Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε!;

Χαρα,ξεκουρασου!

Εχθες έμαθα για μια εξαδελφη μου που ειναι στον 5ο κ θα τξν κρατήσουν μέσα στο νοσοκομειο ως το τελος γτ εχει μεγαλο τράχηλο κ ειναο ετοιμη να γεννησει.!

Πολυ πικρα.

Εμεις καναμε το α τεστ, στην μικρη μου δεν το είχα κάνει κ δε το ηξρρα, ειναι σαν την αυχενικη (παλι υπερηχος με αιμα) αλλα σε αυτο πλέον εξετάζονται νευρολογικες παθησεις κλπ.

Δυστυχώς δεν γραφεται -αν κ θα παρω ενα τηλ στον εοπυυ-κ ειναι μονο οι αιματολογικες καπου στο 75αρι....

Φυλλο δε μας είπε, μας ειπε μονο οτι "δεν χωραμε" (δλδ ειναι μεγαλο το παιδι) Ειδα η αληθρια ειναι ενα τεραστιο ποδι! :)

Τωρα περιμένω να βγουν και τα αίματα να τα δει ολα μαζι.

Εχθες 4 ωρες εψαχνα να βρω να κλεισω ραντεβού για το β επιπέδου αλλα στα δημοσια νοσοκομεία που το κανουν τα ραντεβού εχουν παει για Νοέμβρη κ στα ιδιωτικά δε το καλύπτει ο εοπυυ. Οσες θελετε κ εχετε περιθωριο κλειστε το απο τωρα αν δε θέλετε να πληρωνετε.

Το πιτσιρικι μου απο προχθές που ξεκινησε να κουνιέται δεν εχει σταματήσει καθολου! Χιχιχι

Ευχομαι να εχετε ολες μια υπέροχη μέρα! Σας φιλω για την ωρα!

Καλημερα!!! καλεσ απαντησεισ σου ευχομαι και σενα!!!!!:-P:-P:-P Και για το φυλλο μην ανισυχεισ..... σασ το χει για εκπλιξη!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα!!! καλεσ απαντησεισ σου ευχομαι και σενα!!!!!:-P:-P:-P Και για το φυλλο μην ανισυχεισ..... σασ το χει για εκπλιξη!!!;)

Αμπα, δεν αγχωνομαι καθολου! Σκεψου οτι στο πρωτο δεν μαθαμε φυλλο μεχρι που γεννησα! Ολοι οι συγγενεις ειχανε σκασει! :lol::lol:


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!!!!τι μου κανετε σημερα;;;!!!!!εδω βρεχει κ ειναι Τ Ε Λ Ε Ι Α !!!!!!!!!

Κοριτσια μου επανηλθα!!!!Τελικα το σποριιακι μου ειναι γιος , 100 γραμμαρια (χαχαχαχα) 7 εκατοστα και πολυ ζωηρος...εως υπερκινητικος!! ;)

μπραβο κουκλα μου!!!!! με το καλο!!!!!!

Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε!;

Χαρα,ξεκουρασου!

Εχθες έμαθα για μια εξαδελφη μου που ειναι στον 5ο κ θα τξν κρατήσουν μέσα στο νοσοκομειο ως το τελος γτ εχει μεγαλο τράχηλο κ ειναο ετοιμη να γεννησει.!

Πολυ πικρα.

Εμεις καναμε το α τεστ, στην μικρη μου δεν το είχα κάνει κ δε το ηξρρα, ειναι σαν την αυχενικη (παλι υπερηχος με αιμα) αλλα σε αυτο πλέον εξετάζονται νευρολογικες παθησεις κλπ.

Δυστυχώς δεν γραφεται -αν κ θα παρω ενα τηλ στον εοπυυ-κ ειναι μονο οι αιματολογικες καπου στο 75αρι....

Φυλλο δε μας είπε, μας ειπε μονο οτι "δεν χωραμε" (δλδ ειναι μεγαλο το παιδι) Ειδα η αληθρια ειναι ενα τεραστιο ποδι! :)

Τωρα περιμένω να βγουν και τα αίματα να τα δει ολα μαζι.

Εχθες 4 ωρες εψαχνα να βρω να κλεισω ραντεβού για το β επιπέδου αλλα στα δημοσια νοσοκομεία που το κανουν τα ραντεβού εχουν παει για Νοέμβρη κ στα ιδιωτικά δε το καλύπτει ο εοπυυ. Οσες θελετε κ εχετε περιθωριο κλειστε το απο τωρα αν δε θέλετε να πληρωνετε.

Το πιτσιρικι μου απο προχθές που ξεκινησε να κουνιέται δεν εχει σταματήσει καθολου! Χιχιχι

Ευχομαι να εχετε ολες μια υπέροχη μέρα! Σας φιλω για την ωρα!

βρε κοριτσια τι ειναι αυτο το α τεστ;;;;δεν το εχω ξαναακουσει...δεν μου ειπε κ τιποτα ο γιατρος μου....δεν ειναι το ιδιο με την α εππεδου;;;; ειναι σοβαρη εξεταση;;;χρειαζεται;;;αν ειναι να ψαξω να την κανω κ εγω....


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια τι ειναι αυτο το α τεστ;;;;δεν το εχω ξαναακουσει...δεν μου ειπε κ τιποτα ο γιατρος μου....δεν ειναι το ιδιο με την α εππεδου;;;; ειναι σοβαρη εξεταση;;;χρειαζεται;;;αν ειναι να ψαξω να την κανω κ εγω....

Κοιτα, κ εμενα ο γιατρος "μας" δε μου ειχε πει να την κανω. Επειδη ρωτησα τη μικροβιολογο εχθες μου ειπε οτι ειναι ιδια με την αυχενικη απλα πιο "λεπτομερης" κ βλεπει κ νευρολογικου ειδους παθησεις κ διαφορα άλλα!

Τι να πω ο Θεος κ η ψυχη τους, εχω αλλο βασανο απο εχθες προσπαθω να βρω ραντεβου για την β επιπεδου κ δεν μπορω να βρω πουθενα -γτ στη Συρο δεν αναλαμβανει κανεις να την κανει- κ στο Ελενα δε το σηκωνουν γτ πρεπει λεει να πας απο εκει! Προτιμουν λεει να εξυπηρετουν τις εγκυες που περιμενουν ορθιες παρα να σηκωνουν τηλεφωνα...

Δλδ για να καταλαβω, αν εισαι απο μακρυα ή εισαι αναγκασμενη να εισαι στο κρεβατι κ δεν εχεις καποιον να στειλεις τι γινεται, εισαι ο μλκας της υποθεσης?

Συγχωρηστε μου την "διαλεκτο" αλλα εχω απελπιστει απο εχθες....


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, κ εμενα ο γιατρος "μας" δε μου ειχε πει να την κανω. Επειδη ρωτησα τη μικροβιολογο εχθες μου ειπε οτι ειναι ιδια με την αυχενικη απλα πιο "λεπτομερης" κ βλεπει κ νευρολογικου ειδους παθησεις κ διαφορα άλλα!

Τι να πω ο Θεος κ η ψηχη τους, εχω αλλο βασανο απο εχθες προσπαθω να βρω ραντεβου για την β επιπεδου κ δεν μπορω να βρω πουθενα -γτ στη Συρο δεν αναλαμβανει κανεις να την κανει- κ στο Ελενα δε το σηκωνουν γτ πρεπει λεει να πας απο εκει! Προτιμουν λεει να εξυπηρετουν τις εγκυες που περιμενουν ορθιες παρα να σηκωνουν τηλεφωνα...

Δλδ για να καταλαβω, αν εισαι απο μακρυα ή εισαι αναγκασμενη να εισαι στο κρεβατι κ δεν εχεις καποιον να στειλεις τι γινεται, εισαι ο μλκας της υποθεσης?

Συγχωρηστε μου την "διαλεκτο" αλλα εχω απελπιστει απο εχθες....

Εγω εβαλα κατευθιαν τωρα την μανα μου να μου κανονισει την Β επιπεδου, αλλα για μενα ειναι πιο ευκολο γιατι η μαμα μου δουλευει σε νοσοκομειο...

Αν ησουν στο Ηρακλειο θα μπορουσα να σε βοηθησω αλλα δεν φτανει η χαρη τησ μανασ μου στην Συρο.... οποτε υπομονη... ψαξε μιποσ βρεισ κανενα γνωστο σε νοσοκομειο..... ετσι ειναι πολυ πιο ευκολο.... καλη τυχη σου ευχωμαι.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιτα, κ εμενα ο γιατρος "μας" δε μου ειχε πει να την κανω. Επειδη ρωτησα τη μικροβιολογο εχθες μου ειπε οτι ειναι ιδια με την αυχενικη απλα πιο "λεπτομερης" κ βλεπει κ νευρολογικου ειδους παθησεις κ διαφορα άλλα!

Τι να πω ο Θεος κ η ψυχη τους, εχω αλλο βασανο απο εχθες προσπαθω να βρω ραντεβου για την β επιπεδου κ δεν μπορω να βρω πουθενα -γτ στη Συρο δεν αναλαμβανει κανεις να την κανει- κ στο Ελενα δε το σηκωνουν γτ πρεπει λεει να πας απο εκει! Προτιμουν λεει να εξυπηρετουν τις εγκυες που περιμενουν ορθιες παρα να σηκωνουν τηλεφωνα...

Δλδ για να καταλαβω, αν εισαι απο μακρυα ή εισαι αναγκασμενη να εισαι στο κρεβατι κ δεν εχεις καποιον να στειλεις τι γινεται, εισαι ο μλκας της υποθεσης?

Συγχωρηστε μου την "διαλεκτο" αλλα εχω απελπιστει απο εχθες....

τι να πω βρε παιδι μου....με αυτα κ τα αλλα σε αναγκαζουν να απευθυνθεις σε ιδιωτες....δεν μπορεις να πας απο εκει εσυ να κλεισεις ενα ραντεβου;;;;


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες.......

Σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη, γιατί εχθές είδαμε το μπουμπουκάκι μου....μεγάλωσε......έφτασε τα 13 εκατοστά κ είναι πια ολόκληρο ανθρωπάκι... ο γιατρός το έβγαλε κ μία φωτό που φαίνονται όλα τα χαρακτηριστικά του.....ήταν μία γλύκα...... φύλο δεν μπορέσαμε να δούμε επειδή ήταν ομφάλιος λώρος ανάμεσα στα ποδαράκια του.....μου έδωσε πάλι εξετάσεις αίματος να κάνω κ κλείσαμε ραντεβού σε δύο βδομάδες να κάνουμε κ το τεστ-α .....

Δεν ήξερα ότι δεν γράφεται το τεστ-α...... επίσης κ την β-επιπέδου θα την κάνω σε εξωτερικό εκεί που έκανα την αυχενική..... πολύ δαπανηρές εξετάσεις όλες αυτές....... ούτε που ήξερα ότι μπορείς να τις κάνεις κ σε δημόσιο...... τεσπα.......ας είναι καλά τα μωράκια μας κ όλα τα άλλα θα τα βρούμε.....

Χαρά μου να προσέχεις κ να ξεκουράζεσαι.....

Stavr77 όλα θα είναι καλά, περιμένουμε νέα σου....

Σας φιλώ...


dYw9p3.png
Link to comment
Share on other sites

τι να πω βρε παιδι μου....με αυτα κ τα αλλα σε αναγκαζουν να απευθυνθεις σε ιδιωτες....δεν μπορεις να πας απο εκει εσυ να κλεισεις ενα ραντεβου;;;;

Ειμαι Συρο ρε αγαπη κ νομιζω παει πολυ να κανω ολοκληρο ταξιδι μονο κ μονο για να παω να κλεισω ενα ραντεβου στην Αθηνα.... :(


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι Συρο ρε αγαπη κ νομιζω παει πολυ να κανω ολοκληρο ταξιδι μονο κ μονο για να παω να κλεισω ενα ραντεβου στην Αθηνα.... :(

ναι ναι δεν το συζητω....νομιζα οτι ελεγες για το νοσοκομειο της συρου...sorryyyyyyyyyyyyyy...... τι σκεφτεσαι να κανεις;;;;

Καλημέρα κούκλες.......

Σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη, γιατί εχθές είδαμε το μπουμπουκάκι μου....μεγάλωσε......έφτασε τα 13 εκατοστά κ είναι πια ολόκληρο ανθρωπάκι... ο γιατρός το έβγαλε κ μία φωτό που φαίνονται όλα τα χαρακτηριστικά του.....ήταν μία γλύκα...... φύλο δεν μπορέσαμε να δούμε επειδή ήταν ομφάλιος λώρος ανάμεσα στα ποδαράκια του.....μου έδωσε πάλι εξετάσεις αίματος να κάνω κ κλείσαμε ραντεβού σε δύο βδομάδες να κάνουμε κ το τεστ-α .....

Δεν ήξερα ότι δεν γράφεται το τεστ-α...... επίσης κ την β-επιπέδου θα την κάνω σε εξωτερικό εκεί που έκανα την αυχενική..... πολύ δαπανηρές εξετάσεις όλες αυτές....... ούτε που ήξερα ότι μπορείς να τις κάνεις κ σε δημόσιο...... τεσπα.......ας είναι καλά τα μωράκια μας κ όλα τα άλλα θα τα βρούμε.....

Χαρά μου να προσέχεις κ να ξεκουράζεσαι.....

Stavr77 όλα θα είναι καλά, περιμένουμε νέα σου....

Σας φιλώ...

μπραβο κοπελα μου!!!!!ολα τελεια λοιπον!!!!!!

βρε κοριτσια, να ζητησω να το κανω τελικα το α-τεστ;;;ποτε γινεται;;;μετα την αυχενικη η αντι αυτης;;;;ενημερωστε με παρακαλω την ασχετη....:-(:sad::-(:sad::-(:sad:


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εννοω που την κανουμε;;;στον ιδιο γιατρο;;;κ του ζηταμε να μας κανει α-τεστ, αντι αυχενικης;;;;[/

Η αυχενική και το Papp-a γίνονται οπωσδήποτε στον 3ο μήνα. Το αλφα τεστ γίνεται στον 4ο μήνα και είναι αιματολογική εξέταση, για επιπλέον πληροφορίες....


qYfap3.png

OWu0p2.png

eEr3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες.......

Σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη, γιατί εχθές είδαμε το μπουμπουκάκι μου....μεγάλωσε......έφτασε τα 13 εκατοστά κ είναι πια ολόκληρο ανθρωπάκι... ο γιατρός το έβγαλε κ μία φωτό που φαίνονται όλα τα χαρακτηριστικά του.....ήταν μία γλύκα...... φύλο δεν μπορέσαμε να δούμε επειδή ήταν ομφάλιος λώρος ανάμεσα στα ποδαράκια του.....μου έδωσε πάλι εξετάσεις αίματος να κάνω κ κλείσαμε ραντεβού σε δύο βδομάδες να κάνουμε κ το τεστ-α .....

Δεν ήξερα ότι δεν γράφεται το τεστ-α...... επίσης κ την β-επιπέδου θα την κάνω σε εξωτερικό εκεί που έκανα την αυχενική..... πολύ δαπανηρές εξετάσεις όλες αυτές....... ούτε που ήξερα ότι μπορείς να τις κάνεις κ σε δημόσιο...... τεσπα.......ας είναι καλά τα μωράκια μας κ όλα τα άλλα θα τα βρούμε.....

Χαρά μου να προσέχεις κ να ξεκουράζεσαι.....

Stavr77 όλα θα είναι καλά, περιμένουμε νέα σου....

Σας φιλώ...

Μπράβο βρε κοριτσακι! Τέλεια τα νέα σου....χαλάρωσε και απόλαυσε τώρα τη συνέχεια......όντως είναι πολύ δαπανηρές αυτές οι εξετάσεις αλλά αν είναι για το καλό των μωρων μας....δεν πειράζει...


qYfap3.png

OWu0p2.png

eEr3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Η αυχενική και το Papp-a γίνονται οπωσδήποτε στον 3ο μήνα. Το αλφα τεστ γίνεται στον 4ο μήνα και είναι αιματολογική εξέταση, για επιπλέον πληροφορίες....

σ'ευχαριστω κοπελα μου....κ ποσο κοστιζει;;;;τι περιλαμβανει;;;απο οτι καταλαβα απο αυτα που ειπε η βροχερη,δεν γραφεται, σωστα;;;;

sorry αν σας πρηζω, αλλα δεν ξερω τιποτα γι'αυτη την εξεταση....πρωτη φορα την ακουω....:-(:sad::-(:sad::-(:sad::-(:sad:


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

μπραβο κοπελα μου!!!!!ολα τελεια λοιπον!!!!!!

βρε κοριτσια, να ζητησω να το κανω τελικα το α-τεστ;;;ποτε γινεται;;;μετα την αυχενικη η αντι αυτης;;;;ενημερωστε με παρακαλω την ασχετη....:-(:sad::-(:sad::-(:sad:

εννοω που την κανουμε;;;στον ιδιο γιατρο;;;κ του ζηταμε να μας κανει α-τεστ, αντι αυχενικης;;;;

Κοριτσάρα μου μην αγχώνεσαι, ο γιατρός σου δεν σου είπε τίποτα ακόμη γιατί απ΄οτι βλέπω είσαι στην 9η εβδομάδα.....κ μένα δεν μου τα ΄πε όλα απο την αρχή...βήμα βημα πάμε.....χθες μου είπε για το τεστ-α που θα το κάνω σε δυο βδομάδες.....άρα θα είμαι στο τέλος της 15ης..... Αυχενική έκανα την 11 εβδομάδα μαζί κ το παπ-α...... μην αγχώνεσαι.....σιγά σιγά θα τα μαθαίνουμε όλα....ούτε εγώ ήξερα τίποτα απο αυτά..... το τεστ-α θα γίνει το απόγευμα στον ιδιωτικό γιατρό που πάω (όχι εκεί που έκανα την αυχενική) κ την επομένη το πρωί θα πάω για εξετάσεις αίματος......... απλά εγώ τώρα το έμαθα ότι δεν γράφονται αυτές..... τελεια! τεσπα...... βήμα βήμα τη φορά όλα θα τα μάθουμε κ θα τα καταφέρουμε......;)

φιλιά!


dYw9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρα μου μην αγχώνεσαι, ο γιατρός σου δεν σου είπε τίποτα ακόμη γιατί απ΄οτι βλέπω είσαι στην 9η εβδομάδα.....κ μένα δεν μου τα ΄πε όλα απο την αρχή...βήμα βημα πάμε.....χθες μου είπε για το τεστ-α που θα το κάνω σε δυο βδομάδες.....άρα θα είμαι στο τέλος της 15ης..... Αυχενική έκανα την 11 εβδομάδα μαζί κ το παπ-α...... μην αγχώνεσαι.....σιγά σιγά θα τα μαθαίνουμε όλα....ούτε εγώ ήξερα τίποτα απο αυτά..... το τεστ-α θα γίνει το απόγευμα στον ιδιωτικό γιατρό που πάω (όχι εκεί που έκανα την αυχενική) κ την επομένη το πρωί θα πάω για εξετάσεις αίματος......... απλά εγώ τώρα το έμαθα ότι δεν γράφονται αυτές..... τελεια! τεσπα...... βήμα βήμα τη φορά όλα θα τα μάθουμε κ θα τα καταφέρουμε......;)

φιλιά!

Βρε κοριτσια, εγω εκανα μονο την αυχενικη και το παππα..... βγηκε 1/20000...... μου ειπε ο γιαροσ οτι ειναι τελιεσ οι απαντισεισ και μου ειπε οτι η επομενη εξετασι μεγαλη ειναι Β επιπεδου 21 του οκτομβρι...... τι γηνεται, μηποσ να τον παρω τηλ και να τον ρωτησω.....???? γιατι ειμαι 15+1 και δεν εχω πολυ περιθοριο απο τι καταλαβα.... η αν ητανε θα την κανω θα μου το ελεγε??? και αν το ξεχασε? αχ.... θα τρελαθωωω:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...