Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Το περίμενα πολύ πιο τραγικό να σου πω την αλήθεια. Όταν σηκώθηκα πονούσα λίγο τη κοιλια μου και έπρεπε να την κρατάω όταν περπατούσα και κουραζομουν και πολύ. Μετά κάθε μερα και καλύτερα. Πολύ λίγο πονάς μετα. Δεν γίνεται όμως να κανείς δουλειές και να σηκώνεις βάρη μην γίνει καμία στραβή. Έχουν περάσει 2 εβδομάδες και είμαι πολύ πολύ καλα. Α μην κουνησεις το κεφάλι καθόλου για 8 ώρες μετά την επισκληρηδιο. Εγώ το κουνησα πιαστηκα και ειχα αφορητους πονοκεφάλους για 5 μέρες. Μόνο αυτό με ταλαιπώρησε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα στο ισχίο από τραύμα που έπαθα μικρή και δε μπορεί να αντέξει την πίεση του φυσιολογικού μου είπε ο ορθοπεδικός. Χαίρομαι που περνάει ο πόνος σχετικά γρήγορα! Αυτό με το κούνημα του κεφαλιού δεν το ήξερα! Θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου και δε θα το κουνήσω! Αλλά πώς θα γυρίζω για να βλέπω το μπεμπούλη μου;


HhWHp3.png
Link to comment
Share on other sites

mother-and-child-art-300x336.jpg

christine_2.....ΠΗΤ 24/8~~~16/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙΑ

Papakia30......ΠΗΤ 26/8~~~24/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Kat21 ............ΠΗΤ 10/8~~~10/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Marilouu........ΠΗΤ 8/8~~~18/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

Margi25..........ΠΗΤ 18/8~~~23/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

dafni81...........ΠΗΤ 5/8~~~26/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

iouliaa87.........ΠΗΤ 3/8~~~27/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Αγοροmummy... ΠΗΤ 8/8~~~29/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Latortura.........ΠΗΤ 26/8~~~30/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ(Ιασω / Ρέα)

Impregnant....ΠΗΤ 10/8~~~30/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

zizoulis..........ΠΗΤ 27/8~~~3/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Natalia90........ΠΗΤ 3/8~~~4/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!!ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

mousoudi........ΠΗΤ 20/8~~~6/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Linalien.........ΠΗΤ 20/8~~~8/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

My girl.................ΠΗΤ 5/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Βιοκλινική)

Samina................ΠΗΤ 7/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό)

mj_lia.................ΠΗΤ 12/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Kateriniw85........ΠΗΤ 13/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Ziu_zitsu.............ΠΗΤ 14/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βιοκλινική)

MARIANI..............ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

filh......................ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Γαία)

rinoui..................ΠΗΤ 16/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

happy and crazy....ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Carnation............ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό ; )

SWEETANGEL.......ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Μποδοσάκειο)

christine*............ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Martha86.............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

annisaki................ΠΗΤ 23/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Anastasiat28.........ΠΗΤ 24/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Μητέρα)

Maria93................ΠΗΤ 25/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

mariareti...............ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

tina26..................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Ampeligi................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

Brilliant.................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βενιζέλειο)

Ioanna21..............ΠΗΤ 31/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Γένεσις)

kimonandi..............ΠΗΤ 31/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Chrysa1982............ΠΗΤ 8/9 ΑΓΟΡΑΚI

Melissanthi.............ΠΗΤ 26/9 ΑΓΟΡΑΚΙ


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ετσι κοριτσακι μου, απλα τα ποδια δεν τα εχεις κολλητα, τα εχεις πιο ανοιχτα για να χωραει κ η κοιλουμπιτσα αναμεσα!!

λιγο δυσκολο μου φανηκαν τα 20 λεπτα αντεξα μονο 10 λεπτα αχαχαχα!!

εχω απο χθες εχω πετρωματα με πονο δεν ξερω αν βοηθησε η ασκηση σταματανε ομως, ελπιζω παντως την τριτη που θα παω να εχουμε καμια εξελιξη!!

δεν θελω να φαω ολο τον μηνα μου αν δεν δω εξελιξη την τριτη θα του να το προγραμματισουμε ετσι και αλλιως κυριακη εχω πητ 17. γιατι αυτος αφηνει και μια βδομαδα παραπανω.

iouliaa87 με προβληματισες με την επισκληριδιο πρωτη φορα το ακουω, παρολο που παω για φυσιολογικα αλλα ποτε δεν ξερεις ....

Linalien να σου ζησει ο μπεμπης γερος και δυνατος!!!

που ειστε οι υπολοιπες , βολταρετε ?? πριν ερθουν τα μικρα??:tongue:


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Sweetangel εγώ έχω πιθανη 15-08... Κ ο γιατρός μου είπε αύριο να παω ιατρειο ...αν δεν έχει πάρει βαρος παλι , 15 μερες δηλαδη χωρις να εχειν παρει τιποτα, πιστεύω το βράδυ θα με βάλει για πρόκληση...αν έχει πάρει όμως έγω θα του πω να με αφήσει μέχρι κ τις 15... Δε ξέρω αν σκέφτομαι λάθος αλλά λέω μπορεί κ η πρόκληση να μη πετύχει ενω μέχρι τελευταια στιγμη αν ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός δε θα είναι καλυτερα? Εγώ στη θέση σου θα περίμενα.... Φαγαμε όλο το γάιδαρο....σε καταλαβαίνω αλλά υπομονή!

Σήμερα πήγα για nst παλι κ ηταν πολύ καλό! Μου λέει η μαία περπάτημα κ σεξ κ θα δεις! Της λέω το δεύτερο δε μπορω ποναω κ μου λέει προσπάθησε βοηθάει....

Κάθε βράδυ περπαταω περίπου 4,5 χιλιομετρα σε 1,30 ωρα....σήμερα μετα το γαία πήγα κ στο mall περπάτησαν παλι ενα 40 λεπτο κ το βράδυ θα ξαναπαω... Για να δουμε!!!

Linalien να σου ζησει!!!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Sweetangel εγώ έχω πιθανη 15-08... Κ ο γιατρός μου είπε αύριο να παω ιατρειο ...αν δεν έχει πάρει βαρος παλι , 15 μερες δηλαδη χωρις να εχειν παρει τιποτα, πιστεύω το βράδυ θα με βάλει για πρόκληση...αν έχει πάρει όμως έγω θα του πω να με αφήσει μέχρι κ τις 15... Δε ξέρω αν σκέφτομαι λάθος αλλά λέω μπορεί κ η πρόκληση να μη πετύχει ενω μέχρι τελευταια στιγμη αν ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός δε θα είναι καλυτερα? Εγώ στη θέση σου θα περίμενα.... Φαγαμε όλο το γάιδαρο....σε καταλαβαίνω αλλά υπομονή!

Σήμερα πήγα για nst παλι κ ηταν πολύ καλό! Μου λέει η μαία περπάτημα κ σεξ κ θα δεις! Της λέω το δεύτερο δε μπορω ποναω κ μου λέει προσπάθησε βοηθάει....

Κάθε βράδυ περπαταω περίπου 4,5 χιλιομετρα σε 1,30 ωρα....σήμερα μετα το γαία πήγα κ στο mall περπάτησαν παλι ενα 40 λεπτο κ το βράδυ θα ξαναπαω... Για να δουμε!!!

Linalien να σου ζησει!!!

δικαιο εχεις ... λενε πονανε πιο πολυ οι τεχνητοι πονοι αλλα το ειπα γιατι αν την τριτη αν δεν εχω καποια αλλαγη με βλεπω με προκληση να πηγαινω οπως και να εχει. θα δειξει εχω συχνα πυκνα πονους εεε πρεπει να εχει γινει δουλεια...

δηλ. αυριο μπορει και να μπεις για γεννα?? μακαρι να εχεις τα αποτελεσματα που θες και αυτα που θα ειναι καλυτερα και για τους δυο σας!!


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

δικαιο εχεις ... λενε πονανε πιο πολυ οι τεχνητοι πονοι αλλα το ειπα γιατι αν την τριτη αν δεν εχω καποια αλλαγη με βλεπω με προκληση να πηγαινω οπως και να εχει. θα δειξει εχω συχνα πυκνα πονους εεε πρεπει να εχει γινει δουλεια...

δηλ. αυριο μπορει και να μπεις για γεννα?? μακαρι να εχεις τα αποτελεσματα που θες και αυτα που θα ειναι καλυτερα και για τους δυο σας!!

Σε ευχαριστώ! Σκέψου οτι η ελπίδα σβήνει τελευταια!! Οπότε ποτε δε ξέρεις !μπορεί ο μπεμπης σου να θέλει να βγει τέταρτη! Χαχαχσχα... Εγώ έτσι λέω...

Εγώ θέλω η να γέννησω απόψε (χαχαχσχα) η αύριο να δουμε οτι πήρε λίγο βαρος για να με αφήσει 2-3 μερουλες ακόμα...

Αυτά σκέφτομαι κ εγώ οτι πονάει πιο πολύ κ οτι δεν κανουν παύσεις έχω ακούσει....

Υπομονή...!!!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όταν με ρωτησε η αναισθησιολογος αν θέλω ολική η επισκληριδιο χωρίς δεύτερη σκέψη είπα επισκλιρηδιο. Ήθελα να δω αμεσως το μωράκι μου! Μην προβληματιζεσαι! Ολοκληρους ανθρώπους φέρνουμε στο κόσμο σίγουρα θα πονεσουμε με τον ένα η τον άλλο τρόπο! Τα μωράκια μας αξίζουν όλα αυτά που περνάμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Linalien να σου ζησει ο μπεμπης!!!!

Ziu εχεις και διαστολη ε? Πλησιαζεις και εσυ....

Απο αυριο βλεπω να γινεται χαμος μια μετα την αλλη...

Ιουλια κι εγω πρωτη φορα το ακουω ουτε η αδερφη μου ουτε η κολλητη μου παθανε τιποτα τετοιο...ειναι ησυχο το μπεμπακι σου???

Sweetangel οταν ελες φυσιολογικα εννοεις και χωρξς επισκληριδιο? Κι εγω για φυσιολογικα προς το παρον αλλα εχω ζητησει με επισκληριδιο..

Filh υπαρχει περιπτωση και για αυριο ε?! Οντως να γινει ο.τι ειναι το καλυτερο για το μπεμπε κι εσενα...

Παντως μπραβο περπατατε τοση ωρα... εγω δεν μπορω ευκολα παω σαν την κοτα με προσπερνανε και τα μυρμηγκια και κυριως ιδρωνω και εχω τοσα υγρα που νομιζω συνεχεια οτι λου σπανε τα νερα...

Εγω πητ το Σαββατο 16 του μηνα αλλα 0 συμπτωματα... μου εχουν περασει ολα.. για να δουμε...


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έμεναν ακίνητες! Είναι υπέροχος ο μπεμπης μου! Γκρινιάζει όταν πεινάει, κάνει κακα και θέλει αγκαλιτσες! Το βράδυ ξυπνάει μόνο μια φορά! Κοιμάται πολύ ενώ τη μερα είναι ξύπνιος!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έμεναν ακίνητες! Είναι υπέροχος ο μπεμπης μου! Γκρινιάζει όταν πεινάει, κάνει κακα και θέλει αγκαλιτσες! Το βράδυ ξυπνάει μόνο μια φορά! Κοιμάται πολύ ενώ τη μερα είναι ξύπνιος!

Αχου μωρε ο γλυκουλης τι καλος! Τελειος ο μπεμπης... σωστος κυριος!


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Carnation ναι επειδη γενναω σε δημοσιο κανουν μονο σε καισαρικη επισκληριδιο!! σαββατο εσυ κυριακη εγω, ελπιζω να μας πισαουν οι δυνατοι πονοι και να παμε χωρις ραντεβου!!

filh ναι μακαρι !! και την παρασκευη καλα ειναι αχαχαχα!!! μπουμπουκα εχω απο τα λιγα κοριτσακια του αυγουστου!!

iouliaa87 τι καλος ο μπεμπουλης σου, και μας ετσι να ειναι. θηλασες??


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Linalien να σου ζήσει! Θηλασα αμέσως μετά το χειρουργείο. Στο νοσοκομειο θηλαζα κανένα δυωρο και έκλαιγε μετά γιατί δεν χορτανε. Την πρώτη μέρα δεν γινόταν να φάω και τις επόμενες δεν είχα καθόλου ορεξη έτσι του έδιναν και συμπληρωμα. Τώρα θηλάζω αποκλειστικα. 20 λεπτακια κάθε φορα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...