Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Φιλενάδες μου γλυκιές πολύ καλησπέρα σας..

Κι εγώ συγκινούμαι βλέποντας αυτές τις εικόνες.. Τα παιδάκια δεν φταίνε σε τίποτε.. Πείτε με όμως σκληρή, πείτε με όπως θέλετε η προσωπική μου άποψη είναι ότι θα μπορούσανε να πάνε στον προορισμό τους από άλλο δρόμο.. Πιστεύω ότι υπάρχει ένα σχέδιο πίσω από όλο αυτό το μεταναστευτικό και προσφυγικό κύμα.. Διαφορετικά τόσες χώρες έχουν βομβαρδιστεί όλα αυτά τα χρόνια στη Μέση Ανατολή.. Δεν είδα όμως κανέναν άλλο λαό να μεταναστεύει σε τέτοια έκταση.. Ούτε οι Λιβανέζοι, ούτε οι Ιρακινοί, ούτε οι Λίβιοι.. ούτε οι Αφγανοί..

Σίγουρα είμαστε αλληλέγγυοι και σίγουρα βοηθάμε τον διπλανό μας αλλά δεν είμαστε σε θέση να εξυπηρετήσουμε 100.000 πρόσφυγες..

Είναι απλά η γνώμη μου και λυπάμαι αν στενοχωρώ κάποια κοπέλα με την άποψή μου αυτή..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εδώ είμαι......Οι υπόλοιπες πού είστε;;;

Σας σκεφτόμουν και αναρωτιόμουν τι κάνετε εσείς και τα μικρά σας. Απλά, δεν προλαβαίνω να μπω καθόλου. Αφήστε που δεν έχω καλό ίντερνετ και πολλές φορές μπαίνω και βγαίνω χωρίς να σας έχω διαβάσει.

Εμείς είμαστε καλά. Στον παιδικό η μικρή τα πάει τέλεια. Της αρέσει και η δασκάλα της είναι πολύ ευχαριστημένη. Μάλιστα, προχθές μού είπε πως κατάφερε κι έφτιαξε ένα παζλ με 28 κομμάτι! Έμεινα κάγκελο, γιατί στο σπίτι κάνουμε με 4 μόνο.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Θα γράφω από λίγα, για να μην γράψω πολλά και με "πετάξει" πριν το ποστάρω.

Εγώ 2 εβδομάδες τώρα ταλαιπωρούμαι με φαγούρες και ενοχλήσεις στην ευαίσθητη περιοχή. Κάθε μέρα πλύσιμο με σοδόνερο, άλλες φορές ησυχάζω, άλλες πάλι......αφήστε. Περιμένω να κατέβω στην πόλη για να κάνω καμία εξέταση.......


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μία μου, μπράβο σου που προσφέρεις τόσο απλόχερα την βοήθειά σου σε αυτούς τους ανθρώπους. Απλά εγώ πιστεύω πως τελικά μόνο οι εθελοντές κάνουν έργο και πως μόνο αυτοί τους "πονάνε" πραγματικά τους πρόσφυγες. Ολοι οι υπόλοιποι κοιτάνε πώς να τους εκμεταλλευτούν οικονομικά κι αυτό με εξοργίζει. Εξοργίζομαι με την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί και δεν ξέρω πού θα οδηγήσει όλο αυτό το αδιέξοδο. Φοβάμαι πως οι εξελίξεις θα είναι πολύ άσχημες.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι ο "υπέροχος", φοβερός εκείνος καλλιτέχνης που όλοι τον εκθείασαν,επειδή με την χορηγό του (Βαρδινογιάννη) βρέθηκε κοντά στους πρόσφυγες;;;;; Πω! πω! τι μεγαλείο ψυχής!!!!! Που πήγαν εκεί με τις κάμερες για να πουλήσουν ανθρωπιά.......Σε ποιους νομίζουν μωρέ πως απευθύνονται;;;;; Πώς θα ήθελα κάποιος να βρει το θάρρος να τους ξεμπροστιάσει στα κανάλια, που είχαν το ασθενοφόρο εκεί να κάθεται και δεν το έδωσαν, για να μεταφερθεί ένα μωράκι στο νοσοκομείο............Ο οδηγός του ασθενοφόρου κάπνιζε πούρο και το μωρό περίμενε το ΕΚΑΒ που δεν απαντούσε...................Άθλιοι!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα κοριτσάκια μου...

Μάρτζι έκανες πολύ καλά που εμφανίστηκες.. Σε σκέφτομαι συχνά και άλλο τόσο συχνά σκέφτομαι και την όμορφη πόλη σου.. Μακάρι να ερχόμασταν καμιά βόλτα κατά κει αλλά δεν το βλέπω.. οικονομική στενότητα βλέπετε..

Τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα.. όλο λεφτά δίνουμε, πότε από δω, πότε από κει.. χάλασε και μια ασφάλεια στο αυτοκίνητο και πρέπει να το πάμε ηλεκτρολόγο.. είναι και τα γενέθλια του μικρού την άλλη βδομάδα. Ετοιμαζόμαστε για το πάρτυ μας.. Μαζευόμαστε κοντά στα 30 άτομα (αν έρθουν όλοι).. εννοείται ότι περισσότεροι είναι οι μεγάλοι από τα μικρά αλλά ελπίζω να περάσουμε ωραία.. Σκέφτομαι το μενού και δεν έχω κατασταλάξει ακόμη.. Finger food θα είναι αλλά όσο να' ναι θέλει κάποια προετοιμασία..

Το τριήμερο αυτό δεν θα πάμε πουθενά. Έχουμε το πάρτυ γενεθλίων του κολλητού του Γεράσιμου την Καθαρή Δευτέρα και σκοπεύουμε το τριήμερο της 25ης Μαρτίου να πάμε στην Πάτρα οπότε καλό θα είναι να κάτσουμε στ' αυγά μας..

Ο μικρός έχει ξεκινήσει τα τσίσα και τα κακά στην τουαλέτα.. μόνο όμως με την κοπέλα που τον προσέχει.. Με μας τίποτε.. που θα πάει όμως.. κάποια στιγμή θα τα κόψει..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου και καλη Σαρακοστή να χουμε. Αν και τη βλέπω λιγο βροχερή και χειμωνιάτικη.

Μπραβο Μια για όλα όσα κανείς. Εγω δεν ξέρω αν θα είχα το σθένος να το κανω ψυχικά και σωματικά να το κανω.

Ειμαστε καλα περάσαμε μια δύσκολη περίοδο με το σύζυγο ξανακάνω το μα..... Με επιτυχία και ειμαστε ξανά καλα.

Η μικρη μου δε σταματά να μιλά και η μεγαλη μου ξανάρχισε τις βόλτες.

Πήραμε και βαθμούς πήγαμε πολύ καλα. Εγω διαφορα στο διάβασμα της δεν είδα αλλα ίσως οργανώθηκε το κορίτσι μου καλύτερα αυτο δλδ δείξανε τα αποτελέσματα. Ετοιμάζονται για την τριήμερη τον Απρίλιο και μια ανηςυχια την έχω παλι.

Βγήκα την Παρασκευή εντελώς ξαφνικά με κατι παλιές φίλες και πέρασα υπέροχα να ναι καλα τα κορίτσια που με σκεφτήκανε.

Αυτά τα λίγα και πεζά. Ετοιμαζόμαστε για το πάρτι του φίλου μας και του τραγουδάμε καθημερινά!!!!

Φιλία να περνάτε καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου! Μεγάλη μέρα η σημερινή .. Ο Γερασιμούλης μου κλείνει τα 3 του χρόνια!!! Σαν χθες τον πήρα στην αγκαλιά μου.. ένα μπλε στρουμφάκι ήταν και άνοιξε το ένα του μάτι μόλις τον βάλανε πάνω μου.. Του είπα είμαι η μαμά σου.. και από κείνο το λεπτό έρωτας κεραυνοβόλος..

Το τικεράκι μου δεν ξέρω τι έχει πάθει.. έχει κολλήσει στο 4 όσες φορές και να το φτιάξω από την αρχή.. Θα το κοιτάξω πάλι αύριο!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα φιλενάδες μου και καλή βδομάδα να έχουμε!!

Τι έγινε; Μαύρη πέτρα ρίξατε πίσω σας; Θα σας μαλώσω!

Εμείς είμαστε καλά.. Την Κυριακή κάναμε το πάρτυ γενεθλίων του Γεράσιμου στο σπίτι και περάσαμε κι εμείς αλλά και τα πιτσιρίκια πολύ όμορφα.. Είχαμε καλέσει τους κολλητούς φίλους του Γεράσιμου με τους γονείς των οποίων κάνουμε πολύ καλή παρέα και ήταν πολύ όμορφα..

Ο μικρός μου τον τελευταίο καιρό έχει πάθει μαμακίαση και μπαμπακίαση.. Κάθε βράδυ ξυπνάει και έρχεται στο κρεβάτι μας όπου για να κοιμηθεί πρέπει να είναι ανάμεσά μας και να μας ακουμπάει.. Επίσης δεν θέλει με τίποτε τα σκεπάσματα και το πρωί η μυτούλα του είναι σαν παγάκι.. Δεν με ενοχλεί αυτό.. μάλλον το απολαμβάνω κιόλας διότι δεν ξέρω και πόσο θα κρατήσει!

Ήρθε και η νυφούλα μου βεβαίως - βεβαίως φορώντας το επίσημο φορεματάκι της.. Κουκλίτσα ζωγραφιστή ήταν και στο τέλος δεν ήθελε να φύγει.. Ε τι να κάνουμε.. ο Γεράσιμος είναι "γλυκοτσούτσουνος" από τώρα!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δόμνα μου, έστω και καθυστερημένα, σου εύχομαι ό,τι καλύτερο για τον Γερασιμάκο μας! Να τα εκατοστίσει! Να είναι γερός και δυνατός.

Κι εμάς η μικρή δεν θέλει να σκεπάζεται το βράδυ. Μόλις την σκεπάζω, ξυπνάει και γκρινιάζει. Χθες, κάποια στιγμή που ξύπνησε και ξεσκεπάστηκε, είπα να την αφήσω να κοιμηθεί καλά και μετά να την σκεπάσω. Με πήρε ο ύπνος πριν την σκεπάσω. Ε, δεν διαμαρτυρήθηκε καθόλου!

Προχθές εκεί που παίζαμε μου έχωσε το δάχτυλο στο μάτι. Αν με δείτε τώρα, θα τρομάξετε. Μου έκανε ένα αιμάτωμα. Πήγα στο κέντρο υγείας και μου δώσανε σταγόνες. Αν δεν υποχωρήσει ως την Κυριακή, να πάω τη Δευτέρα στον οφθαλμίατρο. Τα δύσκολα του να μένεις μακριά από τον πολιτισμό.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

πού είστε βρε;

Εγώ μετά από μία πραγματικά δύσκολη μέρα, πάω επιτέλους για ύπνο. Η μικρή μας κούρασε σήμερα, καθώς όλο το απόγευμα ήθελε να ασχολούμαι μόνο εγώ μαζί της. Αν της μιλούσε ο πατέρας της, ούρλιαζε και του έλεγε να σταματήσει. Πήγαινε ο έρμος να παίξει μαζί της, αυτή να ουρλιάζει "θέλω τη μαμά, όχι εσένα". Φοβερή εξάρτηση. Κι όλο θέλει να παίζει.....Πού να την βρω κι εγώ όλη αυτή την ενέργεια που είμαι από το πρωί στο πόδι;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.. Διάλυση έχουμε βαρέσει απ' ότι βλέπω..

Μάρτζι μου σε καταλαβαίνω απολύτως.. Κι εγώ είμαι στα πρόθυρα της εξάντλησης μιας και από το πρωί που σηκώνομαι μέχρι το βράδυ (στην καλύτερη κατά τις 23:30) δεν στέκομαι λεπτό.. Οι δουλειές του σπιτιού, η δουλειά στο γραφείο, ο μικρός που δεν κοιμάται με την καμία πρίν τις 23:00.. Ο δικός μου τουλάχιστον δέχεται να ασχοληθεί και ο πατέρας του με αυτόν αλλά ο πατέρας του τις περισσότερες φορές δεν ασχολείται μιας και δουλεύει και κουράζεται.. ενώ εμείς που δουλεύουμε και έχουμε και όλα τα υπόλοιπα είμαστε ξεκούραστες..

Τις τελευταίες 2 βδομάδες ο μικρός θέλει να κοιμάται μόνο μαζί μας.. έτσι είμαστε 3 στο κρεβάτι κάθε βράδυ και καταλαβαίνετε ότι κάνουμε μαύρο ύπνο μιας και στριφογυρνάει, βλέπει όνειρα, κλωτσάει, μας παίρνει αγκαλίτσα, θέλει να ξεσκεπάζεται.. Προφανώς περνάει φάση..

Έχουμε ξεκινήσει και προσπάθεια με την πάνα και είμαστε γενικότερα στην προσπάθεια..

Σήμερα έχω κλείσει και ραντεβού να τον πάω σε έναν πνευμονολόγο για τον οποίο έχω ακούσει τα καλύτερα να κοιτάξουμε λίγο την ευαισθησία που έχει.. Για να δούμε τι θα μας πει..

Οι υπόλοιπες που είστε χαμένες;

Σας φιλώ γλυκά και σας σκέφτομαι!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγκαταλείψαμε μου φαίνεται.

Μπείτε καλε να πείτε ένα γεια!!!

Εμείς φέτος μπορει να μην πηγαίνουμε παιδικο αλλα απο ιώσεις πάμε σφαίρα.

Αφού ψήθηκε το μικρό μου το τριήμερο της 25ης με διπλή ίωση λαιμό και γαστρεντερίτιδα μια βδομάδα μετα έχουμε βραχνιασμένη φωνή ακόμα και ένα καινούργιο μπούκωμα. Έχω γονατίσει απο την κούραση κ την αυπνία.

Όλη τη μέρα κυνηγάω βρε κορίτσια δεν εχει ησυχία πουθενα. Η μεγαλη κλειδωνετε στο δωμάτιο της και εχει βρει την υγεία της. Ο δε σύζυγος τα τελευταια Σαββατα δουλεύει και χτες δεν σηκώθηκε απο το κρεββάτι γιατι ήταν εξαντλημένος. Εγω περιμένω να με χτυπήσει καμια υπερκόπωση να πέσω σε κανά νοςοκομειο και να κανω μια βδομάδα να βγω.

Αυτά τα λίγα γιατι τα κουραγια μου μ εχουν εγκαταλείψει.

Φιλία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...