Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 2

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

εγω παλι..το αντιθετο...μαλλον για πληρη ανεσθησια...γενικα ειμαι ετσι.. παντα λεω οτι ειναι να γινει θα γινει..και με το αγχος και το φοβο δεν κερδιζουμε κατι..

ο άντρας μου είναι έτσι. Εγώ άστα..τώρα με το παιδί έγινα πιο σκληρή :rolleyes::rolleyes:


Ο πρίγκιπάκος μας είναι
[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/eWZNp2.png[/img][/url]


το μικρό μας θαυματάκι!!

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/9PDwp2.png[/IMG][/URL]


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/6YsSp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια new_baby για τον γιόκα και την αυχενική!!:D Κι άλλο μπλέ ε;;; :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Εμείς κορίτσια μετά την αυχενική καμιά βδομάδα μετά που μας είδε η γιατρός μας, μας είπε και αρχίσαμε, φολλικό μαζί με σίδηρο (ένα χάπι το πρωί), το μεσημέρι 2 χάπια μαγνήσιο, 3 ώρες μετά 2 χάπια ασβέστιο, και τέλος το βράδυ άλλα 2 χάπια μαγνήσιο... Κινητό φαρμακείο με βιταμίνες είμαι!! χιχιχιχι

Σε κανά μήνα, θα κάνω αιματολογικές και ούρων, και μετά από αυτή τη β επιπέδου, και μετά αμνιο... Αυτά γνωρίζω προς το παρόν...;)

Επίσης μου είπε να αρχίσω κρέμα για κοιλίτσα και στήθος 1-2 φορές την ημέρα...


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λίστα Προαισθήματος & Επαλήθευσης??:

elenacrete: κοριτσάκι............it's a BOY :rolleyes:

αστεράκι: κοριτσάκι..............it's a GIRL :tongue:

Tinna: κοριτσάκι...................it's a GIRL :tongue:

Neraidoula: κοριτσάκι............it's a BOY :rolleyes:

Venisak: αγοράκι................. it's a BOY :rolleyes:

Vasdeli: κοριτσάκι................. it's a BOY :rolleyes:

Behappy: αγοράκι................. it's a BOY

Μίνα: κοριτσάκι.....................it's a BOY :rolleyes:

Cacao: κοριτσάκι

xristina8: αγοράκι.................it's a BOY :rolleyes:

terezza: αγοράκι

marakiarxodia: αγοράκι.........it's a GIRL:tongue:

new_baby: κοριτσάκι.............it's a BOY:rolleyes:


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια new_baby για τον γιόκα και την αυχενική!!:D Κι άλλο μπλέ ε;;; :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Εμείς κορίτσια μετά την αυχενική καμιά βδομάδα μετά που μας είδε η γιατρός μας, μας είπε και αρχίσαμε, φολλικό μαζί με σίδηρο (ένα χάπι το πρωί), το μεσημέρι 2 χάπια μαγνήσιο, 3 ώρες μετά 2 χάπια ασβέστιο, και τέλος το βράδυ άλλα 2 χάπια μαγνήσιο... Κινητό φαρμακείο με βιταμίνες είμαι!! χιχιχιχι

Σε κανά μήνα, θα κάνω αιματολογικές και ούρων, και μετά από αυτή τη β επιπέδου, και μετά αμνιο... Αυτά γνωρίζω προς το παρόν...;)

Επίσης μου είπε να αρχίσω κρέμα για κοιλίτσα και στήθος 1-2 φορές την ημέρα...

ευχαριστω!!!:D πο πο πολλα χαπια!!!:shock: κρεμα βαζω οταν το θυμιθω χωρις να μου εχουν πει κατι..αλλα απ οτι εχω ακουσει για τις ραγαδες αν ειναι να κανεις θα κανεις οτι κρεμες και αν βαζεις:-(


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια γλυκα καλησπερα!!

ελενα μου τι χαπι κ κακο ειναι αυτο ??χι χι. εμεις επιτελους τελειωσαμε με την κορτιζονη μετα απο 8 ολοκληρους μηνες ουφφφφ! τωρα παιρνω ασβεστιο, φελισιν κ σαλοσπιρ.

Αυριο σκεφτομαι να παω να δω για κανενα σουτιεν εγκυμοσυνης καθ οτι εχω γινει "η καλη μας αγελαδα" δεν χωραω πουθενα βρε κοριτσια. ειχα κ πριν δεν λεω αλλα τωρα σε πενταρακι κ δεν μπαινω. θα πρηστουν κ αλλο ας μου πουνε οι πιο παλιες να ξερω τι να παρω καλε.Λεω να δω κ κανενα ρουχο τωρα που ειναι εκπτωσεις. εσεις ψωνισατε τπτ ή δεν χρειαστηκε ακομη?


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα ζουζουνες!!!

Vasdeli μου δικηγορος ειμαι σε ξενη εταιρια. Και υπαρχει η δυνατοτητα να μπαινουμε απο οπου κι'αν ειμαστε στο συστημα της εταιριας και να δουλευουμε κανονικα. Τα τηλεφωνα μας τα περνανε στο κινητο μας οποτε ουτε γατα ουτε ζημια!

New baby κι'εγω εχω πονοκεφαλους. Χτες απο το μεσημερι και μου περασε το πρωι λιγο πριν σηκωθω! Μιλαμε για πονο! Καπου ειχα διαβασει οτι ειναι ενα απο τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης.... Απεφυγα να παρω χαπι γιατι δεν εχω ρωτησει και γιατρο τι επιτρεπεται, μπορειτε να μου πειτε? Εννοειται οτι θα ρωτησω τον γιατρο, ετσι κι'αλλιως θα μιλησουμε αυριο για το papp-a.

Σημερα πηγα στην αιματολογο. Μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να σταματησω τις ενεσεις γιατι αν συμβει κατι θα λεμε και οι δυο οτι φταινε οι ενεσεις. Μου αυξησε λιγο τη δοση βαση κιλων. Επισης μου ειπε η ροη αιματος που εχω δεν εχει καμια σχεση με τις ενεσεις γιατι δεν ειναι αντιπηκτικες αλλα αντιθρομβιτικες. Μου εγραψε για ενα μηνα και θα παω λιγο πριν τελειωσουν να με ξαναδει μαζι με μια καινουρια γενικη αιματος και αντι-χα

Κοριτσια 4η μερα χωρις αιμα.... Συγκρατημενα αισιοδοξη...

Σας φιλωωωωωωωω


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια γλυκα καλησπερα!!

ελενα μου τι χαπι κ κακο ειναι αυτο ??χι χι. εμεις επιτελους τελειωσαμε με την κορτιζονη μετα απο 8 ολοκληρους μηνες ουφφφφ! τωρα παιρνω ασβεστιο, φελισιν κ σαλοσπιρ.

Αυριο σκεφτομαι να παω να δω για κανενα σουτιεν εγκυμοσυνης καθ οτι εχω γινει "η καλη μας αγελαδα" δεν χωραω πουθενα βρε κοριτσια. ειχα κ πριν δεν λεω αλλα τωρα σε πενταρακι κ δεν μπαινω. θα πρηστουν κ αλλο ας μου πουνε οι πιο παλιες να ξερω τι να παρω καλε.Λεω να δω κ κανενα ρουχο τωρα που ειναι εκπτωσεις. εσεις ψωνισατε τπτ ή δεν χρειαστηκε ακομη?

Γεια σου Μινα!

Οντως η Ελενη μας πολυ χαπι! Εγω συνεχιζω την κορτιζονη, φιλισιν και utrogestan. Θα ξαναπαω στον γιατρο σε 2 βδομαδες περιπου και μου ειπε οτι θα κανω μια γενικη αιματος, ουρων και κατι ακομα αλλα θα μιλησουμε λιγο πριν να μου πει τι ακριβως. Εκανα εγω μονη μου εξεταςεις για σιδηρο και μαγνησιο και ολα ηταν ok αλλα καταλαβα απο τον γιατρο οτι ειναι νωρις γιατι το πιτσιρικι δεν εχει αρχισει να μας ρουφαει ακομα ;)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!!:D πο πο πολλα χαπια!!!:shock: κρεμα βαζω οταν το θυμιθω χωρις να μου εχουν πει κατι..αλλα απ οτι εχω ακουσει για τις ραγαδες αν ειναι να κανεις θα κανεις οτι κρεμες και αν βαζεις:-(

Για να είμαι ειλικρινής κι εγώ το ίδιο έχω ακούσει!!;)


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!New baby πρεπει να σε δει ενδοκρινολογος γτ εμενα εξ αρχης μου ειπαν πως πρεπει η tsh να ειναι χαμηλη κι ακομα και στα κανονικα ορια να ειναι μπορει να χρειαστεις αλλαγη στη δοσολογια.

Εγω παιρνω φιλικο οξυ,μαγνησιο,ασβεστιο...αυτα νομιζω και εχω μπερδευτει.Το μαγνησιι με το ασβεστιο λεει 4 ωρες αποσταση και ο σιδηρος 2...τρια πουλακια καθονταν.Ακομα δεν εχω βρει πως να τα παιρνω.Σημερα με πηρε ο υπνος και το ενα μαγνησιο δεν προλαβαινω να το παρω.

Σημερα ξαναπηγα ενδοκρινολογο και τελικα τπτ δεν μου ειπαν καινουργιο...Ισα ισα να πηγαινοερχομαι και να πληρωνω και τα πενταευρα.. Με χωσαν να παω στο διαιτολογικο σημερα γτ λεειαφου δεν εχεις ταινιες να κανεις εξι μετρησεις τη μερα καλυτερα να κανεις διατροφη.Ντοιοινκ!Προς το παρων εχω φαγητα στο σπιτι μετα θα ξεκινησω μαλλον.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια γλυκα καλησπερα!!

ελενα μου τι χαπι κ κακο ειναι αυτο ??χι χι. εμεις επιτελους τελειωσαμε με την κορτιζονη μετα απο 8 ολοκληρους μηνες ουφφφφ! τωρα παιρνω ασβεστιο, φελισιν κ σαλοσπιρ.

Αυριο σκεφτομαι να παω να δω για κανενα σουτιεν εγκυμοσυνης καθ οτι εχω γινει "η καλη μας αγελαδα" δεν χωραω πουθενα βρε κοριτσια. ειχα κ πριν δεν λεω αλλα τωρα σε πενταρακι κ δεν μπαινω. θα πρηστουν κ αλλο ας μου πουνε οι πιο παλιες να ξερω τι να παρω καλε.Λεω να δω κ κανενα ρουχο τωρα που ειναι εκπτωσεις. εσεις ψωνισατε τπτ ή δεν χρειαστηκε ακομη?

Γειά σου κι εσένα κοριτσάκι!!! Εγώ σίδηρο, ασβέστιο, μαγνήσιο, και φολικό κοινώς, απλά είναι σε πολλά χάπια!! χιχιχι

Εγώ βρε κορίτσια στο στήθος αν έχω πάρει είναι ελάχιστα... 85Β φοράω μεν αλλά ελάχιστη διαφορά, κι ακόμα περιμένω να φουσκώσει.... Θα φουσκώσει ή τζάμπα παρακαλάω;;; Γενικότερα από την αρχή έχω πάρει 3 κιλά αλλά πρέπει να έχω ξεχειλώσει παραπάνω γιατί κάποια μπουφαν δεν πλησιάζουν καν για να κουμπώσουν ενώ κούμπωναν... Η μόνη αγορά που έκανα εγώ να σας πω, είναι 2 κολάν και 1 φαρδύ πουλόβερ...


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα ζουζουνες!!!

Vasdeli μου δικηγορος ειμαι σε ξενη εταιρια. Και υπαρχει η δυνατοτητα να μπαινουμε απο οπου κι'αν ειμαστε στο συστημα της εταιριας και να δουλευουμε κανονικα. Τα τηλεφωνα μας τα περνανε στο κινητο μας οποτε ουτε γατα ουτε ζημια!

New baby κι'εγω εχω πονοκεφαλους. Χτες απο το μεσημερι και μου περασε το πρωι λιγο πριν σηκωθω! Μιλαμε για πονο! Καπου ειχα διαβασει οτι ειναι ενα απο τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης.... Απεφυγα να παρω χαπι γιατι δεν εχω ρωτησει και γιατρο τι επιτρεπεται, μπορειτε να μου πειτε? Εννοειται οτι θα ρωτησω τον γιατρο, ετσι κι'αλλιως θα μιλησουμε αυριο για το papp-a.

Σημερα πηγα στην αιματολογο. Μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να σταματησω τις ενεσεις γιατι αν συμβει κατι θα λεμε και οι δυο οτι φταινε οι ενεσεις. Μου αυξησε λιγο τη δοση βαση κιλων. Επισης μου ειπε η ροη αιματος που εχω δεν εχει καμια σχεση με τις ενεσεις γιατι δεν ειναι αντιπηκτικες αλλα αντιθρομβιτικες. Μου εγραψε για ενα μηνα και θα παω λιγο πριν τελειωσουν να με ξαναδει μαζι με μια καινουρια γενικη αιματος και αντι-χα

Κοριτσια 4η μερα χωρις αιμα.... Συγκρατημενα αισιοδοξη...

Σας φιλωωωωωωωω

καλησπερα...εμενα μου ειπε οτι το depon επιτρεπετε...βεβαια εγω το αποφευγω..ενα εχω πιει μονο μεχρι τωρα..αλλα γενικα και πριν την εγκυμοσυνη δεν επινα..3-4 το χρονο ισως! ειμαι λιγο κατα των φαρμακων!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

ElenaCrete κι εγώ αγοράκι έχω!!!! Βάλε μας στο πινακάκι...

Από χάπια κι εγώ έχω φυλικό οξύ, σίδηρο και μαγνήσιο... πολύ χάπι ... αλλά είναι συνήθεια... τα μπεμπάκια μας να είναι καλά!


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μινα!

Οντως η Ελενη μας πολυ χαπι! Εγω συνεχιζω την κορτιζονη, φιλισιν και utrogestan. Θα ξαναπαω στον γιατρο σε 2 βδομαδες περιπου και μου ειπε οτι θα κανω μια γενικη αιματος, ουρων και κατι ακομα αλλα θα μιλησουμε λιγο πριν να μου πει τι ακριβως. Εκανα εγω μονη μου εξεταςεις για σιδηρο και μαγνησιο και ολα ηταν ok αλλα καταλαβα απο τον γιατρο οτι ειναι νωρις γιατι το πιτσιρικι δεν εχει αρχισει να μας ρουφαει ακομα ;)

Χριστινα εμενα με ξεζουμιζει εξ αρχης.Αιματοκριτη 33 ειχα...Γενικα το μαγνησιο δεν το δινουν επειδη εχεις ελλειψη αλλα για τις κραμπες και συσπασεις κςι το σιδηρο στον χαμηλο αιματοκριτη ανεξαρτητα τι σιδηρο μπορει να εχεις.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!New baby πρεπει να σε δει ενδοκρινολογος γτ εμενα εξ αρχης μου ειπαν πως πρεπει η tsh να ειναι χαμηλη κι ακομα και στα κανονικα ορια να ειναι μπορει να χρειαστεις αλλαγη στη δοσολογια.

Εγω παιρνω φιλικο οξυ,μαγνησιο,ασβεστιο...αυτα νομιζω και εχω μπερδευτει.Το μαγνησιι με το ασβεστιο λεει 4 ωρες αποσταση και ο σιδηρος 2...τρια πουλακια καθονταν.Ακομα δεν εχω βρει πως να τα παιρνω.Σημερα με πηρε ο υπνος και το ενα μαγνησιο δεν προλαβαινω να το παρω.

Σημερα ξαναπηγα ενδοκρινολογο και τελικα τπτ δεν μου ειπαν καινουργιο...Ισα ισα να πηγαινοερχομαι και να πληρωνω και τα πενταευρα.. Με χωσαν να παω στο διαιτολογικο σημερα γτ λεειαφου δεν εχεις ταινιες να κανεις εξι μετρησεις τη μερα καλυτερα να κανεις διατροφη.Ντοιοινκ!Προς το παρων εχω φαγητα στο σπιτι μετα θα ξεκινησω μαλλον.

θα με δει..θα παω... απλος λεω να παω τον Φλεβαρη που θα κανω ετσι και αλλιος παλι εξετασεις.


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!New baby πρεπει να σε δει ενδοκρινολογος γτ εμενα εξ αρχης μου ειπαν πως πρεπει η tsh να ειναι χαμηλη κι ακομα και στα κανονικα ορια να ειναι μπορει να χρειαστεις αλλαγη στη δοσολογια.

Εγω παιρνω φιλικο οξυ,μαγνησιο,ασβεστιο...αυτα νομιζω και εχω μπερδευτει.Το μαγνησιι με το ασβεστιο λεει 4 ωρες αποσταση και ο σιδηρος 2...τρια πουλακια καθονταν.Ακομα δεν εχω βρει πως να τα παιρνω.Σημερα με πηρε ο υπνος και το ενα μαγνησιο δεν προλαβαινω να το παρω.

Σημερα ξαναπηγα ενδοκρινολογο και τελικα τπτ δεν μου ειπαν καινουργιο...Ισα ισα να πηγαινοερχομαι και να πληρωνω και τα πενταευρα.. Με χωσαν να παω στο διαιτολογικο σημερα γτ λεειαφου δεν εχεις ταινιες να κανεις εξι μετρησεις τη μερα καλυτερα να κανεις διατροφη.Ντοιοινκ!Προς το παρων εχω φαγητα στο σπιτι μετα θα ξεκινησω μαλλον.

Καλησπέρα κούκλα και σε σένα!

Ναι αυτό με τα χάπια είναι μπερδεψιάρικο είναι η αλήθεια, αλλά κατάφερα και το έφερα σε μια σειρά...

Αυτό με τους γιατρούς, πολύ ταλαιπωρία μου ακούγεται... Κάνε ότι εσύ νομίζεις ότι θα σε βολέψει καλύτερα, αλλά έξι φορές μετρήσεις (δεν ξέρω κιόλας) τη μέρα, δεν είναι πολλές;;:rolleyes:


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...