Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

Cacao, έχε υπόψιν σου ότι κι εγώ είχα παραγγείλει από αυτό το σάιτ κάτι παιδικά που ομολογουμένως ήταν πολύ ωραία αλλά αυτό που λένε ότι κολλάνε και ξεκολλάνε, δεν ισχύει....:rolleyes:

Όταν χρειάστηκε να τα ξεκολλήσω καταστράφηκαν....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Cacao, έχε υπόψιν σου ότι κι εγώ είχα παραγγείλει από αυτό το σάιτ κάτι παιδικά που ομολογουμένως ήταν πολύ ωραία αλλά αυτό που λένε ότι κολλάνε και ξεκολλάνε, δεν ισχύει....:rolleyes:

Όταν χρειάστηκε να τα ξεκολλήσω καταστράφηκαν....

Για ποια λες γι αυτα που εχει στο σαιτ που εβαλα;Γτ για τα decofun εχω ακουσει τα καλυτερα.Για διαφωτισε με κανουν και 30 ευρω...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Για το στίκυ λέω...τα άλλα δεν τα ξέρω...

Aαα οκ.Η αληθεια ειναι οτι δεν προσεξα γι αυτα να λεει καπου οτι ξανακολλανε.Παντως τα decofun ξερω οτι πλενονται κιολας.Οχι οτι θα τους εβαζα ποτε μπουγαδα αλλα πιστευω οτι θα ειναι πολυ ανθεκτικα.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aαα οκ.Η αληθεια ειναι οτι δεν προσεξα γι αυτα να λεει καπου οτι ξανακολλανε.Παντως τα decofun ξερω οτι πλενονται κιολας.Οχι οτι θα τους εβαζα ποτε μπουγαδα αλλα πιστευω οτι θα ειναι πολυ ανθεκτικα.

Καλημέρα κούκλες!

Cacao μου ένα μυστικούλι καθότι της δουλειάς... Πλένονται αυτοκόλλητα που έχουν πλαστικοποίηση και δεν μιλάμε εννοείται να τους βάλεις χλωρίνη! Για νεράκι...

Για να ξεκολλήσουν τα αυτοκόλλητα πιο εύκολα, τα ζεσταίνεις με πιστολάκι, αλλά προσοχή! όχι από πολύ κοντά γιατί θα λιώσουν! Το κακό είναι ότι πολύ πιθανόν θα σου ξεχειλώσουν αλλά τουλάχιστον δεν θα σου καταστρέψουν την επιφάνεια που ήταν κολλημένα! ;)


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Έλενα σχετικά με την αμνιο σου είχα ξαναγράψει μια σελίδα πριν ή δύο τους προβληματισμούς μου αλλά μάλλον δεν το διάβασες. Αν θες κάνε τον κόπο! Ειλικρινά δεν ήξερα ότι γίνεται και σε τόσο προχωρημένη ηλικία κύησης η άμνιο...αλλά η απορία μου είναι η εξής....γιατί να κάνεις την άμνιο αφού όλες οι εξετάσεις σου είναι καλές; μόνο και μόνο για την ηλικία;

Από χάπια παιρνω felicine και τώρα μετά το τελευταίο ραντεβού ξεκίνησα χάπια σιδήρου μέρα παρά μέρα (με τον φόβο της δυσκοιλιότητας....) και τα Ω3 που παίρνω.

Όσο για την κοιλιά βάζω κι εγώ το λαδάκι της Weledaια τις ραγάδες που είναι πολύ καλό. Παλιότερα έβαζα και αυτό ή αμυγδαλέλαιο που είναι εξίσου καλό...πάντως πραγματικά αν είναι να κάνεις ραγάδες θα κάνεις....η μάνα μου είναι γεμάτη, εγώ δεν έκανα ούτε μία (και αυτή είναι η 5η ουσιαστικά εγκυμοσύνη μου). Μάλλον κληρονόμησα το δέρμα του πατέρα μου.....:D:tongue:

Χαχα Μίνα! Έλα από δω να δεις τι γίνεται...Είχα που είχα πλούσια τα ελέη του Θεού τώρα τριπλασιάστηκαν....κάθε φορά έτσι! Με απώγειο την 3η μέρα μετά τον τοκετό που κατεβαίνει το γάλα!!!!!

Εγώ βρήκα πολύ βολικά τα σουτιέν της bravado, τα πήρα από τα ΛΗΤΩ στην Μεσογείων (Αγία Παρασκευή). Όσο για ρούχα εγκυμοσύνης έχω μαζέψει πάρα πολλά και από τις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου, απλά πήρα μια μπλουζίτσα από τα Prenatal πριν λίγες μέρες....αλλά πολύ ωραία και φθηνα εγκυμοσύνης έχει και το

Η & Μ .

Δικηγόρος ε; Αφού μπορείς και κάνεις την δουλειά σου από το σπίτι, μην το συζητάς....

Αυτό που σου είπε ο αιματολόγος σου δεν το καταλαβαίνω...ποια η διαφορά της αντιπηκτικής από την αντιθρομβοτική; το ίδιο δεν είναι; Αφού ο θρόμβος είναι πήγμα, άρα κάνουμε την ένεση κατά του πήγματος, κατά του θρόμβου....τεσπα!!!!

Τελικά, σου αύξησε την δόση, ε;

Vasdeli μου καλημέρα και σε σένα!

Το είδα το μαιλ σου, απλώς αυτό που είπα από την αρχή με τη γιατρό μου είναι ότι ακόμα κι αν είναι καλή η εξέτασή μου, που τελικά ήταν πιο καλή από όσο περίμενε από ότι κατάλαβα, η αμνιοπαρακέντηση θα γινόταν ή έστω η αιματολογική μέθοδος (ότι διάλεγα). Προφανώς δεν το ρισκάρει λόγω ηλικίας να μη γίνει... Τί να σου πω... Κι εγώ φοβάμαι αρκετά να μην ακολουθήσω τη συμβουλή της... Σίγουρα πάντως την εμπιστεύομαι γενικώς...

Από την αρχή λοιπόν μου είχε πει ότι εφόσον είναι καλή η εξέταση θα την κάνουμε πιο μετά καθαρά και μόνο για τον κίνδυνο αποβολής... Κι αυτό μου κάνει λογικό να σου πω.

Τώρα εαν χτύπα ξύλο την κάνω τότε και δείξει κάτι, πραγματικά δεν ξέρω τί απόφαση θα πάρω... Ελπίζω ποτέ να μη μου δώσει ο Θεός τέτοια δοκιμασία... Και σε καμιά κοπέλα... Με την αμνιο να πάει κάτι στραβα σαν διαδικασία τότε λόγω ότι το μπεμπε θα είναι μεγάλο, δεν τίθεται θέμα μου είπε. Οπότε κάνω το σταυρό μου και προσεύχομαι όλα να πάνε καλά!

Αυτό μόνο...


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά θα πάνε, θα δεις...

Τα μωράκια μας θα είναι νικητές!!! Και θα προσγειωθούν στην αγκαλιά μας το καλοκαιράκι!!!

Απλά είναι η ταλαιπωρία αλλά και αυτή θα ξεχαστεί....

Την άμνιο σε τόσο προχωρημένη ηλικία κύησης δεν την ήξερα, την έμαθα τώρα...προσωπικά δεν θα την έκανα έχοντας τόσο καλές εξετάσεις αλλά αυτά είναι ζητήματα του καθενός πως τα βλέπει, καλά κάνεις και εμπιστεύεσαι την γιατρό σου...είναι απαραίτητο!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεεεεεεεερα!!!!

Πού είστε καλέ όλες σήμερα;

Καλημέρα! είπα να κάνω την διαφορά σήμερα και να μη πω εγώ το πρώτο καλημέρα :tongue:


Ο πρίγκιπάκος μας είναι
[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/eWZNp2.png[/img][/url]


το μικρό μας θαυματάκι!!

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/9PDwp2.png[/IMG][/URL]


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/6YsSp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όλα καλά θα πάνε, θα δεις...

Τα μωράκια μας θα είναι νικητές!!! Και θα προσγειωθούν στην αγκαλιά μας το καλοκαιράκι!!!

Απλά είναι η ταλαιπωρία αλλά και αυτή θα ξεχαστεί....

Την άμνιο σε τόσο προχωρημένη ηλικία κύησης δεν την ήξερα, την έμαθα τώρα...προσωπικά δεν θα την έκανα έχοντας τόσο καλές εξετάσεις αλλά αυτά είναι ζητήματα του καθενός πως τα βλέπει, καλά κάνεις και εμπιστεύεσαι την γιατρό σου...είναι απαραίτητο!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! :tongue:

Κοίτα, πρόσφατα που πήγα σε μαιευτήριο για μια φίλη που γέννησε, στο παραδίπλα κρεββάτι ήταν μια μικρή κοπέλα που γέννησε το πρώτο της με σοβαρά θέματα και ήταν λίγο σε σοκ, γιατί δεν έκανε την αμνιο και τελικά το παιδι έχει πρόβλημα και δεν το περίμεναν... Ίσως με ταρακούνησε αυτό, στεναχωρήθηκα πολύ, κι ας μην την ήξερα κι εγώ κι ο αντρούλης μου... Και δεν θέλουμε να πάρουμε το ίδιο ρίσκο ακόμα και έχοντας πολύ καλές εξετάσεις... Άλλωστε καθαρα στατιστική είναι η αυχενική, ποιός μου λέει ότι δεν πέφτει έξω;; Σπάνιο μεν, όχι αδύνατο όμως...:-(


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια; Προ ημερών σας είχα στείλει ένα λινκ για συμμετοχή σε σεμινάριο θηλασμού στην Αγ. Παρασκευή. Ήθελα να ρωτήσω εαν δήλωσε τελικά καμιά σας συμμετοχή κι αν ναι, εαν τελικά επιλέχθηκε... Ρωτάω, καθώς τελικά επιλέχθηκα κι εγώ κι έλεγα αν έκανε καμιά σας κάτι ανάλογο να πηγαίναμε παρεούλα!;):D


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερααα!

Αστερακι κοριτσι μου περαστικα σου ευχομαι τι εφαγες κ σε πειραξε?

Ελενα κ εγω πιστευω οτι αφου ειναι καλες οι εξετασεις σου δεν ειναι απαραιτητο να κανεις αμνιο..αλλα αφου το εχεις προγραμματισει προτεινω θετικη σκεψη μεχρι τα καλα αποτ/τα :)

χριστινα μπραβο για τα καλα αποτελεσματα!!

Vasdeli ασε ασε με το στηθος θα παω κ εγω να δω κανενα σουτιεν αυτη τη βδομαδα. θελω ενα να στελνει το ενα απο δεξια κ το αλλο απο αριστερα μπας κ παρω λιγο αερα ουφφφφ

Τα φιλια μου σε ολες!!


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...