Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε;; Εχω ξεκινήσει να γράφω 3-4 φορές κ όλο κάτι γίνεται κ δεν προλαβαίνω !!!

Αυτη την εβδομάδα όλο είχα κοσμο σπίτι κ ψιλό έτρεχα! Πως έιστε; Τα μωρακια;

Carnation τους κολικους τους κατάλαβα τελικα γιατι ακούγεται πολυ πολυ το εντερακι του ! Τελικα δεν τις έδωσα τις σταγονες.. Έχει βελτιωθει τώρα 2 μέρες με τη διατροφή που κάνω... Χαχα γελασα πολυ γιατι κ εμένα ο μπεμπης στην αρχη η τα φοβοτανε τα παιχνίδια κ ειχε πλάκα έτσι όπως τα κοιτούσε ! Το ρηλαξ το εχω στη πιο ξαπλωτη θέση... Κ εμένα στην αρχη δεν καθόταν κ μετα δεν ήθελε να κοιμάται αλλού!

Babymam καλώς ήρθες κ να σου ζήσει το μωράκι!

Πάντως κορίτσια όσο περνάμε οι μέρες φτιαχνουν πολυ τα πράγματα...εμένα κοιμάται κ τώρα απο τις 10-10.30 το βράδυ μεχρι τις 3 μπορει κ 4!

Φιλακια πολλα σε μανούλες κ μωρακια!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα ελπιζω να τελειώσω το μνμ αυτη τη φορα.... ειμαι τραυματιας :-/ πηγα στο νοσοκομείο γτ μαζευψε πυον το δάχτυλο και τλκ μου εκοψαν το νυχι ... :-( ποναει ... εμεις κοιμομαστε 4με5 ωρες το βραδυ αλλα κοιμαται πολυ δύσκολα, εν το μεταξύ θελει πιο συχνα συμπληρωμα μετα το θηλασμο γτ δεν χορταινει απο μενα. .. ?? Ρε γμτ... χθες να σας πω με επιασαν τα ψυχολογικα μου όλο εκλαιγα και οταν θελει συμπληρωμα νιωθω τύψεις και ειμαι χειρότερα νομίζω οτι αν σταματήσει ο θηλασμος θα παθω συνδρομο στερησης .. να ρωτησω θελω να παρω ρηλαξ και σκεφτομαι το brightstars που ειναι σαν κουνια το εχει καμια? Και αν εχετε τυπου κουνια πιο εχετε??


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα ή Μπέμπα έχει μικρά σπυθουρακια στα μαγουλακια της και λίγα στο λαιμό της, ξέρετε κάτι γι αυτά?ή παιδίατρος μου είπε οτι μπορεί να τα έχει και 1 χρονο, τα είχε απο τη γεννηση

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα εχει σπυρια ασπρα είναι από τη γεννα θα φυγουν πιστεύω αλλα έχουμε και κοκκινα μικρά σπυρακια στο πρόσωπο και πλατη μας ειπε μηπως ειναι νεογνικη ακμη μας εδωσε μια κρεμα αλλά εγω το βλεπω για αλεργια μαλλον κατι την πειραζει . Οταν την δει θα μας πει.


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sweet angel μη στεναχωριεσαι... Υπάρχει ένα χάπι, φυτικό είναι μαγιά μπύρας αν δε κάνω λάθος... Πέρυσι τέτοιο καιρό μια φίλη μου που θηλαζε κ της ήρθε περίοδος κ της μειώθηκε λίγο το γάλα το πήρε κ είχε πολύ καλά αποτελέσματα... Κ αυτή έπρεπε να θηλαζει πολύ γιατί είχε αλλεργία το μωράκι της... Εχεις θηλαστρο; Εχω διαβάσει ότι αν κανείς αυστηρά αντλησεις κάθε 3ωρο για 15-20 λεπτά (βγάζεις δε βγάζεις ) αυξάνεται η παραγωγή...μπορείς να πάρεις τηλ στο 10525 υπάρχουν τρόποι αν θες να μειώσεις το συμπλήρωμα...

Αλλά πάνω από όλα μη στεναχωριεσαι γιατί κ αυτό παίζει ρόλο! Σημασία έχει να είναι καλά κ χορτασμενα τα μωρακια μας!ωοπως κ να τα ταιζουμε... Επίσης θέλει κ ξεκούραση όσο μπορείς... Αλλά αυτό είναι το πιο δύσκολο κ για μένα μιας κ εγώ είμαι τελείως Μονή μου κ δεν έχω βοηθεια...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Αυγουστομανουλες

Κοριτσια μου ηταν δυσκολες οι τελευταιες μερες ποναει ολη μερα ο μικρουλης μου και επειδη ποναει δεν μπορει και να κοιμηθει... ολο με κατι 20λεπτα ειμαστε και μετα αγκαλια και περπατημα τα χουμε παιξει...

Το βραδυ και μεχρι τωρα καπως καλυτερα για να δουμε...

Διαβαζω εσας που κοιμοσαστε και ειστε κανα 2 βδομαδες πριν απο εμας και λεω μπας και στρωσουν τα πραγματα... εκει που δεμ ξεραμε το κλαμα τωρα ξαφνικα σπαραζει...

Filh αν και οποτε μπορεσεις πες μου λιγο τι τρως και φτιαξανε οι κολικοι

Sweetangel περαστικα σου τι ηταν κι αυτο που επαθες!

Mην στεναχωριεσαι εσυ κανεις οτι καλυετρο μπορεις...

Στα γρηγορα γιατι ξυπναει ο μπεμπης σου λεω οτι εμενα αυξηθηκε η παραγωγη μου οταν αρχισα να θηλαζω καθε φορα και απο τα δυο στηθη. Ακομα δινω συμπληρωμα αλλα λιγοτερο

Φιλια


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Αυγουστομανουλες

Κοριτσια μου ηταν δυσκολες οι τελευταιες μερες ποναει ολη μερα ο μικρουλης μου και επειδη ποναει δεν μπορει και να κοιμηθει... ολο με κατι 20λεπτα ειμαστε και μετα αγκαλια και περπατημα τα χουμε παιξει...

Το βραδυ και μεχρι τωρα καπως καλυτερα για να δουμε...

Διαβαζω εσας που κοιμοσαστε και ειστε κανα 2 βδομαδες πριν απο εμας και λεω μπας και στρωσουν τα πραγματα... εκει που δεμ ξεραμε το κλαμα τωρα ξαφνικα σπαραζει...

Filh αν και οποτε μπορεσεις πες μου λιγο τι τρως και φτιαξανε οι κολικοι

Sweetangel περαστικα σου τι ηταν κι αυτο που επαθες!

Mην στεναχωριεσαι εσυ κανεις οτι καλυετρο μπορεις...

Στα γρηγορα γιατι ξυπναει ο μπεμπης σου λεω οτι εμενα αυξηθηκε η παραγωγη μου οταν αρχισα να θηλαζω καθε φορα και απο τα δυο στηθη. Ακομα δινω συμπληρωμα αλλα λιγοτερο

Φιλια

Carnation περαστικά σας κ γρήγορα!

Σχετικά με τη διατροφή κ τους κολικούς δεν υπάρχει συνταγή. Εσύ παρακολουθείς αν φας κάτι κ τον πειράξει. Πχ εμενα την είχε πειράξει το κολοκύθι. Γενικά λένε φασολάκια, αρακά, όσπρια, λάχανο, μπρόκολο κ ό,τι δημιουργεί αέρια σε εμάς. Δοκίμασε όμως να φας κ μετα αν δεις κ τον ενοχλεί κατι το αποκλείεις από τη διατροφη σου.

Τώρα η filh κ εγώ κάνουμε αποχή απο γαλακτοκομικά. Η λακτόζη του αγελαδινού γάλακτος λένε οτι ενοχλεί τα μωράκια κ στους κολικους κ στην ΓΟΠ. Εγώ προσωπικά διαφορα στους κολικους λόγω διατροφής δεν είδα... Στην ΓΟΠ όμως νομίζω η αποχή απο τα γαλακτοκομικά βοηθάει.

Για τους κολικους εμείς παίρνουμε προβιοτικά, οπότε ζητά από το γιατρό σας να σας δώσει κατι.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Rinui ευχαριστω.

Προσεχω γενικα αλλα τα γαλακτομικα δυσκολευομαι και ολο και καποια παρασπονδια κανω...

Η παιδιατρος δεν πολυδινει κατι για κολικους και το infacolic απεφυγε να μου το δωσει. Ισως επιμεινω για κατι. τα προβιοτικα καλα μου ακουγονται...

Εμας χτες ηταν καλη μερα σημερα πιο δυσκολα... μια μια με παει!


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια κ απο εμενα προχθες ειχαμε παιδιατρο ειμαστε 6 κιλα και 63.5 εκ.(2 μηνων και 9 μερες οταν ηρθε η παιδιατρος)μεγαλωσαμε αρκετα..

οσο για τους κολικους εμενα ειχε λιγους η παιδιατρος μου ειχε δωσει κατι σταγονες biogaia 5 σταγονιτσες μια φορα την ημερα ειναι φυτικες και ειδα αποτελεσμα βγαζει ευκολα τα αερια και δεν ποναει εμενα με εσωσαν οπως και το μωρο μου..ειμαστε ολη μερα γελακια κλαει πολυ λιγο και γενικα ειναι πολυ χαρουμενο...αα καναμε κ το εμβολιακι μας...κατα τ αλλα ολα καλα πινουμε πολυ γαλα 180 με 210 μλ και ξυπναει κ αν 3 ωρες..ποσο πιναει?πιθανον καποιο αλμα αναπτυξης θα περναει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κ απο μένα κορίτσια!!!

Carnation είναι δυσκολη η διατροφή άστα! Αλλά εγώ την κάνω αυστηρα γιατί ο μπεμπης έχει κ κολικους κ γοπ κ αλλεργία! Αλλά πιστεύω αν μειώσεις λίγο γάλα τυρί εστω μπορεί κάτι να γίνει! Το infacolic είναι φαρμακακι ουτε εγώ το έδωσα τελικά! Τα προβιοτικα σκέτα είναι μια χαρά!!

Κ εμένα συνήθως μια μια !! Καλά ειδικα τη τέταρτη έφαγα πρωινό ταχίνι!! Κ απο τέταρτη βράδυ κ όλη τη πεμπτη πολύ κλάμα κ αέρια!!! Δε θα ξαναφαω μέχρι να παει φαντάρος! !! Πρωτη φορά μου έκλαψε τόσο πολύ!!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες . Filh υπομονη πολυ δυσκολο αυτο με την διατροφή, ελπιζω να βρηκατε τι τον πειραζει. Αυτό το χαπι απο φαρμακείο το περνεις? ? Εγω ειδα διάφορα με την μπυρα με το που ηπια. Αλλα παλι δινω μπουκαλι... εσεις τελείως αποκλειστικά θηλαζετε?? Carnation δοκιμασα και από τα δυο στηθη αλλά τπτ το κανω κιολας οταν δω οτι δεν χορταινει. Το ινφακολικ δινω εγω φυτικο δεν ειναι?? σιμεθικονη ειναι filh εσεις δεν το χρειάστηκατε ή ακουσες κατι. Carnation γτ δεν στο έδωσε η παιδίατρος? ?

Magi25 πολυ καλα ειστε μεγαλο ο μπέμπης και ψηλος. Εμεις θα παμε σε 2 βδομάδες για εμβόλιο και σκεφτομαι να πως θα είναι μετα εσενα ανέβασε πυρετο η εχει γκρινια? ?


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες . Filh υπομονη πολυ δυσκολο αυτο με την διατροφή, ελπιζω να βρηκατε τι τον πειραζει. Αυτό το χαπι απο φαρμακείο το περνεις? ? Εγω ειδα διάφορα με την μπυρα με το που ηπια. Αλλα παλι δινω μπουκαλι... εσεις τελείως αποκλειστικά θηλαζετε?? Carnation δοκιμασα και από τα δυο στηθη αλλά τπτ το κανω κιολας οταν δω οτι δεν χορταινει. Το ινφακολικ δινω εγω φυτικο δεν ειναι?? σιμεθικονη ειναι filh εσεις δεν το χρειάστηκατε ή ακουσες κατι. Carnation γτ δεν στο έδωσε η παιδίατρος? ?

Magi25 πολυ καλα ειστε μεγαλο ο μπέμπης και ψηλος. Εμεις θα παμε σε 2 βδομάδες για εμβόλιο και σκεφτομαι να πως θα είναι μετα εσενα ανέβασε πυρετο η εχει γκρινια? ?

καλημερα..ξεχασα να σας πω οτι ειχαμε κ ΓΟΠ και πλεον δεν βγαζει καθολου κοιμομαστε πλεον τελειως ξαπλα και αλλαξαμε και το γαλα πηραμε το κανονικο κ οχι για την ΓΟΠ.πυρετο δεν εκανε κ γενικα δεν ειχε τπτ μετα το εμβολιο ηταν μια χαρα ισως λιγη γκρινια αλλα πολυ λιγη αυτο μονο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Sweetangel βελτιώθηκε με τα γαλακτοκομικά που εκοψα αλλά σε 2 βδομάδες θα ξέρουμε σίγουρα! Τόσο θέλει να καθαρίσει ο οργανισμός του... Για τονinfacolic ο φαρμακοποιός που τον ξέρουμε μας είπε οτι είναι φάρμακο κ επειδή παιρνει κ το σιρόπι για τη ΓΟΠ καλυτερα να μη το δώσουμε κ το επιβαρυνουμε... Μου είπε σκέτα προβιοτικα... Αλλά η παιδίατρος μου λέει επειδή θηλάζω δε χρειάζονται ουτε αυτά... Κ δεν πήρα τίποτα... Ναι αποκλειστικά θηλάζω... Κ μερικές φορες 2-3 μέρες μέρες μπορεί για να χορτάσει να του δίνω κ τα 2 στήθη και μετα για καμια βδομάδα ενα στήθος κάθε φορά.... Αχ δε ξέρω απο που το πήρε η φιλη μου τα χάπι μάγια μπύρας! Θα τη ρωτησω!

Margi25 τι ωραία που σας πέρασε η ΓΟΠ!! Μπράβο... Κ εγώ αυτή τη βδομάδα θα μειωσω το σιρόπι.... Να δουμε πως θα πάει...

Κορίτσια ο μπεμπης κοιμάται κατα τις 11 κ προχθες ξύπνησε 04.45... Χθες όμως τον ξύπνησα στις 4... Γιατί χάνει ενα γεύμα αν τον αφήνω τόσο πολύ! Προσπαθώ να κάνω 8 θηλασμους τη μέρα... Κ δε ξέρω τι να κάνω με αυτό το θέμα... Να τον αφήνω να κοιμάται όσο θέλει? Δεν είναι πολύ μικρό ύλης?? Η παιδίατρος όταν σαραντισαμε μου είχε πει μέχρι 4 ώρες μετα ξύπνημα.. Την αλλη βδομάδα θα πάμε κ εμείς για εμβόλιο θα δω τινθα μου πει....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα..! Καιρο εχω να γράψω μιας κ ο μπεμπης εχει μονοπωλήσει ολο τον ελεύθερο χρόνο..χιχιχι

Ο μπεμπης μας εδώ και δυο βράδια κοιμήθηκε 9 το βραδυ με 6 το πρωι. Εννοείται δεν τον ξυπνάμε πλέον, ρωτήσαμε κ την παιδίατρο. Απλώς το πρωι ειναι πεινασμένος πολυ κ κανει ενα γεύμα παραπάνω. Τη μερα όμως δεν κοιμαται καθόλου σχεδόν κ αν τον πάρει ο ύπνος κ πας να τον ακουμπήσεις στο παρκοκρεβατο ή οπουδήποτε άλλου ξυπνάει κ κλαίει γ...ο. Επίσης θέλει αγκαλιά συνεχώς και να εισαι κ σε κίνηση...Αν κάτσουμε παλι χαμός...Το κανουν κ σε σας αυτο τα μωρά σας? κ στο αυτοκίνητο οταν μας πιάνει κόκκινο φωνάζει κ γκρινιάζει... Εντωμεταξύ την αλληβΔευτερα αναγκαςτικα ξεκινάω δουλεια,θα λείπω 5 με 6 ωρες και προσπαθώ να αποθηκεύω γαλατάκι...Μου κακοφαίνεται πολυ αλλα δεν υπαρχει επιλογή....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...