Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ!!!


iwannamits

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,βρισκόμαστε σε διλημμα,από τη μια οι γιαγιαδες που μεσα τους σιγουρα θελουν να ακουσουν το ονομα τους και απο την αλλη το θεμα οτι δεν εχουν τοσο ωραια ονοματα λαμπρινη και βασιλικη :confused: πως μπορουν να συνδιαστουν αυτά τα δυο?για βαλτε το ταλέντο σας και βοηθειστε γιατι χανόμαστε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε μας αρεσουν και παρ'ολο που δεν ειμαστε υπερ των υποκοριστικων αν βρισκαμε καποιο τροπο να τα συνδιασουμε θα διναμε τα ονοματα των γιαγιαδων αλλα μάλλον θα βρουμε και μεις καποιο ασχετο ονομα που να μας αρεσει και θα βαφτίσουμε τη μπεμπα μας...

Link to comment
Share on other sites

Βαλη...

Αν και δεν ξερω κατα ποσο ταιριαζει και για τα δυο, εννοω οτι θα μπορουσε να ειναι υποκοριστικο μονο του Βασιλικη.

Απο κανεναν παππου δεν ταιριαζει να βγαλετε τη μικρη;

Να σας ζησει το κοριτσακι σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυσκολα ονόματα για να συνδυαστούν. Μία φίλη μου που είχε πεθερά Βασιλική και "έπρεπε" να δώσει αυτό το όνομα στο παιδί, επέλεξε να του δώσει μια παραλλαγή του, δηλαδή Βασιλεία.

Τώρα για υποκοριστικό των δύο, ίσως Λίνα ή Νίλη?


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Η γνώμη μου: Το Λαμπρινή όντως δεν είναι κ τοσο καλό...Το Βασιλική όμως είναι πολύ ωραίο. Μεταξύ τους δε βρίσκω συνδυασμό. Σε περίπτωση όμως που δώσεις το ένα από τα δύο είναι σαν να δεσμέυεσαι για το επόμενο παιδάκι σου. Αν δηλαδή βγάλεις το ένα Βασιλική μετα το επόμενο αν είναι παλί κορίτσι θα "πρεπει" να βγει λαμπρινή αλλιώς σηκώνει παρεξηγήσεις:) επομένως σκεφτείετε το καλά γιατί κι εγώ ετσι την πάτησα. :tongue:Μια λύση θα ήταν να βγάλετε το όνομα προγιαγιάς (π.χ τη μαμά της Λαμπρινής ή της Βασιλικής) θα χαρούν πολύ ειδικά αν οι ίδιες δεν καταφεραν να βγαλουν το ονομα της μαμας τους σε καποια κορη. Α...τώρα μου ήρθε ενας πιθανως συνδυασμος Βασιλική-Λαμπρινή και να τη φωνάζετε Βασιλίνα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Δεν ξερω αν εχω αργησει, αλλα απο το Βασιλικη εχω ακουσει το "Σίλια" και μου αρεσε πολυ. Ως συνδυασμος θα μπορουσε να σταθει το "Βαλια". Παντως εμενα το Λαμπρινη μου αρεσει αρκετα ως ονομα και δεν ειναι συνηθισμενο.


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

τελικα αποφασισαμε να δωσουμε ενα ασχετο ονομα στη μπεμπα μας που να μας αρεσει μιας και τα αγορια εχουν ηδη παρει τα ονοματα τους απο τις οικογενειες μας (στεφανος και ανδρεας):-)

σας ευχαριστω παρα πολυ ολες για το ενδιαφερον και τη βοηθεια :*

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...