειλητικά με πολλούς πόνους περιόδου η ακατανόμαστη. Την Πέμπτη θα κοινωνήσω και φεύγουμε για Βουλγαρία. Μακρινό ταξίδι. Λέτε να κάνω μία χοριακή την Τετάρτη μην τυχόν κι είμαι έγκυος και δεν πρεπει να ταξιδέψω; Θα δείξει όμως 27 μέρα, χωρίς καθυστέρηση;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Margi μου καλημερα και περαστικα,ευχομαι γρηγορα να συνελθεις και να παψεις να ανησυχεις.Καλο ταξιδι και καλα να περασετε.Καλη ανασταση και Καλο Πασχα.Οσο για το τεστ θα δειξει ,να παρεις αυτο το ψηφιακο της clear blue,το εχουν δοκιμασει πολλα κοριτσια και δειχνει.Ευχομαι το καλυτερο αποτελεσμα.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια.

επιστρεψαμε χθες αργα, πολυ κουραστικα ήταν, η μικρη μου κουκλα, μου ελειψε τοσο πολυ, σημερα ολο παρεουλα θα ειμαστε!

θα ψαξω να βρω και εγω αυτες τις βαφες να κανουμε αυγα με τη μικρη

margi λογικα θα δειξει η χοριακη, ετσι μου ειπαν στο μικροβιολογικο και στο γυναικολογο που ρωτησα για να κανω και εγω τοτε.ευχομαι να ειναι μεγαλη!


Κατερινούλα και Γιαννάκη σας λατρευω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια τι κανετε? Ελενη μου ο αντρας μου εχει γραφειο διεθνων μεταφορων και εχει πολλους συνεργατες στην τουρκια οποτε κανει και πολλα ταξιδια προς τα εκει αλλα τελικα δεν θα ερθει καθολου μεσα στην εβδομαδα αν ερχοταν θα ημουν και εγω μαζι του...

Μargi μου η χοριακη θα δειξει σιγουρα και χωρις καθυστερηση

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και εγω MARGI μου μαζι σου ειμαι 6/3 και κυκλος 27 με 28 ημερων......

εκανα clear blue το κλασσικο γιατι εδω (Ηρακλειο Κρητης) δεν εχουν φερει ακομα το ψηφιακο.Δεν ηταν αρνητικο ουτε και θετικο δηλ βγηκε το - αλλα πανω και δεξια ειχε 3 μικρες τελιτσες μπλε??( επι ευκαιρια τι γνωμη εχετε για αυτο??)και θα κανω λεω χοριακη την Μεγ.Πεμπτη .Απο συμπτωματα εδω και 10 μερες το στηθος μου ειναι βαρυ πρησμενο και ποναει απιστευτα (φοραω σουτιεν εγκυμοσυνης γιατι τα αλλα με ενοχλουν)

Link to comment
Share on other sites

mariefi μου και εμενα ετσι εδειχνε το τεστ στην δευτερη εγκυμοσυνη μου και για να σιγουρευτω εκανα χωριακη και τελικα ημουν αλλο αν δεν ειχε καλη καταληξη :-(

μακαρι να εισαι σου στελνω την θετικη μου ενεργεια

Link to comment
Share on other sites

mariefi μου και εμενα ετσι εδειχνε το τεστ στην δευτερη εγκυμοσυνη μου και για να σιγουρευτω εκανα χωριακη και τελικα ημουν αλλο αν δεν ειχε καλη καταληξη :-(

μακαρι να εισαι σου στελνω την θετικη μου ενεργεια

αχ σε νιωθω γιατι και εμενα η δευτερη εγκυμοσυνη μου δεν ειχε καλη καταληξη παλλινδρομησε μολις εκλεισα τον δευτερο μηνα......

Link to comment
Share on other sites

εμενα ηταν διακοπη στον πεμπτο μηνα αφου το παιδι επασχε απο μεσογειακη αναιμια :-(

ασε αυριο συμπληρωνεται ενας χρονος και ειμαι σημερα πολυ χαλια να σου πω την αληθεια θελω να κανω δευτερο παιδακι αλλα φοβαμαι κιολας μην περασω ξανα τα ιδια γιατι ηταν προχωρημενη εγκυμοσυνη και το ειχα νιωσει το κακομοιρο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...