Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Το ειπα η δεν το ειπα το επομενο να ειναι κορίτσι ε?? Να σου ζησειI mpregnant περιμένουμε νεα σας!! Λοιπον η επομενη να είμαι εγω χαχα!!

Πηφα στον γιατρο στο νοσοκομείο περίμενα 2ωρες για να ακουσει την καρδιά και να μέτρηση την πίεση ΕΛΕΟΣ !! Του ειπα για τα πονακια και λεει δεν ηταν πονους γεννας αυτοι δεν σταματανε χαιρω πολυ αν ηταν θα ειχα γεννησει μεχρι τωρα.... ουτε δαχτυλικη εξεταση μου εκανε για να δουνε τον τραχηλο κτλ. Μου λέει δεν θελω να σε πειραξω τωρα γκρρρρ . Αμα δεν πας στον εξωτερικο να πληρωσεις θα εισαι στην αγνοια. Αυτο καταλαβα

Sweetangel

δεν ειναι κακο που δε σου εκανε δακτυλική εξεταση. Καποιοι γιατροι εξεταζουν τον τραχηλο 39-40 βδομαδα. Μα γιατι να στον πειραξει εξαλλου ; Ειναι μια εξεταση που σε πολλες περιπτωσεις, μπορει να προκαλεσει τοκετο.

Μην αγχωνεσαι....


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια που γεννησατε να σας ζήσουν τα μωρα σας! Εγώ αύριο κλείνω την37 εβδομ. Πήγα σήμερα στην κλινική για καρδιοτοκογραφο και μου έβαλε και χερι. Πονεσα πολύ με το χερι, μου είπε οτι έχω ακόμη πολύ δρόμο, έχω Πητ 22/8 .μπάνιο σας αφήνουν να κάνετε?

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου doc μου λέει να κανω μπάνιο φουλ στη θάλασσα, οτι βοηθάει πολυ στον τοκετό αρκεί η θάλασσα να ειναι καθαρή. Αλλα εδώ στην Αθηνα πρεπει να παει μακριά με το αμάξι για να βρεις καθαρά νερά....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Impregnant να σου ζησει το κοριτσάκι σου!!!

Κορίτσια κ εγώ για περπάτημα 11 το βράδυ πηγαινα και στο mall πήγα μια δυο φορες που κλιματίζεται ο χώρος... ! Αλλιως εννοειτε δεν παλευται η ζέστη!!

Νομιζω με την δαχτυλικη εξέταση καταλαβαίνει ο γιατρός αν έχει μαλακώσει ο τράχηλος ... Γιατί κ εμένα τώρα που μου έκανε την εξέταση μου είπε πρωτη φορά οτι μαλάκωσε..

Καληνύχτα κορίτσια..... Καλώς να έρθουν σιγά σιγά και τά υπολοιπα μωρακια....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι απο μενα!.,

Κι εγω σημερα ειχα γιατρο. Θεση πηρε αλλα δεν εμπεδωθηκε. Μου ειπε περπατημα και σεξ.

Ουτε εμενα μ εκανε δακτυλικη εξεταση (καλυτερα)

Την αλλη Πεμπτη μου ειπε..

Α! Πηγα και στην κλινικη και εκανα καρδιοτοκογραφημα. Εκανα καποιες συσπασεις μα οχι τοκετου, που ουτε τις καταλαβαινω..


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια! ειμαι πολυ χαρουμενη! πηγα χθες στο γιατρο και η μπεμπα ειχε φτασει τα 2830! εχει κατεβει αλλα οπως φαινεται παμε κανονικα για την ΠΗΤ... για να δει ακριβως ποσο κατω ειναι θα πρεπει να κανει κολπικη εξεταση και δεν θελει. τον ρωτησα αν πρεπει να περπαταω και μου ειπε κακο δεν κανει αλλα δεν προσφερει και πολλα στο να κατεβει το μωρο.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια καλό μηνα αχ ναι ο μηνας που θα γίνουμε μανουλες. ..!! Μια χαρα τα νεα σας απο τους γιατρους! Τι να κανω ρε κοριτσια για να γεννησω Τωρα?? Χαχα


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με εχουν πρήξει, ποτε θα γεννήσεις, ποτε θα γεννήσεις? Άι στο καλό! Με παίρνουν τηλ.κ το πρωτο που με ρωτάνε ειναι ΄γεννησες΄ ? Ναι, λέω κ γω πλέον, ειμαι σπιτι με το παιδι....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πέρα απο την πλάκα πάντως ειναι αγχωτικο να σε πρηζουν όλην την ωρα...μοιάζει με το ΄αντε, ποτε θα κάνετε ενα παιδάκι? ΄ που αδιάκριτοι συγγενείς κ φίλοι ρωτάνε ενα ζευγάρι που προσπαθεί για παιδι....αμάν πια....λιγο τακτ δε βλάπτει.....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα κοριτσακια μου!!!! Εφτασε και ο δικος μας μήνας!!!!

Ωραια νεα απο γιατρους ακουω...

Kimonandi θα ξαναπας Δευτερα εξαιτιας των συσπασεων?

Rinui τα πηρε τα κιλα της η μπεμπουλα και μεχρι να βγει θα παρει και κατι παραπανω οποτε τελεια!

Ζiu περπατημα και σεξ ε?

SWEETANGEL το ακουσες το μυστικο για να γεννησεις??? Χαχαχα

Samina κι εμενα μου εχουν σπασει τα νευρα με αυτο ειχα τον πονο μου μην γεννησω ειχα και το χαβα του καθενα.

Ειχα μια πελατισσα οταν δουλευα που ειχε ξεκινησει απο τον 7ο ακομα να γεννησεις εσυ? Αντε καντο να τελειωνουμε.... τι ζορι τραβαει ο κοσμος?!


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Carnation samina ΟΝΤΩΣ ΠΙΑ αυτο λεω και εγω ειχα τα θεματα μου τον 8 και με το που μπηκα στον 9 ΑΙΝΤΕ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ το θεμα ομως ειναι οτι το λενε καθε μερα η καθε φορα που θα σε δουν και δεν ειναι τπτ αλλο απο τον τροπο που το λενε και εκνευριζεσαι!!! ΑΜΑΝ ΠΙΑ!!

οσο για το μυστικο για να γεννησουμε πιο γρηγορα μονο το πρωτο μπορουμε το δευτερο οχι... αλλα ξερω βοηθανε πολυ οι μικροι κολυμβητες (αν με πιανετε) χαχαχα!! αρα τσαρκες πολλες αλλα κουραζομαι ρε πολυ... η μεση μου...


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sweetangel

δεν ειναι κακο που δε σου εκανε δακτυλική εξεταση. Καποιοι γιατροι εξεταζουν τον τραχηλο 39-40 βδομαδα. Μα γιατι να στον πειραξει εξαλλου ; Ειναι μια εξεταση που σε πολλες περιπτωσεις, μπορει να προκαλεσει τοκετο.

Μην αγχωνεσαι....

αυτο δεν θελουμε τωρα να προκαλεσει τοκετο να γεννησουμε!! απλα την παρασκευη που πηγα μου εκανε και την πεμπτη μου λεει δεν θελω να σε πειραξω κουλο ...


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα κοριτσακια μου. Θα ειναι ο καλύτερος της ζωής μας!!!!!!!!!!!!

Ειστε καλα;τα Αυγουστομωρακια; Είχα και εγω χτες γιατρο κρατηθειτε:52cm ύψος και βάρος 3650. Δόξα το Θεό ολα καλα.12/8 θα με δει ξανα. Εχει πάρει θέση, δεν εχει εμπεδωθει όμως.

Εσείς τι κάνετε;:D


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...