Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Little price και μαρακι εγω εφτασα 155 σφυγμους κ παιρνω ενα χαπακι για την ταχυκαρδία εδω κ 1 μηνα!! Καθε μερα τους μετραω για να ξερω τι γίνεται...

Βρε σοφακι παιρνεις χαπακι ε; τι χαπι σου εδωσε; Εμενα δεν μου εδωσε φαρμακο.Σε ηρεμη φαση τι παλμους εχεις περιπου; Και εγω που ελεγα οτι θα ειμαι απο τις λιγες που εχει ταχυκαρδιες...


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια.Τι δουλεια κανεις?Εμεις που δεν εχουμε γυμναστει ποτε μας εχουμε αυξημενους παλμους.Εγω ανεβαζω πολλους παλμους μολις φαω ,που ειναι λογικο και οταν παρω κανα πελατη που χρωσταει λεφτα και πρεπει να λογομαχησω μαζι του ,χαχαχα! Ειμαι 23+3 και εχω υποθυρεοειδισμο και εχω συνηθισει σε εκτακτες συστολες ,ταχυπαλμιες και αρρυθμιες,που ειναι βεβαια πολυ ενοχλητικες.

den douleuw apo to ianouario tou 2012!!! gegonos auto me tous palmous!! meta to proino eidika pou eimai apo iremia me tsakizei i taxupalmia!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου καλημέρα,

θελω να σου πω ότι η συννυφάδα μου που γέννησε τον Οκτώβρη με προγραμματισμένη καισαρική της το πήρε στις 39 και κάτι εβδομάδες δηλ στο τέλος γιατί το μωρό δεν ''απαίτησε'' να βγεί νωρίτερα οπότε για μενα δεν υπάρχει συγκεκριμένη ημερομηνία, αναλογα την έκβαση της εγκυμοσύνης νομίζω ότι πάει.

Με το καλό να πάρεις αγκαλιά το θαυματάκι σου λοιπόν :P:p:p

se euxaristw gia tin apantisi!!!! apla to thema edw einai ta kondulomata kai pos den kserw an to diakundineuei na mpw 39i kai na spasoun ta nera!!! giati an tuxon spasoun ta nera kai ksekinisei to mwro gia gennetiko solina i kaisariki einai axristi meta!!!! auto to lew oxi emperistatomena..moni mou to skeftika!!! episis koritsia metaksi mas emena i 38i ebdomada einai apo 11 ews 18 apriliou!! megali ebdomada diladi!! siga min xalasei tis giortes sou!!! tha mou to parei mia wra arxitera na telionei!! etsi kanoun oi perisoteroi!!! prepei na einai polu ma polu kalos anthropos gia na kathisei se programatsimeni kaisariki pasxa na ksegenaei emena i tin kathemia !!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Ειχα προβλημα με το ιντερνετ και δε μπορουσα να μπω..

Mama εκανες τη β'; ολα καλα;

Little prince αυνηθως οι προγραμματισμενες καισαρικες γινονται στην 39η εβδομαδα δλδ 38+2 καπου εκει, απ οσο βλεπω δλδ, δεν ειμαι και ειδικη χαχα

Γνωμη μου ειναι να πας και σε αλλο γιατρο να αξιολογησει την κατασταση σου ωστε να σου πει τι χρειαζεται να κανεις και ποτε.

Δευτερη γνωμη δλδ τωρα που εχεις ακομα χρονο μπροστα σου:D

Επισης θα συμφωνησω μαζι σου για το θεμα καροτσιου.

Και εγω στην κορη μου πηρα σετ των 3ων και το καθισμα αυτοκινητου δεν ηταν οσο ασφαλες περιμενα. Το πορτ μπεμπε δε το ευχαριστηθηκαμε σχεδον καθολου.. Οποτε τωρα λεμε να παρουμε ενα καροτσι που ειναι απο νεογεννητο και ενα καλο καθισμα αυτοκινητου 0-13 κιλα γιατι για μετα τα 9 εχουμε 2 καθισματα maxi cosi αυτo http://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-Tobi-Group-Confetti/dp/B007NHXNNE/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1390559887&sr=8-4&keywords=maxi+cosi+tobi και αυτο

http://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-Forward-Facing-Group-Divine/dp/B009UTP0A2/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1390559918&sr=8-2&keywords=maxi+cosi+rubi

Τα εχω παρει απο αμαζον και η διαφορα στην τιμη ηταν πολυ μεγαλη με αυτη της εδω αγορας!!!!

Καροτσι παλι απο εκει θα παρω;)

Κοριτσια ειναι καμια σας με αδεια αναρρωτικης απο το ικα?

Και εγω με αδεια... χαμος

Πληρωθηκα στις 15/1 τα λεφτα του Νοεμβριου..

Οποτε και να ανοιξει συντομα ο ΕΟΠΥΥ δε προβλεπεται το επομενο διμηνο να παρω φραγκο.


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Aristea εμπιστευεσαι να παραγγελνεις απο amazon?και γενικοτερα δηλαδη απο internet γιατι το σκεφτομαι και γω γιατι πραγματικα η διαφορα ειναι μεγαλη στην τιμη και λεω να δοκιμασω να παρω τιποτα να δω και απο ποιοτητα πως ειναι


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μια βοηθεια,πως κανω παραθεση στο μην καποιο αλλο μην και επιπλεον ξερεται αν μπορω να αλλαξω το ονομα μου εδω?

nomizw to onoma den allazei paleuw kairo giato ksexasa na balw ena n einai little prince kanonika kai egw egraja price alla den nomizw na allazei!!!! ama to breis pantos pes kai emena na to allaksw!!!!

Link to comment
Share on other sites

Aristea εμπιστευεσαι να παραγγελνεις απο amazon?και γενικοτερα δηλαδη απο internet γιατι το σκεφτομαι και γω γιατι πραγματικα η διαφορα ειναι μεγαλη στην τιμη και λεω να δοκιμασω να παρω τιποτα να δω και απο ποιοτητα πως ειναι

to amazon einai 100% aksiopisto!!!!! kai sto ebay an prosekseis ton politi diladi sto plai exei poses poliseis exei kanei kai poso % aksiopistos einai !!! psonizw kai apo ta duo kai den exw parapono !! to ebay thelei prosoxi se auto pou anefera! to amazon oxi!!! to amazon exei balei polla metaforika! diladi min paramuthiazese apo tin timi!!!! proxorise tin paragelia mexri ena stadio prin tin epibebeosi na sou xrewsei kai ta metaforika kai meta sugrine tin timi apo ellada pou brikes na exeis pliri eikona! to exw psaksei polu to thema giati psonizw!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...