Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

kanw egw twra mia eikoniki paragelia sta pragmata sou gia na dw poso tha so vgei stin pragmatikotita !! loipon to karotsi den to stelnei o magas ellada!!koitaksa episis na sou brw to idio sto diethnes amazon alla to idio den to vrika!!! i mamas and papas apo to amazon exei ena thema!! den ta stelnei elada! ithela na parageilw tin proika apo to amazon kai den mou estelnan tipota !!!! wstoso sou to brika sto ebay alla tha prepei na epikoinoniseis me ton politi giati kai auto endexete na min erxete ellada etsi leei apo katw!!!

http://www.ebay.com/itm/Mamas-and-Papas-Sola-Blue-/221352006395?pt=Strollers&hash=item33899b92fb

oso to psaxnw omos blepw oti den erxete ellada epeidi uparxei dianomeas stin ellada...!!! kai se kapoia site i timi einai polu anebasmeni!!! twra konta stin arxiki tou timi egw exw na sou protinw auto:

http://www.ebay.com/itm/Concord-Fusion-Buggy-Sportwagen-FARBAUSWAHL-Neu-/390654758514?pt=DE_Baby_Kind_Unterwegs_Babytragen&var=&hash=item5af4d68e72

autos itan o pio oikonomikos politis

kai auto:

http://www.ebay.com/itm/Poussette-Concord-Fusion-Grey-/161195553647?pt=FR_YO_Bebe_Promenade_Poussettes&hash=item258800f36f

dokimasmena anthektika karotsia!!!

An wstoso exeis kollisei me auto to karotsi kai diatheteis tin arxiki tou timi edw einai i lista me tous dianomeis stin ellada gia ta mamas and papas!! milas mazi tous kai perneis times kai fusika an exoun to montelo!!!!

http://www.mamasandpapas.com/stores/international/

kai to kathisma bgenei

Items: £135.89

Postage & Packing: £8.50

Order Total: £144.39

se euro einai 174!!!!!!!!!!!! to kathisma autokinitou

to brika episis se allo xrwma sto ebay kai bgainei 125 me ta metaforika!!!

http://www.ebay.com/itm/MAXI-COSI-CITI-SPS-CAVE-INFANT-CAR-SEAT-GROUP-0-0-28lbs-ECE-R44-04-NEW-/271027900897?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f1a8591e1

se xrwmata mauro kafe kokkino gri kai mple!!!!!

elpizw na boithisa!! ekana oti kalutero mporousa gia na se ksemperdepsw ligo giati sto internet ola wraia einai alla thelei polu psaksimo :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aristea εμπιστευεσαι να παραγγελνεις απο amazon?και γενικοτερα δηλαδη απο internet γιατι το σκεφτομαι και γω γιατι πραγματικα η διαφορα ειναι μεγαλη στην τιμη και λεω να δοκιμασω να παρω τιποτα να δω και απο ποιοτητα πως ειναι

Εχω παρει τα καθισματα αυτοκινητου απο εκει και δεν εχει να φοβασαι τιποτα..

Φυσικα οπως λεει και η Little prince υπολογιζουμε και τα μεταφορικα.

Το ενα καθισμα μου βγηκε 140? αν θυμαμαι καλα και εδω το εβρισκα πανω απο 200? οπως και να εχει η διαφορα ειναι μεγαααλη!

Τωρα για το καθισματακι βρηκα και ενα αλλο της maxi cosi παλι πιο οικονομικο! http://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-Cabriofix-Infant-Carrier-Intense/dp/B007C3UOIQ/ref=pd_sim_sbs_by_2#productDetails

Ευχαριστω πολυ για την αναζητηση little prince..

Θελει ψαξιμο η δουλεια!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Little prince συγνωμη που ρωταω:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αλλα μηπως μπορεις να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες; :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Συγνωμη που το λεω αλλα λες τοσο ωραια πραγματα και κουραζομαι να τα διαβαζω με λατινικους χαρακτηρες..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

ειναι τρομεραααα δυσκολο αλλα θα το παλεψω για να μην σας παιδευω!!! εμαθα στο παλιογκρικλις σαν παιδι της τεχνολογιας..!! χιχιχιχ...το καθισμα ποσο σου βγαινει σε λιρες με τα μεταφορικα αυτο το κοκκινο??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Τι κάνετε?Να ρωτήσω βρε κορίτσια,καπνίζει καμία σας καθόλου?

Εγώ πριν μείνω έγκυος κάπνιζα κανονικά καπνό.Όσο και να προσπαθώ να το κόψω δεν μπορώ και κάνω 1 τσιγάρο την ημέρα.

Το ξέρω ότι δεν πρέπει για το μωράκι μου αλλά δεν μπορώ η κακούργα.


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mama πώς πήγε η β επιπέδου? όλα καλά?

perimenoume nea apotin b epipedou sou!!!! egw simera tha exw kosmo opote tha mpw arga to brady pali!!!! egw prin meinw eguos kapniza enamisi paketo..otan emeina tis prwtes meres ekana 5 meta 4 meta 3 meta 2 meta kanena !!! otan perasa ton 4o arxisa pali na kanw ena tin bdomada alla upoferw!! kai twra pali kanw ena pou kai pou..!! alla sou ksanalew upoferw! einai megalo xali to tsigaro! mpravo stis manes pou to ekopsan maxairi!! oxi oti emeis eimaste gia kremasma !! kathe psuxi kai organismos einai diaforetikos!! kane osa ligotera mporeis!!! kai na exeis enimero ton giatro!!! einai simantiko na gnorizei!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και μωράκια!!!

Διαβάζω τα μηνυματάκια σας τώρα και χαίρομαι που βλέπω ότι είστε καλά!!!:D

Είδα ότι συζητάτε για καρότσια. Πήγαμε την προηγούμενη εβδομάδα μια βόλτα στα μαγαζιά και για κούνια και για καρότσι και είδαμε 2-3 μοντέλα που μας άρεσαν στα premaman και για κούνια είδαμε σε μια βιοτεχνία στο Περιστέρι ένα μοντέλο που μας άρεσε πολύ. Στην αρχή συζητούσαμε μόνο για κούνια και άχι για κούνια-κρεβατάκι, αλλά αυτό που είδαμε είναι το συνδυαστικό κούνια-κρεβατάκι-συρταριέρα που μετά γίνεται μονό κρεβάτι με κομοδίνο. Συνολικά το μήκος της είναι όσο των υπόλοιπων αλλά έχει ενσωματωμένο το κομοδίνο-συρταριέρα κι έτσι θα γλιτώσουμε αρκετό χώρο. Επίσης έχει και μηχανισμό που κουνιέται για να νανουρίζεται το μωρό (όχι ότι ντε και καλά μας ένοιαξε αυτό, αλλά λέμε τώρα...)

Little_Prince και Soulio απ'όσο ξέρω δεν μπορείς να αλλάξεις μόνη σου το όνομα, θα πρέπει να στείλεις μήνυμα στον διαχειριστή όπου θα περιλαμβάνεις μία λίστα με τα νέα ονόματα που θα προτιμούσες κι εκείνος θα σε ενημερώσει.

Τα υπόλοιπα νέα...χθες βγήκαμε το βράδυ έξω με καλή παρέα γιατί γιόρταζα και δεν άντεχα να έρθουν στο σπίτι, θα κουραζόμουν πολύ! Οπότε μας πήρε ο καλός μου και πήγαμε για φαγητό έξω και περάσαμε πολύ καλά!:D:D:D Μετά όταν γυρίσαμε με πόναγε λίγο η μέση μου, αλλά ευτυχώς μου πέρασε σήμερα και δεν αισθάνομαι τίποτα! Επίσης η ζουζούνα μου χόρευε κανονικά, σε σημείο που νόμιαζα ότι θα εμφανίσω μελανιές από τα χτυπήματα :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:!

Κατά τα άλλα ησυχία, τάξη και ασφάλεια. Περιμένω την Τετάρτη να πάω και στον ενδοκρινολόγο και σιγά σιγά να πάω και στον γιατρό να ξαναδούμε το μικρό μου που θα έχει μεγαλώσει!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Little prince βρηκα αυτο

στείλτε 3 εναλλακτικές προτάσεις για διαφορετικό όνομα χρήστη απο το email που έχετε δηλώσει κατα την εγγραφή σας

και είναι συνδεδεμένο με τον λογαριασμό σας , στο administrator(at)parentscafe.gr ( όπου βλέπετε ( ατ) παρακαλούμε να αντικαταστήσετε με το σύμβολο @ ) με το εξής μήνυμα :

" Γεια σας έχω το όνομα χρήστη …….. και θα ήθελα να το αλλάξω σε 1 ……. ή 2…….. ή 3………. "

( Αυτο είναι απαραίτητο για λόγους ταυτοποίησης και ασφαλείας ) και στην συνέχεια αν και εφόσον ένα απο τα τρία ονόματα που προτείνεται , είναι διαθέσιμο , θα σας το αλλάξουμε εμείς !

Σημείωση: αιτήματα για αλλαγή ονόματος χρήστη μέσο της φόρμας επικοινωνίας με την σελίδα μας , ή/και μέσω πμ, ή / και μέσο αναφοράς ΔΕΝ ικανοποιούνται !

ευχαριστούμε

Εγω εστειλα κ περιμενω


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

ειναι τρομεραααα δυσκολο αλλα θα το παλεψω για να μην σας παιδευω!!! εμαθα στο παλιογκρικλις σαν παιδι της τεχνολογιας..!! χιχιχιχ...το καθισμα ποσο σου βγαινει σε λιρες με τα μεταφορικα αυτο το κοκκινο??

;);)

130? βγαινει!!

Θα το παρακολουθω μηπως πεσει κ αλλο η τιμη του!

Καλημέρα.Τι κάνετε?Να ρωτήσω βρε κορίτσια,καπνίζει καμία σας καθόλου?

Εγώ πριν μείνω έγκυος κάπνιζα κανονικά καπνό.Όσο και να προσπαθώ να το κόψω δεν μπορώ και κάνω 1 τσιγάρο την ημέρα.

Το ξέρω ότι δεν πρέπει για το μωράκι μου αλλά δεν μπορώ η κακούργα.

Εγω δεν καπνιζα ποτε οποτε δε ξερω πως ειναι να πρεπει να το κοψεις μαχαιρι.

Φανταζομαι ειναι δυσκολο.

Κανε οσα λιγοτερα μπορεις την εβδομαδα..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μωράκια Μαΐου 2014

Little_Price ~ 2/5 - κορίτσι

sofia12 ~ 7/5 - αγόρι - Λητώ

NATASA83 ~ 10/5 - κορίτσι - Γαία

_Aristea ~ 18/5 - αγόρι - Λητώ

maraki 83 ~ 19/5 - αγόρι - Λητώ

i want to be mama ~ 19/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρεθύμνου

Smurfita ~ 22/5 - κορίτσι - Γαία

babyofmine~23/5- αγόρι- Γένεσις

SnowFlake ~ 27/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρόδου

μαριακου ~ 29/5 - κορίτσι - Ιασώ

arandr ~ 31/5 - κορίτσι - Γαία

christy1984 ~ 5/6 - αγόρι

Soulio ~

βρε κοριτσια δε σας εβαλα στη λιστα για πειτε ποτε και που γεννατε και τι μωρακι εχετε να τα συμπληρωσουμε!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Μωράκια Μαΐου 2014

sofia12 ~ 7/5 - αγόρι - Λητώ

NATASA83 ~ 10/5 - κορίτσι - Γαία

_Aristea ~ 18/5 - αγόρι - Λητώ

maraki 83 ~ 19/5 - αγόρι - Λητώ

i want to be mama ~ 19/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρεθύμνου

Smurfita ~ 22/5 - κορίτσι - Γαία

babyofmine~23/5- αγόρι- Γένεσις

SnowFlake ~ 27/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρόδου

μαριακου ~ 29/5 - κορίτσι - Ιασώ

arandr ~ 31/5 - κορίτσι - Γαία

christy1984 ~ 5/6 - αγόρι

Soulio ~

Little_Price ~

βρε κοριτσια δε σας εβαλα στη λιστα για πειτε ποτε και που γεννατε και τι μωρακι εχετε να τα συμπληρωσουμε!!!

egw pit exw 2.5.2014 koritsi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και μωράκια!!!

Διαβάζω τα μηνυματάκια σας τώρα και χαίρομαι που βλέπω ότι είστε καλά!!!:D

Είδα ότι συζητάτε για καρότσια. Πήγαμε την προηγούμενη εβδομάδα μια βόλτα στα μαγαζιά και για κούνια και για καρότσι και είδαμε 2-3 μοντέλα που μας άρεσαν στα premaman και για κούνια είδαμε σε μια βιοτεχνία στο Περιστέρι ένα μοντέλο που μας άρεσε πολύ. Στην αρχή συζητούσαμε μόνο για κούνια και άχι για κούνια-κρεβατάκι, αλλά αυτό που είδαμε είναι το συνδυαστικό κούνια-κρεβατάκι-συρταριέρα που μετά γίνεται μονό κρεβάτι με κομοδίνο. Συνολικά το μήκος της είναι όσο των υπόλοιπων αλλά έχει ενσωματωμένο το κομοδίνο-συρταριέρα κι έτσι θα γλιτώσουμε αρκετό χώρο. Επίσης έχει και μηχανισμό που κουνιέται για να νανουρίζεται το μωρό (όχι ότι ντε και καλά μας ένοιαξε αυτό, αλλά λέμε τώρα...)

Little_Prince και Soulio απ'όσο ξέρω δεν μπορείς να αλλάξεις μόνη σου το όνομα, θα πρέπει να στείλεις μήνυμα στον διαχειριστή όπου θα περιλαμβάνεις μία λίστα με τα νέα ονόματα που θα προτιμούσες κι εκείνος θα σε ενημερώσει.

Τα υπόλοιπα νέα...χθες βγήκαμε το βράδυ έξω με καλή παρέα γιατί γιόρταζα και δεν άντεχα να έρθουν στο σπίτι, θα κουραζόμουν πολύ! Οπότε μας πήρε ο καλός μου και πήγαμε για φαγητό έξω και περάσαμε πολύ καλά!:D:D:D Μετά όταν γυρίσαμε με πόναγε λίγο η μέση μου, αλλά ευτυχώς μου πέρασε σήμερα και δεν αισθάνομαι τίποτα! Επίσης η ζουζούνα μου χόρευε κανονικά, σε σημείο που νόμιαζα ότι θα εμφανίσω μελανιές από τα χτυπήματα :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:!

Κατά τα άλλα ησυχία, τάξη και ασφάλεια. Περιμένω την Τετάρτη να πάω και στον ενδοκρινολόγο και σιγά σιγά να πάω και στον γιατρό να ξαναδούμε το μικρό μου που θα έχει μεγαλώσει!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Χρονια σου πολλα Κοπελα μου..!! Με το καλο το μωρακι σου και καθε ευτυχια στην οικογενεια σου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα κι εγώ στη βάση μου μετά από μια αρκετά απαιτητική περίοδο!

Πολύ κούραση αλλά τέλος καλό, όλα καλά!

Βάλτε με κι εμένα στη λίστα σας!

Olive ΠΗΤ 10/50/2014-->κορίτσι-->ΙΑΣΩ

Βλέπω ότι έχετε αρχίσει προετοιμασίες και έρευνα αγοράς για καρότσια, κρεβατάκια.

Θα σας πω ποια έχουμε εμείς και είμαστε υπερευχαριστημένοι

καρότσι http://www.bebeconfort.com/products/pushchairs/strollers/loola-up/features.aspx

και κούνια αυτή που γίνεται και junior κρεβάτι, την είχαμε μέχρι τώρα και θα χώραγε άνετα για ακόμη ένα χρόνο μέχρι να πάει σχολείο αλλά λόγω του μωρού αγοράσαμε μεγάλο κρεβάτι, το στρώμα είναι διάστασης 70*140, αν δεν θέλετε να κάνετε σύντομα αγορά νέου κρεβατιού νομίζω ότι συμφέρει η κούνια-κρεβατάκι.

Αλήθεια ονόματα για τα μωράκια σας έχετε σκεφτεί;;


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...