Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Kateriniw εννοείται να σαι με το γιατρό σου, καλα το σκέφτεσαι, αλλα δεν το ηξερα οτι στη Θεσσαλονίκη λειτουργεί έτσι το σύστημα με τα δημόσια.

Οπως παει απο βδομαδα θα γεννάμε όλες μαζικά!!!

Ερώτηση κρισεως: τί θα κάνετε με το θέμα ΄ξυρισμα?΄ Ξυριζομαστε απο το σπιτι ή μας ξυρίζουν εκει?

Εγω ενω γενικα ξυριζομαι γιατι δεν τον αντεχω τον πονο, πηγα την προηγουμενη εβδομαδα για ολικη αποτριχωση για να ειμαι οκ.

Δεν εβλεπα για να βαλω ξυραφι με τιποτα! Εκανα και τα ποδια κερι και ειμαι ετοιμη.. Τωρα στην κλινικη αν μου τα ξαναπαρουν δεν ξερω.

Παντως εκει σε καλλωπιζουν για λογους υγειινη/αποστειρωσης νομιζω.

Ααααα κι εγω ακομα εδω!

Πηγα χτες γιατρο. Μαλακος και λεπτος τραχηλος, η μπουμπου χαμηλα και διαστολη 1.

Ισως και να μην την πιασω την πητ.

Οποτε αναμενουμεεεεεεεεε


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια, εγώ πλεον δεν βλέπω εκει κάτω, οπότε για ξύρισμα, ούτε λόγος.. Μη γελάσετε, αλλά θα το αναλάβει ο σύζυγος.

filh σε ποιο σεμινάριο θηλασμού σου έδωσαν πιπίλες και μπιμπερό ;; Απο οσο ξέρω πιπίλα δίνουμε μετά τις σαράντα μέρες, αν πρόκειται να θηλάσουμε. Αλλά μπιμπερό, σε σεμινάριο θηλασμού, μου κάνει κάπως...

Εδώ ησυχία ! Η μπέμπα μου καλά περνάει στην κοιλιά μου. Δε θα κάνει καμια έκπληξη. Το μόνο που έχω είναι συχνά πετρωματα χωρις πόνο όμως.

Στο prenatal στο mall! Το έκανε μια μαία που δουλεύει στο Έλενα 27 χρόνια.... Κ το prenatal μετα μας έδωσε διάφορα!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sweetangel δε μπορείς να φανταστεις ποσο με κουράζει κ αυτό με τις 5λεπτες συσπάσεις... Χθες έλεγα στον άντρα μου σίγουρα αύριο θα γέννησω! Είναι κ πολύ δυνατές! Κ τώρα εδώ κ 2-3 ώρες τίποτα.....

Κ εγώ ντρέπομαι λίγο για ξύρισμα - κλισμα αλλά σκέφτομαι οτι οι μαίες εκεί το κανουν πολλές πολλές φορες....θα κάνω κ εγώ ότι μπορω...

Brilliant βέβαια πολλά μωρακια που θηλάζουν ουτε μέχρι 6 μηνών δεν παίρνουν πιπιλα... Μακάρι να εδραιωθεί ο θηλασμός κ ας πάνε χαμένες οι πιπιλες...

Samina καλό σαββατοκύριακο!! Να περάσετε τέλεια!!!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ενω γενικα ξυριζομαι γιατι δεν τον αντεχω τον πονο, πηγα την προηγουμενη εβδομαδα για ολικη αποτριχωση για να ειμαι οκ.

Δεν εβλεπα για να βαλω ξυραφι με τιποτα! Εκανα και τα ποδια κερι και ειμαι ετοιμη.. Τωρα στην κλινικη αν μου τα ξαναπαρουν δεν ξερω.

Παντως εκει σε καλλωπιζουν για λογους υγειινη/αποστειρωσης νομιζω.

Ααααα κι εγω ακομα εδω!

Πηγα χτες γιατρο. Μαλακος και λεπτος τραχηλος, η μπουμπου χαμηλα και διαστολη 1.

Ισως και να μην την πιασω την πητ.

Οποτε αναμενουμεεεεεεεεε

αχ τι καλα εισαι ετοιμη!! εγω δεν αντεχω αποτριχωση εκει.

ετοιμη και η μπουμπου σου μπραβο!! εμενα δεν με βλεπω να γλυτωνω την προκληση:|!! (μηπως κανα μυστικουλη εχεις να μας πεις?? εκανες κανα κολπακι?)


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ τι καλα εισαι ετοιμη!! εγω δεν αντεχω αποτριχωση εκει.

ετοιμη και η μπουμπου σου μπραβο!! εμενα δεν με βλεπω να γλυτωνω την προκληση:|!! (μηπως κανα μυστικουλη εχεις να μας πεις?? εκανες κανα κολπακι?)

Μου ειχε πει σεξ. Αλλα δεν την ακουσα.

Περπατημα. Εκανα 2-2,5 χλμ την μερα.

Μου ειχε δωσει μια ασκηση να κανω. Σκεψου, την σταση του μουσουλμανου οταν προσευχεται. Οι κοιλια αναμεσα στα ανοιχτα ποδια. 20 λεπτα το πρωι κ αλλα τοσα το απογευμα.


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μου ειχε πει σεξ. Αλλα δεν την ακουσα.

Περπατημα. Εκανα 2-2,5 χλμ την μερα.

Μου ειχε δωσει μια ασκηση να κανω. Σκεψου, την σταση του μουσουλμανου οταν προσευχεται. Οι κοιλια αναμεσα στα ανοιχτα ποδια. 20 λεπτα το πρωι κ αλλα τοσα το απογευμα.

περπατημα κανω, αλλα ,μετραω σε ωρες 1,30 με 2 ωρες δεν ξερω πως πανε τα χιλιομετρα. αλλα πως γινεται αυτη η ασκηση καθομαι απλα με τα ποδια ανοιχτα?? οι μουσουλμανοι απ'οσο εχω δει γονατιζουν και σκυβουν με το κεφαλι κατω, ετσι??:confused:


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έκανα καισαρική και το μωράκι το είχα στο δωμάτιο μαζί μου. Πρέπει τις πρώτες μέρες να έχεις κάποιον μαζί σου γιατί δεν μπορείς και να σηκωθείς τη πρώτη μέρα. Είναι ότι καλύτερο γιατί γνωριζεσαι με το μωράκι και μαθαίνεις εκεί που έχει και κάποιον να σε βοηθήσει!

Μην φοβάστε καλέ το κλυσμα! Έκανα μετά τη καισαρική και ηρέμησα δεν φαντάζεστε πόσο. Απολα όσα μας κάνουν είναι το καλύτερο. Το χειρότερο η εξέταση με το χέρι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αυγουστομανούλες!

Να ζήσουν τα καινούρια μωράκια!γερά κι ευλογημένα να είναι και με το καλό και στα υπόλοιπα!

Η προετοιμασία νομίζω μας ενοχλεί κάπως όλες αλλά όπως είπαν και τα κορίτσια ούτε οι πρώτες ούτε οι τελευταίες θα είμαστε, είναι μέρος της όλης διαδικασίας και αυτό. Εγώ σκέφτομαι και τον καθετήρα που μπαίνει στην καισαρική (που ξέρω ότι θα κάνω). Ξέρει καμία αν ο καθετήρας μπαίνει πριν ή μετά την επισκληρίδιο;

ioulia έχω μια απορία: γιατί σου έκανε εξέταση με το χέρι αφού έκανες καισαρική; Νόμιζα ότι στην καισαρική δε χρειάζεται να γίνει.


HhWHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο καθετηρας μπαινει πριν όταν σε ετοιμάζουν για το χειρουργείο. Κι αυτό είναι λίγο κάπως αλλά τι να κανουμε αφού πρέπει να γίνει. Δεν πονάει. Είναι άβολο απλα!

Link to comment
Share on other sites

περπατημα κανω, αλλα ,μετραω σε ωρες 1,30 με 2 ωρες δεν ξερω πως πανε τα χιλιομετρα. αλλα πως γινεται αυτη η ασκηση καθομαι απλα με τα ποδια ανοιχτα?? οι μουσουλμανοι απ'οσο εχω δει γονατιζουν και σκυβουν με το κεφαλι κατω, ετσι??:confused:

Ετσι κοριτσακι μου, απλα τα ποδια δεν τα εχεις κολλητα, τα εχεις πιο ανοιχτα για να χωραει κ η κοιλουμπιτσα αναμεσα!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα Ιουλία, το καλό είναι ότι την επόμενη μέρα βγαίνει οπότε ok ε;

Κορίτσια εσείς θα δώσετε κάτι στην κλινική στους επισκέπτες σας; Εδώ (Κρήτη) συνηθίζουν τελευταία να μοιράζουν μικρές μπομπονιερίτσες και γλυκάκια.


HhWHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...