Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

ElenaCrete κι εγώ αγοράκι έχω!!!! Βάλε μας στο πινακάκι...

Από χάπια κι εγώ έχω φυλικό οξύ, σίδηρο και μαγνήσιο... πολύ χάπι ... αλλά είναι συνήθεια... τα μπεμπάκια μας να είναι καλά!

Συγχαρητήρια κι εσύ κουκλίτσα!!! Οπότε μας βλέπω επισήμως με μπλέ χρώμα στο καφέ!! χιχιχιχι

Σε πρόσθεσα!!:rolleyes:;)


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κούκλα και σε σένα!

Ναι αυτό με τα χάπια είναι μπερδεψιάρικο είναι η αλήθεια, αλλά κατάφερα και το έφερα σε μια σειρά...

Αυτό με τους γιατρούς, πολύ ταλαιπωρία μου ακούγεται... Κάνε ότι εσύ νομίζεις ότι θα σε βολέψει καλύτερα, αλλά έξι φορές μετρήσεις (δεν ξέρω κιόλας) τη μέρα, δεν είναι πολλές;;:rolleyes:

Tο θεμα ειναι οτι δεν μου φτανουν οι ταινιες αλλιως δεν με πειραζε σιγα το κοπο.Ετσι κι αλλιως θα μετρησω μεσα στη μερα λογικα.Απλα επειδη ψιλοξεφευγω μερικες φορες αν και ελαχιστες πλεον με χωνουν σε διατροφη οπως ειπα παραπανω για καλο και για κακο(σου λεει αφου δεν εχεις φερει ολες τις μετρησεις...).Τελος παντων...

Τωρα τη Δευτερα μαλλον θα παω στο Ελενα για να τελειωνω με το θεμα εκει και μετα απο 2-3 βδομαδες θα ξαναπαω διαιτολογο.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω μπει απο το pc απιστευτο μου φαινεται χαχα γραφω με την ανεση μου.Οχι απο το κινητο που πατιεται οτι να ναι!Ναι επιτελους συνδεσα το νετ στο σπιτι :)


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω μπει απο το pc απιστευτο μου φαινεται χαχα γραφω με την ανεση μου.Οχι απο το κινητο που πατιεται οτι να ναι!Ναι επιτελους συνδεσα το νετ στο σπιτι :)

Άντε βρε!! Μπράβοοοο!! Να μιλάς και πιο άνετα!;)


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια μου γεια σας και παλι!!! μα τι αργοπορημένη είμαι, μπαίνω κάθε 32 αυγούστου:rolleyes:

χάθηκα γιατί μαλλον κάποιος με μούτζωσε πάλι.....από την κυριακή είμαι με τροφική δηλητηρίαση και τα είδά όλα κολιώμενα....εμετοί, διάρροιες και η τέλεια λιποθυμία στη λεκάνη,,,,,τι να σας πω και τι να σκεφτείτε....

ευτυχώς που δίπλα μου :rolleyes:ήταν ο άντρας μου και δε σωριάστηκα στο πάτωμα.....

τώρα είμαι λίγο καλύτερα αλλά με χάλια στομάχι....

χίλια μπράβο στις νέες αυχενικούλες και έχω να δηλώσω ένα πράγμα: πρέπει εσείς οι αγορομάνες να μας καλοκρατάτε γιατί είμαστε λιγα κοριτσάκια και θέλουμε προσοχή!!!;);)

πόσα αγοράκια καλέ???? ομάδα ποδοσφαίρου φτιάχνουμε!!!!

τα κορίτσια θα είναι επί της διαιτησίας οκ????:D:D

με το καλό να έρθουν όλα τα μικράκια μας!!!!!!!!!

vasdeli μου μάλλον για παραχήλιο τον κόβω τον πλακούντα μου γιατί ήταν τελείως κολλητά στην άκρη του τραχήλου.....ο λόγος που δε ρώτησα ήταν γιατί κόλλησα με το που μας είπε το φύλο και δε σκεφτόμουν λογικά.....και ψύχραιμα.....όταν φύγαμε από το ιατρείο έκαν κλικ με σένα και τον δικό σου πλακούντα και λέω κοίτα να δεις το ίδιο θα είναι....

σίγουρα την επόμενη φορά θα τον ξαναρωτήσω πάντως!!!!!!!!!!!!

αλλά χρεάζεται τόση προσοχή βρε παιδί μου??? δλδ τι, πέφτει και άλλο με το βάρος που σηκώνουμε????:confused::confused:

cacao μου καμία σχεση τώρα από το pc σου έτσι????:D:D

ένα μεγάλο γειααααα σε όλες σας!!!!!!!!!!!!!!!


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εψαχνα για αυτοκολλητα για τη κρεβατοκαμαρα και βρηκα αυτο το σαιτ.Κοιταξτε αυτοκολλητο.http://www.sticky.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1149&category_id=1166&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26Αμα κανω και το ψυγειο ροζ ο καλος μου θα φρικαρει χαχαχχααχ


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

cacao μου καμία σχεση τώρα από το pc σου έτσι????:D:D

Σκετος παραδεισος :tongue: μονο που τωρα καθομαι στο γραφειο και ερχεται ο γατος πανω στη κοιλια μου και μου σπαει τα νευρα!!:rolleyes:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Σκετος παραδεισος :tongue: μονο που τωρα καθομαι στο γραφειο και ερχεται ο γατος πανω στη κοιλια μου και μου σπαει τα νευρα!!:rolleyes:

χιχιχιχι!!!!!!!!!!!!!!

τώρα που θα φουσκώσεις και άλλο δε θα μπορεί να κάθεται!!!!!!!!!!!!:tongue:

όσο για το χρώμα τέλειο!!! και θα το συνηθίσει ο αντρούλης σου εφόσον σου αρέσει!!!!!!!!!!;););)


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

χιχιχιχι!!!!!!!!!!!!!!

τώρα που θα φουσκώσεις και άλλο δε θα μπορεί να κάθεται!!!!!!!!!!!!:tongue:

όσο για το χρώμα τέλειο!!! και θα το συνηθίσει ο αντρούλης σου εφόσον σου αρέσει!!!!!!!!!!;););)

Χαχαχα τωρα που το μελεταμε σημερα με ενοχλουσε λιγο το τζιν μου.Νομιζω αρχισα να φουσκωσω λιγο και θα μεινει στη ντουλαπα.Εχω αλλο ενα πιο χαλαρο και μ αυτο θα τη βγαλω μαλλον για κανα μηνα.Πιστευω μετα δεν θα μου κανει κι αυτο.

Λοιπον η κρεβατοκαμαρα μας ειναι βαμμενη ροζ και φουξια.Μεχρι και τα κομοδινα μωβ λιλα τα χω παρει.Το γραφειο μεσα εχει φουξια κουρτινες(αν κανω αγορι πανε χαμενες φυσικα).Ο καλος μου καθε φορα που γυριζει σπιτι μου λεει οτι το βρισκει και πιο ροζ χαχαχαχ.Τι σχεδιο σας αρεσει για αυτοκολλητο ψυγειου;;Να παρω καμια ιδεα λιγοτερο ροζ(πολυ σχετικο με το θεμα μας εδω το ερωτημα χιχι)


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου ρε Cacao!

Πολύ ΜΕ αρέσει η ροζ διάθεσή σου!!!!

Αν και σε έχω για αγοράκι, δεν ξέρω γιατί!!! Πάω να δω τα αυτοκόλλητα! ΑΑΑΑΑΑ!!!! Ήρθε η κουβερτούλα και είναι καταπληκτική!!! Την ξεκίνησα, αμέ!!! Το ύφασμα είναι πολύ ωραίο, βαμβακερό τύπου aida και το σχέδιο απόλυτα τετραγωνισμένο πάνω στα κουτάκια!

Άσχετο! Έχεις κάνει εξετσεις για τοξόπλασμα;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Cacao!

Πολύ ΜΕ αρέσει η ροζ διάθεσή σου!!!!

Αν και σε έχω για αγοράκι, δεν ξέρω γιατί!!! Πάω να δω τα αυτοκόλλητα! ΑΑΑΑΑΑ!!!! Ήρθε η κουβερτούλα και είναι καταπληκτική!!! Την ξεκίνησα, αμέ!!! Το ύφασμα είναι πολύ ωραίο, βαμβακερό τύπου aida και το σχέδιο απόλυτα τετραγωνισμένο πάνω στα κουτάκια!

Άσχετο! Έχεις κάνει εξετσεις για τοξόπλασμα;

Λες ε;Ε το πολυ πολυ να πανε χαμενες οι κουρτινες.Κατα τ αλλα ενα γαλαζιο δωματιο θα εκανε και τη διαφορα στο σπιτι χαχα

Λοιπον νομιζω με ξαναρωτησες αλλα δεν σου απαντησα.Για τοξοπλασμα πρωτοεκανα εξετασεις πριν δυο χρονια και επανελαβα τωρα πριν την εξωσωματικη και δεν εχω αντισωματα.Λογικα δεν εχουν και οι γατες μου 3+1 τεσσερις συνολο συναναστρεφομαι.Οι γατες μεταδιδουν το τοξοπλασμα με τα κοπρανα για περιπου 4 μηνες αφοτου το κολλησουν.Αυτο σημαινει οτι και να εχουν κολλησει παλιοτερα δεν το μεταδιδουν γτ δεν ερχονται σε επαφη με αλλα ζωακια εξω.Το πιο μακρια που πανε ειναι μεχρι τη βεραντα.Ασε που δεν πιανω τα κακα τους ετσι κι αλλιως χαχαχα Παντως για καλο και για κακο πλενω τα χερια μου με αντιμπακτερ ή βαζω οινοπνευμα μετα το καθαρισμα της αμμου.

Στο σαιτ που εβαλα εχει και παιδικα αλλα εγω λεω να παρω της decofun που κολλανε,ξεκολλανε και ξανακολλανε.Νομιζω θα ειναι καλυτερα.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμείς κορίτσια μετά την αυχενική καμιά βδομάδα μετά που μας είδε η γιατρός μας, μας είπε και αρχίσαμε, φολλικό μαζί με σίδηρο (ένα χάπι το πρωί), το μεσημέρι 2 χάπια μαγνήσιο, 3 ώρες μετά 2 χάπια ασβέστιο, και τέλος το βράδυ άλλα 2 χάπια μαγνήσιο... Κινητό φαρμακείο με βιταμίνες είμαι!! χιχιχιχι

Σε κανά μήνα, θα κάνω αιματολογικές και ούρων, και μετά από αυτή τη β επιπέδου, και μετά αμνιο... Αυτά γνωρίζω προς το παρόν...;)

Επίσης μου είπε να αρχίσω κρέμα για κοιλίτσα και στήθος 1-2 φορές την ημέρα...

Έλενα σχετικά με την αμνιο σου είχα ξαναγράψει μια σελίδα πριν ή δύο τους προβληματισμούς μου αλλά μάλλον δεν το διάβασες. Αν θες κάνε τον κόπο! Ειλικρινά δεν ήξερα ότι γίνεται και σε τόσο προχωρημένη ηλικία κύησης η άμνιο...αλλά η απορία μου είναι η εξής....γιατί να κάνεις την άμνιο αφού όλες οι εξετάσεις σου είναι καλές; μόνο και μόνο για την ηλικία;

Από χάπια παιρνω felicine και τώρα μετά το τελευταίο ραντεβού ξεκίνησα χάπια σιδήρου μέρα παρά μέρα (με τον φόβο της δυσκοιλιότητας....) και τα Ω3 που παίρνω.

Όσο για την κοιλιά βάζω κι εγώ το λαδάκι της Weledaια τις ραγάδες που είναι πολύ καλό. Παλιότερα έβαζα και αυτό ή αμυγδαλέλαιο που είναι εξίσου καλό...πάντως πραγματικά αν είναι να κάνεις ραγάδες θα κάνεις....η μάνα μου είναι γεμάτη, εγώ δεν έκανα ούτε μία (και αυτή είναι η 5η ουσιαστικά εγκυμοσύνη μου). Μάλλον κληρονόμησα το δέρμα του πατέρα μου.....:D:tongue:

κοριτσακια γλυκα καλησπερα!!

ελενα μου τι χαπι κ κακο ειναι αυτο ??χι χι. εμεις επιτελους τελειωσαμε με την κορτιζονη μετα απο 8 ολοκληρους μηνες ουφφφφ! τωρα παιρνω ασβεστιο, φελισιν κ σαλοσπιρ.

Αυριο σκεφτομαι να παω να δω για κανενα σουτιεν εγκυμοσυνης καθ οτι εχω γινει "η καλη μας αγελαδα" δεν χωραω πουθενα βρε κοριτσια. ειχα κ πριν δεν λεω αλλα τωρα σε πενταρακι κ δεν μπαινω. θα πρηστουν κ αλλο ας μου πουνε οι πιο παλιες να ξερω τι να παρω καλε.Λεω να δω κ κανενα ρουχο τωρα που ειναι εκπτωσεις. εσεις ψωνισατε τπτ ή δεν χρειαστηκε ακομη?

Χαχα Μίνα! Έλα από δω να δεις τι γίνεται...Είχα που είχα πλούσια τα ελέη του Θεού τώρα τριπλασιάστηκαν....κάθε φορά έτσι! Με απώγειο την 3η μέρα μετά τον τοκετό που κατεβαίνει το γάλα!!!!!

Εγώ βρήκα πολύ βολικά τα σουτιέν της bravado, τα πήρα από τα ΛΗΤΩ στην Μεσογείων (Αγία Παρασκευή). Όσο για ρούχα εγκυμοσύνης έχω μαζέψει πάρα πολλά και από τις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου, απλά πήρα μια μπλουζίτσα από τα Prenatal πριν λίγες μέρες....αλλά πολύ ωραία και φθηνα εγκυμοσύνης έχει και το

Η & Μ .

Καλησπερα ζουζουνες!!!

Vasdeli μου δικηγορος ειμαι σε ξενη εταιρια.

Σημερα πηγα στην αιματολογο. Μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να σταματησω τις ενεσεις γιατι αν συμβει κατι θα λεμε και οι δυο οτι φταινε οι ενεσεις. Μου αυξησε λιγο τη δοση βαση κιλων. Επισης μου ειπε η ροη αιματος που εχω δεν εχει καμια σχεση με τις ενεσεις γιατι δεν ειναι αντιπηκτικες αλλα αντιθρομβιτικες. Μου εγραψε για ενα μηνα και θα παω λιγο πριν τελειωσουν να με ξαναδει μαζι με μια καινουρια γενικη αιματος και αντι-χα

Κοριτσια 4η μερα χωρις αιμα.... Συγκρατημενα αισιοδοξη...

Σας φιλωωωωωωωω

Δικηγόρος ε; Αφού μπορείς και κάνεις την δουλειά σου από το σπίτι, μην το συζητάς....

Αυτό που σου είπε ο αιματολόγος σου δεν το καταλαβαίνω...ποια η διαφορά της αντιπηκτικής από την αντιθρομβοτική; το ίδιο δεν είναι; Αφού ο θρόμβος είναι πήγμα, άρα κάνουμε την ένεση κατά του πήγματος, κατά του θρόμβου....τεσπα!!!!

Τελικά, σου αύξησε την δόση, ε;

από την κυριακή είμαι με τροφική δηλητηρίαση

Αμάν ρε κορίτσι μου περαστικά σας! Καλά, τι έφαγες και σε πείραξε; κατάλαβες;:-(

vasdeli μου μάλλον για παραχήλιο τον κόβω τον πλακούντα μου γιατί ήταν τελείως κολλητά στην άκρη του τραχήλου.....ο λόγος που δε ρώτησα ήταν γιατί κόλλησα με το που μας είπε το φύλο και δε σκεφτόμουν λογικά.....και ψύχραιμα.....όταν φύγαμε από το ιατρείο έκαν κλικ με σένα και τον δικό σου πλακούντα και λέω κοίτα να δεις το ίδιο θα είναι....

Καλά, εγώ είμαι ακόμη χειρότερα....είναι επιπωματικός αλλά ευελπιστώ να γίνει παραχείλιος!!!

σίγουρα την επόμενη φορά θα τον ξαναρωτήσω πάντως!!!!!!!!!!!!

αλλά χρεάζεται τόση προσοχή βρε παιδί μου??? δλδ τι, πέφτει και άλλο με το βάρος που σηκώνουμε????:confused::confused:

Φύλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά....με το βάρος που σηκώνεις δεν πέφτει απλά αιμορραγεί...εμένα μου απαγόρευσε όλα τα βάρη....

!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...