Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      5 ημερών βάλαμε. Ενημερώσαμε την γιατρό έχει δει εγκυμοσύνη με 28.40 να πάει καλά. Πιστεύει ότι είναι νωρίς για 9 ημέρα. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι νωρίς γιατί 9 και 5 =14 . Πρώτη φορά βλέπουμε θετική απλά το 28.40 μασ φοβίζει. Δεν θέλουμε να το χάσουμε το μωράκι μασ . Σκέφτομαι και κάτι άλλο το πρωί την τρύπησαν 5 φορές για να βρούν αίμα και δεν έστειλαν πολύ μήπως παίζει και αυτό τον ρόλο του δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε έχετε ακούσει καλή εγκυμοσύνη με χοριακη 28

      Ο γιατρός έχει απόλυτο δίκιο...έχουμε δει υψηλές χοριακες να πέφτουν και χαμηλές να γίνονται υγιη μωράκια! Πάνω από 25 είναι έξω από την γκρι ζώνη και θεωρείται θετικη χοριακη! Επίσης υπάρχουν καθυστερημένη ες εμφυτεύσεις. Να είστε αισιόδοξοι ως την επαναληπτική. Η κακή διάθεση και το στρες δε κάνει καλό. Επηρεάζει το νευρικό σύστημα και ίσως κάνει συσπασεις η μήτρα! Σας εύχομαι τα καλύτερα  γιατί νιώθω απολυτα το άγχος σας!!!

      Just now, Fay_ είπε:

      Στην 8η είμαι με δίδυμα. Έχω καφέ που πάνε και έρχονται από πριν την χοριακη. Τώρα έχω ηρεμήσει κάπως. Κάνω ξαπλοθεραπεια και Τετάρτη έχω προγραμματισμένο υπέρηχο.. 

      Τι ωραια! Διδυμακια! Η φίλη μου με δίδυμα 50 ετών είχε πολλές φορές αίμα. Κάποιες φορές ήταν μικρή αποκόλληση που ήθελε ξάπλα και μια ένεση. Τώρα εχει 2 πανέμορφα αγοράκια! Όσο μπορείς να ξεκουράζεται και εννοείται να ενοχλείς τον γιατρό! 😄

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Σ΄ευχαριστώ για το καλωσόρισμα κ ανταποδίδω τις ευχές σου!!!!

Το να δένονται τόσο πολύ κοπέλες με ίδια θέματα-απορίες-προβλήματα, είναι χαρακτηριστικό αυτού του φόρουμ...;) τα ίδια ισχύουν σε όλες τις ενότητες κ χαίρομαι πολύ γι αυτό.....;)

Το "βροχερή" δεν είναι κατάθλιψη για μένα...... η βροχή είναι ερωτας, παραμύθι, ρομαντισμός...... οπότε με εκφράζει απόλυτα...;)

Υ.Γ. Απίστευτο!!! Μόλις άρχισε να βρέχει!!!!!!! :D

φιλιά......

καλως ηρθες βροχερη! σου ευχομαι μια ....''ηλιολουστη'' εγκυμοσυνη! με το καλο!

Linaki1988 η ωρα η καλη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλως ηρθες βροχερη! σου ευχομαι μια ....''ηλιολουστη'' εγκυμοσυνη! με το καλο!

Linaki1988 η ωρα η καλη!!!!

Σ΄ευχαριστώ πολύ...:D Το ίδιο εύχομαι κ σένα!!!!!

Κορίτσια έχετε καθόλου αναγούλες, εμετούς ???

Εγώ υποφέρω ακόμη, αν κ όχι στον ίδιο βαθμό πια.....

Κ κάτι ακόμη..... έκανε καμμιά σας αμνιοπαρακέντηση ?????


dYw9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ για το καλωσόρισμα κ ανταποδίδω τις ευχές σου!!!!

Το να δένονται τόσο πολύ κοπέλες με ίδια θέματα-απορίες-προβλήματα, είναι χαρακτηριστικό αυτού του φόρουμ...;) τα ίδια ισχύουν σε όλες τις ενότητες κ χαίρομαι πολύ γι αυτό.....;)

Το "βροχερή" δεν είναι κατάθλιψη για μένα...... η βροχή είναι ερωτας, παραμύθι, ρομαντισμός...... οπότε με εκφράζει απόλυτα...;)

Υ.Γ. Απίστευτο!!! Μόλις άρχισε να βρέχει!!!!!!! :D

φιλιά......

Χαχα είναι που ειμαι στο ροζ συννεφακι για αυτο το είδα διαφορετικά ! Τώρα που το λες είναι πολυ γλυκό έχεις δίκιο! Και πολυ επίκαιρο ! Φιλακια πολλα ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ΄ευχαριστώ πολύ...:D Το ίδιο εύχομαι κ σένα!!!!!

Κορίτσια έχετε καθόλου αναγούλες, εμετούς ???

Εγώ υποφέρω ακόμη, αν κ όχι στον ίδιο βαθμό πια.....

Κ κάτι ακόμη..... έκανε καμμιά σας αμνιοπαρακέντηση ?????

Βροχερή μου καλησπέρα....

Έχω διαβάσει την ιστορία σου, έχω συγκινηθεί και σε έχω θαυμάσει για την πίστη σου και το κουράγιο σου. Χωρίς να το ξέρεις, στη δυσκολή μου κάπου το Νοέμβριο η στάση σου και τα λόγια σου μου είχαν δώσει πολύ κουράγιο και δύναμη.......

Σου εύχομαι σύντομα να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου.....

Όσο για την ερώτηση σου, εγώ είχα κάνει άμνιο στο γιο μου, γιατί το PAPP-a δεν είχε βγει πολύ καλό (1/244). Σα διαδικασία δεν είναι τίποτα (λίγο δαπανηρή βέβαια), μετά όμως ανέβασα παλμούς και νοσηλεύτηκα 2-3 μέρες, χωρίς να αποδειχθεί ότι ευθυνόταν η άμνιο.....τώρα σε αυτήν την εγκυμοσύνη σκέφτομαι να ξανακάνω, είμαι 36 ετών, ο γιατρός θα μου το προτείνει σίγουρα, σκέφτομαι και όλα αυτά τα σύνδρομα (εκτός από το DOWN είναι και η κυστική ίνωση και τόσα άλλα).....

Ό,τι άλλο θέλεις, ρώτα με...

Σε φιλώ γλυκιά μου....

Να περνάς καλά.....


qYfap3.png

OWu0p2.png

eEr3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Βροχερή μου καλησπέρα....

Έχω διαβάσει την ιστορία σου, έχω συγκινηθεί και σε έχω θαυμάσει για την πίστη σου και το κουράγιο σου. Χωρίς να το ξέρεις, στη δυσκολή μου κάπου το Νοέμβριο η στάση σου και τα λόγια σου μου είχαν δώσει πολύ κουράγιο και δύναμη.......

Σου εύχομαι σύντομα να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου.....

Όσο για την ερώτηση σου, εγώ είχα κάνει άμνιο στο γιο μου, γιατί το PAPP-a δεν είχε βγει πολύ καλό (1/244). Σα διαδικασία δεν είναι τίποτα (λίγο δαπανηρή βέβαια), μετά όμως ανέβασα παλμούς και νοσηλεύτηκα 2-3 μέρες, χωρίς να αποδειχθεί ότι ευθυνόταν η άμνιο.....τώρα σε αυτήν την εγκυμοσύνη σκέφτομαι να ξανακάνω, είμαι 36 ετών, ο γιατρός θα μου το προτείνει σίγουρα, σκέφτομαι και όλα αυτά τα σύνδρομα (εκτός από το DOWN είναι και η κυστική ίνωση και τόσα άλλα).....

Ό,τι άλλο θέλεις, ρώτα με...

Σε φιλώ γλυκιά μου....

Να περνάς καλά.....

Σ΄ευχαριστώ πολύ πολύ για τα ζεστά σου λόγια...... Σε όλη αυτή την μεγάλη κ δύσκολη διαδρομή μου λύγισα πολλές φορές......βαρέθηκα,αηδίασα με την επιμονή μου να γίνω μάνα καθώς όλο κ ξεμάκραινε το όνειρο, μα στο τέλος φαίνεται να πρόλαβα το τρένο.....ελπίζω να φτάσω αισίως στο τέρμα του ταξιδιού..... χαίρομαι πολύ που σου έδωσα δύναμη κ κουράγιο.......όπως είπα κ πιο πάνω, αυτό το φόρουμ έχει το χαρακτηριστικό να ενώνει πονεμένες ψυχές κ στηρίζει η μία την άλλη.......

Εύχομαι κ σε σένα να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου καλή μου...

Όσο για την αμνιο, είμαι αρκετά προβληματισμένη....

Η αυχενική κ η παπ-α βγήκαν πάρα πολύ καλές (1/1000).....όμως λόγω ηλικίας -38- ο γιατρός μου μου είπε ότι καλό θα ήταν να την κάνω....μου είπε όμως πως ο κίνδυνος να χαθεί μια υγιής εγκυμοσύνη λόγω αυτής της εξέτασης-επέμβασης είναι 1/200.....Απο ΄κει κ πέρα η απόφαση είναι δική μας......

Σκέφτομαι πως αν ο κίνδυνος για μωράκι με ντάουν είναι 1/1000 γιατί να ριψοκινδυνευσω κ να ρίξω τις πιθανότητες στο 1/200 ???????

Δεν θα ήθελα με τίποτα να συμβεί κάτι σε αυτό το μωράκι.........αφού ξέρεις κ την ιστορία μου......με καταλαβαίνεις......

Απο την άλλη.........ακόμη το σκέφτομαι.......αυτά.....

Σ΄ευχαριστώ πολύ κ πάλι .......

Φιλιά....


dYw9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα.....

Έχω κ εγώ ένα θαυματάκι μέσα μου κ ελπίζω να μου πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος..... το ίδιο εύχομαι κ σε όλες εσάς....

Η περίοδος αυτή που ζούμε τώρα, όσο όμορφη κ ξεχωριστή κ αν είναι, τόσο άγχος κ αγωνία έχει για ένα κ μοναδικό λόγο.....να είναι καλά το μωράκι μας!!!!!! Αυτό μόνο κ τίποτα άλλο......έτσι τουλάχιστον πιστεύω εγώ.....

Να είστε όλες καλά .....

Καλησπερα και απο μενα και καλοσ ηρθεσ Στην παρεα!!!!!!!! Ολα θα πανε καλα!!! για ολεσ μασ!!! σκεψου θετηκα!!! ημαστε εδω μια πολυ ευχαρηστη παρεα και περναμε καλα!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ πολύ για τα ζεστά σου λόγια...... Σε όλη αυτή την μεγάλη κ δύσκολη διαδρομή μου λύγισα πολλές φορές......βαρέθηκα,αηδίασα με την επιμονή μου να γίνω μάνα καθώς όλο κ ξεμάκραινε το όνειρο, μα στο τέλος φαίνεται να πρόλαβα το τρένο.....ελπίζω να φτάσω αισίως στο τέρμα του ταξιδιού..... χαίρομαι πολύ που σου έδωσα δύναμη κ κουράγιο.......όπως είπα κ πιο πάνω, αυτό το φόρουμ έχει το χαρακτηριστικό να ενώνει πονεμένες ψυχές κ στηρίζει η μία την άλλη.......

Εύχομαι κ σε σένα να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου καλή μου...

Όσο για την αμνιο, είμαι αρκετά προβληματισμένη....

Η αυχενική κ η παπ-α βγήκαν πάρα πολύ καλές (1/1000).....όμως λόγω ηλικίας (38) ο γιατρός μου μου είπε ότι καλό θα ήταν να την κάνω....μου είπε όμως πως ο κίνδυνος να χαθεί μια υγιής εγκυμοσύνη λόγω αυτής της εξέτασης-επέμβασης είναι 1/200.....Απο ΄κει κ πέρα η απόφαση είναι δική μας......

Σκέφτομαι πως αν ο κίνδυνος για μωράκι με ντάουν είναι 1/1000 γιατί να ριψοκινδυνευσω κ να ρίξω τις πιθανότητες στο 1/200 ???????

Δεν θα ήθελα με τίποτα να συμβεί κάτι σε αυτό το μωράκι.........αφού ξέρεις κ την ιστορία μου......με καταλαβαίνεις......

Απο την άλλη.........ακόμη το σκέφτομαι.......αυτά.....

Σ΄ευχαριστώ πολύ κ πάλι .......

Φιλιά....

Κοριτσάκι μου

Οι πιθανότητες βάσει των εξετάσεων είναι απειροελάχιστες....

Οι γυνοκολόγοι και των 2 μας είναι μάλλον παλαιάς κοπής, αφού μας προτεινουν την εξεταση λόγω ηλικίας...οι νεότεροι δεν δέχονται τετοιου είδους θεωρείες.....η αμνιο από τα χέρια ενός έμπειρου γιατρού είναι παιχνιδάκι......τι να σου πω....και εγώ αμφιταλαντεύομαι, αλλά νομίζω ότι δεν μπορώ να ζω με την αγωνία μέχρι τη γέννα....ρίσκο? ναι, αλλά η αναμονή εμένα με σκοτώνει.....

Ό,τι και αν αποφασίσεις, σου εύχομαι τα καλύτερα....

όσο για αναγούλες, ζαλάδες και λιποθυμίες που ανέφερες? συνεχώς.....

Καλό σου βράδυ......


qYfap3.png

OWu0p2.png

eEr3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα και απο μενα και καλοσ ηρθεσ Στην παρεα!!!!!!!! Ολα θα πανε καλα!!! για ολεσ μασ!!! σκεψου θετηκα!!! ημαστε εδω μια πολυ ευχαρηστη παρεα και περναμε καλα!!!:D:D:D
Καλως ήρθες βροχερουλα! Αστα ολα πισω σου κ σκεψου το τωρα...ολα τα αλλα θα πάνε καλά! ;)

Καλώς σας βρήκα κοριτσάρες.....να είστε καλά!!!!!! :D:D:D


dYw9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου

Οι πιθανότητες βάσει των εξετάσεων είναι απειροελάχιστες....

Οι γυνοκολόγοι και των 2 μας είναι μάλλον παλαιάς κοπής, αφού μας προτεινουν την εξεταση λόγω ηλικίας...οι νεότεροι δεν δέχονται τετοιου είδους θεωρείες.....η αμνιο από τα χέρια ενός έμπειρου γιατρού είναι παιχνιδάκι......τι να σου πω....και εγώ αμφιταλαντεύομαι, αλλά νομίζω ότι δεν μπορώ να ζω με την αγωνία μέχρι τη γέννα....ρίσκο? ναι, αλλά η αναμονή εμένα με σκοτώνει.....

Ό,τι και αν αποφασίσεις, σου εύχομαι τα καλύτερα....

όσο για αναγούλες, ζαλάδες και λιποθυμίες που ανέφερες? συνεχώς.....

Καλό σου βράδυ......

χαχαχα δεν είμαι η μόνη δηλαδή..... ;)

Πολλά τα άγχη τελικά σε μία εγκυμοσύνη.....δεν πειράζει...θα την βρούμε την άκρη....;) Όλα θα μας πάνε καλά....γιατί όχι άλλωστε ????

Φιλιά!


dYw9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και καλοσ ηρθεσ Στην παρεα!!!!!!!! Ολα θα πανε καλα!!! για ολεσ μασ!!! σκεψου θετηκα!!! ημαστε εδω μια πολυ ευχαρηστη παρεα και περναμε καλα!!!:D:D:D

Ναι αμε!!!!!!!ειμαστε εδω και θα είμαστε αλλα μην ανησυχείς γιατι θα πανε ΌΛΑ καλα!!!εχεις τις ευχές και τη θεϊκή ενέργεια απο όλες μας! Σκέψου θετικά και το μωρακι σου θα έρθει στην ώρα του!λυπαμαι που δεν ξέρω την ιστορία σου αλλα έτσι κ αλλιώς το σήμερα έχει σημασία ! Και κοιτα να το χαρεις και άμα λέμε καμία χαζομαριτσα ( για μένα το λέω ) να μας διορθώνεις!φιλια βροχερη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμε!!!!!!!ειμαστε εδω και θα είμαστε αλλα μην ανησυχείς γιατι θα πανε ΌΛΑ καλα!!!εχεις τις ευχές και τη θεϊκή ενέργεια απο όλες μας! Σκέψου θετικά και το μωρακι σου θα έρθει στην ώρα του!λυπαμαι που δεν ξέρω την ιστορία σου αλλα έτσι κ αλλιώς το σήμερα έχει σημασία ! Και κοιτα να το χαρεις και άμα λέμε καμία χαζομαριτσα ( για μένα το λέω ) να μας διορθώνεις!φιλια βροχερη!!!!!

Εδώ δεν είμαστε να μιλάμε μόνο για σοβαρά θέματα, αλλά κ για χαζά......;)

Αυτό μας έλειπε να σας διορθώνω.....χαχααχχαχα!!!!! Αλίμονο!!!! Θα πάρω το μαστίγιο!!!!!!! :tongue::D

Σε ποια εβδομάδα είσαι Λινάκι??

Πότε έχεις γιατρό?

Το φύλο το είδατε όλες ??


dYw9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...