Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Προσωπικά είμαι υπέρ του δημοσίου..Πως να το πω...Επειδη εχω καποια αλφα γνωση των πραγματων,στα ιδιωτικα τους θεωρω ευθυνοφοβους να το πω...;;;Ας μη σας πω περιπτωσεις που εχω ακουσει...

Παρ ολα αυτα,αν ειμαι καλά μεχρι τοτε,θα ακολουθησω το γιατρό μου...

Οσο για τη Θεσσαλονίκη Μαρθα...Μην ξίνεις πληγές....Αχχχχχ Σαλονικη.......Αχχχχχχχχχχ

(Μαρθα οταν ερθει η ωρα αν θελησεις δημοσιο νοσοκομειο στειλε μου πμ αν το αποφασισεις...;) )


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσάκια!! Δε μου λέτε είναι καμία από Θεσσαλονίκη η είμαι η μοναδική?? Σας ακούω όλες να λέτε για Αθήνα και νομίζω ότι είμαστε το μόνο βορειοελλαδίτικο μωράκι! Επίσης θα σας πω και κάτι που συζητάμε τις τελευταίες μέρες με τον σύζυγο και τους γονείς για την γέννα.. Λόγω οικονομικών (δουλεύει μόνο ο σύζυγος και παίρνει τον βασικό) λέμε αν τα πράγματα είναι μέχρι τότε στην χώρα στα ίδια επίπεδα και όχι χειρότερα να δούμε για δημόσιο νοσοκομείο. Έχω 2-3 γνωστές που γέννησαν πρόσφατα στο ιπποκράτειο και στο Παπαγεωργίου και είναι ευχαριστημένες. Έχει καμία από εσάς εμπειρία και άποψη πάνω στο θέμα?? Θα ήθελα από τώρα να πω για να μην παρεξηγηθούμε λόγω το ότι είναι γραπτά και χάνουμε καμιά φορά το νόημα των λέξεων ότι δεν τσιγκουνέυομαι για το παιδί μου αλλά θεωρώ ότι είναι καλύτερο να πάρω καλύτερο στρώμα στο κρεββάτι πχ παρά να πληρώσω 1000ε σε ξενοδοχείο πολυτελείας (κλινική) για 2 μέρες.
εννοείται να σκεφτείς σοβαρά να γεννήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο!τιποτΑ δεν είναι!ίσα ίσα,αν δεν υπήρχε το Ιασώ στη Λάρισα στο νοσοκομείο θα γεννούσα γιατί η κλινική εδώ στο Βόλο, είναι χάλια!ειδικά Θεσσαλονίκη που είναι πολύ μεγάλα κ σοβαρά νοσοκομεία όπως το Ιπποκράτειο κ μου λες για ιδιωτικό;πάντως πριν λίγες μέρες γέννησε μια φίλη μου εκεί κ έχει να μου λέει πολύ καλά πράγματα!ειδικά για τις μαιες κ την εξυπηρέτηση!το μόνο μείον που μου είπε είναι οι τουαλέτες για να τα λέμε όλα!όλα μια ιδέα είναι!στο κάτω κάτω δεκαδες

6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια τι κανετε?

αχ εμενα ολοι μου ελεγαν αγορι θα κανεις θα δεις επειδη η κοιλια μου ηταν στρογγυλη κ επειδη ηθελα να τρωω συνεχεια αλμυρα!!!!αλλα εγω ειχα προαισθημα οτι θα ειναι κοριτσι κ βγηκα αληθινη!!!!!!!!!

ο γιατρος μου ειναι πολυ ψειρας κ στην αυχενικη δεν μου ειπε

με το ζορι μου ειπε στις 17 εβδομαδες κ παλι με μια επιφυλαξη!!!!!!

στην β επιπεδου μου ειπε οτι ναι ειναι κοριτσι αλλα εγω αρχισα να κραταω μια πισινη γιατι τοσα κ τοσα ειχα ακουσει στην αρχη ψωνιζα ουδετερα μετα αρχισα να παιρνω ροζ κ την μερα που γεννησα λεω στο γιατρο ειναι οντως κοριτσι?χαχααχααχαα

οσο για τα νοσοκομεια εγω μενω ορεστιαδα κ γεννησα Αλεξανδρουπολη!!!!!

δεν υπαρχει ιδιωτικη κλινικη εδω!!!!!!!!!

στο Αλεξανδρας γεννησε η θεια μου κ τα δυο της παιδια κ εμεινε πολυ ευχαριστημενη !!!!!!!!!!!!!οποια κοπελα θελει να την ρωτησω για λεπτομερειες!!!!


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Μα για ποια με πέρασες...;;;Το παίζω διπλό ταμπλό γλυκιά μου...χεχεχεχε...Δε θα τολμούσα να τα αφήσω όλα στην τύχη τους...Στο Αλεξάνδρας ολόκληρο team εχω επιστρατευσει!!!

Σε ρωτάω γιατί εγώ έχω επιλογές Ιασώ Αλεξάνδρας Γαία Λητω και είχα επιλέξει Λητω τη 1η φορά και πιστεέω πως πάλι το ίδιο θα κάνω και είναι ένας ο γιατρός!!!!


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διάβασα τα post σας για τα Δημόσια νοσοκομεία και έχω να πω τα εξής:

1. Τα δημόσια νοσοκομεία καταρχήν έχουν εξαιαρετικούς γιατρούς ειδικά το Αλεξάνδρας φημίζεται για τους γιατρους, εχω ακούσει πως έχει μια καινούργια πτέρυγα που είναι σα να είσαι σε ιδιωτικό και το ίδιο από εγκαταστάσεις έχει εξελιχθεί και το Έλενα αλλά για τους γιατρούς έχω ακούσει και θετικές και αρνητικές γνώμες. Επίσης αχρείαστη να είναι η μονάδα εντατικής θεραπείας για νεογνα στο Αλεξάνδρας είναι η καλύτερη, εκεί στέλνουν τα πιο δύσκολα περιστατικά από ΠΑΝΤΟΥ! Ζητώ συγγνώμη από τις φίλες που μένουν σε άλλες πόλεις αλλά δε ξέρω να τους απαντησω πάνω σε αυτά για τα δημόσια!!!

2. Το κακό πλέον με το δημόσιο είναι ότι όντως πλέον έχουν θέμα με επάρκεια υλικών όπως είπε μια φίλη. Στα δημόσια δεν κάνουν επισκληρίδιο γι αυτό το λόγο όχι γιατί δε θέλει ο γιατρός αν δει ότι χρειάζεται.

3. εδώ λοιπόν θα καταθέσω την εμπειρία μου για τα ιδιωτικά μαιευτήρια και συγκεκριμένα για το Λητω που γέννησα εγώ. Κορίτσια ήμουν ανάμεσα σε ιδιωτικο και δημόσιο, και δοξάζω το Θεο που διάλεξα ιδιωτικό. Έκλεισα 40 βδομάδες και γέννησα με πρόκληση μια μερα μετα την ΠΗΤ. Το παιδί ψηλά. Μπήκα στη κλινική 12 το βράδυ για να μη με χρέωσουν μια μέρα παραπάνω για 2 ώρες και ξεκίνησαν να μου βάζουν υπόθετα για πρόκληση τοκετού σύμφωνα με την καθοδήγηση του γιατρού μου και με παρακολουθούσαν με τον καρδιοτοκογράφο όλο το βράδυ. ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΥΣΠΑΣΗ. Μου βάζουν και άλλο υπόθετο τα ξημερώματα και άρχισα το πρωι να νιώθω πόνους στη μέση σα να περιμένω περιοδο αλλά στις 10 το πρωι που ήρθε ο γιατρός πάλι τίποτα. Μου βάζουν φάρμακα για πρόκληση στον ορό εκεί αρχίζω να πονάω κάνω μια μικρή διαστολή, επειδή πόναγα πολύ και η διαστολή δε προχωρούσε κάνουμε και επισκληρίδιο... Η διαστολή κολλημένη στα 2-3 εκ μέχρι τις 5 το απόγευμα!!!! Εν τω μεταξύ ανα τακτα διαστήματα μου άλλαζαν τα χαρτια από κάτω που δε ξέρω αν θα συνεβαιναν όλα αυτά στοδημόσιο όταν υπάρχουν ελλείψεις...Ο γιατρός μου απογοητεύτηκε και λέει ετοιμάστειτε να πάμε για καισαρική αφού η επισκληρίδιος είχε αρχίσει να φεύγει και εκεί αρχίζω να έχω συσπάσεις!!! Λέω στη μαία να φωνάξει το γιατρό μου γιατί νιώθω πως κάτι έχει αλλάξει! Εκείνος ερχεται αλλά δε πίστευε πως θα έχω αλλαγή και μόλις με βλέπει λέει πως πάμε για φυσιολογικό. Ξανά επισκληρίδιο γιατί για μένα ήταν φρικτοί οι πόνοι και τελικά το παιδί δεν κατέβαινε όσο έπρεπε και γέννησα μετά από 2 ώρες και με βεντούζα. Αν δεν είχα πάει σε ιδιωτικό να έχω όλες τις παροχές τώρα θα είχα κάνει καισαρική σίγουρα. Εύχομαι σε όλες σας να έχετε πολύ καλές γέννες με το καλό γιατί εγώ τελικά ενώ δε το περίμενα εξελίχθηκα σε μία από τις πιο δύσκολες περιπτώσεις και με πολλούς πόνους και φυσικά δεν είχα τη δυνατότητα να έχω κάποιον 24 ώρες το 24ωρο να με βοηθάει με το μωρό γιατί στο δημόσιο δεν το παίρνουν το μωρό σε θαλάμους.

Αν πηγαίνετε για καισαρική σίγουρα θεωρώ πως δημόσιο ή ιδιωτικό δεν έχει διαφορά καλύτερα δημόσιο από οικονομικής απόψεως. Αλλά αν πάτε για φυσιολογικό και υπάρχει οικονομική δυνατότητα σκεφτείτε το....Εμένα το ιδιωτικό στην ουσια μου κόστισε 1500 ευρω παραπάνω από το δημόσιο.


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!!!!)

τι κανετε?γεννησα σε δημοσιο με επισκληριδιο κ καισαρικη(λογω μυωπιας)

οι μαιες πολυ καλες!!!!!!ολες υπερ του θηλασμου!!!!!!!!!

το μωρο απ την ωρα που βγηκα απ το χειρουργειο το ειχα κοντα μου!!!!!!

δεν ειχα επιλογη για ιδιωτικο γιατι δεν εχει εδω!!!!!!!


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!!!!)

τι κανετε?γεννησα σε δημοσιο με επισκληριδιο κ καισαρικη(λογω μυωπιας)

οι μαιες πολυ καλες!!!!!!ολες υπερ του θηλασμου!!!!!!!!!

το μωρο απ την ωρα που βγηκα απ το χειρουργειο το ειχα κοντα μου!!!!!!

δεν ειχα επιλογη για ιδιωτικο γιατι δεν εχει εδω!!!!!!!

Στη καισαρική πάντα κάνουν επισκληρίδιο αν δε γίνει ολική νάρκωση αλλά στο φυσιολογικό αποφεύγουν στα δημόσια. Επίσης σου άφησαν την επισκληρίδιο για τουλάχιστον 1 24ώρο;

Όσον αφορά το θηλασμό πλέον όλοι υπερ είναι μόνο για το Ιασω έχω ακούσει διφορούμενα παλιά...


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτάω γιατί εγώ έχω επιλογές Ιασώ Αλεξάνδρας Γαία Λητω και είχα επιλέξει Λητω τη 1η φορά και πιστεέω πως πάλι το ίδιο θα κάνω και είναι ένας ο γιατρός!!!!

Καλημέρα σε όλες για αρχή!!!

ampeligi :shock::shock::shock::shock::shock: πώς γίνεται αυτο;;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες για αρχή!!!

ampeligi :shock::shock::shock::shock::shock: πώς γίνεται αυτο;;;

Γίνεται... ο γιατρός μου είναι στο Αλεξάνδρας αλλά ιδιωτεύει, επομένως συνεργάζεται με όλα αυτά τα μαιευτήρια που σου είπα....


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Συμφωνώ το Αλεξάνδρας και γενικά τα δημοσια έχουν πολύ καλούς γιατρούς αλλά τι να κανουν κι αυτοι αν χωρίς υλικά δυσκολευονται να κανουν τα αυτονοητα που απαιτει η δουλεια τους...η αμοιβή του γιατρού ειτε δημόσιο πας ειτε ιδιωτικό υπάρχει δεν τη γλιτώνεις αλλά και 1000 ευρώ για το ξενοδοχείο σε τέτοιες εποχές δεν είναι λιγα...

εμένα σε μια φιλη μου που αφαίρεσε πολύπόδα της είπε ο γιατρος:μπορω να κάνω την επέμβαση και στο Ιασώ και στο Αλεξάνδρας αλλά στο λεω ξεκάθαρα αν μπορείς να διαθέσεις λεφτά για το Ιασώ να το κανεις δε μου είναι οτι καλυτερο να χειρουργω σε τέτοιο περιβαλλον με τόσες ελλείψεις η κοπελα μόλις είχε χασει τη δουλεια της και εννοείται πως επέλεξε το Αλεξάνδρας και όλα δοξα τω θεω πήγαν καλά!

Link to comment
Share on other sites

Στη καισαρική πάντα κάνουν επισκληρίδιο αν δε γίνει ολική νάρκωση αλλά στο φυσιολογικό αποφεύγουν στα δημόσια. Επίσης σου άφησαν την επισκληρίδιο για τουλάχιστον 1 24ώρο;

Όσον αφορά το θηλασμό πλέον όλοι υπερ είναι μόνο για το Ιασω έχω ακούσει διφορούμενα παλιά...

κ στον φυσιολογικο γινεται η επισκληριδιο απλα την πληρωνεις οπως κ στην καισαρικη !!!!!!!!!!!!!!!εγω γεννησα πεμπτη κ το καθετηρακι της επισκληριδιου μου το βγαλαν σαββατο απογευμα !!!!!!!κ οποτε ηθελα φαρμακο επαιρνα τηλ τον αναισθησιολογο κ ερχοταν κ μου βαζε!!!!!!!!


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται... ο γιατρός μου είναι στο Αλεξάνδρας αλλά ιδιωτεύει, επομένως συνεργάζεται με όλα αυτά τα μαιευτήρια που σου είπα....

χμμμ...θες να μου στειλεις σε πμ το γιατρό σου;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...