Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Little price

Εχω ακουσει γυρω στις 38 εβδομαδες οτι κανουν προγραμματισμενες καισαρικουλες.Βεβαια επειδη δεν μου εχει τυχει κατι παρομοιο καλυτερα να σου απαντησει αλλη κοπελα.Το θεμα με τις τραπεζες φυλλαξης

βλαστοκυτταρων ψαχτο για το που θα φυλλαξεις ,αν θα ειναι στην δημοσια

η ιδιωτικη δες και το ντοκυμαντερ 'το πολυτιμο κυτταρο' του εξαντα ,ειναι παρα πολυ ωραιο και κατατοπιστικο ντοκυμαντερ ,εχουν παραπανω αναρτησει link τα κοριτσια.

Ταχυκαρδιες εχω πολλες κυριως υπερκοιλιακες αλλα επειδη το εψαξα ειναι φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη,εγω τις ειχα και πριν την εγκυμοσυνη αλλα τωρα λογικο ειναι να επιδεινωθουν ,αν σε ενοχλουν πολυ ψαξτο.Εγω να φανταστεις φτανω μεχρι και 120 παλμους!

Kala eisai maraki me 120!! 140 parakalw!!! einai fusiologiko omos mou to eksigise kai o giatros mou kai emena!!! otan me pianei apla paw ksaplwnw klinw ta matia kai perimenw i na me parei o upnos i na iremisw!!! kai egw eixa kai prin apo mikri exw taxukardies opote den mou kanei kapoia entuposi!!! apla me kourazei ligaki parapanw!!!! tha dw to dokimanter!!! ti einai kalutera se dimosio i idiotiko? den exw idea!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!! Smurfita κάνε υπομονή κ ασχολήσου με τον άντρα σου μόνο και το μωράκι που περιμένεις!!! Να σας ρωτήσω κάτι άσχετο!!! Έχετε ακούσει καθόλου σχόλια για το καρότσι inglesina trilogy travel system 3 se 1?? Είμαι ανάμεσα σε αυτο κ το peg perego easy drive... κ όσο αφορά την κούνια..θα πάρετε κούνια ή κούνια-κρεβάτι??

Sofia δεν μπορω να σου απαντησω για τα καροτσια δεν τα ξερω ,εγω εχω της cam και δεν ειμαι ευχαριστημενη.Οσον αφορα την κουνια μου την εδωσε η αδερφη μου και ειναι μονο κουνια και τωρα ψαχνω για κρεββατι,για να βγαλω την μικρη απο την κουνια.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kala eisai maraki me 120!! 140 parakalw!!! einai fusiologiko omos mou to eksigise kai o giatros mou kai emena!!! otan me pianei apla paw ksaplwnw klinw ta matia kai perimenw i na me parei o upnos i na iremisw!!! kai egw eixa kai prin apo mikri exw taxukardies opote den mou kanei kapoia entuposi!!! apla me kourazei ligaki parapanw!!!! tha dw to dokimanter!!! ti einai kalutera se dimosio i idiotiko? den exw idea!!!!!

140 :shock: ουαου .Οταν πηγα καρδιολογο μου ειπε οτι αν εχω πανω απο 120 για πολυ ωρα να παω νοσοκομειο για αναταξη δηλ.φαρμακα για να πεσουν αλλα ευτυχως δεν εχω κανει μεχρι στιγμης τοσο πολυ.Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα φτασει 140 αλλα εκανα πολλες δουλειες λογικο και οταν καθομουν ηρεμουσα,δηλ. εφτανα γυρω στιυς 100.

Το καλυτερο για μενα παντα ειναι η δημοσια οσον αφορα το αιμα που το κρατανε δωρεαν.Οι ιδιωτικες ειναι μονο για περιπτωση που εχεις ηδη ενα παιδακι αρρωστο και χρειαζεται αμεσα τα βλαστοκυτταρα του αδερφου του,για να μην ψαχνεις συ,μβατο δοτη και μπαινεις στην λιστα.Τα μεσεγχυματικα κυτταρα δηλ.κομματι απο ομφαλιο λωρο το κρατανε εναντι του ποσου 980 περιπου.Αυτα τα γραφει και στην ιστοσελιδα της δημοσιας τραπεζας που ανηκει στην ακαδημια αθηνων.Αν δεις το ντοκυμαντερ και μπεις και στην σελιδα αυτη θα καταλαβεις αρκετα πραγματα.;)


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kala eisai maraki me 120!! 140 parakalw!!! einai fusiologiko omos mou to eksigise kai o giatros mou kai emena!!! otan me pianei apla paw ksaplwnw klinw ta matia kai perimenw i na me parei o upnos i na iremisw!!! kai egw eixa kai prin apo mikri exw taxukardies opote den mou kanei kapoia entuposi!!! apla me kourazei ligaki parapanw!!!! tha dw to dokimanter!!! ti einai kalutera se dimosio i idiotiko? den exw idea!!!!!

Ξεχασα να σε ρωτησω εχεις θυροειδη;


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σε ρωτησω εχεις θυροειδη;

tha to dw amesa to binteo!!! Oxi Den Exw thuroeidi..!! Egw douleuw se upsilous palmoun diladi 100 exw oli mera kai otan koimai 95 hahaha!! opote to 140 den einai tragiko gia mena !!! mia fora mono eniosa apaisia na paw lipothimw!!! se poia evdomada eisai???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

Εγω απο σφυγμους μεχρι 95 βαρια βαρια!!!

Λογω αθλητισμου πριν την εγκυμοσυνη δεν ξεπερνουσαν τους 60-65 οποτε και το 95 για μενα ειναι too match!!!!χααχχα!!!

Αυριο εχω την β επιπεδου κοριτσια και εχω αγχωθει...Ελπιζω να ειναι ολα καλα με την μικρη...


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα mama!! Μην αγχώνεσαι!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Ευχαριστω πολυ Σοφακι!!!

Λογικα ειμαι η τελευταια που κανει β επιπεδου...

Αργα την κανω αλλα ετσι θελει ο εμβρυολογος!!!

Αχ Παναγια μου να ειναι ολα καλα!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εγω απο σφυγμους μεχρι 95 βαρια βαρια!!!

Λογω αθλητισμου πριν την εγκυμοσυνη δεν ξεπερνουσαν τους 60-65 οποτε και το 95 για μενα ειναι too match!!!!χααχχα!!!

Αυριο εχω την β επιπεδου κοριτσια και εχω αγχωθει...Ελπιζω να ειναι ολα καλα με την μικρη...

Kalimera!!!! Min agxonese!!!! ola kala tha pane!!! i b epipedou einai wraia diadikasia!!!! mono i diki mou kori den eixe oreksi!! oute gia pozes oute gia fotografies!!!! hahahaah!!! me to kalo i b epipedou sou!!!

egw kai i mpempa mou sou euxomaste to kalutero!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kalimera!!!! Min agxonese!!!! ola kala tha pane!!! i b epipedou einai wraia diadikasia!!!! mono i diki mou kori den eixe oreksi!! oute gia pozes oute gia fotografies!!!! hahahaah!!! me to kalo i b epipedou sou!!!

egw kai i mpempa mou sou euxomaste to kalutero!!!;)

Καλημερα!!!

Σας ευχαριστω πολυ μπεμπα και μανουλα!!!!:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Geia sas kai pali koritsia!! xathika liges meres alla eimai olo eksw gia psonia!!!

Tha ithela na parathesw mia aporia mou!!! egw exw ton io Hpv ta gnosta kondilomata!!! to 2009 ekana katharismo eswterika me loop kai apo tote eswtwrika toulaxiston paremina kathari!!! perisi to kalokairi evgala periproktika 2 spurakia ta opoia ekapsa me kremoula kai twra stin egumosuni edw kai 10 meres ebgala pali ekswterika ena megalo!!1 enimerwsa ton giatro kai mou eipe pos midenisame pia tin pithanotia fusiologikou toketou giati sunistate kaisariki sunithos se kopeles me hpv kai mou eipe pos pithanotata tha exw estw kai mikri molusmeni ektasi eswterika ara kalo tha itan na ksexasw ton fusiologiko toketo!!! eseis exete akousei kati gia auto?? episis se programmatismenes kaisarikes se poia ebdomada sunithos ginete o toketos??? twra eimai 25+4..!!! oti gnorizete tha einai boitheia!!! :)

Diavasa Parapanw apo mia kopela an skeftomaste na kratisoume vlastokutarra!!! emeis to skeftomaste sobara!! apati den einai sigoura opote kalutera na kopsw apo alla pragmata kai na ta kratisw!!! nomizw pos einai dwro tis iatrikis!!!

Oso afora tin diki mou katastasi polles taxukardies teleutaia exw kai enoxliseis sti mitra travigmata ponous!!! me anakoufizei to perpatima tromera !!! i mesi mou anoigei sta duo apo ton pono!!!! kai katourieme sunexeia!!! :) mesa mou lew trimino einai tha perasei kai tha exw to thaumataki mou agalitsa!!!!

perimenw na akousw nea sas gia na gnoristoume kalutera kai tis apopseis sas!!! Filakiaa!!!

Κοριτσάκι μου καλημέρα,

θελω να σου πω ότι η συννυφάδα μου που γέννησε τον Οκτώβρη με προγραμματισμένη καισαρική της το πήρε στις 39 και κάτι εβδομάδες δηλ στο τέλος γιατί το μωρό δεν ''απαίτησε'' να βγεί νωρίτερα οπότε για μενα δεν υπάρχει συγκεκριμένη ημερομηνία, αναλογα την έκβαση της εγκυμοσύνης νομίζω ότι πάει.

Με το καλό να πάρεις αγκαλιά το θαυματάκι σου λοιπόν :P:p:p


Jvdmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Σοφακι!!!

Λογικα ειμαι η τελευταια που κανει β επιπεδου...

Αργα την κανω αλλα ετσι θελει ο εμβρυολογος!!!

Αχ Παναγια μου να ειναι ολα καλα!!!!

Καλημέρα.Να μαι κ εγώ...Μάλλον εγώ είμαι η τελευταία.Αρχές Φλεβάρη πρώτα ο Θεός.Όλα καλά θα πάνε.


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites

tha to dw amesa to binteo!!! Oxi Den Exw thuroeidi..!! Egw douleuw se upsilous palmoun diladi 100 exw oli mera kai otan koimai 95 hahaha!! opote to 140 den einai tragiko gia mena !!! mia fora mono eniosa apaisia na paw lipothimw!!! se poia evdomada eisai???

Γεια σας κοριτσια.Τι δουλεια κανεις?Εμεις που δεν εχουμε γυμναστει ποτε μας εχουμε αυξημενους παλμους.Εγω ανεβαζω πολλους παλμους μολις φαω ,που ειναι λογικο και οταν παρω κανα πελατη που χρωσταει λεφτα και πρεπει να λογομαχησω μαζι του ,χαχαχα! Ειμαι 23+3 και εχω υποθυρεοειδισμο και εχω συνηθισει σε εκτακτες συστολες ,ταχυπαλμιες και αρρυθμιες,που ειναι βεβαια πολυ ενοχλητικες.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εγω απο σφυγμους μεχρι 95 βαρια βαρια!!!

Λογω αθλητισμου πριν την εγκυμοσυνη δεν ξεπερνουσαν τους 60-65 οποτε και το 95 για μενα ειναι too match!!!!χααχχα!!!

Αυριο εχω την β επιπεδου κοριτσια και εχω αγχωθει...Ελπιζω να ειναι ολα καλα με την μικρη...

Καλη επιτυχια στην β επιπεδου.Μην αγχεσαι οτι ειναι να γινει θα γινει.;)

Μια χαρα οι παλμοι σου.Ο αθλητισμος κανει θαυματα....


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...