Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Carnation αυτο για την τουαλέτα μούφα! Το Σάββατο είχα όλη μέρα θεμα αλλά τίποτα...

Οπότε Samina μάλλον θα την ξεπεράσεις. Πράγματι κάποιοι αφήνουν και 2 βδομάδες παραπάνω...εγώ όμως νομίζω δεν θα αντέξω!

Σου δίνει κάποιο περιθώριο παραπάνω ο γιατρος σου? να σου πω κ γω δυο βδομαδες παραπάνω φοβάμαι, αν κ στην Αγγλία το δίνουν ολοι οι γιατροι, αλλα τη μια βδομαδα την ήθελα κ ήθελα κ γιατρό που να τη δίνει, γιατι νομιζω ειναι φυσιολογικό να υπαρχει κάποια παράταση. Εξάλλου μιλάμε για ΠΗΤ -π Ι Θ Α ν η ημερομηνία τοκετου- μπορει να ξεπεραστεί.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια όλα καλά στο nst....! Πολύ καλό! Είχα κ τις συσπάσεις μου κανονικα και μου λέει η μαία τα καταλάβες τα πονακια? Της λέω αμε.. Όλη μέρα κάνω αλλά τίποτα!! Ε δεν είναι κρίμα να φάω τη πρόκληση?? Μετα ήρθε κ ο γιατρός κ μου είπε να ξαναπαω Κυριακή στο γαία για nst κ τη δεύτερα στο ιατρειο του για υπερηχο να το ξανά ζυγίσουμε !

Κ εγώ σήμερα είχα θέμα με τη τουαλέτα αλλά είχε κ ο άντρας μου κ φοβήθηκα παρα πολυ μηπως φαγαμε κάτι και κόλλησαμε μικρόβιο απο φαγητο! Πανικοβληθηκα μη παει τίποτα στο μωρο! Αλλά ο γιατρός μου είπε δεν είναι τίποτα αν ηταν κάτι σοβαρό θα είχα πυρετό κ θα πόνουσε η κοιλιά μου....

Samina κ εγώ τα ίδια συνέχεια όλη μέρα πονακια περιόδου πονακια στη μέση συσπάσεις αλλά τίποτα! Έχω απογοητευτεί... εμένα ο γιατρός δε περιμένει ουτε μέρα μετα την ΠΗΤ... Αλλά του έχω εμπιστοσυνη... Αν δε γίνει τίποτα παρασκευη βράδυ η πεμπτη βράδυ πόνους... Αλλά δε ξέρω αν θα είναι όρος η υποθέτο.... Έχει σημασία??? Επίσης κ εμένα ο γιατρός μου είπε πως επειδή το μωρο είναι μικρο κ χαμηλά κ εχω κ προϋποθέσεις ( πονακια-συσπασεις) πιστεύει θα πετυχει η πρόκληση.. Μου λέει πιστεύω σε εσένα η καισαρικη θα είναι πολύ εσχάτη περιπτωση...

Κορίτσια ήρθε κ η κούνια σήμερα! Είναι πολύ πολύ ωραία!! Αλλά εγώ δεν είμαι κ πολύ καλά ψυχολογικά , φοβηθηκα και με τη τουαλετα το πρωι κ είμαι κάπως...

Καλά οτι σπαμε νευρα σε πολλους που περιμένουν να γεννησουμε σπάμε αλλά είναι το τελευταιο που μπορω να σκεφτώ!!! Ειδικα εμένα όλοι όλο κ κατι εχουν κανονίσει το επόμενο σκ κ μου λένε άντε κ άντε! Αλλά εγώ σκέφτομαι μονο να προλάβει ο μπεμπης μου το γιατρό....

Παλι σας ζαλισα.....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

cookie2.jpg

Αυτά είναι τα μπισκοτάκια μας περίπου ! Φανταστείτε τα στρογγυλά όμως. Θα τα βάλουμε σε διάφανο μικρό σακουλάκι με ροζ και λευκό κορδελάκι !!! Κάποια άλλα έχουν αστεράκια και πεταλούδες ! Μόλις πάω στη μαμα μου θα τα βγαλω φωτο ! Της εχει πάρει τα μυαλά η εγγονή της !


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

cookie2.jpg

Αυτά είναι τα μπισκοτάκια μας περίπου ! Φανταστείτε τα στρογγυλά όμως. Θα τα βάλουμε σε διάφανο μικρό σακουλάκι με ροζ και λευκό κορδελάκι !!! Κάποια άλλα έχουν αστεράκια και πεταλούδες ! Μόλις πάω στη μαμα μου θα τα βγαλω φωτο ! Της εχει πάρει τα μυαλά η εγγονή της !

Brilliant είναι τόσο όμορφα! Με το καλό...!!!!💝💝


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Filh με γεια η κούνια!!! Έτοιμο το δωμάτιο δηλαδή! Κ μην ανησυχείς! Θα γεννήςουμε αυτήν την βδομαδα σίγουρα κ συ κ γω....think positive! Όσο αγχωνομαστε τόσο μπλοκάρουμε το σύστημα!

Brilliant η ιδέα για τα μπισκότα ειναι ....brilliant! Να ναι καλα η μανούλα σου! Μπράβο της!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας και απο μενα εδω και εμεις περιμενουμε ακομα!! πηγα σημερα στον γιατρο (ειχε και νευρακια γτ ειχε κοσμο) με ξεπεταξε στα γρηγορα εχουμε λεει ακομα τον ρωτησα αν θα δουμε το μωρο στον υπέρηχο τουλαχιστον (εχω να το δω σχεδον 2 βδομαδες) και λεει ελα την τριτη τι θα καταλαβεις που θα το δεις, ωραιος εεε??? για το χερι μου πε οτι το παθουν οι εγκυες αυτο και τπτ αλλο. αρα θα ξαναπαω τριτη να την δω,αλλιως πρεπει να παω στον εξωτερικο γιατι στο νοσοκομειο τα πολυ πανω πανω σου κανουν!!! ααα του ειπα να μου πει κανα μυστικουλη να γεννησουμε και μου λεει τπτ δεν υπαρχει και αναποδα να σε κρεμασουν οταν ειναι η ωρα του θα βγει. εγω εχω πητ την αλλη κυριακη ρε κοριτσια και δεν ειπε τπτ...... θα δουμε την τριτη τι θα πει.

MOUSOUDI να σου ζησει κοριτσι μου!!

Filh με γεια η κουνια σας !!! μην αγχωνεσαι οπως ερθουν τα πραγματα !! ολα να πανε καλα και τπτ αλλο.

Brilliant αχ τι λαχταριστα μπισκοτακια, παρομοια κερνουσε μια γειτόνισά που γεννησε μετα που σαραντησε ομως .

και εμενα με πρηξανε για τον 15αυγουστο λες και τους ειπε κανενας να κατσουν!!! ποτε θα γεννησεις και ποτε θα γεννησεις!!! να σας πω εγω πολυ θα ηθελα να γεννησω 15αυγουστο σε μια τοση μεγαλη γιορτη!!! αλλα οποτε θελει ας ερθει δεν αγχωνομαι αλλο θα χαρω αυτες τις μερες που εμειναν σαν εγκυουλα!!οπως ειπε και η kateriniw85 και ηBrilliant!


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ θέλω πολύ να γέννησω 15 Αυγούστου... Είναι κ η ΠΗΤ μου.....κ εχω προσευχηθεί τοσο πολύ στη Παναγία στα δυσκολουτσικα που είχα στην εγκυμοσύνη...samina μακάρι να γεννησουμε την εβδομαδα που έρχεται! ! . Sweetangel υπομονή μέχρι τη τριτη, πολύ λιγες μερες είναι!!

Πήγα βολτουλα σήμερα, κοιμήθηκα κιόλας καλά κ έχει φτιάξει η ψυχολογία μου τωρα... Πιστεύω βοηθάει κ η δροσουλα, που δεν ιδρωνω κάθε λίγο κ λιγάκι.... Κ κάτι άσχετο, το περπάτημα το συνεχίζω, το σεξ το προσπάθησα αλλά πονουσα πολύ κ το άφησα...!

Καληνύχτα κορίτσια! Όνειρα γλυκά σε όλες....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας μανούλες μου!!!τι κάνετε σήμερα??

samina μου έχω την εντύπωση με ορόθα μου κάνει πρόκληση!!όσο για το νοσοκομείο εδώ στην Θεσσαλονίκη πας σε όποιο εφημερεύει η μαιευτική του εκείνη την ημέρα γιαυτό θέλω να πάω σε εφημερία νοσοκομείου που μπορεί να έρθει ο γιατρός όταν τον φωνάξω!!!!γιαυτό δεν θέλω να το ρισκάρω στην αρχή δεν με ένοιαζε τόσο αλλά τώρα που έφτασε ο καιρός(χε χε χε χε σε 3 μέρες)θέλω να είμαι με αυτόν που με περακολουθούσε!!!θα νιώθω πιο άνετα!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια ομορφα

Filh γι αυτο δεν ερχοταν το μπεμπε περιμενε την κουνια! Μεγεια σας!

Κι εγω χτες μεχρι το απογευμα δεν ημουν καλα ψυχολογικα. Ισως κι εγω επειδη φοβηθηκα με το θεμα με την τουαλετα μετα δεν κοιμηθηκα και πολυ καλα... φευγαν δακρυα απο τα ματια μου στα καλα καθουμενα... ρημαδες ορμονες!!!!

Rinui πολυ χαιρομαο που το ακουω γιατι δεν θα το αντεχα να τρεχω νοσοκομειο με το αγχος της γεννας και να εχω και τετοια θεματα...:oops:

Samina θα ηταν τελειο να βρεθουμεμαζι και να παρουμε δικλινο!!! Θα ηταν και η καλυτερη του γιατρου..

Brilliant φοβερα ταμπισκοτακια και με την συσκευασια που λες τελεια!!!

Sweetangel ετσι ειναι δτα δημοσια ευτυχως φτανουμε στο τελος οποτε λιγο ακομα υπομονη!!!


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kateriniw εννοείται να σαι με το γιατρό σου, καλα το σκέφτεσαι, αλλα δεν το ηξερα οτι στη Θεσσαλονίκη λειτουργεί έτσι το σύστημα με τα δημόσια.

Οπως παει απο βδομαδα θα γεννάμε όλες μαζικά!!!

Ερώτηση κρισεως: τί θα κάνετε με το θέμα ΄ξυρισμα?΄ Ξυριζομαστε απο το σπιτι ή μας ξυρίζουν εκει?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kateriniw εννοείται να σαι με το γιατρό σου, καλα το σκέφτεσαι, αλλα δεν το ηξερα οτι στη Θεσσαλονίκη λειτουργεί έτσι το σύστημα με τα δημόσια.

Οπως παει απο βδομαδα θα γεννάμε όλες μαζικά!!!

Ερώτηση κρισεως: τί θα κάνετε με το θέμα ΄ξυρισμα?΄ Ξυριζομαστε απο το σπιτι ή μας ξυρίζουν εκει?

Ειχα πει οτι μολις μπω στο μηνα μου θα το κανω 1 φορα την εβδομαδα. Θα το κανω αλλη μια την αλληεβδομαδα και τελος γιατι μπορει και μην το γλιτωνουμε ετσι κ αλλιως.

Παντως ειναι τρομερα δυσκολο!!!! Αφηστε που κατακοπηκα... μετα το ξεχασα πηγα τουαλετα και βλεπω αιμα στο χαρτι και μεχρι να θυμηθω οτι ηταν απο το ξυρισμα τρελλαθηκα!!!

Παντως τωρα που το ξανασκεφτομαι μπορει και να μην αξιζει τον κοπο κσι την ταλαιπωρια να το κανουμε μονες μας. Εκτος αν δεν χρησιμοποιεις ξυραφακι.

Επισης μιλησα με παιδιατρο και μου εφυγε μεγαλο αγχος. Γυριζει απο διακοπες 17 Αυγουστου ερχεται σπιτι 2-3 μερες μετα το μαιευτηριο για να μας ξεαγχωσει καινα μας λυσει αποριες και στο μεταξυ αν την θεληση κατι την πσιρνω τηλεφωνο. Ειμαι πολυ χαρουμενη γιστι ηταν και δικη μου παιδιατρος. Εινσι μεγαλουτσικη αλλα της εχουμε οικογενειακως πολλη εμπιστοσυνη..


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Σήμερα μου ήρθαν δειγματακια σπίτι απο το babyspace.gr... Ειχε μπιμπερο της nuk και της mam, αυτα που ειναι κατα των κόλικων, 2 πιπιλες, μαντηλακια detol κανονική συσκευασία, κρεμες frezyderm μικρές συσκευασίες, sudocrem..Δεν έπρεπε τελικα να είχα αγοράσει πιπιλες κ μπιμπερο μου είχαν δώσει κ στο σεμινάριο θηλασμου , τι θα τα κάνω τόσα;

Για το ξυρισμα κάνω ότι μπορω! Αλλα μου ειναι πολυ δύσκολο!! Οπότε στο μαιευτήριο...

Οι συσπασεις μου έχουν δυναμώσει πολυ απο χθες το βράδυ... Η κοιλια γίνεται πιο σκληρή κ με πονάνε πιο πολυ! Κάνω καθε 5 λεπτα για μιση ώρα κ μετα σταματάνε πάλι για ώρες... Για να δούμε...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω χθες κοριτσια πολυ χαλια ψυχολογικα μαλλον το ειχε η μερα.

filh και εγω μονο περαπατημα το αλλο αθλημα το παρατησα..!

Carnation πωπω φανταζομαι ποσο τρομαξες μεχρι να καταλαβεις οτι ειχες κοπει στο ξυρισμα. εγω κατακοβομαι ρε κοριτσια αν αντεχα την αποτριχωση θα το εκανα μια και εξω αλλα ελα που ποναει .... εγω το αλλο θελω να σας ρωτησω..... με το θεμα 'τουαλετας' τι θα κανετε?? θα προετοιμαστείτε απο πιο πριν με κλησμα απο φαρμακειο η θα το κανετε στο νοσοκομειο εγω σκεφτομαι οτι θα ναι καπως αβολα στο νοσοκομειο......


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Σήμερα μου ήρθαν δειγματακια σπίτι απο το babyspace.gr... Ειχε μπιμπερο της nuk και της mam, αυτα που ειναι κατα των κόλικων, 2 πιπιλες, μαντηλακια detol κανονική συσκευασία, κρεμες frezyderm μικρές συσκευασίες, sudocrem..Δεν έπρεπε τελικα να είχα αγοράσει πιπιλες κ μπιμπερο μου είχαν δώσει κ στο σεμινάριο θηλασμου , τι θα τα κάνω τόσα;

Για το ξυρισμα κάνω ότι μπορω! Αλλα μου ειναι πολυ δύσκολο!! Οπότε στο μαιευτήριο...

Οι συσπασεις μου έχουν δυναμώσει πολυ απο χθες το βράδυ... Η κοιλια γίνεται πιο σκληρή κ με πονάνε πιο πολυ! Κάνω καθε 5 λεπτα για μιση ώρα κ μετα σταματάνε πάλι για ώρες... Για να δούμε...

εμενα ακομα δεν ηρθαν απο babyspace μονο απο μπειμπιλινο ... δεν ειναι σπαστικο να εχεις καθε 5 λεπτα συσπασεις να αγχωνεσαι να περιμενεις και μετα να σταματανε.... και εμενα μου συμβαινει


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω χθες κοριτσια πολυ χαλια ψυχολογικα μαλλον το ειχε η μερα.

filh και εγω μονο περαπατημα το αλλο αθλημα το παρατησα..!

Carnation πωπω φανταζομαι ποσο τρομαξες μεχρι να καταλαβεις οτι ειχες κοπει στο ξυρισμα. εγω κατακοβομαι ρε κοριτσια αν αντεχα την αποτριχωση θα το εκανα μια και εξω αλλα ελα που ποναει .... εγω το αλλο θελω να σας ρωτησω..... με το θεμα 'τουαλετας' τι θα κανετε?? θα προετοιμαστείτε απο πιο πριν με κλησμα απο φαρμακειο η θα το κανετε στο νοσοκομειο εγω σκεφτομαι οτι θα ναι καπως αβολα στο νοσοκομειο......

Ααααχχ κι εμενα αυτο ειναι ο φοβος μου!!!!

Πως να το κανεις σπιτι ομως? Αν πρεπει να ξεκινησουμε για το νοσοκομειο δεν νομιζω να εχω την ψυχραιμια να το κανω και αυτο. εδωτο μπανιο και αγχωνομαι μην καθυστερησω. Και μπορεις να το κανει κανεις μονος του η να μας το κανει αλλος?

Δυστυχως θα το αφησω να γινει στο νοσοκομειο...παρολο που ντρεπομαι ουτε οι πρωτες ουτε οι τελευταιες θα ειμαστε....


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...