Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΠΡΟΤΑΣΗ-ΙΔΕΑ!!!!


Recommended Posts

Κι άλλη μία κουκλίτσα από νησί κοντά μας. Kαλώς την morenita12 και καλή συνεργασία να έχουμε:

1.Nikoleta25

2.Μariata

3.Κaterina71

4. Ψαράκι

5. Lovely people (εκτός Αθηνών)

6. Φωφικο

7. Brigitte (εκτός Αθηνών)

8.sspyr82 (εκτός Αθηνών)

9.marilyn1 (εκτός Αθηνών)

10. janneta(ιωάννα) (εκτός Αθηνών)

11. morenita12 (εκτός Αθηνών)

Έχεις δίκιο αν υπάρχει θέληση όλα γίνονται, αλλά έχω πελαγώσει λίγο.

Πρέπει

1. να βρούμε ένα καταστατικό ή ένα δικηγόρο (μία κοπέλα από εμάς καλύτερα) που να ασχολείται με αυτά

2. και ένα λογιστή ή μία κοπέλα από εμάς λογίστρια, να αναλάβει τα της εφορίας.

Αυτά τα δύο για αρχή.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έως τώρα Πέντε (5) είμαστε Αθήνα και έξι (6) εκτός Αθηνών. Είμαστε πολύ ικανός και δυνατός αριθμός γυναικών και κυρίως ταλαντούχων (στο τομέα της η κάθε μία). Επίσης η φίλη μας η morenita12 ανέφερε ότι μπορεί να βρει κι άλλες γυναίκες. Πολύ ενθαρρυντικό αυτό. Είναι βέβαια η απόσταση μικρό προβληματάκι αλλά θα το ξεπεράσουμε.

Εντεκα (11) γυναίκες σε δράση λοιπόν. Με σκληρό αντίπαλο την κρίση , την γραφειοκρατία το αρχικό κεφάλαιο, τον περιορισμένο χρόνο λόγω οικογένειας/άλλης δουλειάς/ευθυνών, τις δυσκολίες και το τρέξιμο της καθημερινότητας (πολύ τρέξιμο κα άγχος κορίτσια μου), τις ορμόνες μας που χορεύουν τσα-τσα, τις ρυτίδες, τα γκρίζα μαλλιά, την κοιλίτσα και τα παχάκια μπουαααα……

Ας σοβαρευτώ. Για να μπορέσουμε να συνεχίσουμε πρέπει να επιμερίσουμε τις ανάγκες δημιουργίας του Συνεταιρισμού. Για να γίνει αυτό προτείνω ένα προσωρινό Διοικητικό Συμβούλιο για να αναλάβουμε από κάτι ώστε να προχωρήσουμε ακόμη ένα βηματάκι παραπέρα.

Τα περισσότερα καταστατικά που βρήκα έως τώρα αναφέρουν πως τη διοίκηση του Συνεταιρισμού ασκεί το Διοικητικό Συμβούλιο το οποίο αποτελείται από πέντε (5) τουλάχιστον μέλη.

Αναγκαστικά και ελπίζω να μη παρεξηγηθώ προτείνω ένα προσωρινό Διοικητικό Συμβούλιο μόνο με της κοπέλες που είναι Αθήνα.

Το λέω αναγκαστικά γιατί πρέπει να γίνει για να προχωρήσουμε να μην κολλήσουμε στα διαδικαστικά αλλά στην ουσία. Χωρίζω τις αρμοδιότητες ανάλογα με τη σειρά προτεραιότητας που στείλατε τα μηνύματα, με μόνη εξαίρεση την Νικολέττα που έχει καφε και μπαίνει ταμίας γιατί γνωρίζει λίγο από λογιστικά:

Πρόεδρος Katerina71

Αντιπρόεδρος Α΄ Mariata

Αντιπρόεδρος Β΄ Ψαράκι

Ταμίας Nikoleta25

Γραμματέας Φωφίκο

Για αρχή θα ήθελα

1. Η αντιπρόεδρος Α΄και η αντιπρόεδρος Β να επικοινωνήσουν μεταξύ τους ώστε να προσπαθήσουν να βρουν ένα καταστατικό ή μία δικηγόρο που να θέλει να βοηθήσει άμισθα ή ακόμη και να γίνει μέλος του Συνεταιρισμού με μόνο της ασχολία τα νομικά θέματα.

2. Η ταμίας με την γραμματέα να επικοινωνήσουν μεταξύ τους ώστε να προσπαθήσουν να βρουν ένα/μία λογίστρια που να θέλει να βοηθήσει άμισθα ή ακόμη και να γίνει μέλος του Συνεταιρισμού με μόνο της ασχολία τα λογιστικά θέματα.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Έως τώρα Πέντε (5) είμαστε Αθήνα και έξι (6) εκτός Αθηνών. Είμαστε πολύ ικανός και δυνατός αριθμός γυναικών και κυρίως ταλαντούχων (στο τομέα της η κάθε μία). Επίσης η φίλη μας η morenita12 ανέφερε ότι μπορεί να βρει κι άλλες γυναίκες. Πολύ ενθαρρυντικό αυτό. Είναι βέβαια η απόσταση μικρό προβληματάκι αλλά θα το ξεπεράσουμε.

Εντεκα (11) γυναίκες σε δράση λοιπόν. Με σκληρό αντίπαλο την κρίση , την γραφειοκρατία το αρχικό κεφάλαιο, τον περιορισμένο χρόνο λόγω οικογένειας/άλλης δουλειάς/ευθυνών, τις δυσκολίες και το τρέξιμο της καθημερινότητας (πολύ τρέξιμο κα άγχος κορίτσια μου), τις ορμόνες μας που χορεύουν τσα-τσα, τις ρυτίδες, τα γκρίζα μαλλιά, την κοιλίτσα και τα παχάκια μπουαααα……

Ας σοβαρευτώ. Για να μπορέσουμε να συνεχίσουμε πρέπει να επιμερίσουμε τις ανάγκες δημιουργίας του Συνεταιρισμού. Για να γίνει αυτό προτείνω ένα προσωρινό Διοικητικό Συμβούλιο για να αναλάβουμε από κάτι ώστε να προχωρήσουμε ακόμη ένα βηματάκι παραπέρα.

Τα περισσότερα καταστατικά που βρήκα έως τώρα αναφέρουν πως τη διοίκηση του Συνεταιρισμού ασκεί το Διοικητικό Συμβούλιο το οποίο αποτελείται από πέντε (5) τουλάχιστον μέλη.

Αναγκαστικά και ελπίζω να μη παρεξηγηθώ προτείνω ένα προσωρινό Διοικητικό Συμβούλιο μόνο με της κοπέλες που είναι Αθήνα.

Το λέω αναγκαστικά γιατί πρέπει να γίνει για να προχωρήσουμε να μην κολλήσουμε στα διαδικαστικά αλλά στην ουσία. Χωρίζω τις αρμοδιότητες ανάλογα με τη σειρά προτεραιότητας που στείλατε τα μηνύματα, με μόνη εξαίρεση την Νικολέττα που έχει καφε και μπαίνει ταμίας γιατί γνωρίζει λίγο από λογιστικά:

Πρόεδρος Katerina71

Αντιπρόεδρος Α΄ Mariata

Αντιπρόεδρος Β΄ Ψαράκι

Ταμίας Nikoleta25

Γραμματέας Φωφίκο

Για αρχή θα ήθελα

1. Η αντιπρόεδρος Α΄και η αντιπρόεδρος Β να επικοινωνήσουν μεταξύ τους ώστε να προσπαθήσουν να βρουν ένα καταστατικό ή μία δικηγόρο που να θέλει να βοηθήσει άμισθα ή ακόμη και να γίνει μέλος του Συνεταιρισμού με μόνο της ασχολία τα νομικά θέματα.

2. Η ταμίας με την γραμματέα να επικοινωνήσουν μεταξύ τους ώστε να προσπαθήσουν να βρουν ένα/μία λογίστρια που να θέλει να βοηθήσει άμισθα ή ακόμη και να γίνει μέλος του Συνεταιρισμού με μόνο της ασχολία τα λογιστικά θέματα.

Με πολλή χαρά να επικοινωνήσω με τη Mariata...

Mariata σου στέλνω π.μ. με τα στοιχεία μου! Όσο για δικηγόρο ίσως μπορέσω να επικοινωνήσω με κάποιαν και να έχω απάντηση στο τέλος της επόμενης εβδομάδας.


cLH8p3.png

xq41p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι και εγω, με δυο μωρακια στην πλατη μου.Το μπλα μπλα το εχω,αλοδαπη ειμαι,δεν ξερω αν σας κανω και μαρμελαδες και διαοφρα φτιαχνω,και μπορω να βρω και αλλες κοπελες νομιζω.Αν κατι πεςτε το μου.


an1cJTJ0g410010MzAwNjAzanw0MDI3NTU5amF8TXkgc29uIGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

www.equal-greece.gr/images/logo/FINAL%20ODIGOS.pdf

Καλημερα σας.

Ευχομαι να τα καταφέρετε!!!!

Ισως το παραπανω σας βοηθησει

Θα το μελετήσουμε, ευχαριστούμε πολυ πολύ Σούλα μου. Μήπως ενδιαφέρεσαι να μπεις συνέταιρος? και να μην γνωρίζεις να φτιάχνεις κάτι, θα σε χρειαστούμε οπωσδήποτε. Τι λές?

Υ.Γ. Τι λουλούδάκι όμορφο είναι αυτό στην φωτογραφία!Να σου ζήσει!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Με πολλή χαρά να επικοινωνήσω με τη Mariata...

Mariata σου στέλνω π.μ. με τα στοιχεία μου! Όσο για δικηγόρο ίσως μπορέσω να επικοινωνήσω με κάποιαν και να έχω απάντηση στο τέλος της επόμενης εβδομάδας.

Άξια η αντιπρόεδρός μας!!!!!

Το ίδιο άξια (είμαι 100000000% πλέον) θα αποδειχτούν όλα τα κορίτσια!!!!

Y.Γ. Για δες αυτά που έστειλαν η Σούλα και peper.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι και εγω, με δυο μωρακια στην πλατη μου.Το μπλα μπλα το εχω,αλοδαπη ειμαι,δεν ξερω αν σας κανω και μαρμελαδες και διαοφρα φτιαχνω,και μπορω να βρω και αλλες κοπελες νομιζω.Αν κατι πεςτε το μου.

Και γιατί να μη μας κάνεις παρακαλώ? Καλώς την melany82_01 μας. Είσαι Αθήνα έτσι? Η συνάντηση έχει οριστεί για Σάββατο 2 Νοεμβρίου το απόγευμα 6 με 6.30 μέρος δεν έχουμε ορίσει ακόμη, αλλά θέλουμε κοντά σε μετρό.

1.Nikoleta25

2.Μariata

3.Κaterina71

4. Ψαράκι

5. Lovely people (εκτός Αθηνών)

6. Φωφικο

7. Brigitte (εκτός Αθηνών)

8.sspyr82 (εκτός Αθηνών)

9.marilyn1 (εκτός Αθηνών)

10. janneta(ιωάννα) (εκτός Αθηνών)

11. morenita12 (εκτός Αθηνών)

12. melany82_01

Υ.Γ. Δυό λουλουδάκια στην πλάτη σου έ? Καλά κουράγια καλή συνεργασία να έχουμε!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για καταστατικό αν θέλετε επικοινωνήστε με τον παρακάτω συνεταιρισμό μήπως και σας βοηθήσουν

http://www.mesotoposwomen.com/

Καλή επιτυχία σας ευχομαι κορίτσια

Σε ευχαριστούμε πολύ πολύ γι αυτό που μας έστειλες. Συμφωνώ να επικοινωνήσουμε με τον συνεταιρισμό. Αν συμφωνούν και οι αντιπροεδρίνες μας (psaraki κια mariata) να συνεννοηθούν και αναλάβουν παρακαλώ!

Θέλεις να συμμετέχεις? κι ας μη φτιάχνεις κάτι, θα σε χρειαστούμε οπωσδήποτε!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα το μελετήσουμε, ευχαριστούμε πολυ πολύ Σούλα μου. Μήπως ενδιαφέρεσαι να μπεις συνέταιρος? και να μην γνωρίζεις να φτιάχνεις κάτι, θα σε χρειαστούμε οπωσδήποτε. Τι λές?

Υ.Γ. Τι λουλούδάκι όμορφο είναι αυτό στην φωτογραφία!Να σου ζήσει!

Να είσαι καλά κορίτσι μου!!!!

Εγώ είμαι πολυυυυ μακρυα (πιο κοντα στην θεσσαλονικη)!!!!

Για ελευθερο χρόνο δεν θα πω μια και ολες στο ιδιο καζανι βραζουμε αλλα το σκεφτομαι!!!!

Θελω αν συμμετεχω καπου να μπορω να προσφερω το 10% του εαυτου μου και γι'α υτο ζυγιζω τα πραγματα.

απο κατασκευες δοξα το θεο παινουν τα χερακια μου σε μαγειρικη και ζαχαροπλαστικη και απο ιδεες πολλες.

Και παλι καλη επιτυχια σας ευχομαι

Νομίζω ότι το προηγούμενο Link που σας εβαλα δεν ανοιγει

Οδηγός ?δρυσης & Λειτουργίας - Equal

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά κορίτσι μου!!!!

Εγώ είμαι πολυυυυ μακρυα (πιο κοντα στην θεσσαλονικη)!!!!

Για ελευθερο χρόνο δεν θα πω μια και ολες στο ιδιο καζανι βραζουμε αλλα το σκεφτομαι!!!!

Θελω αν συμμετεχω καπου να μπορω να προσφερω το 10% του εαυτου μου και γι'α υτο ζυγιζω τα πραγματα.

απο κατασκευες δοξα το θεο παινουν τα χερακια μου σε μαγειρικη και ζαχαροπλαστικη και απο ιδεες πολλες.

Και παλι καλη επιτυχια σας ευχομαι

Νομίζω ότι το προηγούμενο Link που σας εβαλα δεν ανοιγει

Οδηγός ?δρυσης & Λειτουργίας - Equal

Βουρρρρ στην Ντεπούλα μας: http://parentscafe.gr/showthread.php?t=21464


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου να ξανααναφέρω ότι θα έχουμε ΔΥΟ δραστηριότητες:

- H μία θα είναι παραγωγή χειροποίητων ζυμαρικών,γλυκισμάτων/ηδυποτων (μαρμελάδες, λικέρ, γλυκά κουταλιού, παστέλια κ.α.), βότανα/καλλυντικά από βότανα, κηραλοιφές

- και η άλλη χειροποίητα αξεσουάρ (σκουλαρίκια, βραχιόλια κ.α., πλεκτά κασκόλ, σκουφάκια κ.α., κεντήματα, και ραμμένα φουλάρια, σεντονάκια, ρουχαλάκια παιδικά, ραμμένες καπνοθήκες, μπουμπουνιέρες χειροποιητες κ.α..)

στον παρακάτω κατάλογο έχει τη λίστα με τους συνετιαρισμούς και τις δραστηριότητές τους:

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=8&ved=0CFoQFjAH&url=http%3A%2F%2Fwww.paseges.gr%2Fresource-api%2Fpaseges%2FcontentObject%2FKatalogos-Gynaikeiwn-Synetairismwn%2Fcontent%3FcontentDispositionType%3Dattachment&ei=sAZpUvHkK-OK0AXx8oD4Cw&usg=AFQjCNFJforitUA7_TuzQMBbiBPTOvkWDA&bvm=bv.55123115,d.d2k


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Κι άλλη κουκλίτσα στην παρέα μας: http://parentscafe.gr/showthread.php?t=21420

Καλώς το κωνσταντινακι μας!!

Καλή συνεργασία να έχουμε (υποθέτω είσαι Αθήνα).

1.Nikoleta25

2.Μariata

3.Κaterina71

4. Ψαράκι

5. Lovely people (εκτός Αθηνών)

6. Φωφικο

7. Brigitte (εκτός Αθηνών)

8.sspyr82 (εκτός Αθηνών)

9.marilyn1 (εκτός Αθηνών)

10. janneta(ιωάννα) (εκτός Αθηνών)

11. morenita12 (εκτός Αθηνών)

12. melany82_01

13. κωνσταντινακι


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...