Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Γερά και τυχερά τα φρεσκογεννημένα αυγουστομωρα!

Carnation πολύ καλά νέα από το γιατρό! Μπράβο στο μωράκι σου! Το ότι εμπεδώθηκε το είδε κολπικά; Καλό σημάδι δεν είναι αυτό; Δεν σημαίνει ότι ο τοκετός πλησιάζει;


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Να μαι κι εγω γυρισα απο τον γιατρο!

MOUSOUDI του Σωτηρος σημερα που γεννησες! Ευλογημενο και γερο να ναι και να χαιρεσαι και τα δυα αγορακια σου.

Επιτελους το μωρακι μου πηγε 2830 αν λαβουμε υποψιν και την αποκλιση γυρω στα 2700.

Δοξα τω Θεω τωρα ειμαι πιο ησυχη οποτε θελει ας ερθει.

Μου ειπε οτι εχει εμπεδωθει και περιμενουμε. Αν δεν ερθει μεχρι την πητ περιμενουμε αλλη μια εβδομαδα. Μπορω να πηγαινω για περπατημα αλλα δεν θεωρει οτι επιταχυνει να ερθει ο τοκετος...

Μariaeeti οντως μου ειπε οτι εχει μεγαλωσει γι αυτο δεν ειναι τοοσο κινητικος οπως πριν. Κι εγω αυτης της αποψης ειμαι παμε για φυσιολογικο αλλα αν χρειαστει καισαρικη ας ειναι κι ετσι σημασι α εχει να ειναι καλα το μωρα πρωτα κι εμεις βεβαιως!

Carnation τέλεια τα νέα από το μωράκι σου!!!Μια χαρά είναι τα κιλάκια του...Αλήθεια, έχω και εγώ την ίδια απορία:Το οτι εμπεδώθηκε δεν σημαίνει οτι πλησιάζει ο τοκετός?


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια

μου επιασε την κοιλια η μαια και την πατησε λιγο γυρω γυρω και χαμηλα και μου το ειπε μετα ρωτησα και τον γιατρο οταν μου εκανε τον υπερηχο και μου το επιβεβαιωσε.

Επισης εχ λιγες μερες που πατιεται η κοιλια μου στο κεντρο ακριβως κατω απο το στηθος που ηταν τουμπανο μεχρι τωρα οποτε ειχα ψιλοκαταλαβει οτι ειχε κατεβει λιγο το μωρο.

Ναι πλησιαζει ο τοκετος ετσι κι αλλιως... :P


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Carnation εννοείται το μωρακι κ η υγεία μας πανω απ όλα! Κ μένα εχει εμπεδωθει τοςο καιρο...γιατι δεν ερχεται? Εχει βολευτεί φαίνεται κ δε θέλει να αφήσει το σπιτι του...χιχι χιχι....3200 υπολογίζει το μπεμπε ο γιατρος μας..Αυριο ειναι η ΠΗΤ μου. Αν δεν εχω γεννήσει μεχρι την άλλη Πέμπτη στις 14 μπαίνω με προκληση. Θα μου βάλουν λέει όρο. Αλλα ελπιζω να μας προλάβει ο μπεμπης κ να βγει νωρίτερα.....Μακάρι....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλλη σας μέρα μανούλες!!!τι κάνετε??όμορφα νέα διαβάζω και να συνεχιστούν έτσι εύχομαι!!!να ζήσουν και τα νέα μας μωράκια!!!έφτασε και η δικιά μας ώρα δεν έμεινε ούτε εβδομάδα!!!!και εγώ κορίτσια μου μάλλον Δευτέρα θα γεννήσω με πρόκληση για να είμαι με τον γιατρό μου στο δημόσιο αν μπορέσω θα το τρενάρω για τις 15 αλλά θα δούμε!!!

να μην αγχώνεστε για το βάρος των μωρουδακίων γιατί όσο μεγαλώνουν δεν παίρνουν πολύ!!!πχ από 38η εβδομάδα με 39η μπορεί να πάρουν μόνο 100 η λιγότερα γρ.και να αιματώνονται σούπερ!!και εμένα ο τζουτζούκος που τα έπαιρνε 400-400 τώρα πήρε 200 δεν έχουν και πολύ χώρο!!

για τα δικά σας δεν το σχολιάζω και ούτε να σας νοιάζει γιατί το μόνο που μετράει είναι να είμαστε καλά εμεις και τα μωράκια μας!!!ειλικρινά άκουσα στην περίοδο της εγκυμοσύνης μου κανα 2-3 άσχημα περιστατικά που δεν θέλω να τα αναφέρω για ευνόητους λόγους και σας παρακαλώ το μόνο που να σας νοιάζει να είναι να είμαστε καλά και να πάνε όλα καλά!!!τα 10-20 κιλά παραπάνω δεν είναι τίποτα φεύγουν πολύ γρήγορα μέσα σε λίγους μήνες(εγώ έβαλα σχεδόν 30 χωρις να το πάρω χαμπάρι απλά θα κάνω λίγο παραπάνω να τα χάσω ε και??)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Με ηρεμησατε λίγο... Κ εγώ εννοειτε απο τη μια σκεφτομαι πανω απο όλα να είναι καλά το μωρακι! Απο την αλλη μάλλον μου ήρθε λίγο ξαφνικό η πρόκληση μετα απο τόσες συσπάσεις κ ορο κλπ....απο τη τριτη πάντως που μου ειπε ο γιατρός να το ακούω κ τομεχω στο μύαλο μου δε περνάει μια ωρα χωρίς να το ακούσω...με έχει ηρεμήσει λίγο κ αυτό.... Σε καμια ωρα θα πάω για nst να δουμε....!!

Carnation ωραία νέα!! Οποτε γλυτωνεις κ τη πρόκληση....!!

Mousoudi να σου ζησει η Μπέμπα!!!

Samina κ εγώ αυτό παρακαλαω.... Να βγει ο μπεμπης πριν τη πρόκληση! Για να δουμε...

Τι ωραία που δροσισε παλι ο καιρός!!

Φιλάκια πολλά σε όλες...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα !!!

Σήμερα ξύπνησα και σκέφτομαι οτι η περίοδος της εγκυμοσύνης, έχει την πιο γλυκειά αναμονή. Περιμένω την δική μου κόρη, το δικό μου παιδί, το κομμάτι μου, σε λίγες μέρες... Θέλω να τη δω, να την πάρω αγκαλιά, να τη μυρίσω, να τη φιλήσω, να της δώσω όλη μου την αγάπη...

Αυτό σκέφτομαι και μου περνάει το ότι θα πονέσω στη γέννα, οτι ζεσταίνομαι, οτι δε μπορω να περπατήσω, οτι πάχυνα πολύ, οτι δε μπορώ να γυρίσω απο το ένα πλευρό στο άλλο...

Χτες είχα γιατρό. Όλα καλά, 2950 +-, ο πλακούντας προχωράει στο grade2, αιμάτωση καλή. Δεν εχει εμπεδωθεί ακόμα.

Είναι όλα έτοιμα, η τρελή η μάνα μου, φτιάχνει μπισκότα με ζαχαρόπαστα με ροζ καρδούλες, και αν της πετύχουν θα τα φτιάξει για το νοσοκομείο.. Τα είδα χτες και είναι υπέροχαααα ! Τρελογιαγιά !!!!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια!

Kateriniw 85 αν όλα ειναι οκ να το τρενάρεις μεχρι 15, γιατι οχι? ειναι 4 μερες διαφορα απο Δευτερα πολλα γίνονται κ αλλάζουν. Αν βέβαια γινεται....

Filh μας κάνανε τα μωρακια μας νούμερα τότε, θέλανε να βγουν κ δεν τα αφήσαμε κ τωρα εχουν αραξει στο ζεστό περιβάλλον της μητρας.

Brilliant το μωρακι σου ειναι σούπερ απο κιλακια! Κ αυτο με τα μπισκότα και ωραια ιδέα! Μου άνοιξες την όρεξη.

Rinoui η ΠΗΤ μου ειναι σημερα!!!!!!! Χαχαχα! Απλά ο γιατρος μου αφήνει κ μια βδομαδα παράταση. Οπως μου πε ΄εδω αφήσανε την Κate Middleton στην Αγγλία μια βδομαδα παραπάνω, δε θα αφήσω εγω εσένα?Βλακες ειναι οι Άγγλοι? ΄. Άλλοι γιατροι αφήνουν κ δυο βδομαδες άλλοι καθόλου, εξαρτάται τί σχολής ειναι....

Οπότε με τη μια βδομαδα παράταση παω στις 14 Αυγούστου. Αν δεν μεχρι τότε, 8.00 ημέρα Πεμπτη μπαίνω για προκληση. Βασικά μπαίνω απο Τέταρτη για εξετασεις κλπ, αλλα η προκληση θα γίνει Πέμπτη με όρο μου είπε. Δυο γνωστές μου γέννησαν με προκληση πρόσφατα, η μια σε 3 ωρες κ η άλλη σε 5 φυσιολογικά! Δεν ταλαιπωρήθηκαν καθόλου! Χθες βράδυ βρικολάκιασα στο Ίντερνετ να ψάχνω πληροφορίες για το πώς γινεται μεχρι που αγχώθηκα κ τα παράτησα. Μακάρι να γίνονται όλα φυσιολογικά βρε κοριτσια αλλα αν παλι δε γινεται, τι να κανουμε? ΝΑ το κρατήσουμε το μπεμπε μεσα μας κανά μήνα ακόμα, δε γινεται!

Απ οτι καταλαβαίνω αν το παιδάκι μας ειναι χαμηλα κ τα κιλακια του σωστά έχουμε πολλές πιθανότητες φυσιολογικου τοκετου κ με προκληση.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια!!!

Filh περιμενουμε νεα απο το nst. Αληθεια τι τελεια η δροσια κι εμεις κοιμηθηκαμε χτες χωρις αιρ κοντισιον υστερα απο πολυ καιρο...

Κατερινιω κ Brilliant ετσι ειναι ας μην ξεχναμε τι ειναι πραγματικης ουσιας..

Brilliant φοβερη ιδεα για μπισκοτα ιδανικα για καλοκαιρι που τα γλυκα ειναι επιφοβα να χαλασουν. Ακομα πιο φοβερη η τρελλογιαγιακα βεβαια!!!

Samina μακαρι να γεννησεις πριν την προκληση για να δουμε.. αισθανεσαι τιποτα διαφορετικο?

Θυμοσαστε περσυ που τα ειχε παρει η βασιλισσα Ελισσαβετ γιατι ηθελε να παει διακοπες και η Κειτ δεν γεννουσε??? Χαχαχαχα ετσι και εμεις θα σπασουμε νευρα....

Εγω εβγαλα σχεδον το βραδθ στην τουαλετα :? (συγγνωμη) και μετα διαβαζα οτι μπορει να σημαινει οτι ξεκιναεο ο τοκετος... σημερα ειμαι εξαντλημενη για να δουμε....

Κοριτσια η Sweetangel που ειναι? Λετε να τα καταφερε???


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

samina μου μάλλον για τις 11 το κόβω να γεννήσω όσο πιο πολύ καιρός περνάει το ρισκάρω να γεννήσω σε όποιο εφημερεύει με όποιον γιατρό να είναι και δεν θέλω!!!αν έσπαγαν τα νερά πιο πριν οκ πάσο άλλα τώρα θέλω με τον γιατρό μου!!είναι 2 μερες πριν την πητ ελπίζω να έχει κατέβει κιάλλο μέχρι την δευτέρα!!!ο μικρός είναι μια χαρά 3,5 κιλάκια εγώ μια χαρά απλά θα ζοριστώ πιο πολλές ώρες!δεν με πειράζει η πρόκληση να μην φάω μαχαίρι στο τέλος δεν θέλω αλλά έτσι όπως είναι η κατάσταση δεν μπορώ να τα θέλω όλα δικά μου!!!αν ήμουν σε ιδιωτικό με την πρώτη γιατρό μου θα άφηνα και μία βδομάδα να περάσει από την πητ(πααραπάνω δεν θέλω εγώ)!!!!δεν πειράζει ότι και να γίνει ελπίζω να πάνε όλα καλά (για όλες Παναγία μου) και να κρατήσουμε τα κατάγερα βλασταράκια μας αγκαλίτσα!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η δροσιά φανταστική όντως carnation....ο,τι χρειαζόμασταν. Λοιπόν εγω εδώ κ αρκετό καιρο οπότε με πιάνουν πονοι περιοδου τσουπ.....τρέχω τουαλέτα.....Αν με πιάσουν για παράδειγμα τρεις φορες τη μερα θα παω τρεις φορες κ τουαλέτα! Το οποίο όντως ειναι σύμπτωμα. Οταν επίσης περπατάω πολυ νιώθω οτι με πιέζει ο μπεμπης να βγει, εχω κι πονακια μέσης κ περιοδου διάσπαρτα όμως μεσα στη μερα, αλλα δε θέλει να βγει. Χθες διάβαζα στο ιντερνετ τρόπους να προκαλεσουμε εμείς τον τοκετο: πικάντικο φαγητό, ανάσας, διέγερση θηλων κ σεξ! Βαλτε τα με οποία σειρά θέλετε! Χαχαχα! Λοιπόν αν γεννήσω απο βδομαδα κ συ λιγο νωρίτερα, μας βλέπω μαζί σε δίκλινο! Να μην πηγαινοέρχεται κ ο doctor!

Kateriniw 85 σου εχει πει πώς θα κανει την προκληση? με ορό ή με υπόθετο? Εμένα μου είπε στο Αττικο την κανουν με ορό. Εν τω μεταξύ γιατι να πας σε οποίο εφημερεύει? κ γω σε δημοσιο γεννάω κ οπότε με πιάσουν οι πονοι θα μπω Αττικο άσχετο αν εφημερεύει ή οχι το ιδιο το νοσοκομειο. Αν έχεις καρτέλα στο νοσοκομειο σε δέχονται ο,τω ωρα να ναι οπότε να ναι. Το ιδιο νομιζω οτι ισχύει κ για Αλεξάνδρας κ για Ελενα που ειναι δημόσια.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελεια τα μπισκοτακια BRILLANT γραψε μας αν θες τη συνταγη! εγω πηγα χθες παλι καρδιοτοκογραφο ολα οκ και μου εβαλε και χερι ξανα ο γιατρος δεν πονεσα τοσο αυτη τη φορα ειμουνα πιο χαλαρη. εχει μαλακωσει ο τραχηλος κατα 20% μου ειπε. τερμα τα μπανια επισης γιατιο φοβαται για μικροβια. με τα λαιπωρει α;φανταστα η αιμμορροιδα μου εχει γινει τεραστια ξερετε κανενα κολπακι μηπως? Brillant βαλε με στο πινακακι κι εμενα πητ22/8. κοριτσακι

Link to comment
Share on other sites

Carnation αυτο για την τουαλέτα μούφα! Το Σάββατο είχα όλη μέρα θεμα αλλά τίποτα...

Οπότε Samina μάλλον θα την ξεπεράσεις. Πράγματι κάποιοι αφήνουν και 2 βδομάδες παραπάνω...εγώ όμως νομίζω δεν θα αντέξω!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...