Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τελικά θα βάλω κ το καθισματακι αυτοκινήτου στο αμάξι... Αλλά θα έχω κ το πορτ Μπεμπέ μαζί....

Όσο περνάνε οι μέρες κ δε γενναω έχω άγχος μη κλείσω κ τη 40 κ δε γίνει τιποτα ..... Λέτε αυτό το άγχος να μη βοηθαει στο να γέννησω? Σήμερα θα παω για περπάτημα το λιγοτερο 1,5 ωρα!! Ξέρω οτι μπορεί πραγματικα να μη βοηθάει πολυ , αλλά έχω ακούσει 2-3 ιστορίες που το βράδυ πριν γεννήσουν περπάτησαν 2ωρα....μπορεί να βοηθήσει εστω ψυχολογικά!! Ουφ!!

Καλά σήμερα ζυγιστηκα +15 κ έπαθα σοκ! Δεν ήθελα να περάσω τα 14....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσακια

Εμενα μαγνησιο δεν μου ειχε δωσει ποτε.

ΚΑι επισης νομιζω οτι η κοιλια μου δεν εχει κατεβει

Ενω ειχα αποφασισει να βγαλω το μωρο με το καθισματακι μετα ο αντρας μου και η μαμα μου μου αλλαξαν γνωμη και ειπα με το πορτ μπεμπε. Βεβαια το σωστο οπως ειπαν τα κοριτσια ειναι το καθισματακι οποτε το ξανασκεφτομαο κι εγω.

Τελικα ειμαι απο τις λιγες που δεν βιαζομαι... χτες ειχα σουβλιες χαμηλα και στην κοιλια και επαθα ταρακουλο απο το φοβο μου!!!

Κι εγω στο δημοσιο αναγκαστικο roomimg in δεν με χαλαει αντιθετως θελω να μου λυθουν οι αποριες εκει που θα εχω καποιον να ρωτησω.

Απλα μονο μην χρειαστει καμια καισαρικη γιατι εκει θα ειναι δυσκολα.

Απο κιλα +12με 13 αν δεν κανει λαθος η ζυγαρια γιατι απο τοτε που μπηκα στο μηνα μου μου ανοιξε η ορεξη τοσο πολυ πρωτη φορα. Ειδικα για παγωτο και καρπουζι μιλαμε για απιστευτες ποσοτητες...


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

iouliaa87 απλα σαν πρωταρες εχουμε αγχος αλλα οντως καταπιανομαστε απο καθε τι και δεν αφηνουμε να ερθουν χωρις αγχος. εσεις ολα καλα !!!

ziu_zitsu γιατι εχεις πονους? και το λες αυτο??

Δεν εχω πονους. Απλα νιωθω πως η μικρη εχει παρει θεση. Η εχει αλλαξει θεση. Δεν ειμαι σιγουρη.. Απλα την νιωθω διαφορετικα..


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

λετε να το ξανασκεφτω να παρουμε το καθισματακι αυτοκινητου?? ρε κοριτσια εγω μετραω 19 κιλα σνιφ σνιφ !!! μονο εγω πηρα τοσα??

filh και εγω που περπαταω τπτ λεω το βραδυ θα με πιασουν πονοι αλλα που... οταν ειναι να ερθει θα ερθει απλα βοηθαει αν κανουμε καποια ασκηση, μεχρι και να πιουμε ενα ποτηρακι κρασι ακουσα για να γεννησεις την επομενη αχχαχαχα!!! παντως το αγχος δεν βοηθαει πουθενα γιατι να αγχώνεσαι αλλωστε ?? θα ερθει δεν γινεται και αλλιως!

mariareti εμενα μου εκοψε το μαγνησιο με το που μπηκα στον μηνα μου (βασικα εγω τον ρωτησα) μου ειπε ναι πρεπει να κοπει γιατι τα πονακια που ειχες τα θελουμε τωρα!! μηπως να τον ρωτησεις?? για να κατεβει η κοιλια περπατημα τουλαχιστον εκει εγω ειδα αποτελεσμα!


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

mother-and-child-art-300x336.jpg

christine_2.....ΠΗΤ 24/8~~~16/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙΑ

Papakia30......ΠΗΤ 26/8~~~24/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Kat21 ............ΠΗΤ 10/8~~~10/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Marilouu........ΠΗΤ 8/8~~~18/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

Margi25..........ΠΗΤ 18/8~~~23/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

dafni81...........ΠΗΤ 5/8~~~26/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

iouliaa87.........ΠΗΤ 3/8~~~27/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Αγοροmummy... ΠΗΤ 8/8~~~29/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Latortura.........ΠΗΤ 26/8~~~30/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ(Ιασω / Ρέα)

Impregnant....ΠΗΤ 10/8~~~30/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

zizoulis..........ΠΗΤ 27/8~~~3/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Natalia90........ΠΗΤ 3/8~~~4/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!!ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

My girl.................ΠΗΤ 5/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Βιοκλινική)

Samina................ΠΗΤ 7/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό)

mj_lia.................ΠΗΤ 12/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Kateriniw85........ΠΗΤ 13/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Ziu_zitsu.............ΠΗΤ 14/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βιοκλινική)

MARIANI..............ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

filh......................ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Γαία)

rinoui..................ΠΗΤ 16/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

happy and crazy....ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Carnation............ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό ; )

SWEETANGEL.......ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Μποδοσάκειο)

christine*............ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Martha86.............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Linalien................ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

mousoudi..............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

annisaki................ΠΗΤ 23/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Anastasiat28.........ΠΗΤ 24/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Μητέρα)

Maria93................ΠΗΤ 25/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

mariareti...............ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

tina26..................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Ampeligi................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

Brilliant.................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βενιζέλειο)

Ioanna21..............ΠΗΤ 31/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Γένεσις)

kimonandi..............ΠΗΤ 31/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Chrysa1982............ΠΗΤ 8/9 ΑΓΟΡΑΚI

Melissanthi.............ΠΗΤ 26/9 ΑΓΟΡΑΚΙ


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχάς να ζήσει η Τρίτη Μπουμπούκα ! Ναταλια να τη χαίρεσαι! Μία μερα μετα την ΠΗΤ, σούπερ!

Κ γω Καθισματακι αυτοκινήτου για την έξοδο, ειναι πιο ασφαλές νομίζω.

Filh γιατι τέτοιο άγχος? έχεις καιρο ακόμα μεχρι την ΠΗΤ. Δε σε αφήνει κ παραπάνω? Εγω εχω ΠΗΤ μεθαύριο αλλα μου δίνει συν μία βδομάδα. Οι περισσότερες φίλες κι γνωστές μου την ξεπέρασαν την ΠΗΤ στο πρωτο τους παιδάκι, ειναι κατι που συμβαίνει συχνά.

Εγω όλο το πρωί είχα συσπασεις πολυ συχνά, μετα τίποτα...Αυριο παω γιατρό. Τώρα τα κιλα ας ελπίσουμε θα τα χάσουμε γρήγορα. Λένε οτι κ ο θηλασμος βοηθάει....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Ναταλια να σου ζησει το κοριτσακι σου!!!

Κι εγω γιατρο σημερα για να δουμε σε τι φαση βρισκομαστε... χτες πηγα για καρδιοτοκογραφημα και ηταν καλυτερο απο ποτε...τι να πω!

Τα καρδιοτοκογραφ τα κανω στο Γαια και θελω να πω οτι αν δεν πηγαινα σε δημοσιο κι εγω στο Γαια θα πηγαινα. Κυριως λογω προσωπκου τα κοριτσια εκει ειναι καταπληκτικα..

Για τα κιλα ελπιζω να τα χασουμε γρηγορα εμενα με βρηκε η εγκυμοσυνη και με 10 κιλα επιπλεον!!!


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!Natalia90. να σου ζησει το κοριτσακι σου!! αχ λιγοστευουμε

κοριτσια mj_lia happy and crazy που ειστε τι κανετε??

Carnation γιατι δεν πας στο δημοσιο να κανεις τον καρδιοτοκογραφο?? δεν εχουν? το πληρωνεις εξω ε? ρωταω γιατι και εγω σε δημοσιο θα γεννησω αλλα δεν μου κανουν σε καθε εξεταση.

κοριτσια εγω εχει εδω και 3 μερες οταν ξυπναω δεν μπορω να κλεισω το δαχτυλο μου απο το αριστερο μου χερι με ποναει!!!!! δεν ειναι κραμπα η κατι τετοιο ... σαν να παθαινει αγκυλώσει ειναι


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!Natalia90. να σου ζησει το κοριτσακι σου!! αχ λιγοστευουμε

κοριτσια mj_lia happy and crazy που ειστε τι κανετε??

Carnation γιατι δεν πας στο δημοσιο να κανεις τον καρδιοτοκογραφο?? δεν εχουν? το πληρωνεις εξω ε? ρωταω γιατι και εγω σε δημοσιο θα γεννησω αλλα δεν μου κανουν σε καθε εξεταση.

κοριτσια εγω εχει εδω και 3 μερες οταν ξυπναω δεν μπορω να κλεισω το δαχτυλο μου απο το αριστερο μου χερι με ποναει!!!!! δεν ειναι κραμπα η κατι τετοιο ... σαν να παθαινει αγκυλώσει ειναι

Απο τοτε με τις προωρες συσπασεις την 31 εβδομαδαμου

εχει πει ο γιατρος να κανω καθε εβδομαδα το δημοσιο εινα

ι πιο μακρυα απο το σπιτι μου και πρεπει να βρεις να κλεισεις

ραντεβου ενω στο γαια χωρις ραντεβου ο.τι ωρα θες πας και το κανεις με 15 ευρω.

Αυτο με το χερι σου νομιζω οτι το εχω ξαναδιαβασει καπου οτι ειναι

φυσιολογικο λογω εγκυμοσυνης αλλα βεβαια ρωτα και τον γιατρο να εισαι σιγουρη.


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!

Ναταλία να σου ζησει το κοριτσάκι σου!!! Οτι καλυτερο σας εύχομαι!!!

Κορίτσια έιχα άγχος γιατί δε θα με αφήσει παραπανω απο τη ΠΗΤ.... Αν δε γέννησω την αλλη παρασκευή βράδυ θα μου έκανε πρόκληση.... Κ δεν ήθελα πρόκληση... Αυτά σκεφτόμουν μέχρι χθες!

Χθες είχα γιατρό το απόγευμα! Ο τράχηλος τα ίδια , 1 εκ! Αλλά το μωρο δε πήρε βαρος.... Τη προηγούμενη τριτη ηταν 2740, κ χθες μου το έβγαλε 2720... Περιπου εκεί μου λέει είναι... Με ρώτησε αν το ακούω συνέχεια...κ μόυ είπε απο δω κ πέρα να το έχω στο μυαλό μου μην περάσουν 2 ώρες χωρίς να το ακούω.... Κανονικα μου είπε σε μωρακια που δε παίρνουν βαρος κανουν πρόκληση να βγουν... Αλλά εμένα επειδή οι ροές ηταν πολύ καλες μου είπε να κάνω nst κάθε 2 μέρες... Αν δε βγει καλό κ το μωρο δε κουνιεται όμως θα μου κανει πρόκληση..... Ουφ!

Κ λέω είναι δυνατόν να έχω περάσει τόσες συσπάσεις κ ακόμα να κάνω συσπάσεις με πόνους κ να μη γίνεται τίποτα??

Αύριο το πρωι γαία για nst....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Filh κι εμενα ετσι μου ειχε πει οτι αν σταματησει να παιρνει βαρος θα μου το παρουν. Και να εχω το νου μου αν δεν τον ακουω συχνα. Η αληθεια οτι δεν ειναι τοσο κινητικος οπως ηταν αλλα εννοειται οτι τωρα δεν εχουν και τοσο χωρο...

Γι αυτο περιμενω κι εγω με αγωνια το ραντεβου με τον γιατρο σημερα. Αλλα ενταξει πλεον δεν ανησυχω οσο πριν γιατι κοντευουμε τις 39 εβδομαδες.

Δηλαδη υπαρχει περιπτωση ενω δεν πηρε βαρος αυτη την εβδομαδα να παρει τωρα?

Εσυ θα κανεις ο.τι σου πει ο γιατρος μην αγχωνεσαι οπως και να χει μερες μετραμε...


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, όλες αγχωνόμαστε τώρα και είναι φυσιολογικό γιατί πλησιάζει το τέλος...Filh καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου αλλά θα σου πω και το άλλο: και τί έγινε και αν γίνει με πρόκληση?Σημασία έχει να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά υγιέστατο...Ας μην έχουμε στεγανά..Και εγώ έλεγα από την αρχή "δεν θέλω καισαρική, δεν θέλω καισαρική..."Τί πάει να πεί?Αν χρειαστεί θα γίνει και αυτό...

Τα μωράκια σίγουρα δεν μπορεί να είναι όσο κινητικά ήταν και πριν..Το αμνιακό έχει λιγοστέψει και αυτά έχουν μεγαλώσει...Μην στενοχωριέσαι..Όλα καλά θα πάνε..Είσαι μία εβδομάδα μακριά από το να έχεις αγκαλιά το μωρό σου..Αυτό να σκέφτεσαι και θα απογειώνεσαι!!!:D


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites

mother-and-child-art-300x336.jpg

christine_2.....ΠΗΤ 24/8~~~16/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙΑ

Papakia30......ΠΗΤ 26/8~~~24/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Kat21 ............ΠΗΤ 10/8~~~10/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Marilouu........ΠΗΤ 8/8~~~18/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

Margi25..........ΠΗΤ 18/8~~~23/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

dafni81...........ΠΗΤ 5/8~~~26/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

iouliaa87.........ΠΗΤ 3/8~~~27/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Αγοροmummy... ΠΗΤ 8/8~~~29/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Latortura.........ΠΗΤ 26/8~~~30/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ(Ιασω / Ρέα)

Impregnant....ΠΗΤ 10/8~~~30/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

zizoulis..........ΠΗΤ 27/8~~~3/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Natalia90........ΠΗΤ 3/8~~~4/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!!ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

mousoudi........ΠΗΤ 20/8~~~6/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

My girl.................ΠΗΤ 5/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Βιοκλινική)

Samina................ΠΗΤ 7/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό)

mj_lia.................ΠΗΤ 12/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Kateriniw85........ΠΗΤ 13/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Ziu_zitsu.............ΠΗΤ 14/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βιοκλινική)

MARIANI..............ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

filh......................ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Γαία)

rinoui..................ΠΗΤ 16/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

happy and crazy....ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Carnation............ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό ; )

SWEETANGEL.......ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Μποδοσάκειο)

christine*............ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Martha86.............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Linalien................ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

annisaki................ΠΗΤ 23/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Anastasiat28.........ΠΗΤ 24/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Μητέρα)

Maria93................ΠΗΤ 25/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

mariareti...............ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

tina26..................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Ampeligi................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

Brilliant.................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βενιζέλειο)

Ioanna21..............ΠΗΤ 31/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Γένεσις)

kimonandi..............ΠΗΤ 31/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Chrysa1982............ΠΗΤ 8/9 ΑΓΟΡΑΚI

Melissanthi.............ΠΗΤ 26/9 ΑΓΟΡΑΚΙ


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγω γυρισα απο τον γιατρο!

MOUSOUDI του Σωτηρος σημερα που γεννησες! Ευλογημενο και γερο να ναι και να χαιρεσαι και τα δυα αγορακια σου.

Επιτελους το μωρακι μου πηγε 2830 αν λαβουμε υποψιν και την αποκλιση γυρω στα 2700.

Δοξα τω Θεω τωρα ειμαι πιο ησυχη οποτε θελει ας ερθει.

Μου ειπε οτι εχει εμπεδωθει και περιμενουμε. Αν δεν ερθει μεχρι την πητ περιμενουμε αλλη μια εβδομαδα. Μπορω να πηγαινω για περπατημα αλλα δεν θεωρει οτι επιταχυνει να ερθει ο τοκετος...

Μariaeeti οντως μου ειπε οτι εχει μεγαλωσει γι αυτο δεν ειναι τοοσο κινητικος οπως πριν. Κι εγω αυτης της αποψης ειμαι παμε για φυσιολογικο αλλα αν χρειαστει καισαρικη ας ειναι κι ετσι σημασι α εχει να ειναι καλα το μωρα πρωτα κι εμεις βεβαιως!


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...