Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

εχω ερώτηση κορίτσια... οι πόνοι στη μεση που λετε, ειναι στη μεση ή τη λεκάνη? γιατι εγω ποναω μονο στη λεκάνη, στο κέντρο ακριβώς, ακριβώς μόλις τελειωνει ο ποπος και προς τα κατω.

Ναι κ εγώ έχω βρει... Μιας φιλης μου που γέννησε τον οκτωβριο κ είναι παρα παρα πολύ ευχαριστημένη... Απαντάει παντα στο τηλ πηγαινει σπίτι, παιρνει τηλ μονη της κ ενδιαφέρεται για το μωρο! Κ επίσης τη στήριξε πολύ κ με το θηλασμό τη φιλη μου...

Δεν την έχω βρει απο κοντά αλλά μέσω της φίλης μου, της έχω κανει 2-3 ερωτήσεις ( φορμακια μακρυα η κοντά που γενναω Αυγούστο, air condition σπίτι , απορρυπαντικό στα ρούχα κ τέτοια...)...

Κ απλα την εχω ενημερώσει οτι θέλω μόλιςπαω σπίτι με το μωρο να ερθει.... Στη φιλη μου πήγε μετα απο 30 μέρες... Κ ενω στο μαιευτήριο της έβαζαν το μωρο κ πλάι να κοιμηθεί η παιδίατρος της είπε αυστηρα μονο ανάσκελα κ κάτι τέτοια...πως να το κάνει μπάνιο, τη; είπε να σιδερωνει τα ρούχαλακια του κ απο τις 2 πλευρες κ κάτι τέτοια... Οποτε λέω καλυτερα να τα ξέρω απο την αρχή....

30 μερες μετα το μαιευτηριο μου κανει πολυ μεγαλο διαστημα. επισης, εχω ακουσει και απο αλλες κοπελες που στο μαιευτηριο τους λενε να κοιμιζουν τα μωρακια στο πλαι αλλα οι παιδιατροι τους τους ειπαν μονο ανασκελα! οποτε προσοχη!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γμτ μολις με πηραν απο τον γιατρο και ξεκιναει γεννα οποτε μου το ακυρωσαν γαι την Δευτερα! Αντε τωρα να περασουν οι μερες...

Samina δεν γεννας εσυ ετσι?

Rinui εμενα με ποναει χαμηλα στη μεση οπως στην περιοδο.

Παιδιατρο εχω βρει αυτη που ειχα κι εγω και τωρα την εχεξ η αδερφη μου στα παιδια τηα. Της εχουμε πολλη εμπιστοσυνη δεν την εχω παρει ακομα να δω αν θα ειναι εδω τον Αυγιυστο.

Παντως κι εγω νομιζω οτι ερχεται σπιτι γυρω στη βδομαδα μετα το μαιευτηριο.

Το ανασκελα με το κεφαλακι στο πλαι νομιζω ειναι η καινουρια θεση συμφωνα με τις καινουριεα ερευνες.

Επισης για το αιρ κοντισιον εχω διαβασει οτι ειναι καλυτερο απ ανεμιστηρα αλλα με το παραθυρο λιγο ανοιχτο.

Εμεις πηραμε ενα τεραστιο στο σαλονι για να ερχεται σαν δροσια στην κρεβατοκαμαρα αλλα δεν ξερω θα το εχουμε ολη μερα δεν νομιζω..


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

margi25 τι ωραία !!! Μας δίνεις κουραγιο για τον θηλασμό! ! Ανυπομονώ και εγω♡♡

Κορίτσια δεν υπάρχει αυτό!! ειπα να κάνω δουλειές αφου μαγείρεψα, ξεκινησα δουλειες και τα εφτυσα, σκουπιζα καθόμουν, ξεσκονιζα καθομουν και δεν είναι μεγαλο το σπιτι μια σταλια ειναι... πωπω και εχω και σιδερο κατάλαβα μέχρι το βραδυ θα παω :-(


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια να σας ζησουν τα μωρακια σε οσες γεννησατε κ υπομονη στα κοριτσια που ειναι στην αναμονη.εχει μια βδομαδα που γεννησα ο μπεμπης μου ειναι μια χαρα λιγο ικτερο εχουμε μονο οποτε ειμαστε στο φως ολη μερα οχι στον ηλιο.δυο μερες αφου βγήκαμε απο κλινικη κ ξδη εχουμε παρει 130 γρ. Με αποκλειστικο θηλασμο.απο την αλλη εβδομαδα ια τον αφηνω το βραδυ να ξυπναει μονος του χωρις να τον ξυπναω εγω..ειναι κουκλος δεν υπαρχοτν λογια.λιγο κουραση παραπανω με τον θηλασμο αλλα ειναι οτι καλύτερο.

μπραβο σας!ολα μια χαρα...γραφε νεα σας οποτε μπορεις!

Καλημέρα κορίτσια!!!

Sweetangel ναι ηταν 2,4 κ πήγε 1... Έτσι πρεπει τώρα να μικραίνει.... Μέχρι να ξεκινήσει η διαστολή! Φαντασου απο την αρχη της εγκυμοσυνης είχα κοντό τράχηλο.... 2,8...κ απο την19 εβδομαδα μέχρι την 34 το έπαιρνα το utrogestan για να μη μικρύνει ο τράχηλος.. Κ πολύ ξεκούραση... Κ τη προηγούμενη τριτη μου λέει ο γιατρός ε ξεκινά σιγά σιγά να κουραζεσαι περπατά κ λίγο... Κ μέσα σε μια βδομάδα παει ο τράχηλος!

Carnation τη προηγούμενη εβδομαδα μου λέει περπατά... Χθεςς δεν είπαμε τίποτα... Του είπα βέβαια οτι περπάτησα 4 φορες τη βδομάδα που πέρασε....ναι ηρέμησα κ με τα κιλά του μωρού ... Γιατί ο γιατρός λέει πιστεύει θα βγει 2800-2900 κ θα έχουμε κ εύκολη γέννα... Κ για μένα κ για τον μπέμπη....

Μου ειπε επισης οτι πιστευει δεν υπαρχει περιπτωση καισαρικης..εχει εμπεδωθει κ το μωρακι..Φανταστείτε μου λέει με λίγο πρόκληση άνετα γεννουσες κ τώρα φυσιολογικά... Κ μου λέει με το τράχηλο που είχα οτι ηταν μικρο το μωρο σίγουρα το γλύτωσε απο πρόωρο τοκετό...

Σας ζαλισα..... Έρχεται ο μπεμπης!! Δεν το πιστεύω.... Αλλά ανυπομωνω τόσο πολύ να τον πάρω αγκαλιτσα....

δε μας ζαλιζεις!ολες το ιδιο αγχος και τις ιδιες ανησυχιες!με το καλοοοο


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

mother-and-child-art-300x336.jpg

christine_2.....ΠΗΤ 24/8~~~16/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙΑ

Papakia30......ΠΗΤ 26/8~~~24/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Kat21 ............ΠΗΤ 10/8~~~10/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Marilouu........ΠΗΤ 8/8~~~18/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

Margi25..........ΠΗΤ 18/8~~~23/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

dafni81...........ΠΗΤ 5/8~~~26/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

iouliaa87.........ΠΗΤ 3/8~~~27/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Αγοροmummy... ΠΗΤ 8/8~~~29/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Latortura..............ΠΗΤ 26/8~~~30/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ(Ιασω / Ρέα)

Natalia90.............ΠΗΤ 3/8 ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Έλενα)

My girl.................ΠΗΤ 5/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Βιοκλινική)

Samina................ΠΗΤ 7/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό)

Impregnant..........ΠΗΤ 10/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

mj_lia.................ΠΗΤ 12/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Kateriniw85........ΠΗΤ 13/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Ziu_zitsu.............ΠΗΤ 14/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βιοκλινική)

MARIANI..............ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

filh......................ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Γαία)

rinoui..................ΠΗΤ 16/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

happy and crazy....ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Carnation............ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό ; )

SWEETANGEL.......ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Μποδοσάκειο)

christine*............ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Martha86.............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Linalien................ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

mousoudi..............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

annisaki................ΠΗΤ 23/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Anastasiat28.........ΠΗΤ 24/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Μητέρα)

Maria93................ΠΗΤ 25/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

mariareti...............ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

tina26..................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

zizoulis.................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Ampeligi................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

Brilliant.................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βενιζέλειο)

Ioanna21..............ΠΗΤ 31/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Γένεσις)

kimonandi..............ΠΗΤ 31/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Chrysa1982............ΠΗΤ 8/9 ΑΓΟΡΑΚI

Melissanthi.............ΠΗΤ 26/9 ΑΓΟΡΑΚΙ


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδίατρο ψάχνουμε ακόμα, δεν έχουμε επικοινωνήσει αλλα έχουμε καταληξει σε δυο. Όντως οι παιδιατροι τωρα συνιστούν ανάσκελα με το κεφαλάκι γυρισμένο. Θέλει προσοχή στην επιλογή παιδιάτρου πάντως γιατι η πλειοψηφία σε πρηζει να δώσεις συμπλήρωμα κ πολλές φίλες μου εχουν αλλάξει γιατρό γι αυτο το λόγο.

Carnation μη στεναχωριέςαι με doctor, τη Δευτέρα θα ναι κ πιο μεγαλο το μωρο κ θα σου

φανεί η διαφορα. Ασε που άμα τελικα δεν παμε νοσοκομειο να τον βρούμε την Τρίτη μάλλον λέγαμε να πηγαίναμε Δευτέρα απο το ιατρείο του, οπότε μπορει κ να τα πούμε απο κοντα.χιχι. Καλα αυτο με το air condition κ τους πόνους κ γω το εχω σκεφτεί, κ εμείς το έχουμε ανοιχτό όλη νύχτα...

Rinoui λεκάνη πονάω κ γω..

Σημερα θα παω για περπάτημα το βραδυ να εχει δροσίσει λιγο...τι πράγμα κ αυτο με τον καύσωνα...Απο Κυριακή λέει θα δροσίσει...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

mariareti ολες μας νομίζω περιμένουμε πως και πως.

Filh νομιζα οτι έλεγες για διαστολη γι'αυτο κολλησα .. αυτο που λες το ειχα και εγω 2,7 στον 8 αλλα δεν μου εδωσε χαπια μονο ξαπλα μόλις μπηκα στο μηνα και ξεκίνησα να σηκωνομαι απο το κρεβάτι πηγε 1,2 αλλα ακομα δεν γέννησα :?

Και εγω βρηκα παιδίατρο αλλα δεν αυναντηθηκαμε, πωπω τώρα που το αναφερατε εγω δεν εχω αιρ κοντισιον είμαι με ανεμιστήρα ολη την ωρα ωσπου να βραδιάσει.... με το μωρο τι κανω οεο ??


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sweetangel άλλοι λένε πως απαγορεύεται το air condition με το μωρό...Δεν ξέρω, και εγώ έχω μπερδευτεί...

La tortura να ζήσει!Γερό και τυχερό ναι είναι...

Κορίτσια εγώ μήκος τραχήλου χθές είχα 2,4! Πρέπει να αρχίσω φουλ περπάτημα...Βοηθάει να μικρύνει ο τράχηλος, έτσι δεν είναι???


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η παιδίατρος μου είπε οτι χρειάζεται το air condition σε άλλο δωμάτιο όμως......να υπάρχει γενικά μια σταθερή θερμοκρασία στο σπίτι... Κ εμείς σε αυτό το σπίτι που μετακομισαμε δεν είχε κ ενω γενικά είναι δροσερό σπίτι κ κανει κ λιγο ρευμα απο αεράκι το βράδυ, σκεφτήκαμε οτι το μωρο δε θα κ;κάνει να το χτυπάει το ρεύμα του αέρα κ βαλαμε πριν ενα μήνα περίπου... Ενα μεγαλο στο σαλόνι....

Κ ναι με το μωρο εδώ κ ανοιχτό παράθυρο θα θέλει... Έχω αγοράσει κ ενα ηλεκτρονικό θερμόμετρο - υγρόμετρο χώρου να το ελέγχω καλυτερα!

Γενικα εγώ τον φοβάμαι λίγο τον καύσωνα , κ φοβάμαι μη κανει 40αρια τον Αύγουστο πως θα τη παλέψει το μωρο! Κ διαβασα κιόλας οτι τα μωρακια δεν μπορούν να ιδρωσουν στην αρχή για να ελέγξουν τη θερμοκρασία στο σωμα τους...βέβαια η μαμά μου , μου λέει είμαι υπερβολική κ αυτή πως μας μεγάλωσε ? Οτι θα το κανω συχνα μπανακια κ θα δροσιζετε....

Sweetangel για τον 8 , είναι εντάξει νομιζω ο τράχηλος 2,7... Φαντασου εγώ κ συσπάσεις κ μικρο τράχηλο στην 19-20 εβδομαδα... Θυμάμαι μόλις είχα πάρει το γιατρό κ του είπα πετρώνει η κοιλιά μου κ πήγα κ με μέτρησε μου λέει έχουμε άλλο τόσο ακόμ, νωρίς ξεκίνησες αλλα θα το αντιμετωπίσουμε....κ πήρα το utrogestan....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Sweetangel άλλοι λένε πως απαγορεύεται το air condition με το μωρό...Δεν ξέρω, και εγώ έχω μπερδευτεί...

La tortura να ζήσει!Γερό και τυχερό ναι είναι...

Κορίτσια εγώ μήκος τραχήλου χθές είχα 2,4! Πρέπει να αρχίσω φουλ περπάτημα...Βοηθάει να μικρύνει ο τράχηλος, έτσι δεν είναι???

Ποσο εβδομάδων είσαι? Εμένα ο γιατρός με ίδιο τράχηλο ακριβως 2,4 μου έλεγε μη περπατας ακόμα μέχρι να κλείσω και την 36 εβδομαδα... Στις 36+3 που με είδε τώρα μου λέει αν θες περπατά κ κουράσουν λίγο... Έχει σχέση κ άν είναι χαμηλά το μωρο.... Αν είναι κ χαμηλά όχι κ φουλ περπάτημα... Σιγά σιγά νομιζω... Ρωτά τον πριν ξεκινήσεις!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια να σας ζησουν τα μωρακια σε οσες γεννησατε κ υπομονη στα κοριτσια που ειναι στην αναμονη.εχει μια βδομαδα που γεννησα ο μπεμπης μου ειναι μια χαρα λιγο ικτερο εχουμε μονο οποτε ειμαστε στο φως ολη μερα οχι στον ηλιο.δυο μερες αφου βγήκαμε απο κλινικη κ ξδη εχουμε παρει 130 γρ. Με αποκλειστικο θηλασμο.απο την αλλη εβδομαδα ια τον αφηνω το βραδυ να ξυπναει μονος του χωρις να τον ξυπναω εγω..ειναι κουκλος δεν υπαρχοτν λογια.λιγο κουραση παραπανω με τον θηλασμο αλλα ειναι οτι καλύτερο.

Μπραβο στον μπεμπουλη κ στην μαμα για την υπομονη της!!

Αφου παιρνει κ βαρος ειστε σουπερ!!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ποσο εβδομάδων είσαι? Εμένα ο γιατρός με ίδιο τράχηλο ακριβως 2,4 μου έλεγε μη περπατας ακόμα μέχρι να κλείσω και την 36 εβδομαδα... Στις 36+3 που με είδε τώρα μου λέει αν θες περπατά κ κουράσουν λίγο... Έχει σχέση κ άν είναι χαμηλά το μωρο.... Αν είναι κ χαμηλά όχι κ φουλ περπάτημα... Σιγά σιγά νομιζω... Ρωτά τον πριν ξεκινήσεις!

Ακριβώς 36!Εσένα τώρα που σε είδε και έχεις αρχίσει και να περπατάς έχει μικρύνει? Το μωρό έχει πάρει θέση εννοείται, είναι χαμηλά αλλά δεν έχει εμπεδωθεί.


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς 36!Εσένα τώρα που σε είδε και έχεις αρχίσει και να περπατάς έχει μικρύνει? Το μωρό έχει πάρει θέση εννοείται, είναι χαμηλά αλλά δεν έχει εμπεδωθεί.

Ναι μίκρυνε ... Ενω σε όλη την εγκυμοσύνη ηταν 2,8 απο την 34 μέχρι την 36 χωρίς χάπια utrogestan αλλά ξεκουραση πήγε 2,4, κ μετά με περπάτημα μέσα σε μια βδομάδα πήγε 1 εκ.! Κ σε αυτήν την εβδομαδα εμπεδωθηκε κιόλας; το μωρο....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...