Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Γειά σας!!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!

Smurfita γιορταζες;; πολυχρονη κ οτι επιθυμεις!! Με το καλο το μωρακι σου!!! Να σε ρωτησω..στο Περιστέρι πως λενε το μαγαζί που πηγες;;

Sofia μου είναι το mother baby (Υπάτης 51) έχει και site http://www.motherbaby.gr/contact.php?lang=1 όπου μπρείς να δεις όλα τα προϊόντα και τις τιμές τους. Από κοντά εμένα προσωπικά μου φάνηκαν καλύτερα, ειδικά οι κούνιες και τα πολυμορφικά. Για καρότσι δε πολυσυμφέρει. Επίσης στην πρώτη επίσκεψη, χωρίς να χρειάζεται να κλείσεις ή να αγοράσεις κάτι, δίνουν και δώρο στις μέλλουσες μανούλες ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης, το οποίο έχω καταευχαριστηθεί!!!:D:D:D:D Απίστευτα βολικό!!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Smurfita μου στο ίδιο πήγα την Πέμπτη κ μου άρεσαν πάρα πολύ όλα!! Κ εμένα μου δώσανε μαξιλάρι κ είναι τέλειο!! Εγώ από εκεί θα πάρω την κούνια, το στρώμα, την προίκα κ το πολυκαρότσι της Inglesina...


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Smurfita μου στο ίδιο πήγα την Πέμπτη κ μου άρεσαν πάρα πολύ όλα!! Κ εμένα μου δώσανε μαξιλάρι κ είναι τέλειο!! Εγώ από εκεί θα πάρω την κούνια, το στρώμα, την προίκα κ το πολυκαρότσι της Inglesina...

Αλήθεια;;; Τέλεια!!!:D:D:D:D

Τα έκλεισες ή θα πας αργότερα; Σήμερα το ξανασυζητούσαμε με τον άντρα μου και σκεφτόμασταν ότι θα θέλαμε να τα έχουμε τα πράγματα κατά τον Απρίλιο έτσι ώστε να είμαστε έτοιμοι. Καλά το μαξιλάρι...είναι απλά θεϊκό! Το χρησιμοποιώ σχεδόν όλη την ημέρα και όταν δεν το έχω εγώ το παίρνει ο άντρας μου:tongue: Πολύ βολικό και ανακουφίσει από τους πόνους της μέσης και των πλευρών και μετά το χρηισμοποιείς και για τον θηλασμό. Μου άρεσαν κι εμένα πολύ οι επιλογές για την προίκα και τουλάχιστον την πάντα νομίζω θα την πάρουμε από εκεί. Όσο για τον ουρανό-κουνουπιέρα έχουμε ήδη πάρει από άλλο μαγαζί γιατί μας άρεσε το σχέδιο!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Sofia μου είναι το mother baby (Υπάτης 51) έχει και site http://www.motherbaby.gr/contact.php?lang=1 όπου μπρείς να δεις όλα τα προϊόντα και τις τιμές τους. Από κοντά εμένα προσωπικά μου φάνηκαν καλύτερα, ειδικά οι κούνιες και τα πολυμορφικά. Για καρότσι δε πολυσυμφέρει. Επίσης στην πρώτη επίσκεψη, χωρίς να χρειάζεται να κλείσεις ή να αγοράσεις κάτι, δίνουν και δώρο στις μέλλουσες μανούλες ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης, το οποίο έχω καταευχαριστηθεί!!!:D:D:D:D Απίστευτα βολικό!!!!!

Ευχαριστω πολυ για την διευθυνση θα παω και εγω για εσωρουχα που εχει ωραια,οπως και για το μαξιλαρι :D


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και μωράκια!!!

Διαβάζω τα μηνυματάκια σας τώρα και χαίρομαι που βλέπω ότι είστε καλά!!!:D

Είδα ότι συζητάτε για καρότσια. Πήγαμε την προηγούμενη εβδομάδα μια βόλτα στα μαγαζιά και για κούνια και για καρότσι και είδαμε 2-3 μοντέλα που μας άρεσαν στα premaman και για κούνια είδαμε σε μια βιοτεχνία στο Περιστέρι ένα μοντέλο που μας άρεσε πολύ. Στην αρχή συζητούσαμε μόνο για κούνια και άχι για κούνια-κρεβατάκι, αλλά αυτό που είδαμε είναι το συνδυαστικό κούνια-κρεβατάκι-συρταριέρα που μετά γίνεται μονό κρεβάτι με κομοδίνο. Συνολικά το μήκος της είναι όσο των υπόλοιπων αλλά έχει ενσωματωμένο το κομοδίνο-συρταριέρα κι έτσι θα γλιτώσουμε αρκετό χώρο. Επίσης έχει και μηχανισμό που κουνιέται για να νανουρίζεται το μωρό (όχι ότι ντε και καλά μας ένοιαξε αυτό, αλλά λέμε τώρα...)

Little_Prince και Soulio απ'όσο ξέρω δεν μπορείς να αλλάξεις μόνη σου το όνομα, θα πρέπει να στείλεις μήνυμα στον διαχειριστή όπου θα περιλαμβάνεις μία λίστα με τα νέα ονόματα που θα προτιμούσες κι εκείνος θα σε ενημερώσει.

Τα υπόλοιπα νέα...χθες βγήκαμε το βράδυ έξω με καλή παρέα γιατί γιόρταζα και δεν άντεχα να έρθουν στο σπίτι, θα κουραζόμουν πολύ! Οπότε μας πήρε ο καλός μου και o

πήγαμε για φαγητό έξω και περάσαμε πολύ καλά!:D:D:D Μετά όταν γυρίσαμε με πόναγε λίγο η μέση μου, αλλά ευτυχώς μου πέρασε σήμερα και δεν αισθάνομαι τίποτα! Επίσης η ζουζούνα μου χόρευε κανονικά, σε σημείο που νόμιαζα ότι θα εμφανίσω μελανιές από τα χτυπήματα :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:!

Κατά τα άλλα ησυχία, τάξη και ασφάλεια. Περιμένω την Τετάρτη να πάω και στον ενδοκρινολόγο και σιγά σιγά να πάω και στον γιατρό να ξαναδούμε το μικρό μου που θα έχει μεγαλώσει!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Smurfita χρονια πολλα να χαιρεσαι την γιορτη σου! Πως ειναι το ονομα σου? Αν θες λες φυσικα.

Και γω πρωτα απο ενδοκρινολογο περναω και μετα απο γυναικολογο...εχω υποθυρεοειδισμο. Κι εσυ το ιδιο;


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επέστρεψα κι εγώ στη βάση μου μετά από μια αρκετά απαιτητική περίοδο!

Πολύ κούραση αλλά τέλος καλό, όλα καλά!

Βάλτε με κι εμένα στη λίστα σας!

Olive ΠΗΤ 10/50/2014-->κορίτσι-->ΙΑΣΩ

Βλέπω ότι έχετε αρχίσει προετοιμασίες και έρευνα αγοράς για καρότσια, κρεβατάκια.

Θα σας πω ποια έχουμε εμείς και είμαστε υπερευχαριστημένοι

καρότσι http://www.bebeconfort.com/products/pushchairs/strollers/loola-up/features.aspx

και κούνια αυτή που γίνεται και junior κρεβάτι, την είχαμε μέχρι τώρα και θα χώραγε άνετα για ακόμη ένα χρόνο μέχρι να πάει σχολείο αλλά λόγω του μωρού αγοράσαμε μεγάλο κρεβάτι, το στρώμα είναι διάστασης 70*140, αν δεν θέλετε να κάνετε σύντομα αγορά νέου κρεβατιού νομίζω ότι συμφέρει η κούνια-κρεβατάκi

Αλήθεια ονόματα για τα μωράκια σας έχετε σκεφτεί;;

Εμεις θα το βγαλουμε Σταυρο ,το ονομα του πεθερου μου...του πατερα μου το ονομα ειναι Χρηστος αλλα εχει βγει ο ανηψιος μου ,της αδερφης μου το παιδακι, κιετσι θα βγει με το ονομα του πεθερου.Η κορη μου Ειρηνη της πεθερας μου επισης.Αν εβγαινε κοριτσακι θα εβγαζα την μητερα μου.Το καλο ειναι οτι εχουν ωραια ονοματα αλλιως θα εβγαζα ασχετα τελειως ,τους το ειχα πει κιολας.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Smurfita χρονια πολλα να χαιρεσαι την γιορτη σου! Πως ειναι το ονομα σου? Αν θες λες φυσικα.

Και γω πρωτα απο ενδοκρινολογο περναω και μετα απο γυναικολογο...εχω υποθυρεοειδισμο. Κι εσυ το ιδιο;

maraki σ'ευχαριστώ πολύ. Το όνομά μου είναι Ξένια (όχι από το Πολυξένη και γι'αυτό γιορτάζω της Οσίας Ξένης στις 24/01)

Κι εγώ με υποθυρεοειδισμό είμαι. Ευτυχώς έχω καλό ενδοκρινολόγο, ο οποίος ειδικεύεται και στην ενδοκρινολογία κύησης οπότε με παρακολουθεί στενά εξ αρχής. Επίσης ευτυχώς συνεργάζεται καλά και αποτελεσματικά με τον γυναικολόγο και με έχουν γλιτώσει από πολλά κακά!:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε;

Εμείς είμαστε καλά. Κάναμε την β επιπέδου όλα καλά Δοξα Τω Θεό.

Η μικρή είναι 580γρ και υπερκινητικη.

Είχε τα πόδια στο κεφάλι της και τα έβαζε και στο στόμα της.

Κομανετσι την έλεγε ο γιατρός.


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε;

Εμείς είμαστε καλά. Κάναμε την β επιπέδου όλα καλά Δοξα Τω Θεό.

Η μικρή είναι 580γρ και υπερκινητικη.

Είχε τα πόδια στο κεφάλι της και τα έβαζε και στο στόμα της.

Κομανετσι την έλεγε ο γιατρός.

Μπραβοοοο τελειααα!!! ολα καλα δηλαδη!!!!! :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


maraki σ'ευχαριστώ πολύ. Το όνομά μου είναι Ξένια (όχι από το Πολυξένη και γι'αυτό γιορτάζω της Οσίας Ξένης στις 24/01)

Κι εγώ με υποθυρεοειδισμό είμαι. Ευτυχώς έχω καλό ενδοκρινολόγο, ο οποίος ειδικεύεται και στην ενδοκρινολογία κύησης οπότε με παρακολουθεί στενά εξ αρχής. Επίσης ευτυχώς συνεργάζεται καλά και αποτελεσματικά με τον γυναικολόγο και με έχουν γλιτώσει από πολλά κακά!:D

Τωρα στην εγκυμοσυνη χρειαστηκε να το αυξησεις; Ποσο ειναι η tsh σου; Και πο ταχυπαλμιες κ αρρυθμιες πως πας;


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε;

Εμείς είμαστε καλά. Κάναμε την β επιπέδου όλα καλά Δοξα Τω Θεό.

Η μικρή είναι 580γρ και υπερκινητικη.

Είχε τα πόδια στο κεφάλι της και τα έβαζε και στο στόμα της.

Κομανετσι την έλεγε ο γιατρός.

Η μικρη αθλητρια φαινεται απο την κοιλια. Μπραβο σας που την κανατε;Χαχαχα ...Εμενα ο υιος εβαζε πιπιλα το δαχτυλο και η κορη μου το ιδιο κανει,Να δω πως θα τους τα κοψω.Την πιπιλα την πετας ,το δαχτυλο τι κανεις το κοβεις;Δεν την ηθελε την εφτυνε την πιπιλα ,του υιου θα του την κολλησω με σελοτειπ....


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

maraki σ'ευχαριστώ πολύ. Το όνομά μου είναι Ξένια (όχι από το Πολυξένη και γι'αυτό γιορτάζω της Οσίας Ξένης στις 24/01)

Κι εγώ με υποθυρεοειδισμό είμαι. Ευτυχώς έχω καλό ενδοκρινολόγο, ο οποίος ειδικεύεται και στην ενδοκρινολογία κύησης οπότε με παρακολουθεί στενά εξ αρχής. Επίσης ευτυχώς συνεργάζεται καλά και αποτελεσματικά με τον γυναικολόγο και με έχουν γλιτώσει από πολλά κακά!:D

Τωρα στην εγκυμοσυνη χρειαστηκε να το αυξησεις; Ποσο ειναι η tsh σου; Και πως πας απο ταχυπαλμιες κ αρρυθμιες ;


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μωράκια Μαΐου 2014

Little_Price ~ 2/5 - κορίτσι

sofia12 ~ 7/5 - αγόρι - Λητώ

olive ~ 10/5 - κορίτσι - Ιασώ

NATASA83 ~ 10/5 - κορίτσι - Γαία

_Aristea ~ 18/5 - αγόρι - Λητώ

maraki 83 ~ 19/5 - αγόρι - Λητώ

i want to be mama ~ 19/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρεθύμνου

Smurfita ~ 22/5 - κορίτσι - Γαία

babyofmine~23/5- αγόρι- Γένεσις

SnowFlake ~ 27/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρόδου

μαριακου ~ 29/5 - κορίτσι - Ιασώ

arandr ~ 31/5 - κορίτσι - Γαία

christy1984 ~ 5/6 - αγόρι

Soulio ~


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...