Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Κοριτσάρα μου μην αγχώνεσαι, ο γιατρός σου δεν σου είπε τίποτα ακόμη γιατί απ΄οτι βλέπω είσαι στην 9η εβδομάδα.....κ μένα δεν μου τα ΄πε όλα απο την αρχή...βήμα βημα πάμε.....χθες μου είπε για το τεστ-α που θα το κάνω σε δυο βδομάδες.....άρα θα είμαι στο τέλος της 15ης..... Αυχενική έκανα την 11 εβδομάδα μαζί κ το παπ-α...... μην αγχώνεσαι.....σιγά σιγά θα τα μαθαίνουμε όλα....ούτε εγώ ήξερα τίποτα απο αυτά..... το τεστ-α θα γίνει το απόγευμα στον ιδιωτικό γιατρό που πάω (όχι εκεί που έκανα την αυχενική) κ την επομένη το πρωί θα πάω για εξετάσεις αίματος......... απλά εγώ τώρα το έμαθα ότι δεν γράφονται αυτές..... τελεια! τεσπα...... βήμα βήμα τη φορά όλα θα τα μάθουμε κ θα τα καταφέρουμε......;)

φιλιά!

κοριτσι μου, σέυχαριστω παρα πολυ για την ενημερωση!!!!!!!

Βρε κοριτσια, εγω εκανα μονο την αυχενικη και το παππα..... βγηκε 1/20000...... μου ειπε ο γιαροσ οτι ειναι τελιεσ οι απαντισεισ και μου ειπε οτι η επομενη εξετασι μεγαλη ειναι Β επιπεδου 21 του οκτομβρι...... τι γηνεται, μηποσ να τον παρω τηλ και να τον ρωτησω.....???? γιατι ειμαι 15+1 και δεν εχω πολυ περιθοριο απο τι καταλαβα.... η αν ητανε θα την κανω θα μου το ελεγε??? και αν το ξεχασε? αχ.... θα τρελαθωωω:confused::confused::confused:

ναι κ γω μια απο τα ιδια....ενω μου προγραμματισε ολες τις μεγαλες εξετασεις που εχω να κανω (αυχενικη, β επιπεδου, ντοπλερ) αυτη δεν την ανεφερε καθολου........:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-( κ δεν ξερω τι να σκεφτω κ τι να κανω.......


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσάκια μόλις γύρισα από το γιατρό. Το μωράκι μεγάλωσε, είναι 2,7 εκατοστά, διέκρινα τα πόδια του, τα χέρια του και ένα πελώριο κεφαλάκι.....είχα και το γιο μου μαζί, που δεν τον έχω βάλει στη διαδικασία ότι είμαι έγκυος και όταν είδε το μωρό με ρωτούσε : " μαμά, αυτά ειναι τα έντερά σου?:confused::confused::confused::confused:". Πέθανε στο γέλιο ο γιατρός....

Επόμενο ραντεβού για αυχενική και τη Δευτέρα εξετάσεις για τη θρομβοφιλία (αντι χα).......

Καλή συνέχεια σε όλα τα κορίτσια

Όσο για το α τεστ, άλλοι γιατροί το κάνουν και άλλοι αρκούνται στην αυχενική.....εγώ από αυτό έχω δυσάρεστη εμπειρία, γιατί ενώ η αυχενική και το PAPP-a ήταν καλά, το α τεστ έδειξε αυξημένες πιθανότητες (1/244) και έκανα τελικά άμνιο.....:(:(:(:(:(


qYfap3.png

OWu0p2.png

eEr3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μόλις γύρισα από το γιατρό. Το μωράκι μεγάλωσε, είναι 2,7 εκατοστά, διέκρινα τα πόδια του, τα χέρια του και ένα πελώριο κεφαλάκι.....είχα και το γιο μου μαζί, που δεν τον έχω βάλει στη διαδικασία ότι είμαι έγκυος και όταν είδε το μωρό με ρωτούσε : " μαμά, αυτά ειναι τα έντερά σου?:confused::confused::confused::confused:". Πέθανε στο γέλιο ο γιατρός....

Επόμενο ραντεβού για αυχενική και τη Δευτέρα εξετάσεις για τη θρομβοφιλία (αντι χα).......

Καλή συνέχεια σε όλα τα κορίτσια

Όσο για το α τεστ, άλλοι γιατροί το κάνουν και άλλοι αρκούνται στην αυχενική.....εγώ από αυτό έχω δυσάρεστη εμπειρία, γιατί ενώ η αυχενική και το PAPP-a ήταν καλά, το α τεστ έδειξε αυξημένες πιθανότητες (1/244) και έκανα τελικά άμνιο.....:(:(:(:(:(

Αντε, μια χαρα!!!!:P:p:pΚαλη επιτυχια και για τισ αλλεσ εξετασεισ την δευτερα..... μια ερωτιση..... οταν εκανεσ την αμνιο μετα, ηταν ολα καλα τελικα???

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και με το καλό ο γιόκας σου! Είστε και μεγάλοι άνδρες πια! Θα νιώσεις αυτη τη μοναδική σχέση μάνας-γιου....είναι έρωτας:P:p:p:p:p

Τελικά το μωράκι σας κάνει ναζάκια και κρύβεται!!!!!! Δεν πειράζει, θα δείτε το φύλο στη Β' Επιπέδου!:P! Και εγώ είχα κάνει το Άλφα Τεστ στο πρώτο αλλά νόμιζα ότι πλέον δεν γίνεται!!!!! Όντως, ειναι πολύ ακριβές αυτές οι αιματολογικές......

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κοριτσάκια.....εύχομαι να είστε όλες καλά....και εγώ το μεσημέρι θα πάω έκτακτα στο γιατρό να με δει γιατί πάλι είχα κάποια καφέ και ροζουλια....τί είχες Γιάννη, τι είχα πάντα......

Φιλιά

Καλησπερα και απο μενα !!!!!!Θελω να ναι γερο...τιποτα αλλο!!αληθεια!!και να μ αγαπαει...οσο για αυτο που λες για τον ερωτα....ηοι νυφες θα περασουν απο κοσκινο!!!!!χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε, μια χαρα!!!!:P:p:pΚαλη επιτυχια και για τισ αλλεσ εξετασεισ την δευτερα..... μια ερωτιση..... οταν εκανεσ την αμνιο μετα, ηταν ολα καλα τελικα???

Σε ευχαριστώ πολύ!

Μια χαρά ήταν όλα τα αποτελέσματα, έκανα το γιο μου υγιέστατο...

Το μονο θεματάκι ήταν ότι 2 ημέρες μετά την άμνιο ανέβασα παλμούς και νοσηλεύτηκα για 2-3 μέρες.... κανείς δεν ξέρει αν όλα αυτά συνέβησαν εξαιτίας της άμνιο ή απλώς έτυχε......


qYfap3.png

OWu0p2.png

eEr3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

Μια χαρά ήταν όλα τα αποτελέσματα, έκανα το γιο μου υγιέστατο...

Το μονο θεματάκι ήταν ότι 2 ημέρες μετά την άμνιο ανέβασα παλμούς και νοσηλεύτηκα για 2-3 μέρες.... κανείς δεν ξέρει αν όλα αυτά συνέβησαν εξαιτίας της άμνιο ή απλώς έτυχε......

Τελοσ καλο, ολα καλα!!!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τετοια ωρα στο γραφειο?

Καλημερα!!!!!Χαχα..... ναι κοπελα μου.... τουριστικο ειναι , και τωρα ειμαι ιδι στο γραφειο....αστα να πανε!!!!!ενασ μινασ ακομα....θα περασει που θα παει!!!

Καλημερα και στα υπολειπα κοριτσια!!!! πωσ ησαστε σημερα?????;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα! Ολες οι εγκυουλες καλα? Εγω τα εχω παιξει! Ειχα μια μερα εχθες τι ηταν αυτο Παναγιτσα μου!

Απο τη μια, μου εφεραν μια χυτρα κ ως πρωταρα εβαλα να βρασω μοσχαρι.Δεν ηξερα ομως την προεργασια και αφρισε αυτο μεσα κ αρχισε η βαλβιδα να πεταει νερα σαν παλαβη!!!

Η κουζινα τοπιο βροχερο! :confused::confused:

Το μεσημερι ηρθε ο υδραυλικος να μας συνδεσει εναν ηλιακο που εβαλε ο ιδιοκτητης, παει να βγαλει τον σωληνα απο τον θερμοσιφωνα που παει στα καλοριφερ, αρχιζουν να πεταγονται κατι νερα μαυρα λες κ σφαζαμε σουπιες, κοοολαση το μπανιο! Πλακακια ντουλαπια ως κ στο ταβανι φτασανε! :o

Το καθαριζω μια,γτ επρεπε να χρησιμοποιησουμε κ την τουαλετα καποια στιγμη, μετα πανε να το τελειωσουν, ξανα μανα τα ιδια! :shock:

Εγκεφαλικο μου ηρθε! Κ ο καημενος ουδραυλικος προσεχε κιολας, αλλα ετσι κ αλλιως θα γινοταν.....

Επεσα εχθες ξερη! Σημερα ολη μερα στο κεντρο γτ εφευγαν οι επισκεπτες μας, τα εχω παιξει τελειως λεμε!

Και εχω κ το πιτσιρικι "μεσα" σε τρελλα κεφια, λες και χοροπηδαει! :lol:

Κανει κ μια ζεστη ξαφνικα κ μου κανει πιο εντονες τις ζαλαδες........σκορπαω κατω μολις με πιασει λιγο....ουτε στο μαγειρεμα δεν αντεχω, κ εγω νομιζα οτι ηταν απο υποταση! :rolleyes:

Τα'πα κ "ξεθυμανα" :lol:

Εσεις πως ειστε?


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα! Ολες οι εγκυουλες καλα? Εγω τα εχω παιξει! Ειχα μια μερα εχθες τι ηταν αυτο Παναγιτσα μου!

Απο τη μια, μου εφεραν μια χυτρα κ ως πρωταρα εβαλα να βρασω μοσχαρι.Δεν ηξερα ομως την προεργασια και αφρισε αυτο μεσα κ αρχισε η βαλβιδα να πεταει νερα σαν παλαβη!!!

Η κουζινα τοπιο βροχερο! :confused::confused:

Το μεσημερι ηρθε ο υδραυλικος να μας συνδεσει εναν ηλιακο που εβαλε ο ιδιοκτητης, παει να βγαλει τον σωληνα απο τον θερμοσιφωνα που παει στα καλοριφερ, αρχιζουν να πεταγονται κατι νερα μαυρα λες κ σφαζαμε σουπιες, κοοολαση το μπανιο! Πλακακια ντουλαπια ως κ στο ταβανι φτασανε! :o

Το καθαριζω μια,γτ επρεπε να χρησιμοποιησουμε κ την τουαλετα καποια στιγμη, μετα πανε να το τελειωσουν, ξανα μανα τα ιδια! :shock:

Εγκεφαλικο μου ηρθε! Κ ο καημενος ουδραυλικος προσεχε κιολας, αλλα ετσι κ αλλιως θα γινοταν.....

Επεσα εχθες ξερη! Σημερα ολη μερα στο κεντρο γτ εφευγαν οι επισκεπτες μας, τα εχω παιξει τελειως λεμε!

Και εχω κ το πιτσιρικι "μεσα" σε τρελλα κεφια, λες και χοροπηδαει! :lol:

Κανει κ μια ζεστη ξαφνικα κ μου κανει πιο εντονες τις ζαλαδες........σκορπαω κατω μολις με πιασει λιγο....ουτε στο μαγειρεμα δεν αντεχω, κ εγω νομιζα οτι ηταν απο υποταση! :rolleyes:

Τα'πα κ "ξεθυμανα" :lol:

Εσεις πως ειστε?

Γεια σου κοπελα μου!!! αυριο θα ξεκουραστεισ οποσ μαλλον και γω θα πεσω ξερη μεχρι το μεσημερι και αυριο εχω και ενα γαμο..... εχω βεβαια και σηδερο μπολικο και καθαρισμα :confused::confused::confused: χμχμχμ μαλλον θα παρω τηλ την μαμα....χαχχαχα ειμαι 12 ωρρεσ στο γραφειο και δεν προλαβαινω τιποτα.... να ναι καλα η πεθερα με την μανα μου που μασ βοηθανε, μαγιρευουν και που και που σηδερωνει η μαμα μου..... αλλα που θα παει τελιωνει η σαιζον σε 1 μηνα και θα τα αναλαβω εγω.... θα ειμαι ομωσ στο σπιτακι μου.... και δεν θα χω τουσ τρελουσ τουριστεσ πανω στο κεφαλι μου......:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοπελα μου!!! αυριο θα ξεκουραστεισ οποσ μαλλον και γω θα πεσω ξερη μεχρι το μεσημερι και αυριο εχω και ενα γαμο..... εχω βεβαια και σηδερο μπολικο και καθαρισμα :confused::confused::confused: χμχμχμ μαλλον θα παρω τηλ την μαμα....χαχχαχα ειμαι 12 ωρρεσ στο γραφειο και δεν προλαβαινω τιποτα.... να ναι καλα η πεθερα με την μανα μου που μασ βοηθανε, μαγιρευουν και που και που σηδερωνει η μαμα μου..... αλλα που θα παει τελιωνει η σαιζον σε 1 μηνα και θα τα αναλαβω εγω.... θα ειμαι ομωσ στο σπιτακι μου.... και δεν θα χω τουσ τρελουσ τουριστεσ πανω στο κεφαλι μου......:tongue::tongue::tongue:

Αχ μακάρι αν κ επειδη ο αντρας μου ειναι νύχτα σήμερα, αυριο ολη μερα θα δαμαζω το θηριακι μονη μου....να μαγειρεψω παράλληλα, , σκουπισμα και σφουγγαρισμα με τη μικρη στα πόδια μου δεν παίζει με τίποτα, οποτε βάζουμε πλυντήρια.....

Θελω 8 μηνες διακοπές στην Σαντορίνη!


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...