Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

ΜΠΟΤΕΣ ΜΕ "ΦΑΡΔΙΑ" ΓΑΜΠΑ


roary

Recommended Posts

Κορίτσια από πού ψωνίζεται μπότες εσείς οι "γεματούλες"?? Πάντα είχα πρόβλημα με τις γάμπες μου, όμως τα τελευταία χρόνια, λίγο οι εγκυμοσύνες, λίγο η φλεβική ανεπάρκεια... ήρθε κι έδεσε :-( . Μπαίνω σε μαγαζιά δεν μου κάνει τίποτα!!! Οι φαρδύτερες γάμπες που βρίσκω είναι 40εκ. ενώ εγώ χρειάζομαι 50-51 :-(:sad::-( Αλήθεια είμαι η μόνη?? Έχω βρει ένα site, νομίζω στο Χαλάνδρι είναι το μαγαζί, όμως είναι πανάκριβες!!! (γύρω στα 160ε)

Θα εκτιμούσα πολύ τη βοήθειά σας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι αλλη ομοιοπαθουσα!

εγώ κανω τα εξης α.γυρίζω παρα πολύ πολλά μαγαζια και ψαχνω να βρω καποιες με φαρδια γραμμη ή ανοιγμα όπως λέει η αλλη κοπελια ή να έχει μια λαστιχένια λωρίδα.β.κοιτάζω να έιναι μαλακό δερμα γ.τις αγοραζω(ακριβα δυστυχως συνηθως) και παω σε ένα μεγαλο τσαγγαρικο στην ομονοια που εχει ενα ειδικό μηχανημα και μου τις ανοιγει σε φαρδος αλλα 3 δαχτυλα περιπου δ. τις φοράω τα επόμενα 3 χρόνια μεχρι τελικης πτωσεως ευτυχισμενη που έχω βρει και δεν πρεπει να ξαναψάχνω...και ονειρεύομαι ποτε θα αδυνατίσω και δε μπορεί θα φύγει κι απο κει κανενας πόντος...

παρεπιπτοντως,φετος ειδα τα μαρκ εντ σπενσερ (τα μεγάλα υποκαταστήματα έχουν και παπούτσια)έχουν φέρει μποτες΄σε μαυρό και μπορντω που κανουν για γεματες γαμπες ...έχουν στο ένα πλαι τη φαρδια ελαστικη λωριδα που λεω,τις έχει καπου 160-πιικρα..και αν φοράς ένα λεπτό καλσόν λίγο λίγο θα καταφέρεις να ανεβάσεις το φερμουαρ...εεε μην περιμενεις να ανέβει και κάλτσα...εγώ θα τις παρω και θα παω και στο τσαγγαρικο που σου ειπα για καλυτερα...καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα

αν κανετε αγορες μεσω ιντερνετ εχει ακριβως αυτο που ζητατε στα evans.

http://euro.evansfashion.com/en/eveu/category/shoes-927598

Επισης βρηκα πολυ ωραιες που μου εκλειναν σε boxer. Ειχαν λαστιχο στο πισω μερος και "εκοβαν" οπτικα την γαμπα παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

αν κανετε αγορες μεσω ιντερνετ εχει ακριβως αυτο που ζητατε στα evans.

http://euro.evansfashion.com/en/eveu/category/shoes-927598

Επισης βρηκα πολυ ωραιες που μου εκλειναν σε boxer. Ειχαν λαστιχο στο πισω μερος και "εκοβαν" οπτικα την γαμπα παρα πολυ.

Στο site αυτό η γάμπα στο 41 βγαίνει 44εκ. ενώ εγώ έχω 50 δυστυχώς :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχω το ίδιο πρόβλημα και ψάχνοντας βρήκα αυτό το σαιτ απ όπου και αγόρασα

http://www.duoboots.com/wide-calf-boots/l/

Φτηνές δεν είναι δυστυχώς καθόλου, αλλά είναι αριστης ποιότητας, έχω ένα ζευγάρι 3 χρόνια και δεν έχει πάθει τίποτα!Επίσης έχει καταπληκτικά σχέδια! Αλλά είπαμε έιναι ακριβούτσικο.....

Link to comment
Share on other sites

εχω και γω το ίδιο πρόβλημα, και ορμώμενη από αυτό αγόρασα πέρισυ αυτές από το yours co uk, δυστυχώς παραείναι μεγάλες... δεν τις φόρεσα ποτέ, και τις πουλάω εδώ, στις αγγελίες, είναι εξαιρετικές, τέλειες, δέρμα με pony skin ψηλά, και πάρα πολύ μαλακές, σαν να πατάς σε μαξιλαράκια...

είναι αυτές:

http://www.yoursclothing.co.uk/P/Leather_riding_boot_with_animal_print_trim_in_XL_calf_fitting-%2815966%29.aspx

γενικά το site έχει πολλά μοντέλα, αλλά και θέμα με τα νούμερα - εγώ τις πήρα για 39 γιατί φοράω πια 38μισό και τα 38άρια μου είναι κοντά, αλλά είναι μεγαααάλο 39... μάλλον 39,5 και βάλε.... Στην αρχή της σαιζόν είναι μάλλον ακριβές (αυτές είχαν 103) αλλά στις εκπτώσεις πέφτουν, εγώ τις πήρα στην μέση των εκπτώσεων, και το μετάνιωσα γιατί στο τέλος τις ρίχνουν πολύ... βέβαια αυτό είναι και ένα ρίσκο με τα νούμερα...

όπως και πήρα και τζην για παχουλές, πήρα 16 αλλά είναι κανονικό 18άρι... αν κάποια θέλήσει να ψωνίσει, να μετράει εκατοστά, μαλλον είναι ένα νούμερο πάνω από αυτό που λέει...και αυτό το έχω στοκ...

οι μόνες τελικά που με βόλεψαν τέλεια ήταν κάτι tommy hilfiger, που τις είχα πάρει χρυσές, αλλά ήταν σαν κάλτσα, και ακόμη μόνο αυτές έχω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στο site αυτό η γάμπα στο 41 βγαίνει 44εκ. ενώ εγώ έχω 50 δυστυχώς :(

Καλημερα,

αυτη ειναι η περιφερεια χωρις να υπολογισεις το λαστιχο.

Εγω ειχα 48 γαμπα και μου ηταν μια χαρα ανετη.

Μακαρι να ειμασταν κοντα να τις δοκιμαζες :( (κιέγω 41 φοραω)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

αυτη ειναι η περιφερεια χωρις να υπολογισεις το λαστιχο.

Εγω ειχα 48 γαμπα και μου ηταν μια χαρα ανετη.

Μακαρι να ειμασταν κοντα να τις δοκιμαζες :( (κιέγω 41 φοραω)

Καλημέρα. Αθήνα είσαι ή επαρχία? Στείλε μου πμ αν θέλεις. Ενδιαφέρον αυτό που λες με το λάστιχο αλλά δεν θέλω να το ρισκάρω :roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

αυτη ειναι η περιφερεια χωρις να υπολογισεις το λαστιχο.

Εγω ειχα 48 γαμπα και μου ηταν μια χαρα ανετη.

Μακαρι να ειμασταν κοντα να τις δοκιμαζες :( (κιέγω 41 φοραω)

Να σε ρωτήσω annagrig1980, τα νούμερα σ΄αυτό το site είναι κανονικά? Εγώ πχ φοράω 38 συνήθως σε μπότες, καμιά φορά και 37.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...