Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια!!

Εγώ το σκέφτομαι ακόμα για το roomin in....

Λεω να το βγαλω με το ποπρτ μπεμπε γιατι θα ειναι πολυ μινιον ( το περιμένουμε κ κάτω απο 3 κιλά) κ δε ξερω για το καθισματακι αυτοκινήτου....

Φιλάκια πολλά σε όλες....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Sweetangel όχι δεν έκανα τίποτα με το καρότσι ! Κ μια φίλη μου που γέννησε Οκτώβρη μου είπε μόνο με μωρομαντηλο το έκανε... Εγω απλα το εχω στήσει κ το εχω βγάλει στον ήλιο στο μπαλκόνι 2 φορές ... Θα το κάνω κ με μωρομαντηλο... Το πορτ μπεμπε μόνο το εσωτερικό ίσα ίσα που ξέπλυνα.. Θα το έχεις εννοείς όλες τις μέρες στο νοσοκομείο; Κ εγω με το πορτ μπεμπε θα το βγάλω απο το νοσοκομείο...

Στο σεμινάριο που είχα παει μας έλεγαν ειδικα τη στογμη που έχουμε σύσπαση να κάνουμε βαθιά καθίσματα κ τα κουνηματα με τη λεκάνη... Εκείνη τη στιγμή βοηθάει πιο πολυ!

Να ρωτήσω κάτι άλλο; Δε ξέρω αν το έχετε ξανα συζητήσει ... Θα έχετε rooming in ? εγω έλεγα όχι γιατι θα είμαι κ σε τρικλινο κ θα ειναι αλλα 2 μωρακια υποχρεωτικά κ δε ξέρω αν θα μπορέσω να ξεκουραστώ έστω λίγο.... Αλλα στο σεμινάριο θηλασμου κ γενικα όπου δοαβαζω λένε ότι κάνει πολυ καλο στο μωρο κ να ξεκινήσει καλύτερα ο θηλασμος αν έχεις το μωρο απο την αρχή συνέχεια μαζι σου....

σχετικά με το καρότσι, στις οδηγίες χρήσης θα λέει και πως να το καθαρίσετε. όσο για να βγάλεις το μωρό με το πορτ μπεμπέ, να σου τονίσω ότι ασχέτως βάρους, τα μωρά πρέπει να κάθονται και να δένονται στο ειδικό για την ηλικία τους καθισματάκι αυτοκινήτου. είναι ο μόνος τρόπος που τα προφυλάσσει...

σχετικά με το rooming in το έχω απορρίψει. θα ήθελα να ξεκουραστώ αυτές τις 3 μέρες πριν πάω σπίτι. βέβαια εγώ θα έχω μονόκλινο, οπότε θα την έχω δίπλα μου όσο θέλω... έτσι όπως το σκέφτομαι θα την έχω εγώ την ημέρα (τις περισσότερες ώρες τουλάχιστον) και θα τη δίνω το βράδυ (θα με ξυπνάνε για θηλασμό) και όταν έχω πολύ κόσμο στο δωμάτιο.

Γεια σας κοριτσια!μη βιαζεστε καλεεε τα μωρα μας ξερουν ποτε πρεπει να βγουν!εγω μιλαω στον μπεμπη και του λεω να μη βιαστει για να παρει λιγο βαρος ακομα!

Εχω βαρυνει,περπαταει σαν παπια!πονακια δεν εχω!γιατι θα παρετε το μωρο με πορτ μπεμπε και οχι με καθισμα αυτοκινητου;

Zizoulis να σου ζησει!γερος και τυχερος να ειναι στη ζωη του!

κορίτσια, εγώ θέλω να γεννήσωωωωωωωωωω! και ο μόνος λόγος είναι αυτές οι ηλίθιες ημικρανίες που με πιάνουν ακόμα πιο συχνά τώρα που έκοψα το μαγνήσιο. έχει καμιά άλλη κοπέλα κάτι παρόμοιο?


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Καλη εβδομαδα Αυγουστομανουλιτσες, τι κάνετε;πως τα πάτε με τη ζέστη;

Εγω κοριτςια αποφάσισα rooming in, ώστε να εχω μια ιδέα για μετα στο σπιτι (θηλασμο κλπ).

Οσο για τα συμπτωματα που λέτε εχω τρελές κραμπες μονο το βραδυ(παει ο βραδυνος ύπνος απο οτι καταλάβατε)!

Θελω να γεννήσω!!!!!!!!!!):D


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια εγω χθες βραδυ ειδα αιματακι και πηγα στο νοσοκομειο μου ειπαν δεν εχω διαστολη στον καρδιοτοκογραφο δεν εκανα συσπασεις και με διωξανε, μου ειπαν οτι το αιμα μπορει να σημαινει οτι ξεκιναει ο τοκετος απο ωρες μεχρι και μερες. σε μενα δεν ειδαν κατι τετοιο. οταν γυρισα και ξαπλωσα ειχα συσπασεις για κανα μισαωρο αλλα σταματησαν. τωρα εχω πονους απο κατω σαν τσιμπηματα κατι τετοιο. τελικα καλυτερα να σου σπανε τα νερα καταλαβαινεις με βεβαιοτητα οτι γεννας!!

εγω θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο αρα δεν εχω θεμα με το να την εχω μαζι μου απλα θα ηθελα να την περνουν οταν θα εχει κοσμο.

filh και εγω την καλαθουνα(οπως το λεω εγω) θα την εχω για την βγαλω απο το νοσοκομειο αλλα σκεφτομουν και το καθισματακι αυτοκινητου.


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πως είστε! Η ζωή με το μωράκι είναι τελια με κλάματα και ήχους παιχνιδιών! Εύχομαι σε όλες να κρατήσετε σύντομα υγιεστατα μωράκια γιατί μόνο αυτό έχει σημασια. Μην ασχολείστε με διαστολες και τραχηλους και θέση μωρού. Όταν είναι να έρθει θα έρθει όπως και ναι όλα αυτά. Το περπάτημα που έριξα και το κολύμπι βοήθησαν μόνο στο να πέσει αμέσως η κοιλιά μου και στο να αναρωνω πιο εύκολα από άλλες που δεν έκαναν τίποτα. Απολαύστε την εγκυμοσύνη σας! Σύντομα τελειωνει

Link to comment
Share on other sites

Ιουλια τι καλα που εχετε προσαρμοστει!!!

Sweetangel εγω δε νιωθω πως εχω χρονο!! Μερες μετραω!!! Και εχω κ μια αισθηση πως δεν θα την πιασω την πητ!

Την Πεμπτη εχω καρδιοτοκογραφο και γιατρο. Θανμε δει κ απο κατω.

ΝομιΖω πως θα ξεκαθαρισει αρκετα το τοπιο!!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

iouliaa87 απλα σαν πρωταρες εχουμε αγχος αλλα οντως καταπιανομαστε απο καθε τι και δεν αφηνουμε να ερθουν χωρις αγχος. εσεις ολα καλα !!!

ziu_zitsu γιατι εχεις πονους? και το λες αυτο??


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια εγω χθες βραδυ ειδα αιματακι και πηγα στο νοσοκομειο μου ειπαν δεν εχω διαστολη στον καρδιοτοκογραφο δεν εκανα συσπασεις και με διωξανε, μου ειπαν οτι το αιμα μπορει να σημαινει οτι ξεκιναει ο τοκετος απο ωρες μεχρι και μερες. σε μενα δεν ειδαν κατι τετοιο. οταν γυρισα και ξαπλωσα ειχα συσπασεις για κανα μισαωρο αλλα σταματησαν. τωρα εχω πονους απο κατω σαν τσιμπηματα κατι τετοιο. τελικα καλυτερα να σου σπανε τα νερα καταλαβαινεις με βεβαιοτητα οτι γεννας!!

εγω θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο αρα δεν εχω θεμα με το να την εχω μαζι μου απλα θα ηθελα να την περνουν οταν θα εχει κοσμο.

filh και εγω την καλαθουνα(οπως το λεω εγω) θα την εχω για την βγαλω απο το νοσοκομειο αλλα σκεφτομουν και το καθισματακι αυτοκινητου.

Sweetangel εγώ τώρα πιστεύω θα είσαι η επόμενη!!! Κ αιματακι? Ε απο μέρα σε μέρα... Ο γιατρός δε σου είπε τίποτα?? Κ εγώ αυτές τις μέρες χω πει πολλές φορες το σημάδι έναρξης τοκετού επρεπε να είναι ενα να τελειωνουμε!! Να σπάνε τα νερα κ τέλος!!χαχαχσχα...

Ioulia87 πραγματικα μακάρι να μπορουσα να σκέφτομαι μονο τη κοιλιτσα μου αλλά εγώ σκέφτομαι μονο, άνοιξε ο τραχηλος? Θα δω αίμα στη τουαλέτα? Θα έχω συσπάσεις κάθε 5 λεπτα?? Κ οτι θέλω επιτέλους να γέννησω!!!

Anastasia28 κ εγώ αυτό σκέφτομαι πιο πολύ απο όλα ... Πιστεύω θα βοηθήσει να προσαρμοστουμε σπίτι το rooming in... Καλά για τις κράμπες κ έγω είχα πολλές στις γαμπες τις πρωτες μέρες που σταμάτησα το μαγνήσιο ... Τώρα ηρέμησαν...

Η ζέστη δε παλευεται.... Τις τελευταίες μέρες έχω εξαψεις κ ιδρωνω κ στο σπίτι με κλιματιστικό ανοιχτό....

Υπομονή κορίτσια... Λίγο έμεινε......

Καλό βράδυ! Φιλια σε όλες!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!

Βρε κορίτσια έχω μια απορία: Έχετε κόψει όλες το μαγνήσιο?Εμένα δεν μου έχει πει κάτι ο γιατρός...

Εν τω μεταξύ όλοι μου λένε "Έχεις ακόμη...Η κοιλιά δεν έχει κατέβει..."γκρρρρρρρρ........

Και για να συμμετέχω και εγώ στην προηγούμενη συζήτηση, θα πάρω rooming in γιατί αλλιώς έχω μάθει οτι τα ταίζουνε ακόμα και αν πεις πως θες αποκλειστικό θηλασμό και όταν θα είμαι κουρασμένη θα τους τον δίνω για λίγο...Από το μαιευτήριο είπαμε με τον άντρα μου να φύγουμε με το κάθισμα αυτοκινήτου...Η καλαθούνα τελικά δεν θα μας πολυ χρησιμεύσει...


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου όμορφα καλή σας μέρα!!!πως είστε εσείς και τα μωράκια σας!!διαβάζω τα νέα σας και βλέπω ότι όλες λίγο πολύ έχουμε τα ίδια θεματάκια!!!εγώ σήμερα μπαίνω στην 39η εβδομάδα οπότε μου έμεινε 1 εβδομάδα ακόμη που έχω τον γιοκαρίνο μέσα στην κοιλίτσα!!!προσπαθώ να απολαύσω αυτες τις στιγμές που είναι μέσα μου ο μικρός!!!!για το rooming in που λέτε και εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο και είναι μονόδρομος αλλά θα το ήθελα και σε ιδιωτικό να πήγαινα!!!να τον έχω μαζί μου συνέχεια τις πρώτες μέρες για να εξοικειωθώ μαζί του στον θηλασμό να τον αλλάζω να τον παρατηρώ.......

όσο για το άλλο που λέτε νομίζω ότι επιβάλλεται να έχετε καθισματάκι αυτοκινήτου όσο μικρό και αν είναι το μωρό είναι ότι πιο ασφαλές υπάρχει!!σε καλαθούνες και λοιπά ρισκάρετε πολλά....(να χτυπήσω ξύλο Παναγία μου)!!!!!!σε κάποιες χώρε του εξωτερικού δεν σου δίνουν το παιδί να το πας στο σπίτι αν δεν έχεις καρεκλάκι αυτοκινήτου.....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

zizoulis να χαίρεσαι το μωράκι σου και καλή ανατροφή!!!

Σχετικά με το rooming in και εγώ θα το επιλέξω γιατί νομίζω ότι ναι μεν θα κουραστούμε λίγο παραπάνω αλλά μετά στο σπίτι νομίζω θα έχουμε μια εξοικείωση και θα ωφεληθούμε από την όλη επαφή με το μωράκι μας.

Για το καρεκλάκι αυτοκινήτου εγώ είμαι απολύτως υπέρ γιατί είναι το πιο ασφαλές! Από κιλά πώς πάτε; εγώ ανεβαίνω ακάθεκτη... έχω πάρει 13...


HhWHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

zizoulis να χαίρεσαι το μωράκι σου και καλή ανατροφή!!!

Σχετικά με το rooming in και εγώ θα το επιλέξω γιατί νομίζω ότι ναι μεν θα κουραστούμε λίγο παραπάνω αλλά μετά στο σπίτι νομίζω θα έχουμε μια εξοικείωση και θα ωφεληθούμε από την όλη επαφή με το μωράκι μας.

Για το καρεκλάκι αυτοκινήτου εγώ είμαι απολύτως υπέρ γιατί είναι το πιο ασφαλές! Από κιλά πώς πάτε; εγώ ανεβαίνω ακάθεκτη... έχω πάρει 13...

Πλέον στην 37η μπορώ να πω "περήφανα" οτι έχω πάρει 16 κιλά!!!!Άντε να δούμε πώς θα τα χάσουμε μετά....


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...