Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

γεια σας κορίτσια!!πως είστε?

Εμείς εχουμε μηχανή. Και ο γιατρός μου έχει μηχανάκι. μου απαγορευσε κατηγορηματικά να ανεβαίνω σε δίτροχα οσο είμαι έγκυος για τους κραδασμούς. Δεν ξέρω, και κακώς μίλησα γιατί ο κάθε γιατρός ειναι διαφορετικός. Πάντως κι εγώ αν δεν είχα ρωτήσει δεν θα το ήξερα. Μου έχει επιτρέψει όμως ελαφριά αεροβική οπως πχ περπάτημα γρήγορο ή ελαφρύ τρέξιμο (μην βλεπεις που δεν τα κάνω). Και παλι δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου.

κι εμένα μου απαγόρευσαι απ'την αρχή ν'ανέβω σε ποδήλατο ή μηχανή...δεν ξέρω γιατί...:rolleyes:

καλημέρα κοιλίτσες μου!!!!!!!!!

χαίρομαι πάρα πολύ που δεν είμαι η μόνη τρελή που μετράει την κοιλιά της!!!χο χο χο

ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; δεν είναι ακραίο που κάθε γιατρός λέει τα δικά του για μια κοινή συνθήκη; θα μου πεις κάθε γυναίκα και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικά και κρίνουν κατά περίπτωση .... αλλά κάποια πράγματα που είναι κοινά μου κάνει πολύ εντύπωση που άλλοι λένε έτσι και άλλοι γιουβετσι....ειδικά για τα φάρμακα...που προφανώς παίζουν και συμφέροντα.....τι να πω; δηλαδή μπορεί κάτι να βλάπτει και να μην στο λέει γιατί έχει συμφέροντα ή γιατί είναι στον κόσμο του; και από την άλλη μπορεί να σε υπέρτρομάζει γιατί είναι φοβιτσιάρης ο ίδιος;;;χαχαχαχααχαχ τι να πω; κάθε εγκυος έχει το δικό της μάνιουαλ και μου κάνει εντύπωση....................ουφ τα είπα και ησύχασα!!!αχχαχαχαχα:shock:

στα πιο σοβαρά τώρα....χαχααχαχ

Καρδούλα είσαι σίγουρη ότι η κοιλίτσα σου είναο μόνο 102;;;;;:shock: ρε φιλενάδα εσύ με δίδυμα και δη θηριάκια.....και σύμφωνα και με τις φωτό σου....θαρρώ πως λάθος μετριέσαι.................είσαι πιο μεγάλη σίγουρα!!!!

καλά οι γιατροί θα μας οδηγήσουν στην παράνοια!! κ νομίζω πως είναι κ υπερβολικοί ωρες ώρες..τεσπα...στα σοβαρά τώρα!

καλέ σίγουρη είμαι..σήμερα μετρήθηκα πάλι κ είναι 103! ανεβήκαμε 1 εκ. χαχχα τι να πω ίσως είναι θέμα σωματότυπου! είμαι κι όλοκληρο 1.50 μέτρο χαχχαχα πάντως ενώ φάνηκε από νωρίς κ μέχρι κάποιες εβδ. φαινόταν μεγαλύτερη σύμφωνα με την εβδ. που ήμουν τώρα δεν μου φαίνεται κ τόσο μεγάλη δεδομένου των διδύμων! βλέπω κ τις δικές σας μετρήσεις κι απορώ!! ν'ανησυχήσω λες? τελευταία φορά που τα είδαμε μια χαρά ήταν κ μας είχε πει ότι είναι μεγαλούτσικα μωρά...γραμμ. δεν μας είχε πει, αλλά στις 20/3 που θα πάμε θα μας πει λογικά..


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κορίτσια!!πως είστε?

κι εμένα μου απαγόρευσε απ'την αρχή ν'ανέβω σε ποδήλατο ή μηχανή...δεν ξέρω γιατί...:rolleyes:

καλά οι γιατροί θα μας οδηγήσουν στην παράνοια!! κ νομίζω πως είναι κ υπερβολικοί ωρες ώρες..τεσπα...στα σοβαρά τώρα!

καλέ σίγουρη είμαι..σήμερα μετρήθηκα πάλι κ είναι 103! ανεβήκαμε 1 εκ. χαχχα τι να πω ίσως είναι θέμα σωματότυπου! είμαι κι όλοκληρο 1.50 μέτρο χαχχαχα πάντως ενώ φάνηκε από νωρίς κ μέχρι κάποιες εβδ. φαινόταν μεγαλύτερη σύμφωνα με την εβδ. που ήμουν τώρα δεν μου φαίνεται κ τόσο μεγάλη δεδομένου των διδύμων! βλέπω κ τις δικές σας μετρήσεις κι απορώ!! ν'ανησυχήσω λες? τελευταία φορά που τα είδαμε μια χαρά ήταν κ μας είχε πει ότι είναι μεγαλούτσικα μωρά...γραμμ. δεν μας είχε πει, αλλά στις 20/3 που θα πάμε θα μας πει λογικά..

εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε όχι και να ανησυχήσεις ρε καρδούλα!!!!τα είπαμε αυτά!!!είναι θέμα σωματότυπου!!!!είσαι και μινιόν μωρέ εσύ και γι αυτό φαίνεται παραπάνω!λέω να μην το ξανααναφέρουμε γιατι προκαλεί άγχος....ενώ είναι αστείο!μια φίλη μου μέχρι το τέλος είχε μια κοιλίτσα τοσοδούλικη αλλά το μωράκι ήταν μια χαρούλα!ας το λήξουμε αυτό το θέμα γιατί δεν έχει καμμιά σχέση με την ανάπτυξη του μωρού!μια χαρά είναι τα διδυμάκια σου φιλενάδα μου!!!!!

όσο για τους γιατρούς χαίρομαι που συμφωνείς....γιατί πραγματικά μου έχει κανει εντύπωση!!!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι δυστυχως ανοιγουμε! εσυ δεν εχεις δει καμια διαφορα? :o

χαχαχαχα αν έχω δει λέει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

πάντως μια μέρα ένοιωθα μια σουβλιά τώρα που το λες....ανάμεσα στο πόδι και το "κουτάκι" μου......δεν μπορούσα να σηκωθώ κι εγώ....κράτησε κανά διήμερο και μετά πετάχτηκε η κοιλιά μου απότομα προς τα πάνω....:rolleyes: μπορεί να εννοούμε το ίδιο!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα αν έχω δει λέει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

πάντως μια μέρα ένοιωθα μια σουβλιά τώρα που το λες....ανάμεσα στο πόδι και το "κουτάκι" μου......δεν μπορούσα να σηκωθώ κι εγώ....κράτησε κανά διήμερο και μετά πετάχτηκε η κοιλιά μου απότομα προς τα πάνω....:rolleyes: μπορεί να εννοούμε το ίδιο!

χαχαχαχαχαχχα μου αρεσει που το αποκαλεις κουτακι!! :tongue: και φαντασου οτι ειμαστε ακομα στην μεση τις εγκυμοσυνης!! χααχχαχαχα μεχρι το τελος θα γινει διπλασιο!! :tongue::tongue::tongue:


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχαχαχαχχα μου αρεσει που το αποκαλεις κουτακι!! :tongue: και φαντασου οτι ειμαστε ακομα στην μεση τις εγκυμοσυνης!! χααχχαχαχα μεχρι το τελος θα γινει διπλασιο!! :tongue::tongue::tongue:

χαχαχαχαχα με κοροϊδεύουν όλοι γι αυτό....άστα....ο άντρας μου δε την πρώτη φορά που το άκουσε είχε λυθεί στο γέλιο και μου έλεγε...πες μου ότι μου κάνεις πλάκα....αλλά δεν έκανα...είμαι ντροπαλούλα!!!

να σας πω να γελάσετε; όταν μπήκα στο νοσοκομείο και με κράτησαν το βράδυ λόγω του αίματος....ερχόταν κάθε λίγο και λιγάκι ένας ειδικευόμενος ή γιατρός (διαφορετικοί κάθε φορά) και μου έλεγαν με πάσα φυσικότηα......"να δω λίγο το βρακάκι σου" χαχαχαχαχα εγώ είχα πάθει σοκ .... ντροπαλή γαρ.....αλλά αυτοί ήθελαν να τσεκάρουν την ποσοτητα του αίματος....μιλάμε έδειξα το βρακάκι μου σε όλο το προσωπικό....εγώ που ούτε στη μάνα μου δεν το δείχνω!!!μεγάλες στιγμες!!!αχχαχαχα

λογοδιάρροια σήμερα....ιντίντ!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε όχι και να ανησυχήσεις ρε καρδούλα!!!!τα είπαμε αυτά!!!είναι θέμα σωματότυπου!!!!είσαι και μινιόν μωρέ εσύ και γι αυτό φαίνεται παραπάνω!λέω να μην το ξανααναφέρουμε γιατι προκαλεί άγχος....ενώ είναι αστείο!μια φίλη μου μέχρι το τέλος είχε μια κοιλίτσα τοσοδούλικη αλλά το μωράκι ήταν μια χαρούλα!ας το λήξουμε αυτό το θέμα γιατί δεν έχει καμμιά σχέση με την ανάπτυξη του μωρού!μια χαρά είναι τα διδυμάκια σου φιλενάδα μου!!!!!

όσο για τους γιατρούς χαίρομαι που συμφωνείς....γιατί πραγματικά μου έχει κανει εντύπωση!!!

σιγά βρε μην αγχωθώ κ γι'αυτό!!! εγώ για πλάκα την μετράω χαχχα!! απλά τα μωρά μου θέλουν να κρατήσουν τη μαμά "μοντέλο" χαχχαχαχ θα δεις σε λίγο καιρό θα σας πάω μια κόντρα!!!;) αφού τα νιώθω συνέχεια μια χαρά είναι τα μικρά μου!!

αληθεια βρε κοριτσακια εχετε φβ?? να τα λεμε και απο εκει καμια φορα!!! εκει μπορω να βαζω και φωτογραφιες πιο ευκολα απο οτι εδω περα.

εγώ δεν εχω....


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

σιγά βρε μην αγχωθώ κ γι'αυτό!!! εγώ για πλάκα την μετράω χαχχα!! απλά τα μωρά μου θέλουν να κρατήσουν τη μαμά "μοντέλο" χαχχαχαχ θα δεις σε λίγο καιρό θα σας πάω μια κόντρα!!!;) αφού τα νιώθω συνέχεια μια χαρά είναι τα μικρά μου!!

εγώ δεν εχω....

έεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι σε θέλω!!!!όσο για την κόντρα με σένα δεν πάω!!!χααχχαχαχαχαχαχαχα είναι χαμένο χαρτί!!!!

ούτε εγώ έχω fb.......................


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα με κοροϊδεύουν όλοι γι αυτό....άστα....ο άντρας μου δε την πρώτη φορά που το άκουσε είχε λυθεί στο γέλιο και μου έλεγε...πες μου ότι μου κάνεις πλάκα....αλλά δεν έκανα...είμαι ντροπαλούλα!!!

να σας πω να γελάσετε; όταν μπήκα στο νοσοκομείο και με κράτησαν το βράδυ λόγω του αίματος....ερχόταν κάθε λίγο και λιγάκι ένας ειδικευόμενος ή γιατρός (διαφορετικοί κάθε φορά) και μου έλεγαν με πάσα φυσικότηα......"να δω λίγο το βρακάκι σου" χαχαχαχαχα εγώ είχα πάθει σοκ .... ντροπαλή γαρ.....αλλά αυτοί ήθελαν να τσεκάρουν την ποσοτητα του αίματος....μιλάμε έδειξα το βρακάκι μου σε όλο το προσωπικό....εγώ που ούτε στη μάνα μου δεν το δείχνω!!!μεγάλες στιγμες!!!αχχαχαχα

λογοδιάρροια σήμερα....ιντίντ!

χαχαχαχαχαχαχαχα να εισαι καλα βρε φιλεναδα !!! με εκανες και γελασα με την ψυχη μου!!! και εγω δεν κολλαω σε κατι τετοια και δεν χρειαζεται να ντρεπεσαι γιατι ειναι απολυτα φυσιολογικο!


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχαχαχα με κοροϊδεύουν όλοι γι αυτό....άστα....ο άντρας μου δε την πρώτη φορά που το άκουσε είχε λυθεί στο γέλιο και μου έλεγε...πες μου ότι μου κάνεις πλάκα....αλλά δεν έκανα...είμαι ντροπαλούλα!!!

να σας πω να γελάσετε; όταν μπήκα στο νοσοκομείο και με κράτησαν το βράδυ λόγω του αίματος....ερχόταν κάθε λίγο και λιγάκι ένας ειδικευόμενος ή γιατρός (διαφορετικοί κάθε φορά) και μου έλεγαν με πάσα φυσικότηα......"να δω λίγο το βρακάκι σου" χαχαχαχαχα εγώ είχα πάθει σοκ .... ντροπαλή γαρ.....αλλά αυτοί ήθελαν να τσεκάρουν την ποσοτητα του αίματος....μιλάμε έδειξα το βρακάκι μου σε όλο το προσωπικό....εγώ που ούτε στη μάνα μου δεν το δείχνω!!!μεγάλες στιγμες!!!αχχαχαχα

λογοδιάρροια σήμερα....ιντίντ!

κουτάκι ε?χαχχαχαχ καλό!!!

τώρα για το βρακάκι τι να πω!!! τράτζικ η κατάσταση!!! θα είχα γίνει πιο κόκκινη κι από παπαρούνα!!!:shock::shock:


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχα να εισαι καλα βρε φιλεναδα !!! με εκανες και γελασα με την ψυχη μου!!! και εγω δεν κολλαω σε κατι τετοια και δεν χρειαζεται να ντρεπεσαι γιατι ειναι απολυτα φυσιολογικο!

εγώ κολλάω και παρακολλάω....ντρέπομαι πάρα πολύ......αλλά εκείνη την ώρα είχα τόσο άγχος για το μωρό μου που δεν το διαπραγματευόμουν....τώρα το λέμε με το αντράκι μου και γελάμε!!!!μου λέει πόσο αγώνα έκανε τότε για να δει το βρακάκι μου και όσο εύκολα το είδαν όλοι οι άντρες του νοσοκομείου!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

κουτάκι ε?χαχχαχαχ καλό!!!

τώρα για το βρακάκι τι να πω!!! τράτζικ η κατάσταση!!! θα είχα γίνει πιο κόκκινη κι από παπαρούνα!!!:shock::shock:

κι εγώ έτσι φιλενάδα μου...................................................

πως πας με το δωματιάκι; τελειώσατε; θες να κάνεις και τα δικά μου; εγώ ακόμη τίποτα..................................


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

ιωαννάκι...................να σε ρωτήσω κάτι;;;;;με καίει λίγο...............

πότε σταμάτησαν τα αιματα τότε; όταν ανέβηκε η κοιλίτσα σου; δηλαδή τώρα που έχει ανέβει η δική μου έχω ελπίδες;;;;;


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...