Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

ΒΙΒΛΙΟ-ΦΑΓΕΣ!!!


Recommended Posts

Ζούπυ, μπορείς να πεις περίληψη; Το έχω ακουστά πάντως. Εγώ παρήγγειλα ένα νέο βιβλίο, το "Ανήλικος Επισκέπτης", τρόμου-μυστηρίου. Μετά θα διαβάσω το κοιμητήριο της Πράγας, επίσης καινούριο, του Έκο. Δηλ. θα το αγοράσω όταν θα έχω λεφτά, βιβλίο και 20ευρώ, αμάν!

Γιατί δε γράφεσαι στη δημοτική βιβλιοθήκη?Από πού είσαι, θα έχετε φαντάζομαι...Εγώ αυτό έκανα γιατί χαλούσα πάρα πολλά λεφτά σε βιβλία... Αυτό που διαβάζω τώρα από κει το δανείστηκα, βλέπεις δια βάζω 2-3 το μήνα, δε συμφέρω...;););)


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 399
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μα έχω γραφτεί, εδώ και μερικά χρόνια...Δεν το κατάλαβες που το είπα πιο πάνω; Καλή λύση είναι η Δημ. βιβλιοθήκη, απλώς, ή παλιά θα είναι τα βιβλία ή χαμένα... Δεν ενθουσιαστηκα. Αυτά τα βιβλία που αναφέρω είναι καινούργια.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ως βιβλιοφάγος δε με χαλάει να διαβάσω και παλιά βιβλία οπότε μια χαρά η βιβλιοθήκη.Σίγουρα δεν είναι στην κατάσταση που παίρνεις το αγορασμένο, αλλά άμα το προσπεράσεις αυτό, μια χαρά...Άλλωστε, διαβάζω πολλά οπότε πραγματικά είναι ασύμφορο.Το άλλο που κάνουμε είναι ανταλλαγές με τις συναδέλφους...Μου έδωσαν τώρα το ''ταξίδι της φωτιάς'' της Σοφίας Βόικου.Θα επανέλθω μόλις το αρχίσω!Πού το λες ότι είσαι γραμμένη, δεν το έπιασαν οι κεραίες μου:tongue::tongue::tongue:


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σοβαρά τώρα: έχω πάθει εξάρτηση από Αγώνες Πείνας. Σήμερα αγόρασα και το 3ο... Τι θα κάνω όταν τελειώσει...; Που θα βρω κάποιο άλλο βιβλίο να με συναρπάσει τόσο;Περιττό να σας πω ότι το πρότεινα σε μια φίλη μου και πήγε να το πάρει και είχε εξαντληθεί...

Aκριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Πού θα βρω τόσο συναρπαστικό βιβλίο πάλι;...


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

....για σενα που ήθελες καθηλωτικό βιβλίο σου προτείνω ανεπιφύλακτα το Της Νεκρής Πριγκήπισσας.[/color]

Eγώ το άρχισα αλλά βρήκα τόσο βαρετες τις 30 πρώτες σελίδες που το παράτησα...

Το τριανταφυλλάκι και το τριαντάφυλλο του χειμώνα είναι πράγματι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ!Αναμένω το τρίτο και τελευταίο της τριλογίας.

Προς το παρόν έχω παραγγείλει τα εξής:

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ

ΤΟ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΠΡΑΓΑΣ

ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΜΠΙΝΤΛ ΤΟΥ ΒΑΡΔΟΥ

ΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ ΤΕΤΡΑΔΙΟ

Όταν τα διαβάσω θα σας πω...


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"Της νεκρής πριγκήπισσας"

Το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπω........το βιβλίο αυτό με μάγεψε!!!!!!

Έψαξα εδώ στο Ρέθυμνο που μένω αλλά και στα Χανιά το αγώνες πείνας γιατί διαβασα από εδώ στις συζητήσεις σας ότι είναι κόλλημα η τριλογία αυτή και δεν το ξέραν καθόλου???:confused: Γιατί έτσι????

1. Από ποια σελίδα και μετά γιατί εγω το παράτησα στις 30 πρώτες σελίδες.

2. Μπορείς να παραγγέλνεις βιβλία από το greekbooks.gr. Εμένα με έσωσε...


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Tamar, όταν διαβάσεις το Κοιμητηριο της Πράγας πες μου σε παρακαλώ εντυπώσεις, γιατί ενδιαφέρομαι να το πάρω...

Εγώ περιμένω ακόμα τον Ανήλικο Επισκέπτη.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Tamar, όταν διαβάσεις το Κοιμητηριο της Πράγας πες μου σε παρακαλώ εντυπώσεις, γιατί ενδιαφέρομαι να το πάρω...

Εγώ περιμένω ακόμα τον Ανήλικο Επισκέπτη.

Πολύ ευχαρίστως, αν και θα αργήσω. Φαντάζομαι πως τώρα με το μωρό δεν θα έχω πολύ χρόνο (μέχρι 29/6) γεννάω.:P


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως εχω γραφτει στη δημοτικη βιβλιοθηκη της Αγιας Παρασκευης η οποια ειναι παρα πολυ ενημερωμενη και περιεχει και καινουρια βιβλια.

Με ενδιαφερει το Νεμεσις που γραψατε, καθως ειμαι λατρης της αστυνομικης λογοτεχνιας, με ιδιαιτερη αδυναμια στον Henning Mankell. Εχω διαβασει ολα του τα βιβλια.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Τamar,με το καλό το μωράκι σου!Στις αρχές θα το παρατήσεις λίγο το διάβασμα, αλλά μετά...Κοίτα εμένα, με τρία παιδιά και θα βρω χρόνο να διαβάσω...Με ξεκουράζει;););)TARA,όσο για το Νέμεσις, το διαβάζει ο άντρας μου και μετά αρχίζω οπότε περίμενε εντυπώσεις!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Τελικά το βιβλίο μου (Ανήλικος Επισκέπτης) μάλλον θα αργήσει. Είναι καινούργιο και δεν έχει αρχίσει ακόμα ο Καστανιώτης να τα διανέμει στην επαρχία...Κρίμα...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα τα ''σακιά'' πριν κανα 5μηνο, ευτυχώς δεν το είχα αγοράσει εγώ.Ευτυχώς γιατί ήταν απαίσιο, μες στη στεναχώρια...Ίσως επειδή ήμουν κι έγκυος και περίμενα να γεννήσω, αλλά με τίποτα δεν το ξαναπιάνω στα χέρια μου!Γούστα είναι αυτά, βέβαια!

ναι... είναι μες στη στεναχώρια αλλά είναι συγκλονιστικό... κατ' εμέ, πάντα!

Ζούπυ, μπορείς να πεις περίληψη; Το έχω ακουστά πάντως.

"Τι έχουν, μωρέ, τα δικά σας σακιά; Μια χρεωκοπία, έναν ξενιτεμένο, κατραπακιές της εφορίας, αποτυχία στον ΑΣΕΠ, μια κακιά πεθερά, έναν νευρασθενικό προϊστάμενο, ένα παιδί που πετάει μολότοφ, ένα τζάκι που ντουμανιάζει το λιβινγκρούμ, οισοφαγική παλινδρόμηση, υψοφοβία, κερατλίκια, ραγάδες στον πισινό. Για περάστε να ρίξετε μια ματιά στο δικό μου, να σας κοπεί ο βήχας."

Στο νέο μυθιστόρημα της Ιωάννας Καρυστιάνη η Βιβή Χολέβα, η κεντρική ηρωίδα του βιβλίου, εργάζεται ως "αποκλειστική κατ' οίκον". Περιποιείται ηλικιωμένους ανθρώπους που έχουν ανάγκη τη φροντίδα της. Έχει έναν γιο, τον Λίνο, ο οποίος βαδίζει σε "περίεργα και σκοτεινά μονοπάτια". Μια ολιγοήμερη άδεια γίνεται αφορμή να φύγουν οι δυο τους για ένα ταξίδι στους Δελφούς. Εκεί, στον ιερό χώρο της ελληνικής αρχαιότητας, μάνα και γιος θα έρθουν κοντά, αν και τους χωρίζει χάσμα βιωμάτων, ένα κενό που μοιάζει να είναι από παλιά αγεφύρωτο. Στις πέντε μέρες που διαρκεί η εκδρομή, ξετυλίγεται το παρελθόν τους ενώ ο αναγνώστης, μέσα από την ορμητική γραφή της συγγραφέως, ανακαλύπτει σταδιακά τι είναι τα σακιά του τίτλου: τα ηθικά και ψυχικά φορτία που κουβαλούν οι ήρωες, αλλά κυρίως τα βάρη που επωμίζεται εδώ και χρόνια ένα μεγάλο κομμάτι της ελληνικής κοινωνίας, το οποίο παρακολουθεί αδύναμο την ιστορία να χαράσσεται ερήμην του και τη ζωή να διαδραματίζεται μακριά του.

Ένα βιβλίο που "ζυγίζει" τα άχθη των ανθρώπων των λαϊκών περιοχών και μας ανοίγει διάπλατα τις πόρτες στις απαγορευμένες ζώνες της καθημερινότητάς μας.

θα τα πούμε σύντομα πάλι κορίτσια! έχω ξεκινήσει καινούριο μυθιστόρημα - χαρούμενο κι αυτό:rolleyes:

φιλιά!


Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!

τέλειωσα κι άλλο βιβλίο : το "πως να κρυφτείς" της Αμάντα Μιχαλοπούλου!

ωραίο βιβλίο, λιτά αιχμηρός λόγος, με πολύ πολύ δύσκολο κεντρικό θέμα...

πάμε για Ξανθούλη (μάλλον) τώρα, για να πετύχουμε το σερί της κατάθλιψης:rolleyes:

τα λέμε, φιλιά!!


Link to comment
Share on other sites

Πήρα τους ''Αγώνες Πείνας'' αλλά δεν το άρχισα ακόμη.Μπορεί κάποιο κορίτσι να μου πει πώς λέγεται το τρίτο βιβλίο της τριλογίας?Το δεύτερο είναι η φωτιά, έτσι ή κάνω λάθος?:confused::confused::confused:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...