Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Κοριτσια τι μου κανετε;;

Εγω χαθηκα γιατι ειχα θεματα...πρωτα ειχα την κυσαρικη που επαθα μυκητες,γιατι ακουμπαγε η κοιλια μου στην τομη και δευτερον αλλαξα παιδιατρο γιατι τρεις μερες το παιδι μου εκανε εμετους και ηταν τα γαλατα.

Γιατι μου ειχε πει να τις δινω δυο γαλατα..γιατι μαθες ειχε κολικους το παιδι.

Που τελικα η μπεμπα δεν εχει κολικους.

Τωρα ειμαστε μια χαρα...την Παρασκευη σαραντηζουμε!!!

Εσεις ολες καλα μου ειστε;;;


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Margi μπράβο για τον μικρό σου! Η ΓΟΠ πως του πέρασε; Έδινες το epadoren? έκανες κ κατι άλλο;

Filh ποσο σιροπι δίνεις κ θα το μειώσεις; Εχεις δει διαφορα;

Ritsa περαστικά σου! Ελπίζω να είσαι καλύτερα...

SAmina μια απο τα ίδια, η μπεμπα θέλει συνέχεια αγκαλιά, αν κ βλέπω οτι βελτιώνεται σιγά σιγά....


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Margi μπράβο για τον μικρό σου! Η ΓΟΠ πως του πέρασε; Έδινες το epadoren? έκανες κ κατι άλλο;

Filh ποσο σιροπι δίνεις κ θα το μειώσεις; Εχεις δει διαφορα;

Ritsa περαστικά σου! Ελπίζω να είσαι καλύτερα...

SAmina μια απο τα ίδια, η μπεμπα θέλει συνέχεια αγκαλιά, αν κ βλέπω οτι βελτιώνεται σιγά σιγά....

rinoui μου σε ευχαριστω για τα περαστικα...ευτηχως ειμαι καλυτερα.

Και η μικρουλα μου καλυτερα ειναι.....εσυ καλα μου εισαι;;;


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites

Margi μπράβο για τον μικρό σου! Η ΓΟΠ πως του πέρασε; Έδινες το epadoren? έκανες κ κατι άλλο;

Filh ποσο σιροπι δίνεις κ θα το μειώσεις; Εχεις δει διαφορα;

Ritsa περαστικά σου! Ελπίζω να είσαι καλύτερα...

SAmina μια απο τα ίδια, η μπεμπα θέλει συνέχεια αγκαλιά, αν κ βλέπω οτι βελτιώνεται σιγά σιγά....

Του εδινα σταγονες τις biogaia ειναι για κολικους αλλα κ γενικα για πεπτικο.δεν ξερω αν επαιξε ρολο αυτο αλλα ειναι τελειες κ φυτικες.να τις παρετε κανουν δουλεια τουλάχιστον σε μας.απο εχθες εχουμε μυξουλες ευτυχώς οχι πυρετο.κατα τ αλλα ολα καλα.κανονιζουμε την βαφτιση για τον αλλο μηνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Που χαθηκατε μανουλες??πως ειστε? Εμεις καλα την πεμπτη παμε για εμβολιο να δουμε και ποσο μεγαλωσαμε. Μας κανει και καλο καιρο αυτες τις μερες και το εκμεταλευομαστε για βολτουλες. Πλεον πίνει πιο πολυ συμπληρωμα και θηλαζει λιγότερο πολύ στεναχωριεμαι. .. άλλα αμα δεν εχω... :-( margi25 μικρουλι το βαφτίζεται? ? ε?? Καλυτερα μωρε αν μπορουσαμε και εμεις οικονομικά θα το καναμε τωρα αλλά μας βλεπω για Ιανουαρίο και παλι το σκεφτομαστε...


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλιτσες

χαθηκαμε γιατι ειχαμε πονακια και γκρινια. Το καινουριο ειναι κλαμα ξαφνικα απο το πουθενα που δεν σταματαει με τιποτα... ουτε μς στηθος... μεχρι που του κοβεται η ανασα.αυτα ειναι γλεντια. Απο χτες καπως καλυτερα πηγαμε και βολτιτσα το πρωι δεχτηκαμε και επισκεψεις σπιτι... για να δουμε

ρην παρασκευη συμπληρωσαμε 20 μερες Epadoren που ειχαμε πει αρχικα να παρει. Πηρα την παιδιατρο και ειπε να το συνεχισουμε. Δεν ειμαι σιγουρη οτι εχω δει και την διαφορα που περιμενα για να ειμαι ειλικρινης... ουτε να αλλαξουμε την δοση.

πως το παιρνεται εσεις κοριτσια? Εμεις 0.3ml 3 φορες την ημερα. Ξεκινησα και το Biogia μηπως και... αλλα κι αυτο θελει το χρονο του...

Margie με το καλο η βαφτιση σας οντως μικρουλακι θα ειναι οποτε δεν θα εχετε κλαματα. Εμεις δεν το σκεφτομασρε ακομα μαλλον η αρχη η τελος καλοκαιριοθ πιο πιθανο που θα χρονιζει. Απαραιτητη προυποθεση να εχει επαερθει και η μαμα στα ισα της και να εχει μαζεψει το σωμα χιχιχι

Sweetangel αφου ακομα θηλαζεις κατι ειναι και αυτο μην στεναχωριεσαι το θεμα ειναι να εινα καλα το μωρακι

Ελπιζω να ειστε ολες καλα φιλια


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Πως είστε??

Margi με τομκαλο κ η βάφτιση!!! Εγώ σκέφτομαι τον Φεβρουάριο που θα είναι 6 μηνών... Θέλω κ εγώ να είναι όσο πιο μικρο γίνεται... Νομιζω θα κλάψει λιγοτερο!!

Χθες ειχαμε παιδίατρο κ εμβόλιο! Τραγική έμπειρια... Μακάρι να μην το ξαναζουσα!!! Κ μετα τον παιδίατρο πήγαμε και για εξετάσεις αίματος! Για την αλλεργία... Γιατί τελικα έχει αλλεργίες.... Θα βγούμε σε 10 μέρες....

Εμένα γεννήθηκε 2740 κ υψος 48 εκ. Κ χθες 2 μηνωβ +1ημερ ηταν 4470 κ 58,5! Στο υψος πάμε πολύ πολύ καλά αλλά το βαρος είναι ακόμα χαμηλά!

Carnation εγώ του έδινα για ενα μήνα περιπου 0,3 3 φορες τη μέρα . το μειωσαμε για μια βδομάδα σε 2 δόσεις τη μέρα κ επειδή χειροτέρεψε ο μπεμπης , γκρίνια κ εμετοί τώρα ξεκίνησαμε 0,4 3 δόσεις...

Sweetangel εσυ κανεις οτι καλυτερο μπορείς ! Όσο εχεις δίνεις....

Φιλάκια πολλά σε όλες...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες???

Πως είστε? Φανταζομαι όλες κοιμοσαστε τώρα πιο πολύ ε?

Να σας ρωτησω κάτι τη μέρα πόσες ωρες κοιμούνται περιπου τα μωρακια σας?

Margi πως πάνε οι ετοιμασίες για τη βάφτιση?


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλιτσες χαθηκαμε μου φαινεται...

Filh εμεις εχουμε ακομα αστατο προγραμμα εξαρταται αν ειναι μερα που ποναει η οχι.

Γενικα τρωμε περιπου ανα 3 ωρες οποτε ξυπναει τρωει τον κραταω αγκαλια μιση ωρα λογω Γοπ και η θα τον παρει ο υπνος και θα κοιμηθει στον ωμο μου το μισαωρο και μετα καμια ωρα η θα καθισει ξυπνιος και θα κοιμηθει μια ωρα πριν ξυπνησει για φαι.

Καποιοες φορες μπορει να κοιμηθει παραπανω και γενικα δεν το ξυπναω. Τωρα εχει 2 βραδια που κοιμαται απο τις8-9 μεχρι 3-4 αλλα μπορει να ειναι τυχαιο δεν το εχουμε τσεκαρει αν θα ειναι ετσι.

Εμεις χτες γιναμε 2 μηνων και σημερα εχουμε παιδιατρο και 2 εμβολια. Το Infanrix Hexa και το Rotateq.

Κι εσεις ετσι τα κανατε? Filh θυμαμαι ειχες πει οτι ηταν χαλια εμπειρια γιατι?

Φοβαμαι μην μου κανει πυρετο κ εχουμε και τους πονους μας κ εχουμε γλεντια...

Ξεκινησαμε και το Biogaia νομιζω οτι σε εμας δεν κανει και κατι φοβερο...

Εσεις πως πατε με ΓΟΠ και κολικους?

Φιλακια σε ολα τα μπεμπακια


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επισης ηθελα να ρωτησω τις μανουλες που τα μωρακια τους εχουν ΓΟΠ

την διαγνωση σας την εκανε ο παιδιατρος η το επιβεβαιωσατε και με υπερηχο???

Σκοπευετε να κανετε?

Filh βγηκαν οι εξετασεις σας για τις αλλεργιες?


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια πως ειστε εσεις κ τα μωρακια σας?

εμεις εχθες καναμε το δευτερο εμβολιο...πολυ κλαμα απο την αρχη της εξετασης.αφηστετα δραμα.εκανε λιγα δεκατα τα ξημερωματα αλλα τωρα ειναι καλα.ειμαστε 6500 κιλα σε 20 μερες πηρε 500 γραμμαρια.δεν ετρωγε καλα αυτο το μηνα λογω δοντιων.ευτυχως τωρα οκ τρωμε 210 σεδ καθε γευμα ανα 4 ωρες και το βραδυ ανα 6.μας ειπε η παιδιατρος κ 5 γευματα να κανει ημερησιως ειναι καλα.αυτος κανει 6 και καμια φορα 7.

εμεις γοπ ευτυχως δεν εχουμε απο 2 μηνων σταματησε ουτε πονακια πλεον.

με τις σταγονες βιοgaia ειδαμε αποτελεσμα.εμας την γοπ η παιδιατρος την ανακαλυψε και ηταν σε μικρο βαθμο.

ολη την ωρα γελαει κ μιλαει λεει τα δικα του και παιζει..ειναι χαρουμενο παιδακι.τωρα ξανα σε ενα μηνα εμβολιο.

τα νεα σας με τα μωρακια σας...

τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν?χαθηκαν..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Κ εμείς κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο πριν μια βδομάδα...και μεγαλώνουμε μια χαρά! Για τη βάφτιση το σκεφτόμαστε για Ιούνιο να έχει φτιάξει ο καιρός! Για τη ΓΟΠ, εμάς η γιατρός έκανε τη διάγνωση. Ούτως ή άλλως μόνο γουλιές βγάζει. Εμετό δεν έχει κάνει. Σιγά σιγά βλέπω ότι βελτιώνεται. Όταν δλδ είναι ήρεμη δεν έχει γουλιές, αντιθέτως αν κλαίει κ είναι ανήσυχη, έχει. Οι κολικοί ευτυχώς πέρασαν γύρω στις 40 μέρες! Πήραμε 2 συσκευασίες biogaia.

Τώρα σχετικά με τον ύπνο, ενώ είχε στρώσει κ έκανε ένα 5ωρο κ μετά ένα 3ωρο κ μετά ένα 2ωρο (ξυπνάμε 10 με 11 το πρωί! Κρίμα στον καλό μου!).

Margi είναι λογικό να ρίχνουν ρυθμούς στην πρόσληψη βάρους... Κ εμάς η παιδίατρος μας είπε ότι τώρα γύρω στα 25 γρ την μέρα θα παίρνουν.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλημέρα και σε όλα τα μπεμπακια! Carnation και μεις τα ίδια εμβόλια κάναμε. Infanrix κ rotateq...πολύ κλάμα ο μικρός!

Κατα τα αλλά όλα καλά...μεγάλη βελτίωση ο μικρός. Κάθεται πιο πολύ ώρα σε relax και γενικώς...κάθεται! Ο ύπνος σταθερά 9-6 και κοιμάται κ τη μέρα τώρα λίγο...

Συνεχίζουμε τα μαθήματα βρεφικού μασάζ, είναι ωραια γιατί ξεπιανεται ο μπεμπακος....

Ξεκίνησα κ δουλειά, μέχρι τώρα τα καταφέρνω με το γάλα, έχω κάνει καλό απόθεμα στην κατάψυξη κ κάνω κ μια άντληση κάθε μέρα.

Πάντως μεγαλώνουν τόσο γρήγορα...κάθε μέρα κάνουν κ κάτι διαφορετικό κ είναι φοβερό αυτό!

Αλήθεια εσείς ποτέ λέτε να τα βάλετε στο δικό τους δωμάτιο?. Εμείς λέμε να κλείσει τους έξι μήνες...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...