Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Αφού δεν ξαναείδες αυτό είναι καλό...όμως αν έχεις αμφιβολίες να πάρεις τον γιατρό και ας λέει τα δικά του. Σε ποια βδομάδα είσαι?

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Α εσύ είσαι καλήηηηηη!!! Εμείς μέχρι στιγμής έχουμε αλλάξει χρώμα στον έναν τοίχο για να πηγαίνει με την κούνια που βρήκαμε και έχουμε βάλει αυτοκόλλητα στον τοίχο!!! Μόνο που το σκέφτομαι κουράζομαι, έχουμε να κάνουμε το άλλο παιδικό δωμάτιο ξενώνα ενώ ήταν γραφείο και το γραφείο να πάει αλλού...

η αλήθεια είναι πως είμαι οργανωτική κ θέλω να τελειώνω σχετικά γρήγορα όταν ξεκινήσω κάτι!!!

τι χρωμα το κάνατε? από ήρωα τι επιλάξατε? εμάς μας βλέπω για τον μικυ κ την παρέα του :D


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

η αλήθεια είναι πως είμαι οργανωτική κ θέλω να τελειώνω σχετικά γρήγορα όταν ξεκινήσω κάτι!!!

τι χρωμα το κάνατε? από ήρωα τι επιλάξατε? εμάς μας βλέπω για τον μικυ κ την παρέα του :D

Λαχανί με γαλάζιο το κάναμε και πήραμε ένα τεράστιο αυτοκόλλητο από το sticky που είναι ένα μισοφέγγαρο που κοιμούνται πάνω δύο αρκουδάκια και γύρω γύρω έχει αστεράκια που φωσφωρίζουν στο σκοτάδι! Είναι υπέροχο! Από κούνια έχουμε καταλήξει σε μια αλλά δεν την παραγγείλαμε ακόμα, μου φαίνεται λίγο νωρίς...

Επίσης, ήθελα να σας ρωτήσω κάτι... Τουλάχιστον για τους πρώτους 2 μήνες θέλω το μωρό να είναι στο δωμάτιό μας, αλλά η κούνια που θέλουμε δεν χωράει, οπότε πρέπει να πάρουμε και κάτι ακόμα... αυτό τι λέτε να είναι; κούνια μικρότερης διάστασης ή λίκνο? είχα σκεφτεί και τη λύση της καλαθούνας αλλά κάπου διάβαζα οτι μετά από μερικές εβδομάδες που μεγαλώνουν αρχίζουν να ενοχλούνται τα μωρούλια λόγω του λεπτού της στρώματος, οπότε δεν μπορούν να κοιμούνται εκεί... έχετε κάτι να μου προτείνετε;


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λαχανί με γαλάζιο το κάναμε και πήραμε ένα τεράστιο αυτοκόλλητο από το sticky που είναι ένα μισοφέγγαρο που κοιμούνται πάνω δύο αρκουδάκια και γύρω γύρω έχει αστεράκια που φωσφωρίζουν στο σκοτάδι! Είναι υπέροχο! Από κούνια έχουμε καταλήξει σε μια αλλά δεν την παραγγείλαμε ακόμα, μου φαίνεται λίγο νωρίς...

Επίσης, ήθελα να σας ρωτήσω κάτι... Τουλάχιστον για τους πρώτους 2 μήνες θέλω το μωρό να είναι στο δωμάτιό μας, αλλά η κούνια που θέλουμε δεν χωράει, οπότε πρέπει να πάρουμε και κάτι ακόμα... αυτό τι λέτε να είναι; κούνια μικρότερης διάστασης ή λίκνο? είχα σκεφτεί και τη λύση της καλαθούνας αλλά κάπου διάβαζα οτι μετά από μερικές εβδομάδες που μεγαλώνουν αρχίζουν να ενοχλούνται τα μωρούλια λόγω του λεπτού της στρώματος, οπότε δεν μπορούν να κοιμούνται εκεί... έχετε κάτι να μου προτείνετε;

λαχανί με γκρί εμείς!!:D τέλεια αυτά τ'αρκουδάκια κ νομίζω το έχω δει κ το αυτοκόλλητο!! πολύ ωραίο!! ήθελα κι εγώ να βάλω τα forever friends τ'αρκουδάκια αλλά δεν πολυαρέσουν στον άντρα μου...:rolleyes:

γι'αυτό που ρωτάς...α σου πρότεινα ή λίκνο ή 1 κούνια του ικεα που κ πιο μικρες είναι κ πιο οικονομικες..


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

λαχανί με γκρί εμείς!!:D τέλεια αυτά τ'αρκουδάκια κ νομίζω το έχω δει κ το αυτοκόλλητο!! πολύ ωραίο!! ήθελα κι εγώ να βάλω τα forever friends τ'αρκουδάκια αλλά δεν πολυαρέσουν στον άντρα μου...:rolleyes:

γι'αυτό που ρωτάς...α σου πρότεινα ή λίκνο ή 1 κούνια του ικεα που κ πιο μικρες είναι κ πιο οικονομικες..

Θα μπω να ρίξω μια ματιά αν τα έχει online γιατί για λίκνο που έριξα μια ματιά στο ιντερνετ το πιο φτηνό που βρήκα ήταν γύρω στα 110 ευρώ χωρίς στρώμα... Αν και το λίκνο σκέφτομαι μήπως είναι πολύ πρόσκαιρη λύση κι αυτή... ενώ την κούνια θα μπορώ να τη στείλω στη μάνα μου (που μένει Αθήνα) για όταν πηγαίνουμε τουλάχιστον για 2-3 χρόνια...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα μπω να ρίξω μια ματιά αν τα έχει online γιατί για λίκνο που έριξα μια ματιά στο ιντερνετ το πιο φτηνό που βρήκα ήταν γύρω στα 110 ευρώ χωρίς στρώμα... Αν και το λίκνο σκέφτομαι μήπως είναι πολύ πρόσκαιρη λύση κι αυτή... ενώ την κούνια θα μπορώ να τη στείλω στη μάνα μου (που μένει Αθήνα) για όταν πηγαίνουμε τουλάχιστον για 2-3 χρόνια...

τα έχει ονλαιν κ σίγουρα θα σου κοστίσει λιγότερο από λίκνο!!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω πολλα να σχολιασω, επιφυλασσομαι, προς το παρον μπηκα να πω να μη με προκαλειται για την κοιλια κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ!!!!! Δεν ξερω που θα φτασει...

Διαβασα ομως κατι για 2η κουνια κ ηθελα να πω, οτι οταν εριξα μια ματια μετα το πρωτο β επιπ ειχε πολλες σε μιση τιμη, δλδ 50 ευρω!!!!

Χαλαρα θα παιρνα αν δεν επικειτο αμνιο.

Δεν τις ειχε ονλαην αυτες, οποτε ριξε κ μια ματια απο κοντα με την πρωτη ευκαιρια.


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ομως κατι για 2η κουνια κ ηθελα να πω, οτι οταν εριξα μια ματια μετα το πρωτο β επιπ ειχε πολλες σε μιση τιμη, δλδ 50 ευρω!!!!

Χαλαρα θα παιρνα αν δεν επικειτο αμνιο.

Δεν τις ειχε ονλαην αυτες, οποτε ριξε κ μια ματια απο κοντα με την πρωτη ευκαιρια.

Ναι θα πάω, αν και εδώ στη Ρόδο έχουμε ένα υποτυπώδες κατάστημα ΙΚΕΑ με λίγα εκθεσιακά πράγματα, και στην ουσία παραγγέλνεις από κατάλογο, αλλά ο κατάλογος που έχουν πρέπει να είναι πιο εμπλουτισμένος από αυτόν που έχουν online...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ζουζούνισμα!!!!!! Τι ωραίες πολυλογίες είναι αυτές με ωραία ευχάριστα θεματάκια!!!!!! Μπράβο κοριτσάκια μου!!!! Λοιπόν τα νέα μου πήγαμε σήμερα στο μαιευτήριο για τον επανέλεγχο!!! Όλα καλά!!! Είμαστε πλέον μεγάλες δεσποινίδες 660 γραμμάρια ολόκληρα, κουνιόμαστε συνεχώς και δόξα σοι ο Θεός όλες οι μετρήσεις μας είναι οκ!!! Ξεφεύγουμε λίγο με το αμνιακό αλλά ο ντοκ είπε ότι είναι φυσιολογικό λόγω σακχάρου!!!! Χάρηκα πολύ και άρχισα τα όνειρα.... Άμα φύγουν και οι 2 επόμενες εβδομάδες αναίμακτα τότε θα πάω να της πάρω και το πρώτο της δώρο!!!!!!

Για τις κοιλουμπίνες και τος μετρήσεις δεν ξέρω!!!! Εμένα ο ντοκ πάντα μετράει από τον αφαλό έως την αρχή της ηβικής χώρας την κοιλιά μου και μάλιστα μ χε πει ότι στην 21η εβδομάδα τα εκατοστά που βγαίνουν είναι οι υπόλοιπες εβδομάδες που σου μένουν!!!! Το λέγανε λέει οι παλιοί!!!!!! Χαχαχ τι να πω!!!! Πάντως προφανώς για το μέγεθος της κοιλιάς παίζει ρόλο ο σωματότυπος και άλλα πολλά!!!!! Αλλά έχει πλάκα η κόντρα να τη συνεχίσετε!!!!!!!! Χοοχοχοοχ!!!

Ποδήλατο και μηχανάκι και μένα μ χει απαγορεύσει ο ντοκ... Καλά ρε θηρίο πώς ανεβαίνεις εγώ από τν 3ο κ μετά δεν μπορούσα καθόλου!!!!

Και γω το σκεφτόμουν αυτό με τη 2η κούνια και νομίζω ότι το λίκνο είναι υπερεκτιμημένο, αν και μ αρέσει παααααρα πολύ!!!! Δεν ήξερα για το ικέα και μ φαίνεται τέλειο σαν ιδέα ειδικά αν το πασσάρω μετά σε momy η πεθερά!!!!! Θ αρχίσω έρευνα το βράδυ!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες :)

καλη σαρακοστη δε θυμαμαι αν ειπα αν κ πρεπει!!!

μ πηραν τηλ βγηκαν τ αποτελεσματα!!!!

το κοριτσακι μας ειναι καθ ολα μια χαρα!!!!!

μου ρχεται να χοροπηδησω... αλλα δειχνω αυτοσυγκρατηση :D

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Μπράβο βρε ψυχούλα σε είχα τόσο έννοια!!!! Τι να σ πω δάκρυδα απο χαρά!!! Αντε με το καλό λοιπόν!!!!! οουυυυυυιιιιιιιιιιιιιιιι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαθηκα κοριτσάκια μου πδοδπαθώ να βρω ησυχία να μπω να δας διαβάσω και γραψω αλλάδε βρίδκωωω είμαστε και συναχωμένοι οικογενειακώς κι ο μικρουλης μου

Δας φιλω όλες και καλωσορίζω και τα νέα μέλη!!!


n3oUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια είναι καμία μέσα;

τι είναι αυτό το πράγμα με 'μένα;

έχει δεν έχει μήνα που σταμάτησαν οι εμετοί και σήμερα πάλι τα ίδια.

Τις τελευταίες δύο μέρες βαρυστομαχιάζω εύκολα και αν έχω φάει το παραμικρό δεν μπορώ να περπατήσω ούτε μέχρι δύο τετράγωνα πιο πέρα. Σέρνομαι στην κυριολεξία σα να είμαι 100 κιλά. Και τώρα πάλι τα ίδια, μόνο που η βαρυστομαχιά κατέληξε σε εμετό! ουφ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο βρε ψυχούλα σε είχα τόσο έννοια!!!! Τι να σ πω δάκρυδα απο χαρά!!! Αντε με το καλό λοιπόν!!!!! οουυυυυυιιιιιιιιιιιιιιιι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαθηκα κοριτσάκια μου πδοδπαθώ να βρω ησυχία να μπω να δας διαβάσω και γραψω αλλάδε βρίδκωωω είμαστε και συναχωμένοι οικογενειακώς κι ο μικρουλης μου

Δας φιλω όλες και καλωσορίζω και τα νέα μέλη!!!

Σε ευχαριστωωω :*


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια είναι καμία μέσα;

τι είναι αυτό το πράγμα με 'μένα;

έχει δεν έχει μήνα που σταμάτησαν οι εμετοί και σήμερα πάλι τα ίδια.

Τις τελευταίες δύο μέρες βαρυστομαχιάζω εύκολα και αν έχω φάει το παραμικρό δεν μπορώ να περπατήσω ούτε μέχρι δύο τετράγωνα πιο πέρα. Σέρνομαι στην κυριολεξία σα να είμαι 100 κιλά. Και τώρα πάλι τα ίδια, μόνο που η βαρυστομαχιά κατέληξε σε εμετό! ουφ!

Κι εγω απο χθες κοντευω να σκασω!!! Νιωθω σα να εχω φαει βοδι!!(χωρις την ουρα: p ).

Το πρωι μαλιστα ξυπνησα απο απιστευτο πονο στο στομαχι!! Εκανα εντριβη με οινοπνευμα, ηπια τιλιο κ μετα μαλοξ!!! Ειχα κ ταση για εμετο εκτος απο τον πονο κ το φουσκωμα!!!

Λες να φτασαμε στο σημειο εκκινησης; δλδ να αρχισε το μωρο να πιεζει το στομαχι κ θα εχουμε τετοια απο δω κ περα; δε θα το αντεξω!!!


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λες να φτασαμε στο σημειο εκκινησης;

πάντως εγώ έτσι ακριβώς αισθάνομαι!

κι όπως είπα σε μια φίλη σήμερα, δεν αισθάνομαι ότι είμαι έγκυος, αλλά ότι πάσχω από γαστρίτιδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...