Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Και σε σένα εύχομαι άριστες κ  πολλές βλαστοκυστες κ σύντομα να επανέλθεις! Χρειάζεται ψυχραιμία η αλήθεια και πρώτα θετική σκέψη.. να σκεφτόμαστε τον στόχο γιατί το μυαλό μας κανει παντα τα χειροτερα σενάρια στο καθε σύμπτωμα! Ολα καλα θα πάνε οπως λες! Και εγώ μάλλον για Σάββατο το βλέπω για την ωοληψία... Θα δείξει!!! Με το καλο και η εμβρυομεταφορά σου!!

ΠΡΟΤΑΣΗ-ΙΔΕΑ!!!!


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!!θα ηθελα να συμμετεχω και γω!!ειμαι 29 αισθητικος αλλα πιανουν τα χερια για μαρμελαδες και γλυκα του κουταλιου και οτι αλλο!!!θα χαρω πολυ!!θα λειψω λιγες μερες θα ειμαι ορεστιαδα στο χωριο του αντρα μου δεν εχουμε ιντερνετ εκει οποτε θα ενημερωθω απο βδομαδα για τα νεα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ξεχασα να πω οτι ειμαι απο θεσσαλονικη

Marinaki μου πρέπει να πας δηλώσεις από εκεί στην Ντεπούλα, επειδή είσαι Θεσσαλονίκη:http://parentscafe.gr/showthread.php?t=21464


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε μια μικρή αλλαγή, η marilyn1 μας, πάει από εκεί στην Ντεπούλα γιατί είναι βόρεια, και προστίθεται η γλυκιά μας lucia (Μου έστειλε π.μ. γιατί δεν μπορεί να γράψει προς το παρόν εδώ της βγάζει ένα προβληματάκι, μας διαβάζει από την αρχή που άνοιξε το θέμα, και θα έρθει στην συνάντηση).

Οπότε η λίστα μας είναι ως εξής:

1.Nikoleta25

2.Μariata

3.Κaterina71

4. Ψαράκι

5. Lovely people (εκτός Αθηνών)

6. Φωφικο

7. Brigitte (εκτός Αθηνών)

8.sspyr82 (εκτός Αθηνών)

9. janneta(ιωάννα) (εκτός Αθηνών)

10. morenita12 (εκτός Αθηνών)

11. melany82_01

12. Κωνσταντινακι

13.lucia

Υ.Γ. Καλώς την lucia μας, να σου ζήσει το κουκλί σου, καλή συνεργασία να έχουμε!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου, έχουμε πάαααρααα πολύ δουλειά για αρχή. …Αναμένεται και μείνεται συντονισμένες γιατί ετοιμάζω αρμοδιότητες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχουμε πάαααρα πολύ δουλειά για αρχή. Μην σας τρομάζουν οι αρμοδιότητες, είμαστε γεννημένες για τα δύσκολααααααααααα:

Συνέταιροι Αθηνών

Πρόεδρος -διαχείριση/οργάνωση 1.Katerina71

Αντιπρόεδρος Α΄- νομικά 2.Mariata

Αντιπρόεδρος Β΄-νομικά 3.Ψαράκι

Ταμίας - λογιστικά 4.Nikoleta25

Γραμματέας - λογιστικά 5.Φωφίκο

Συνέταιρος – Υπεύθυνη διεύθυνσης 6. melany82_01

Συνέταιρος – Υπεύθυνη συνεταίρων εκτός Αθηνών 7. Κωνσταντινακι

Συνέταιρος - βοηθός αντιπροέδρων Α και Β - νομικά 8.lucia

Σ υ ν έ τ α ι ρ ο ι ε κ τ ό ς Α θ η ν ώ ν

Συνέταιρος 1. Lovely people (εκτός Αθηνών)

Συνέταιρος 2. Brigitte (εκτός Αθηνών)

Συνέταιρος 3.sspyr82 (εκτός Αθηνών)

Συνέταιρος 4. janneta(ιωάννα) (εκτός Αθηνών)

Συνέταιρος 5. morenita12 (εκτός Αθηνών)

Αντιπρόεδροι Α και Β (psaraki και mariata): τα αναφέρουμε παραπάνω από εχθές, υπεύθυνες για τα νομικά θέματα (καταστατικό Συνεταιρισμού κ.τ.λ.)

Ταμίας – Γραμματέας (νικολέτα25 και φωφίκο): τα αναφέρουμε παραπάνω από εχθές, υπεύθυνες για τα λογιστικά θέματα (ευρευση λογίστριας, ευρεση ΚΑΔ κ.τ.λ.)

Υπεύθυνη διεύθυνσης (melany82_01): Έχει αρμοδιότητα την εύρεση έδρας μας, εάν αποφασίσουμε στη Γενική συνέλευση του Σαββάτου να νοικιάσουμε τώρα ή την γραφειοκρατία για τις άδειες στο παζάρι στο Σχιστό εάν πάμε, και γενικότερα τέτοιου είδους θέματα. Την παρακαλώ να αρχίσει προετοιμασία/προεργασία από τώρα για να μας πει λίγα πραγματάκια/πληροφορίες το Σάββατο. (π.χ. με ένα τηλέφωνο στο Δήμο Περάματος να μάθουμε πόσο στοιχίζει η άδεια στο παζάρι στο Σχιστό ή εάν μπορούμε να βρούμε ένα κατάστημα από κάποια κοπέλα δικιά μας και για αρχή να της πληρώνουμε μόνο το χαράτσι, τη ΔΕΗ και το νερό και μετά από 6 μήνες π.χ. να της πληρώνουμε ένα μικρό ενοίκιο).

Υπεύθυνη συνεταίρων εκτός Αθηνών (Κωνσταντινακι): Έχει αρμοδιότητα την επικοινωνία/ενημέρωση με τα μέλη εκτός Αθηνών καθώς και την αποστολή προϊόντων και τα λοιπά. Για αρχή, χαρτί και μολύβι για το Σάββατο από την για να σημειώσει την συζήτηση/κατευθύνσεις της Γενικής Συνέλευσης του Σαββάτου και να τις μεταφέρει στις εκτός Αθηνών κοπέλες.

Βοηθός αντιπροέδρων (lucia): την παρακαλώ να έρθει σε επικοινωνία με τις αντιπρόεδρους για να τους παρέχει τυχόν βοήθεια στο νομικό κομμάτι (καταστατικό).

Συνέταιρες εκτός Αθηνών: τις παρακαλώ να βοηθήσουν όπου μπορεί η καθεμία, με όποια ιδέα έχει ή οτιδήποτε τις κοπέλες των Αθηνών, όποια θέλει όπου μπορεί και έχει τυχόν γνώσεις.

Υ.Γ. 2: Παρακαλώ την νικολέτα25 και την φωφίκο να μας δώσουν το Ο.Κ. ότι δέχονται τις αρμοδιότητες, γιατί δεν είχα άλλη ανταπόκρισή τους εκτός από το πρώτο μήνυμα και ανησυχώ λίγο.

Y.Γ.2 : Brigitte μου μπορείς να βοηθήσεις με το Υστερόγραφο 1, σε παρακαλώ? Δηλαδή να προσπαθήσεις να επικοινωνήσεις με την νικολέτα25 και την φωφίκο?


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Psaraki μου, mariata μου και lucia μου και Ντεπούλα, δείτε αυτό:

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&...55123115,d.d2k

και επικοινωνήστε μεταξύ σας, για να πάρετε τηλέφωνα και συμβουλές.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε ο λογαριασμός μου και μπήκα να σας καλημερίσω και να συστηθώ! Είμαι 28 ετών, μαμά ενός μπέμπη 8 μηνών, και όπως είπα και στην κατερίνα πιάνει το χέρι μου όσον αφορά σε μαρμελάδες, γλυκά κουταλιου, γλυκά ταψιου και άλλες λιχουδιές.

Κατερίνα το λίνκ που έστειλες δεν μου ανοίγει. Ωραία λοιπόν, θα επικοινωνίσω με τα άλλα 2 κορίτσια την αντιπρόεδρο Α και τη Β. Θα το κοιτάξω όσο μπορώ σήμερα το νομικό κομμάτι όμως δυστυχώς θα λείψω το τριήμερο (έχουμε γάμο εκτός Αθήνας) και δεν θα έχω προσβαση. Θα το κοιτάξω πάλι όλη την ερχόμενη εβδομάδα.

Ανυπομονώ να σας γνωρίσω όλες στον καφέ το Σάββατο 2/11. Αλήθεια καταλήξαμε στο μέρος? (παρένθεση, να φανταστώ οτι δε φέρνουμε μαζί μας μωρα και συζύγους, έτσι? αν είναι έτσι τότε θερμή παράκληση να γίνει κάπου κοντά σε μετρό γιατί δε μπορώ να λείψω για πολλή ώρα, μη με φάνε οι δρόμοι, να προλάβουμε να πούμε και πέντε κουβέντες)

την καλημέρα μου!!

Link to comment
Share on other sites

1. Καλώς την lucia Μας κι απο εδώ. Καλή συνεργασία να έχουμε

2. Για δες σε αυτό στο τέλος της σελίδας:

http://www.paseges.gr/el/news?subject=Gynaikeioi-Synetairismoi

3. Το θέμα της συνάντησης με απασχολεί πολύ... σίγουρα θα είναι κοντά σε μετρό...ίσως σε παιδότοπο αλλά ανεβάινει το κόστος γιατί θα πληρώσουμε καφέ+παιδί, και όσον αφορά τους συζύγους βεβαίως και είναι δεκτοί, ίσως μας βοηθήσουν με τις γνώσεις τους, ίσως κάποιος που να είνια λογιστής ή νομικός να θέλει να βοηθήσει, ίσως κάποιος ξυλουργός ή που να πιάνουν τα χέρια του αργότερα να βοηθήσει με τον πάγκο εάν πάμε στο παζάρι, ίσως κάποιο να έχουν εμπειρία σε συλλόγους και συνεταιρισμούς, απλά δεν μπορούν να γίνουν μέλη/συνέταιροι.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου γλυκά, όπως καταλαβαίνεται είναι αρχή ακόμη και έως να οριστικοποιηθεί η λίστα θα έχουμε κάποιες αλλαγούλες. Λοιπόν η Brigitte και η Morenita12 είναι το ίδιο κοριτσάκι (έγινε παρανόηση από εμένα λόγω της μεταφοράς μας από το parents στο Parentscafe). Επειδή κατέχει επιστημονικό υπόβαθρο αναλαμβάνει σχετική αρμοδιότητα:

Επαναλαμβάνω μην τρομάζετε με τις αρμοδιότητες, είμαστε σαν…..τις κατσαρίδες αντέχουμε…….

Συνέταιροι Αθηνών

Πρόεδρος -διαχείριση/οργάνωση 1.Katerina71

Αντιπρόεδρος Α΄- νομικά 2.Mariata

Αντιπρόεδρος Β΄-νομικά 3.Ψαράκι

Ταμίας - λογιστικά 4.Nikoleta25

Γραμματέας - λογιστικά 5.Φωφίκο

Συνέταιρος – Υπεύθυνη διεύθυνσης 6. melany82_01

Συνέταιρος – Υπεύθυνη συνεταίρων εκτός Αθηνών 7. Κωνσταντινακι

Συνέταιρος - βοηθός αντιπροέδρων Α και Β - νομικά 8.lucia

Σ υ ν έ τ α ι ρ ο ι ε κ τ ό ς Α θ η ν ώ ν

Συνέταιρος 1. Lovely people (εκτός Αθηνών)

Συνέταιρος/Αντιπρόεδρος Γ΄ 2. morenita12 (εκτός Αθηνών)

Συνέταιρος/Αντιπρόεδρος Δ'/λογιστικά 3.sspyr82 (εκτός Αθηνών)

Συνέταιρος 4. janneta(ιωάννα) (εκτός Αθηνών)

Αντιπρόεδροι Α και Β (psaraki και mariata): τα αναφέρουμε παραπάνω από εχθές, υπεύθυνες για τα νομικά θέματα (καταστατικό Συνεταιρισμού κ.τ.λ.)

Αντιπρόεδρος Γ (morenita12): αναλαμβάνει την τεχνογνωσία/δημιουργία, έλεγχο, εκπαίδευση, ποιότητα των προϊόντων ώστε να επιτύχουμε την αγνότητα των προϊόντων χωρίς συντηριτικά καθώς και την ετικετοποίηση/παρουσίαση. Ίσως αργότερα την πιστοποίηση.

Αντιπρόεδρος Δ (sspyr82): είναι υπέυθυνη για τα της εφορίας, τα λογιστικά μαζί με την φωφίκο και την νικολέτα 25, το γράφω αναλυτικότερα σε σχετικό ποστ)

Ταμίας – Γραμματέας (νικολέτα25 και φωφίκο): τα αναφέρουμε παραπάνω από εχθές, υπεύθυνες για τα λογιστικά θέματα (ευρευση λογίστριας, ευρεση ΚΑΔ κ.τ.λ.)

Υπεύθυνη διεύθυνσης (melany82_01): Έχει αρμοδιότητα την εύρεση έδρας μας, εάν αποφασίσουμε στη Γενική συνέλευση του Σαββάτου να νοικιάσουμε τώρα ή την γραφειοκρατία για τις άδειες στο παζάρι στο Σχιστό εάν πάμε, και γενικότερα τέτοιου είδους θέματα. Την παρακαλώ να αρχίσει προετοιμασία/προεργασία από τώρα για να μας πει λίγα πραγματάκια/πληροφορίες το Σάββατο. (π.χ. με ένα τηλέφωνο στο Δήμο Περάματος να μάθουμε πόσο στοιχίζει η άδεια στο παζάρι στο Σχιστό ή εάν μπορούμε να βρούμε ένα κατάστημα από κάποια κοπέλα δικιά μας και για αρχή να της πληρώνουμε μόνο το χαράτσι, τη ΔΕΗ και το νερό και μετά από 6 μήνες π.χ. να της πληρώνουμε ένα μικρό ενοίκιο).

Υπεύθυνη συνεταίρων εκτός Αθηνών (Κωνσταντινακι): Έχει αρμοδιότητα την επικοινωνία/ενημέρωση με τα μέλη εκτός Αθηνών καθώς και την αποστολή προϊόντων και τα λοιπά. Για αρχή, χαρτί και μολύβι για το Σάββατο από την για να σημειώσει την συζήτηση/κατευθύνσεις της Γενικής Συνέλευσης του Σαββάτου και να τις μεταφέρει στις εκτός Αθηνών κοπέλες.

Βοηθός αντιπροέδρων (lucia): την παρακαλώ να έρθει σε επικοινωνία με τις αντιπρόεδρους για να τους παρέχει τυχόν βοήθεια στο νομικό κομμάτι (καταστατικό).

Συνέταιρες εκτός Αθηνών: τις παρακαλώ να βοηθήσουν όπου μπορεί η καθεμία, με όποια ιδέα έχει ή οτιδήποτε τις κοπέλες των Αθηνών, όποια θέλει όπου μπορεί και έχει τυχόν γνώσεις.

Υ.Γ. 2: Παρακαλώ την νικολέτα25 και την φωφίκο να μου δώσουν το ο.κ. ότι δέχονται τις αρμοδιότητες, γιατί δεν είχα άλλη ανταπόκρισή τους εκτός από το πρώτο μήνυμα και ανησυχώ λίγο.

Y.Γ.2 : Μorenita12, μου μπορείς να βοηθήσεις με το Υστερόγραφο 1, σε παρακαλώ? Δηλαδή να προσπαθήσεις να επικοινωνήσεις με την νικολέτα25 και την φωφίκο?


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

μπραβο κοριτσια μου!!!!ελειψα 3μερες κ ηδη εχετε κανει τρελη δουλεια!!!!!

θελω να ρωτησω, για την κατασκευη κ πωληση χειροποιητων τροφιμων δεν θελει ειδικη αδεια;;;;απλα ρωταω γιατι δεν γνωριζω....σε αυτο το κομματι μπορω να βοηθησω (οπως κ οι πιο πολλες φανταζομαι!!!!)

ακομα, θα ηθελα να μου δωθει κ μενα μια συγκεκριμενη "γραμμη πλευσης"!!!!!!!!αναμενω!!!!!καλη μας αρχη!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στα κορίτσια μου!!!!!!

Καλώς την sspyr82 μου!

Ναι θέλει ειδική άδεια όπως λες. Δηλαδή (εάν) δημιουργήσουμε ένα εργαστήριο χειροποίητων παραδοσιακών προϊόντων πρέπει να νοικιαστεί χώρος που να τηρούνται κάποιες προδιαγραφές. Επειδή το εργαστήρι αυτό θα είναι χαμηλής όχλησης επιτρέπεται να είναι μέσα σε κατοικημένες περιοχές, όπως οι φούρνοι και τα ζαχαροπλαστεία. Γαι να γίνει αυ΄τό χρειάζεται ένα κεφάλαιο (όχι πολύ μεγάλο) για να αγοραστούν μηχανημτα π.χ. επαγγελματική κουζίνα, επαγγελματικό ψυγείο κ.α. Αυτό είναι ένα κομμάτι που με πονοκεφαλιάζει πολύ και μπορεί να μας ρίξει το ηθικό (εννοώ το κεφάλαιο που θα χρειαστεί μπορεί να είναι της τάξης των 5.000 ευρώ, λέω πολύ χοντρικά χωρίςε να ξέρω περισσότερα.Όταν λες μπορείς να βοηθήσεις σε αυτό το κομμάτι τι εννοείς? Να φτιάχνεις π.χ. μαρμελάδες ή στο γραφειοκρατικό κομμάτι? Γιατί εκεί έχουμε ανάγκη μεγάλη για αρχή την διερεύνηση, τις πληροφορίες και την μορφή που θα πάρουμε ώστε να μην μπλέξουμε πολύ με την γραφειοκρατία και την εφορία. Ισως για αρχή να κάνουμε εργαστήριο χειροτεχνικών προϊόντων (μη φαγώσιμων) και απλά στο τομέα των τροφίμων να κάνουμε μεταπώληση από άλλους συνεταιρισμούς γυναικών (.χ. από ήπειρο, από πήλιο, από λέσβο κ.τ.λ.) αυτά όλα είναι για συζήτηση στην γενική συνέλευση του σαββάτου.

Για αρχή λοιπόν θα ήθελα πολύ να ασχοληθείς με το κομμάτι της εφορίας, το λογιστικό κομμάτι, κι ας είσαι εκτός Αθηνών. Θέλω να είσαι αντιπρόεδρος, μαζί με την νικολέτα25 και την φωφίκο. (θα διορθώσω τη λίστα). Ας είσια εκτός αθηνών ίδιες πληροφορίες παρέχουν όλες οι εφορίες. Ρώτα τι χρειάζεται π.χ. είμαστε μια ομάδα γυναικών και θέλουμε με τη δημιουργία συλλόγου ή συνετιαρισμού να ανοίξουμε ενά εργαστήριο παραδοσιακών προιόντων και ένα εργαστήριο ειδών χειροτεχνίας. τι χρειάζεται για κάθε περίπτωση?

οτιδήποτε μάθεις έως την ερχόμενη παρασκευή ώστε να προχωρήσουμε

Θα είσια "παρούσα" στην γενική συνελευση του σαββάτου όπως κια όλα τα κορίτσια εκτός αθηνών, μην ανησυχείς.

Συγχαρητήρια για την διάθεση κια ενεργιτικότητά σου και την πρωτοβουλία σου να ζητήσεις αρμοδιότητες. Έτσι σας θέλω!!!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...