Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

κοριτσακια μου καλησπερα κ απο εμενα!! τωρα δεν εχω υπολογιστη στο σπιτι γι αυτο με ξαναχασατε.ουφφφ εχω σκασει χωρις pC..Καταρχας συγχαρητηρια για τα καλα νεα vasdeli μου κ εμεις χαιρομαστε πολυ μαζι σου :)

Λοιπον να σας πω κ τα δικα μας! καναμε αυχενικουλα τα αποτ/τα ειναι πολυ καλα το μωρακι μας ειναι γλυκα.αχ κοριτσια μολις το ειδα βουρκωσα. απιστευτο τι μεγαλωνει μεσα στις κοιλιτσες μας. πραγματικα νιωθω ευλογημενη που ειμαι γυναικα!Και για να μας βαλετε κ εμας στην λιστα...ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑΣ ΑΓΟΡΑΡΟΣ !!! φαινοταν πεντακαθαρα η τσουτσουγκα μας! Μπορει να ηθελα κοριτσακι στην αρχη αλλα τωρα ειμαι ηδη ερωτευμενη με τον γιο μου, το αγορακι μου, το τζουτζουκακι μου αχχχχχχ φιλια πολλα πολλα σε οοοολες τις κοιλιτσες!!!


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα καλα μου κοριτσια!

Λοιπον αρκετα νεα για σημερα. Πηγαμε για την αυχενικη (επιτελους!), ολα μια χαρα, ολες οι τιμες φυσιολογικες, ειδαμε τα παντα, και μ'ενημερωσε οτι κανει και τσισακια του - τι γλυκοοοο! Οι αιματολογικες θα βγουν την αλλη Τεταρτη οπου θα βγουν και τα τελικα αποτελεσματα αλλα ολα καλα μεχρι τωρα. Αν και ειχα φαει σοκολατιτσα, το καλουλι κοιμοταν και το ξυπνησαμε εμεις οι κακοι χιχιχι. Σε καποια στιγμη ειχε τα χερακια του ψηλα και τα ποδια σταυροποδι, πολυ γελιο!

Το δευτερο νεο. Ειχα παλι το πρωι λιγο αιμα και με ειδε ο γιατρος μου οταν πηγα για την αυχενικη. Μετα την εξεταση μου ειπε οτι το αιμα ειναι κολπικο, απλα εχει αραιωσει πολυ και μου φαινεται οτι 'τρεχει' απο αλλου. Μου ειπε οτι δεν μας ανησυχει και συμβαινει μεχρι και 15η βδομαδα περιπου που 'περνει θεση' ο πλακουντας. Ο γιατρος που εκανε την αυχενικη δεν ειδε κατι μεσα στον σακο σαν αποκοληση κλπ οποτε ολα καλα. Απλα μου ειπε να μεινω σπιτι και να μην πηγαινω γραφειο. Θελει ν'αποφυγω τη διαδρομη προς το γραφειο και απο τη στιγμη που μπορω να δουλεψω απο το σπιτι να το κανω. Δεν μου ειπε αυστηρα κατακλιση αλλα δεν θελει να πηγαινοερχομαι... Τι να κανω, αυτο πρεπει να γινει και παλι καλα που δεν ειναι κατι πιο σοβαρο.

Αν και δεν το ειδαμε καθαρα μαλλον κι'εμεις γι'αγορι παμε!

Ελενα μου μη στεναχωριεσαι και τσιτωνεις. Ωραια που κανονισες το θεμα της τιμης, εγω το τουβλο το ξεχασα!

Vasdeli μπραβο για τα καλα νεα. Λιγη υπομονη ακομα!

Μπραβο Μινα μου για την αυχενικη. Αλλο ενα αγορακι στη λιστα!

Tinnaki/cacao/new baby/terreza και σε ολες τις κοπελες στελνω πολλα φιλια


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου γεια σας!!!!!!!!

τι μου κάνετε???

πολύ όμορφα τα νέα σας από τις αυχενικές και που όλα πηγαίνουν κατ'ευχήν για όλες!!!!!!!!!!!!!!!

χάθηκα πάλι γιατί είχα αίμα.....τι πρωτότυπο....και δεν άνοιγα καν υπολογιστή....

σήμερα πήγα γιατρό και μας είπε ότι έχουμε ένα μεγάλο κορίτσιιιιι!!!!!!!!!!!!!

χαρήκαμε πολύ φυσικά άσχετο ότι ενδόμυχα ήθελα αγόρι......

το θέμα είναι ότι μου είπε πως έχω πολύ χαμηλό πλακούντα.....δεν μου τον ονομάτησε για να το γκουγκλάρω....αλλά σκεφτείτε ότι φτάνει χαμηλά στον τράχηλο.....μου είπε να μην ανησυχώ και πως θα ανέβει σιγά σιγά αλλά η αλήθεια είναι ότι λόγω άγνοιας δεν ξέρω πόσο και εάν είναι τόσο κακή η θέση του....:confused:

θα ξαναπάω σε 3 βδομάδες και βλέπουμε.....

vasdeli μου πολύ χαίρομαι που ανεβαίνει και αλλάζει σιγά σιγά ο πλακούντας σου!!!!:D:D:D

αυτά και πάω να σας διαβάσω γιατί έχασα πολλά......:tongue:


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου γεια σας!!!!!!!!

τι μου κάνετε???

πολύ όμορφα τα νέα σας από τις αυχενικές και που όλα πηγαίνουν κατ'ευχήν για όλες!!!!!!!!!!!!!!!

χάθηκα πάλι γιατί είχα αίμα.....τι πρωτότυπο....και δεν άνοιγα καν υπολογιστή....

σήμερα πήγα γιατρό και μας είπε ότι έχουμε ένα μεγάλο κορίτσιιιιι!!!!!!!!!!!!!

χαρήκαμε πολύ φυσικά άσχετο ότι ενδόμυχα ήθελα αγόρι......

το θέμα είναι ότι μου είπε πως έχω πολύ χαμηλό πλακούντα.....δεν μου τον ονομάτησε για να το γκουγκλάρω....αλλά σκεφτείτε ότι φτάνει χαμηλά στον τράχηλο.....μου είπε να μην ανησυχώ και πως θα ανέβει σιγά σιγά αλλά η αλήθεια είναι ότι λόγω άγνοιας δεν ξέρω πόσο και εάν είναι τόσο κακή η θέση του....:confused:

θα ξαναπάω σε 3 βδομάδες και βλέπουμε.....

vasdeli μου πολύ χαίρομαι που ανεβαίνει και αλλάζει σιγά σιγά ο πλακούντας σου!!!!:D:D:D

αυτά και πάω να σας διαβάσω γιατί έχασα πολλά......:tongue:

Να κι'αλλος κοριτσαρος! Μου φαινεται θα εχουμε πως και πως τα κοριτσια στην παρεουλα μας!

Κι'εγω αν ειδες εχω αιματακι γιατι ανεβαινει ο πλακουντας οπως μου ειπε ο γιατρος. Αμαν αυτοι οι πλακουντες! Εγω σπιτακι για μερικες βδομαδες ακομη... Θα ηθελα παρα πολυ να μην ειχα αυτο το αιμα και να χαρω λιγο την εγκυμοσυνη. Οσο να'ναι ειναι λιγο εκνευριστικο

Να προσεχεις αστερακι!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να κι'αλλος κοριτσαρος! Μου φαινεται θα εχουμε πως και πως τα κοριτσια στην παρεουλα μας!

Κι'εγω αν ειδες εχω αιματακι γιατι ανεβαινει ο πλακουντας οπως μου ειπε ο γιατρος. Αμαν αυτοι οι πλακουντες! Εγω σπιτακι για μερικες βδομαδες ακομη... Θα ηθελα παρα πολυ να μην ειχα αυτο το αιμα και να χαρω λιγο την εγκυμοσυνη. Οσο να'ναι ειναι λιγο εκνευριστικο

Να προσεχεις αστερακι!

ναι το είδα χριστίνα μου και ήθελα να σε ρωτήσω....τελικά αυτός ο πλακούντας φταίει πλήρως ε???

εμένα από τα λόγια του ο ντοκ δε με κάνει να αγχώνομαι ούτε με έχει βάλει να ξαπλώνω συνέχεια αλλά και τόσο κουλ μου φαίνεται παράξενο...

δευτέρα θα επιστρέψω στη δουλειά και βλέπουμε....

τώρα έχει σταματήσει το αίμα σου ή σε παιδεύει ακόμα???


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα καλησπερα!!!Τι κανετε κοιλιτσες μου???

Τι υπεροχα νεα σημερα????

Vasdeli μπραβο για τον γιοκα!!!!Τελεια νεα!Και ακομα πιο τελεια που ανεβαινει ο πλακουντας!!!!

Μπραβο για το κοριτσακι αστερακι!!!!!Αντε τοσα αγορια να εχουμε να συνοδευουμε και κανενα κοριτσι!!!;);)

xristina8 μπραβο για την αυχενικη σας!!!!Με το καλο λοιπον αλλο ενα αγορακι στην παρεα μας!!!:D:D Να σταματησει και το αιμα να ειναι ολα τελεια!!

Μινα τελεια και τα δικα σου νεα!!!Φουλ στο μπλε το καφε μας λοιπον!!!!Υπεροχα!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

ναι το είδα χριστίνα μου και ήθελα να σε ρωτήσω....τελικά αυτός ο πλακούντας φταίει πλήρως ε???

εμένα από τα λόγια του ο ντοκ δε με κάνει να αγχώνομαι ούτε με έχει βάλει να ξαπλώνω συνέχεια αλλά και τόσο κουλ μου φαίνεται παράξενο...

δευτέρα θα επιστρέψω στη δουλειά και βλέπουμε....

τώρα έχει σταματήσει το αίμα σου ή σε παιδεύει ακόμα???

Σταματαει αμεσως. Τρεχει για λιγη ωρα - αντε κανα μισαωρο - και μετα κατι ελαχιστα. Τωρα ειχα αιμα 3 φορες μεσα στην τελευταια βδομαδα. Ειμαι σχετικα μακρια απο τη δουλεια μου, 50χιλ πηγαινε-ελα, και δεν θελει ο δικος μου να κανω τη διαδρομη. Μου ειπε οτι δεν εχει προβλημα με τη δουλεια γραφειου αλλα απ'οτι καταλαβα εχει προβλημα με τη μετακινηση. Κοιτα κι'εμενα δε μου ειπε ξαπλα αλλα μ'αφηνει να βγαινω για κανα χυμο ;). Σαν ιατρικο θεμα, μου ειπε κι'εμενα οτι δεν ανησυχουμε αλλα θελει ηρεμα πραγματα και κινησεις


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σταματαει αμεσως. Τρεχει για λιγη ωρα - αντε κανα μισαωρο - και μετα κατι ελαχιστα. Τωρα ειχα αιμα 3 φορες μεσα στην τελευταια βδομαδα. Ειμαι σχετικα μακρια απο τη δουλεια μου, 50χιλ πηγαινε-ελα, και δεν θελει ο δικος μου να κανω τη διαδρομη. Μου ειπε οτι δεν εχει προβλημα με τη δουλεια γραφειου αλλα απ'οτι καταλαβα εχει προβλημα με τη μετακινηση. Κοιτα κι'εμενα δε μου ειπε ξαπλα αλλα μ'αφηνει να βγαινω για κανα χυμο ;). Σαν ιατρικο θεμα, μου ειπε κι'εμενα οτι δεν ανησυχουμε αλλα θελει ηρεμα πραγματα και κινησεις

κατάλαβα χριστίνα μου!!!!!!!!!

και εγώ κάνω την ίδια απόσταση κάθε μέρα και ώρες ώρες δεν παλεύεται....

φυσικά και εγώ βγαίνω έξω γιατί ο μικρός θέλει βόλτα και έτσι πάμε μαζί!!!!

όλο εγώ λέω ε:tongue:????

βασικά θέλουμε προσοχή και ηρεμία!!!!!!!

έχεις και πόνους χαμηλά στη μέση???


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα!!!Τι κανετε κοιλιτσες μου???

Τι υπεροχα νεα σημερα????

Vasdeli μπραβο για τον γιοκα!!!!Τελεια νεα!Και ακομα πιο τελεια που ανεβαινει ο πλακουντας!!!!

Μπραβο για το κοριτσακι αστερακι!!!!!Αντε τοσα αγορια να εχουμε να συνοδευουμε και κανενα κοριτσι!!!;);)

xristina8 μπραβο για την αυχενικη σας!!!!Με το καλο λοιπον αλλο ενα αγορακι στην παρεα μας!!!:D:D Να σταματησει και το αιμα να ειναι ολα τελεια!!

Μινα τελεια και τα δικα σου νεα!!!Φουλ στο μπλε το καφε μας λοιπον!!!!Υπεροχα!!!:):)

Γεια σου νεραιδουλα!

Μπλε δε λες τιποτα! Φιλια πολλα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα χριστίνα μου!!!!!!!!!

και εγώ κάνω την ίδια απόσταση κάθε μέρα και ώρες ώρες δεν παλεύεται....

φυσικά και εγώ βγαίνω έξω γιατί ο μικρός θέλει βόλτα και έτσι πάμε μαζί!!!!

όλο εγώ λέω ε:tongue:????

βασικά θέλουμε προσοχή και ηρεμία!!!!!!!

έχεις και πόνους χαμηλά στη μέση???

Πω πω τι να πεις κι'εσυ μ'ενα μικρουλινι στο σπιτι! Να σου πω πονους στη μεση δεν εχω αλλα λιγο πριν αρχισει το αιματακι εχω κατι ψιλοενοχλησεις χαμηλα μπροστα, κατι σαν τσιμπηματακια.

Να προσεχεις καλη μου και οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι. Ο γιατρος μου ειπε οτι μπορει να κρατησει μεχρι την 15η βδομαδα οποτε εσενα τελειωνει σιγα σιγα! Με το καλο!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω πω τι να πεις κι'εσυ μ'ενα μικρουλινι στο σπιτι! Να σου πω πονους στη μεση δεν εχω αλλα λιγο πριν αρχισει το αιματακι εχω κατι ψιλοενοχλησεις χαμηλα μπροστα, κατι σαν τσιμπηματακια.

Να προσεχεις καλη μου και οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι. Ο γιατρος μου ειπε οτι μπορει να κρατησει μεχρι την 15η βδομαδα οποτε εσενα τελειωνει σιγα σιγα! Με το καλο!

μακάρι να μην κρατήσει πολύ σε καμία μας!!!!

θα τα ξαναπούμε το πρώι!!!;):D

φιλάκια πολλά!!!!!!!!!


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα και Μινα μπραβο!!!Καλα ολες αγορια;;(Με βγαζω απ εξω γτ ακομα δεν ξερουμε αλλα μου φαινεται θα το δω το τσουτσουνι κι εγω στο τελος χαχαχα)

Μαρακιαρχοντια εγω ειδα εναβ γιατρο στο Ελενα.Τωρα τη γνωμη μου δεν μπορω να στη πω ακομα γτ δεν εχω.Μια φορα τον ειδα μονο αλλα μου φανηκε οκ.Αν θες πες μου να σου στειλω με πμ τα στοιχεια του.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Λίστα Προαισθήματος & Επαλήθευσης??:

elenacrete: κοριτσάκι............it's a BOY

αστεράκι: κοριτσάκι..............it's a GIRL

Tinna: κοριτσάκι...................it's a GIRL

Neraidoula: κοριτσάκι............it's a BOY

Venisak: αγοράκι................. it's a BOY

Vasdeli: κοριτσάκι................. it's a BOY

Behappy: αγοράκι

Μίνα: κοριτσάκι.....................it's a BOY

Cacao: κοριτσάκι

xristina8: αγοράκι.................it's a BOY

terezza: αγοράκι

marakiarxodia: αγοράκι.........it's a GIRL

new_baby: κοριτσάκι


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αστερακι κοριτσαρος;;;;Τελεια!Εγω εχω ραντεβου στις 29 που θα ειμαι 15 βδομαδων.Λετε να το ουμε το φυλλο κι εμεις τοτε;

Πολύ πιθανόν κουκλίτσα!!!

:D:D:D:D


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...